هیپنوتیزم چیست؟

وقتی در سال 1382 تصمیم گرفتم برای پایان نامه کارشناسی ارشد خود موضوع هیپنوتیزم را انتخاب کنم متوجه شدم تا کنون در ایران هیچ پژوهشی در این زمینه انجام نشده و پژوهش من اولین تحقیق در زمینه هیپنوتیزم بالینی در ایران است. از آن سال تا کنون با بیش از 50000 نفر در قالب مشاوره، روان درمانی، کارگاه های آموزش هیپنوتیزم درمانی و خود هیپنوتیزم کار کرده ام. در طول این سال ها متوجه شدم که اکثر افراد و حتی بسیاری از دانشجویان روانشناسی هم نمی دانند هیپنوتیزم چیست و اکثرا باورهای غلطی درباره هیپنوتیزم دارند!

به همین دلیل همیشه در تمامی کارگاه های آموزش هیپنوتیزم به دانشجویانم تاکید می کنم اولین گام در هیپنوتیزم درمانی موفق این است باورهای غلط مراجع خود درباره هیپنوتیزم را اصلاح کنید.

در این مطلب سعی می کنم پاسخ روشن و ساده ای به سئوال هیپنوتیزم چیست بدهم.

ساده ترین تعریفی که می توان از هیپنوتیزم کرد این است: هیپنوتیزم نوعی ریلکسیشن متمرکز است که با کنار زدن ضمیر هشیار، دسترسی به ناهشیار را راحت تر می کند.

همه می دانیم که تمامی عادات، مشکلات، باورها و رفتارهای ما ناشی از ضمیر ناخودآگاه ماست (تعبیر کوه یخ فروید را حتما شنیده اید که می گوید سرچشمه90 درصد باورها، افکار، احساسات و رفتارهای ما ضمیر ناخودآگاه ماست) و هیپنوتیزم می تواند ضمیر ناخودآگاه را در دسترس ما قرار دهد. به نظرتان فوق العاده نیست!

هیپنوتیزم 4 ویژگی اصلی دارد:

آرامش عمیق

اکثر افرادی که هیپنوتیزم را تجربه می کنند آن را به شکل یک آرامش بسیار عمیق و لذت بخش توصیف می کنند.

افزایش قدرت تلقین پذیری

وقتی فردی در حالت هیپنوتیزم قرار می گیرد قدرت تلقین پذیری او افزایش قابل ملاحظه ای پیدا می کند. در چنین شرایطی تلقین های درمانگر یا خود فرد اثر بیشتری در ناهشیار او خواهد داشت.

 افزایش قدرت تجسم

در حالت هیپنوتیزم، قدرت تجسم فرد افزایش قابل توجهی پیدا می کند و هر چیزی را که تجسم می کند با دقت و جزئیات بیشتری می بیند، می شنود و حس می کند و در برخی از افراد (5 تا 10 درصد افراد) این افزایش قدرت تجسم به حدی است که تجسم و واقعیت برای او یکی می شود (مرحله سومنابولیسم)

توجه محدود و متمرکز

من معمولا هیپنوتیزم را به لیزر تشبیه می کنم. لیزر نور متمرکز شده است و همه می دانیم که لیزر چه کاربردها و قابلیت های فوق العاده ای دارد. هیپنوتیزم هم نوعی توجه متمرکز است که می تواند با قدرت و سرعت بیشتری بر ناهشیار اثرگذار باشد.

وقتی فردی هیپنوتیزم می شود چه حسی دارد؟

هیپنوتیزم شبیه ریلکسیشن عمیق است. کسی که هیپنوتیزم شده است احساس آرامش عمیق همراه با سستی و کرختی در اعضای بدن خود می کند (مثل زمانی که تازه از خواب عمیق بیدار شده اید). در این حالت فرد هشیاری دارد و صدای درمانگر و سایر صداهای محیطی را می شنود.

هیپنوتیزم چه چیزی نیست؟

11 باور غلط درباره هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی

تجربۀ جالبی که در بیشتر کلاس های آموزش هیپنوتیزم، هیپنوتیزم درمانی و خود هیپنوتیزم داشته ام این است که معمولاً در روز اول کارگاه کمتر کسی داوطلب تجربه هیپنوتیزم می شود؛ اما وقتی تجربه فوق العاده داوطلبان روز اول را می بینند از روز دوم به بعد کارگاه تعداد داوطلبان به قدری زیاد می شود که فرصت کافی برای هیپنوتیزم کردن همۀ داوطلبان پیدا نمی کنیم.

دلیل اصلی این مساله این است که اکثر افراد باورهای غلطی درباره هیپنوتیزم دارند اما وقتی با هیپنوتیزم واقعی آشنا می شوند تمایل آنها برای تجربه کردن آن زیاد می شود.

در فایل صوتی زیر درباره این 11 باور غلط توضیحات بیشتری داده ام.

کاربردها و فواید هیپنوتیزم درمانی

هیپنوتیزم کاربردهای متعددی دارد اما این سه نکته را درباره کاربردهای هیپنوتیزم به یاد داشته باشید:

 • هیپنوتیزم به تنهایی کاربرد خاصی ندارد و اما ترکیب هیپنوتیزم با یک روش درمانی دیگر می توان به نتایج فوق العاده ای رسید.
 • تلقین ساده در هیپنوتیزم اثرات دراز مدت ندارد و فقط با تلقین نمی توان به تغییرات پایدار دست پیدا کرد.
 • برخی انتظار معجزه از هیپنوتیزم یا انجام کارهای عجیب و غریب دارند که مسلما امکان پذیر نیست. مثلا مراجعی انتظار داشت که با هیپنوتیزم دزد خانه آنها را پیدا کنم!! یا مراجع دیگری می خواست در عرض یک هفته ۱۰ کیلو از وزن خود را با هیپنوتیزم کم کند!

هیپنوتیزم یک ابزار کمکی است که اثربخشی سایر روش درمانی را بیشتر یا بسیار بیشتر می کند. به عبارت دیگر هیپنوتیزم به تنهایی هیچ اثر درمانی ندارد اما در کنار روان درمانی می تواند اثرات فوق العاده ای داشته باشد.

 من کاربردهای هیپنوتیزم را به سه دسته کلی تقسیم کرده ام.

 1. کاربردهای درمانی هیپنوتیزم
 2. کاربردهای تحصیلی و آموزشی هیپنوتیزم
 3. کاربردهای توسعه و پیشرفت فردی

کاربردهای درمانی ، تحصیلی ، آموزشی و توسعه فردی

متخصص هیپنوتیزم چطور مشکل من را حل می کند؟

قبل از هر توضیحی باید بگویم که اصطلاح دکتر هیپنوتیزم درست نیست. کسی به نام دکتر هیپنوتیزم و رشته ای به نام هیپنوتیزم وجود ندارد.

هیپنوتیزم درمانی یکی از روش های درمانی است که توسط دکتر روانشناس مورد استفاده قرار می گیرد. چون هیپنوتیزم فقط ابزاری است که به کمک روانشناس می آید تا فرایند روان درمانی او را اثربخش تر کند و هیپنوتیزم به تنهایی کاربرد خاصی ندارد.

به همین دلیل فردی که فقط با هیپنوتیزم آشنا باشد و با آسیب شناسی روانی آشنا نباشد و بر فرایند روان درمانی تسلط لازم نداشته باشد نمی تواند به طور اثربخشی از هیپنوتیزم در درمان خود استفاده کند. البته منظورم از تسلط بر فرایند روان درمانی مطالعه یک یا چند جلد کتاب یا فقط شرکت در یک کارگاه نیست.

پس هر جا در این مقاله از کلمه دکتر هیپنوتیزم یا متخصص هیپنوتیزم یا هیپنوتراپیست استفاده کردم منظورم دکتر روانشناس یا مشاوری است که از هیپنوتیزم استفاده می کند.

لطفا قبل از مطالعه ادامه مطلب این فایل صوتی را گوش کنید. در این فایل توضیحاتی درباره هیپنوتیزم درمانی داده ام.

مراحلی که دکتر هیپنوتیزم برای درمان مشکل شما استفاده می کند همان مراحلی است که برای درمان سایر مشکلات با  استفاده از سایر روش های روان درمانی (مثل شناخت درمانی، روانپویشی، طرحواره درمانی و غیره) به کار می برد. به عبارت دیگر اصول هیپنوتیزم درمانی با سایر روش های روان درمانی تفاوت بنیادین ندارد.

به طور کلی برای درمان هر مشکلی هیپنوتراپیست 4 مرحله زیر را طی می کند.

مرحله 1- متخصص هیپنوتیزم ابتدا نوع و شدت مشکل شما را بررسی می کند.

اولین گام در هر روش درمانی تعیین نوع و شدت مشکل شماست. که روانشناس معمولا در جلسه اول با انجام مصاحبه بالینی به این هدف دست پیدا می کند . روان درمانی بر پایه تشخیص درست استوار است و اگر تشخیص به درستی انجام نشود اقدامات درمانی بعدی بیهوده خواهند بود.

پس انتظار اینکه در جلسه اول هیپنوتراپیست  فرایند درمان را شروع کند؛ بدون آنکه اشراف کاملی به مشکل شما داشته باشد؛ غیرمنطقی و غیراصولی است.

شروع هیپنوتراپی بدون تشخیص مثل این است که به دکتر ارتوپد مراجعه کنید و انتظار داشته باشید دکتر قبل از هر گونه معاینه دست تان را گچ بگیرد!!

نکته دیگر این است که ممکن است هیپنوتراپیست پس از تعیین مشکل تان به این نتیجه برسد که بهتر است از روش درمانی دیگری باید برای حل مشکلتان استفاده کند. هدف دکتر روانشناس این است که در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن بتواند مشکل شما را حل کند.

پس اگه به روانشناس خود اعتماد دارید اجازه دهید مسیر درمان را او تعیین کند.

مرحله 2: دکتر هیپنوتیزم میزان هیپنوتیزم پذیری شما را بررسی می کند.

پس از آنکه مشکل شما توسط متخصص هیپنوتیزم تعیین شد و به این نتیجه رسید که برای حل آن بهتر است از هیپنوتیزم استفاده کند در گام دوم میزان هیپنوتیزم پذیری شما را تعیین می کند.

همانطور که در مقاله دیگری مفصل تر توضیح دادم میزان استعداد هیپنوتیزم پذیری افراد مختلف متفاوت است و بهترین راه تشخیص آن انجام تست های هیپنوتیزم پذیر توسط هیپنوتراپیست است.

انجام این تست ها عملی و باید به صورت حضوری انجام شوند پس اگر فردی قبل از انجام هرگونه تست یا سئوالی به شما گفت که می تواند شما را هیپنوتیزم کند مطمئن باشید  یا از هیپنوتیزم چیزی نمی داند یا قصد فریب شما را دارد. برخی فکر می کنند حتما در حالت هیپنوتیزم باید تجربیات عجیب و غریبی داشته باشند تا مطمئن شوند هیپنوتیزم شده اند در صورتی که استعداد افراد در هیپنوتیزم پذیری متفاوت است که هیپنوتراپیست در جلسه اول با انجام تست های استانداردی آن را بررسی می کند.

البته تجربیات و تمرینات قبلی ممکن است برای برخی از مراجعین این مرحله را حذف یا کوتاه کند.

مرحله 3: هیپنوتیزم درمانگر شما را هیپنوتیزم می کند.

پس از انجام تست هیپنوتیزم پذیری و اطمینان از اینکه قابلیت هیپنوتیزم دارید، روانشناس اقدام به هیپنوتیزم کردن شما می کند. هیپنوتیزم کردن و عمیق کردن خلسه می تواند بین 1 تا 5 جلسه طول بکشد که بستگی به میزان استعداد هیپنوتیزم پذیری شما دارد.  البته ممکن است درمانگر مرحله 3 و4 را با هم ترکیب کند.

مرحله 4: هیپنوتراپیست  فرایند درمان را حالت خلسه هیپنوتیزمی شروع می کند.

و در نهایت پس از اینکه متخصص هیپنوتیزم شما را وارد خلسه هیپنوتیزمی کرد؛ درمان به کمک هیپنوتیزم شروع می شود. و همانطور که گفتم در این مرحله هیپنوتراپیست باید به کمک یکی از روش های روان درمانی استاندارد مشکل شما را حل کند.

همانطور که مشخص است مهمترین مرحله درمان ، مرحله 4 است چون بیشترین وقت از جلسات را به خود اختصاص می دهد و این مرحله است که مشکل شما را حل می کند. به عبارت دیگر هیپنوتیزم شدن هیچ اثر درمانی ندارد و درمانگر از آن برای درمان شما کمک می گیرد.

پس اگر درمانگر تسلط کافی به اصول روان درمانی نداشته باشد یا اینکه روش درمانی نامناسبی را برای حل مشکل شما انتخاب کند حتی اگر هیپنوتیزور خوبی باشد قطعا مشکل شما حل نخواهد شد. به همین دلیل در مقدمه مطلب تاکید کردم متخصص هیپنوتیزم حتما باید روان درمانگر متبحری باشد. و گرنه جلسه درمان به تلقین کردن های ساده محدود خواهد شد که پژوهش ها نشان داده اند تاثیری عمیق و پایدار در مشکلات روانشناختی ندارند.

یکی از مراجعین تعریف می کرد که برای درمان مشکل خود به هیپنوتیزوری که پزشک بود برای درمان وسواس خود مراجعه کرده بود و ایشان در جلسه ایشان را هیپنوتیزم کرده و به او تلقین می کرده «وسواس تو خوب شده است»!!!

پس از چندین جلسه ایشان گفت که وسواس من اصلا بهبود پیدا نکرد و نا امید شده و دیگر مراجعه نکرده بود. متاسفانه شبیه این اتفاق را مراجعان زیادی شنیده ام که همه آنها به خاطر این باور غلط است که با تلقین در هیپنوتیزم می توان مشکلات را درمان کرد. اما تحقیقات متعدد نشان داده است که این نوع تلقیات یا بی اثر هستند یا اثرات کوتاه مدت دارند.

درمان مشکل من با هیپنوتیزم چند جلسه طول می کشد؟

مرحله او تا سوم بسته به استعداد هیپنوتیزم پذیری شما ممکن است بین 1 تا 5 جلسه طول بکشد پس انتظار نداشته باشید در همان جلسه اول هیپنوتیزم شوید.

مرحله چهارم هم بسته به نوع و شدت مشکل شما ممکن است بین 1 تا 30 جلسه طول بکشد.

0
تعداد کارگاه های برگزار شده خودهیپنوتیزم
0
کارگاه های تخصصی تربیت هیپنوتیزم درمانگر
3000
شرکتت کنندگان دوره غیرحضوری خود هیپنوتویزم
22000
تعداد مراجعان از سال 1381

راهنمای انتخاب متخصص هیپنوتیزم

تحقیقات مختلف نشان می دهد نتیجه گرفتن در روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی تا حد زیادی به تحبر روانشناس و متخصص هیپنوتیزم دارد. به همین دلیل انتخاب متخصص هیپنوتیزم از اهمیت بالایی برخوردار است. با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه می شوید که افراد زیادی خود را متخصص هیپنوتیزم در تهران یا بهترین متخصص هیپنوتیزم در تهران یا حتی ایران می دانند!! آما آیا می توان به توانایی و تبحر آنها اطمینان پیدا کرد؟

متاسفانه دروغگویی اینقدر در کشور ما به پدیده رایجی تبدیل شده که به سادگی نمی توان به کسی اعتماد کرد به خصوص در فضای مجازی یا اینترنت که شدت این مشکل بیشتر است. حتما شنیده اید که مدرک تحصیلی برخی از نمایندگان مجلس زیر سئوال رفته است!!

مراجعان زیادی را دیدم که وقت و هزینه زیادی را به خاطر عدم تسلط کافی هیپنوتیزم درمانگر بر هیپنوتیزم یا اصول روان درمانی تلف کرده اند. و از آن تاسف بارتر تجربه درمانی بد در ارتباط با یک درمانگر نامناسب نگرش آنها را نسبت به درمان خراب کرده و حتی باعث شده بسیاری از آنها نسبت به درمان مشکل شان نا امید شوند.

برای انتخاب متخصص هیپنوتیزم در تهران حتما رزومه فردی را که انتخاب می کنید به دقت بررسی کنید.  بسیاری از افرادی که ادعای هیپنوتیزم درمانی می کنند رزومه مشخص و قابل اعتمادی ندارند و برخی حتی یک مدرک دانشگاهی مرتبط هم ندارند.

در رزومه این افراد به دنبال محل دقیق تحصیلات دانشگاهی معتبر، پایان نامه ، تحقیقات انجام شده و … بگردید.

در ادامه مطلب سعی می کنم بر اساس تجربه حدودا 20 ساله خود در آموزش هیپنوتیزم به روانشناسان، مشاوران و روانپزشکان برخی از مهمترین ویژگی هایی که برای انتخاب یک دکتر هیپنوتیزم خوب در تهران یا هر شهر دیگری را باید مد نظر داشته باشید را توضیح می دهم.

متخصص هیپنوتیزم در درجه اول باید روان درمانگر و روانشناس خوبی باشد.

اولین نکته ای که برای انتخاب دکتر هیپنوتیزم باید در نظر داشته باشید این حتما تحصیلات روانشناسی داشته باشد و از تبحر لازم در روان درمانی برخوردار باشد.

باز هم تاکید می کنم هیپنوتیزم درمانی یک روش درمانی مستقل نیست. به عبارت دیگر، فرد حرفه‌ای در حوزه هیپنوتیزم درمانی از این درمان در ترکیب با سایر انواع رواندرمانی استفاده خواهد کرد.

هیپنوتیزم درمانی هم مثل هر درمان دیگری برای هر کسی مناسب نیست. فقط یک روان درمانگر با تجربه می تواند تشخیص دهد که آیا برای حل مشکل شما باید از هیپنوتیزم استفاده کند یا نه.

پس اگر فردی مدعی شد هر مشکلی را می تواند به کمک هیپنوتیزم درمان کند یا هیپنوتیزم را نمی شناسد یا از اختلالات روانشناسی اطلاعات لازم ندارد.

هیپنوتراپیست خوب باید بر تکنیک های مختلف هیپنوتیزم مسلط باشد.

شرط دوم یک دکتر هیپنوتیزم خوب تسلط بر تکنیک های مختلف هیپنوتیزم است بیش از 100 روش برای هیپنوتیزم کردن افراد وجود دارد و یک روش برای افراد مختلف مناسب نیست. هیپنوتیزورهای متبحری مثل میلتون اریکسون برای هر مراجع خود یک روش هیپنوتیزمی ابداع می کرد.

هیپنوتراپیست خوب باید از تجربه کافی برخوردار باشد.

پژوهش ها نشان می دهد اگر کسی به درستی آموزش دیده باشد حداقل به 5 سال تجربه درمانی نیاز دارد تا بتواند تسلط کافی به روش های مختلف هیپنوتیزم و اصول روان درمانی را پیدا کند.

بسیاری از روانشناسان جوان فکر می کنند با شرکت در یک کارگاه دو روزه صلاحیت لازم برای شروع روان درمانی یا هیپنوتیزم درمانی را دارند.

انتظار معجزه از هیپنوتیزم درمانگر خود نداشته باشید.

برخی از مردم، هیپنوتیزم را درمان فوری هر مشکلی می‌دانند و رسانه هم این تفکر را تقویت می‌کند. مجلات و وب ‌سایت‌ها هم مملو از نقل قول‌های افراد درمان شده با یک جلسه شرکت در سمینار هیپنوتیزم درمانی یا جلسه درمان است. اکثر این ادعاها غیر علمی و دروغ است.

متاسفانه افراد ناآگاه هم که تخصص کافی در زمینه هیپنوتیزم ندارند به چنین ادعاهایی دامن می زنند و همین باعث بد نام شدن هیپنوتیزم در بین بخشی از جامعه علمی شده است.

حتی بهترین هیپنوتیزم درمانگر تهران یا ایران هم نمی تواند مشکل شما را در یک جلسه حل کند. درمان سریع و معجزه آسا فقط در موارد بسیار معدود که مشکل فرد بسیار ساده و جزیی باشد امکان پذیر است.

در دنیای واقعی، کنار گذاشتن عاداتی مثل سیگار کشیدن، پرخوری ، از بین بردن اثرات خاطرات بد گذشته ، درمان اضطراب ، درمان وسواس و …. که در فرد خودکار و ناهشیار شده ؛ نیازمند زمان و جلسات متعدد است. با اینکه رویای درمان فوری، وسوسه برانگیز است؛ اما متاسفانه هنوز راهکار سریعی برای تغییر اساسی مغز وجود ندارد. معمولا تغییرات فوری اثرات کوتاه مدت دارند مگر افرادی که مشکلات بسیار خفیفی و سطحی داشته باشند.

هیپنوتیزم بیدار چیست؟

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند ما دو نوع هیپنوتیزم داریم. هیپنوتیزم بیدار و هیپنوتیزم خواب. در صورتی که این مساله کاملا از نظر علمی اشتباه هست و ما فقط یک نوع هیپنوتیزم داریم که در آن فرد نسبت به محیط اطراف خود هشیار و آگاه است. البته میزان هشیاری نسبت به محیط در عمق های متفاوت خلسه متفاوت است.

در خلسه های عمیق میزان هشیاری به محیط کمتر و در خلسه های سبک میزان هشیاری به محیط بیشتر است. میزان عمق خلسه مورد نیاز در شیوه مختلف هیپنوتیزم درمانی متفاوت است.

وقتی اسم هیپنوتیزم به میان می آید اغلب فکر می کنند هیپنوتیزم یک تجربه عجیب و غریب است و در آن اتفاقات عجیبی رخ می دهد. برخی حملات عصبی که در برخی از افراد به دلیل مشکلات روانشناختی رخ می دهد را با هیپنوتیزم اشتباه می گیرند. در صورتی که این پدیده هیچ ارتباطی با هیپنوتیزم ندارد.

به عبارت دیگر می توانم بگویم که همه هیپنوتیزم ها، هیپنوتیزم بیدار هستند یعنی در زمانی که شما هیپنوتیزم می شوید از محیط اطراف خود آگاهی دارید.

در فایل صوتی زیر توضیحات مفصل تری درباره هیپنوتیزم بیدار و باورهای غلطی که افراد درباره هیپنوتیزم دارند داده ام.

 

 

تفاوت هیپنوتیزم و خواب

در پژوهشی نوار مغزی EEG  افراد را در حالت خلسه هیپنوتیزمی و خواب مقایسه کرده اند. این عکس به خوبی نشان داده شده است که هیپنوتیزم هیچ ارتباطی با خواب ندارد و همانطور که می بینید نوار مغزی افراد هیپنوتیزم شده و خواب  را مقایسه کرده است که تفاوت واضحی با هم دارند. اطلاعات کامل تر درباره این پژوهش را اینجا می توانید مطالعه کنید.

هیپنوتیزم بیدار

خدمات کلینیک تخصصی هیپنوتیزم

دوره های غیر حضوری هیپنوتیزم

ترک عادت
34%
تخفیف

دوره ترک عادت

انیشتن می گوید: شما نمی توانید مشکلی را با همان شیوه تفکر و نگاهی که باعث ایجاد آن مشکل شده…

1,950,000 تومان
لاغری با هیپنوتیزم
27%
تخفیف

لاغری پایدار

لاغری سریع و البته بدون بازگشت دغدغۀ افراد زیادی است و همه می دانیم بهترین روش لاغری، داشتن یک رژیم…

2,250,000 تومان
48%
تخفیف

دوره آموزش خود هیپنوتیزم سریع

سال 1375 برای اولین بار هیپنوتیزم آشنا شد و یکی از مطالبی که درباره هیپنوتیزم از اون سالها همیشه در…

550,000 تومان

سالهاست هیپنوتیزم را می شناسم و به اساتید مختلفی مراجعه کردم به جرات می تونم بگم دکتر بهشتیان یکی از توانمندترین هاست. مهمترین مزیت ایشون روان درمانگر بودن ایشونه و می تونن هیپنوتیزم را در کنار روان درمانی ترکیب کنن. اکثر اساتید هیپنوتیزم که من تجربه کردم فقط از تلقین استفاده می کنن که فقط چند روز برای من اثربخش بوده و دوباره به حالت قبلی بر می گشتم

شروین

عجب حس آرامشی رو توی این دوره تجربه کردم. چندتا تیک عصبی داشتم که کاملا از بین رفته. یه جورایی به خودم مسلط شدم

رومینا

سلام من دوره رو تا اخر امدم و باید بگم که خیلی عالی بود. من قبلا خود هیپنوتیزم و انجام میدادم، ولی حدود 35 دقیقه طول می کشید و باید بگم اکثر مواقع با مقاومت جسم مواجه بودم و بخاطر زمان زیادش هم خیلی اذیت میشدم. ولی در این دوره مقاومت جسمم خیلی پایین اومد و خیلی لذت بخش شده. ممنون از لطفتون

بابک

از هر کسی که با هیپنوتیزم آشنایی داشت سوال می کردم تا به من یک نفر را معرفی کنن، همشون چند نفر را معمولا معرفی می کردن که معمولا بیشنون دکتر بهشتیان و دکتر فتحی بود. کنجکاو شدم رفتم رزومه هر دو را بررسی کردم در هیپنوتیزم هر دو متخصص هستن، اما دکتر بهشتیان تخصصش روانشناسی بود و واقعا رزومه اش در این مورد کامله

عرفان

کل دوره 8 هفته بود و تمرینات هر هفته هم روزانه یک ربع وقت نیاز داشت که برای اینکه کل تمرینات دوره را انجام بدی حدودا 15 ساعت باید وقت بزارید. می تونم بگم این مفید ترین 15 ساعت کل زندگیم بود. سپاس آقای دکتر

آذین

299 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام جناب دکتر، من دوستی دارم که حدود بیست سال داره و در کودکی حدود 9 سالگی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و از ترس به کسی نگفته، در حال حاضر اکثر اوقات حالش بده و میترسه و گریه میکنه و همیشه میگه از مرد ها بدش میاد و شب ها حتی اگر حالش خوب باشه خواب آشفته و کابوس میبینه و نمیتونه بخابه راه چاره چی هست دکترجان؟

 • با سلام
  می خواستم بپرسم شما ، یا کلنیک شما در مورد آگاهی به زندگی های گذشته فرد(تناسخ) هم هیپنوتیزم انجام می دهد.
  با تشکر.

 • سلام اقای دکتر با احترام دختری دارم که مشکل دوقطبی وشخصیت مرزی داره میشه بفرمایید که دخترم با هیپنوتیزم ونوروفیت امکان خوب شدنش است اابته در کنار دارو درمانی که در کلینیک سلامت میشه

  • درود بر شما نوروفیدبک متاسفانه نمی تونه به دختر تون کمکی کنه برای تعیین میزان اثربخشی هیپنوتیزم هم باید بررسی بیشتری انجام بشه.

 • سلام اقای دکتر
  خواهرم در گذشتش گیر کرده و خاطرات خوبی نداره و پر از انرژی منفی شده میشه با روشی گذشتش رو فراموش کنهو دیگ اینقدر منفی نباشه?

 • سلام و روز بخیر
  ببخشید پدر من ۸ سال پیش یک ناراحتی براش پیش اومده افسردگی شدید داره و همیشه آن صحنه جلوش هست و آزارش میده آیا میشه با هیپنوتیزم حافظه اش را پاک کرد؟

 • یادم رفت بگم که برادرم به مدت ۳ سال دارو مصرف میکرد ولی امسال گفت که خسته شده و قطعش کرد و بعد از اون اون آرامش نسبی خانه ما کاملا از بین رفت

 • سلام آقای دکتر
  برادر من متاسفانه اختلال شخصیت مرزی داره به همراه چند اختلال دیگه مثل اضطراب اجتماعی و وسواس فکری و افکار پارانوئیدی و افسردگی(بی‌حوصلگی و عدم لذت)
  اول با وسواس فکری گزند و آسیب شروع شد و به مرور به این حد رسید
  البته رگه هایی از شخصیت مرزی رو از بچگیش داشت ولی انقدر شدید نبود که انقدر هیجاناتش بی ثبات باشه
  الان ۵ ساله که بیمار و خانه نشینه و من و مادرم هم دیگه خسته شدیم و کاملا ازش ناامید شدیم بخصوص که خیلی تو خونه خیلی حرف میزنه می‌تونم بگم ۹۰ درصد وقت بیدار بودنش رو به حرف زدن و راه رفتن تو خونه میگذره
  دلیل اینکه درمورد هیبنوتیزم کنجکاوم شدم این بود که روانشناسش گفت تصمیم گرفته از این شیوه هم استفاده کنه تا خشم و لجبازی برادرمو کاهش بده
  میخواستم بدونم آیا امیدی به درمانش هست؟ و اگه خودهیپنوتیزمی رو یاد بگیره بهبود پیدا میکنه؟

  • درود برشما دوست عزیز، همجنس گرایی درجه 5 و 6 و در برخی موارد درجه 4

 • سلام.
  جسارت من رو ببخشید.
  آیا ممکنه با هیپنوتیزم بشه خاطره مربوط به گم کردن یک شی مهم طی چند ماه گذشته رو به یاد آورد؟
  عذرخواهی من رو بپذیرید اما همه نقاط خونه رو بدون اغراق گشتیم و برامون باورناپذیره که بپذیریم اون اشیا گم شدن.

 • با سلام
  برخی مدعی هستند ناتوانی و انحرافات جنسی با هیبنوتیزم قابل درمان است، آیا این گفته ها صحت دارند؟

  • درود برشما دوست عزیز برخی از از ناتوانایی و انحرافات جنسی را میشه با ترکیب روان درمانی و هیپنوتیزم درمان کرد. اینکه چه مشکلی را میشه درمان کرد بستگی به نوع، شدت و علل ایجاد مشکل در فرد داره.

 • سلام آقای دکتر نامزدم پارانویید داره، اما خیلی شدید نیست. خودش نمیدونه مشکلش چیه. آیا شما برای بیماری پارانویید هم درمان انجام میدین؟ و به نظرتون چجوری بهش بگم که این مشکل رو داره که اذیت نشه؟ ممنون میشم کمکم کنید

 • با سلام و احترام
  بنده مدتی است توسط هیپنوتیزم و شنیدن جملات تاکیدی تخریبی و انواع فحاشیبه روش تکرار و ایجاد تلقین توسط یک هیپنوتراپیست خانم به همراه دو نفر از همکارانشان قرار گرفته ام که متاسفانه همچنان این وضعیت ادامه دارد و با اینکه از دوستان خواستم بنده را از این وضعیت ذهنی مبهم و آسیب پذیر خارج سازند اما هیچ پاسخی دریافت نکردم و هیپنوتراپیست خانم هم متواری شده است. سوالم این بود راه حل خروج از این وضعیت چیست ؟ از شما تقاضای کمک دارم ، ضمن اینکه معتقدم می بایست از آموزش تکنیک هایی همچون مدیتیشن و هیپنوتیزم به چنین افرادی که متعهد به مبانی اخلاقی و الهی نمیباشند واقعا امتناع کرد. چنانچه لازم بود اسامی این افراد و شماره تماس آنها را در اختیارتان قرار خواهم داد.
  شماره تماس 09124868356

 • سلام آقای دکتر شما میتونید با هیپنوتیزم وسواس فکری و بعضی حرف ها و پوچ و بیهوده وسواسی که تو ذهن آدم درمود یک شخص هست را درمان و هم چنین ترس اجتماعی رو با هیپنوتیزم درمان کنید

  • درود بر شما
   ترکیب روان درمانی و هیپنوتیزم می تونه مشکل وسواس فکری و اضطراب اجتماعی را حل کنه

 • سلام و خسته نباشید
  من نردیک ۲۰ سال است که به وسوای فکری مبتلا هستم و قصد دارم برای درمان از هیپنوتیزم درمانی استفاده کنم ایا شما الان که کرونا وجود داره بیمار قبول میکنید

 • سلام به همه دوستان عزیز، به منظور راحتی دسترسی شما، کل محتوای مقالات هیپنوتیزم در صفحه کلینیک هیپنوتیزم تجمیع شد. در این راستا کامنت های دوستانی که در زیر این مقالات نظر خودشان را با ما به اشتراک گذاشته بودند نیز به این صفحه انتقال پیدا کرد. به همین دلیل تاریخ همه نظرات کاربران تا قبل از زمان انتقال، مشابه هستند.

 • ببخشید یادم رفت بگم که من یه فایل صوتی ۱ ساعته برای خودهیپنوتیزم گوش میدم این فایل صوتی ممکنه مضر باشه؟ برای افزایش قد گوش میدم

  • درود بر شما دوست عزیز نمی دونم داخل این فایل صوتی چی گفته. فقط احتمالا وقت شما تلف میشه و شما را نا امید می کنه

 • سلام ببخشید من حدودا یه هفته است که خودهیپنوتیزم به روش آمریکایی_اروپایی انجام میدم و اول از همه به مدت ۱۰ دقیقه تنفس پرانا انجام میدم امروز اواخر تنفسم بود که دست ها و پاهام خیلی سفت شدند انگشت های دستمم انگار بهم محکم چسپیده بودن و پاهامم کمی بالا اومده بود دست و پام رو نمیتونستم تکون بدم و جریان انرژی و مور مور شدن رو کاملا احساس میکردم ولی چون تو دست ها و پاهام خیلی فشار حس میکردم ، حس بدی بهم دست داد ولی کم کم که ریلکس کردم خوب شد بدنم کاملا بی حس شد و احساس سبکی خیلی خوبی داشتم ؛ میخواستم بدونم علت سفتی بیش از حد دست ها و پاهام چی بوده ؟؟؟ واینکه مشکلی پیش نمیاد؟بعد از خود هیپنوتیزمم بدنم یکم بی حال شده بود ودست چپم لرزش داشت.🙏🌹

 • سلام من پنج ساله عاشق یک پسری هستم البته اونم عاشقم هست و همین امر باعث شده بترسم به ازدواج فکر کنم خواهشا یک راحلی پیشنهاد کنید تا بتونم ازدواج کنم

 • سلام میشه با هیپنوتیزم یه چیزاییرو درباره ی گذشته یه فردفراموش کرد یا نادیده گرفت و بهشون یه حالت خنثی داد که دیگه فکر و ذهن رو درگیر نکنه و اذیتت نکنه؟

  • درود بر شما دوست عزیزف بله امکانش هست با روان درمانی کاری کرد که خاطرات گذشته آزار دهنده نباشه

 • خسته نباشید مجدد
  میخواستم بدونم که اجازه ی گرفتن شماره ی همراه شما رو دارم
  چون که سوال ها زیاد و یک کهکشانی سوال داخل مغزم وجود داره و یک عالمه علاقه و صحبت
  البته شما اگه دوست داشتید هم می توانید ندید مشکلی نیست .

 • سلام خسته نباشید جناب دکتر
  من یک سوالی داشتم میشه که چند نفر رو با هم هیبنوتیزم کرد ؟
  من تمام سایت هاتون و مقاله هاتون رو دیدم و فایل های صوتی تون رو گوش دادم و همرو خوندم اما جایی در باره ی این موضوع حرف نزده بودید که آیا میشه که چند نفر آدم رو با هم هیبنوتیزم کرد یا نه
  ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار آدم هایی میگذارید که به موضوع های روانشناسی و هیبنوتیزم خیلی اهمیت میدند و این گونه موضوع ها رو دوست دارند

 • با سلام عرض ادب و احترام
  آقای دکتر یکی از دوستان من دو سال پیش به زنش خیانت کرده و دست بر قضا مچش رو زنش گرفته الان دوسال هست که دوستم رو خونه راه نمیده حدود یک سالی بود که حتی باهاش صحبت نمی‌کرد ولی الان یک سالی هست که فقط در حد صحبت و خرید برای خونه بهش اجازه میده رفت و آمد کنه ولی اجازه رابطه جنسی رو نمی‌ده چون توی ذهنش هنوز اون لحظه ای که شوهرش بهش خیانت کرده هست آیا با هیپنوتیزم میشه اون لحظه رو برای همیشه پاک کرد ممنون میشم جواب بدین

  • درود بر شما دوست عزیز در صورتی که این خانم تمایل داشته باشن روی مشکلشون کار کنن امکان درمانشون هست

  • درود بر شما دوست عزیز
   بستگی به شدت و ریشه مشکل شما داره باید بررسی بیشتری انجام بشه تا بتونم بگم آیا با هیپنوتیزم قابل درمان هست یانه

 • با سلام .
  میخاستم از طریق خود هیپنوتیزم به اولاً ضمیر ناخوداگاهمو اصلاح کنم و همچنین برای دیدن خواب روشن کمک بگیرم چون هدف برون فکنی هست بنظرم خودهیپنوتیزم میتونه وسیله ی خوبی برای برون فکنی باشه.

 • سلام آقای دکتر
  یکی از بستگان ما یک ماشین صفر کیلومتر را داخل پارکینگ ما گذاشت و چند روز پیش متوجه شدیم که کلیومترش شده ۵۰ و باعث بی اعتمادی در خانواده شده روی هیبنوتیزم کمکم میکنه ممنون میشم اگر جواب بدید

 • سلام اقای دکتر ببخشید ایا راهی برای ارتباط با ناخوداگاه و دستور پذیر کردن ناخوداگاهوجود داره ؟
  که خودمون هر وقت خواستیم بتونیم چیز جدیدی بهش تلقین کنیم و اون بپذیره؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   دوره آموزش خود هیپنوتیزم می تونه شما را بابه هدفتون برسونه

 • سلام وقتتون به خیر. یه سوال داشتم. اگر فردی به شخصی به مدت چند سال علاقه داشته باشه و حالا بخواد عشق یک طرفه اش رو تموم کنه و اون شخص و تمام خاطراتش رو فراموش کنه این عمل با انجام هیپنوتیزم قابل انجام خواهد بود؟ ممنون میشم جواب بدید

  • بله امکان اینکه بتونید با این جدایی کنار بیایید هست، اما اینکه بخواهید مثلا تمام خاطرات چند سال زندگی تون را که با اون فرد رابطه داشتید پاک کنید امکان پذیر نیست

 • سلام خدمت جناب اقای دکتر عزیز
  برای شروع هیپنوتیزم از سن 15 سالگی میتونم شروع کنم به گیاه خواری و هیپنوتیزم من از اعلان علاقه زیادی به هیپنوتیزم پیدا کردم و برای سن من آیا مشکلی پیش خواهد امد ?
  ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدید .

 • سلام آقای دکتر میشه با هیپنوتیزیم یکی رو عاشق خود کنیم و جواب مثبت رو ازش بگیریم.
  لطفا پاسخ دهید ممنون

  • درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم روشی هست برای تاثیر گذاری روی ناهشیار خودتون نه افراد دیگه

 • سلام من برام مشکلی پیش اومده من امروز غروب خونه خالی ساکت بود مدیتیشن کردم و با همه دفعات فرق داشت نمیتونم حسم توصیف کنم جز اون ذهنم خیلی قوی هستش به راحتی میتونم ذهنم از هر چیزی خالی کنم صدا هارو ساکت کنم اما جز اینکه امروز غروب خیلی مدیتیشن متفاوت بود بعد مدیتیشن یک شمع روشن کردم به شمع نگاه کردم به سوزش چشمام توجهی نکردم اونقدر که انگار همه چیز مهو شد جز شمع بعد چشمام بستم به بین آبروهام نگاه کردم به تاریکی مطلق بین آجنام با اینکه چشمام بسته بود اما نور شمع تو تاریکی میدیدم و همین بین با خودم تکرار کردم که درسم بخونم من اصلا دختر آرامی نیستم اما از آون لحضه سر درسی که یک ماه یک ماه لای دفتر باز نمیکردم رفتم شروع کردم درس خوندن انگار یک چیزی از درونم وادارم میکرد این درس تموم کنم حالم خیلی عجیب انگار توی خودم قرار دارم نمیدونم اصلا چطور توصیف کنم هوشیار هستم اما آرامش خیلی عجیبی دارم تا ذره ای میخوام اعصبانی بشم انگار یک صدایی از درون این اعصبانی بر طرف میکنه هیچ فکری حتی دیالوگی تو سرم نیست بدنم کرخت صدا ها هم میشنوم ولی مهم نیست هیچی حالم خیلی عجیب همه چیز به نظر بی اهمیت میاد خیلی آرومم من بچه خیلی شری بودم حال الانم نمیتونم توصیف کنم چرا اینطوری شدم ؟

 • سلام و عرض خسته نباشید
  جناب آقای دکتر عزیز آیا امکان اینکه از طریق هیپنوتیزم بتوانیم شخصی که دچار اعتیاد از نوع مواد مخدر صنعتی جدید که تاثیر گذاری مستقیم روی مغز فرد داره و با جسم فرد چندان تاثیری نداره رو درمان کرد یا به نوعی با ورود به ضمیر ناخودآگاه فرد نوعی نفرت یا فراموشی اون مادهدمخدر رو پدید آورد؟تا شخص پس بیداری دنبال مواد نره.
  ممنون میشم اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید.

 • باسلام وخسته نباشید خدمت شما

  من در یک خانواده فوق العاده مدهبی بزرگ شدم و همین امر باعث شده بود که سمت جنس مخالف نرم اما مدتی هست ک دیگ متنفرم شدم و علاقه مند ب همجنس شده ام

  میخواستم ببینم بااین روش امکان درمان وجود داره یانه؟

 • سلام آقای دکتر
  من شبها که فکرم درگیره و خوابم نمیبره یه حالتی هست که متمرکز میشم رو فکرم وشمامو میبندم و دایره های رنگی تو در تومیبینم و یواش یواش احساس سبکی میکنم و آرامش خاصی بهم دست میده بعضا حتی سبک شدن تک تک اعضای بدنم رو حس میکنم و یعدش خوابم میبره . این هیپنوتیزمه؟ و آیا میتونم با تمرین همین آرامش رو با هیپنوتیزم به اطرافیانم منتقل کنم؟

 • سلام اقای دکتر
  اینکه با هیپنوتیزم میشه یک نفر رو کنترل کرد ایا درسته؟یعنی بگی فلان کارو بکن و اون انجام بده و اگر این امکان هست این چه نوع هیپنوتیزمیه؟؟؟واقعا ذهنمو درگیر کرده و ممنون میشم اگر جواب بدید

  • درود بر شما دوست عزیز، امکان کنترل کامل دیگران توسط هیپنوتیزم وجود نداره بیشتر این حرف ها تبلیغاتی و غیر علمی هست

  • درود بر شما دوست عزیز ، بستگی به ریشه و علل این مشکل داره اما با کمک هیپنوتیزم میشه توجه و تمرکز را بهتر کرد

 • سلام اقای دکتر،من میخام یک سری عادات رفتاری که برام آزاده دهنده است،مثل گوشه گیری،خجالت از حرف زدن در جمع،خودارضایی؛ترک کنم و عادت درست رو بزای یک زندگی سالم جایگزین کنم،آیا امکانِ ترک عادات و جایگزینی با هیپنوتیزم امکان پذیره؟واقعا ممنون میشم جواب بدید حیاتیه برام این موضوع

  • درود بر شما دوست عزیز ترکیب هیپنوتیزم و روان درمانی می تونه مشکل تون را حل کنه .

  • درود بر شما دوست عزیز اولین تحقیقی که در زمینه هیپنوتیزم بالینی در ایران توسط من انجام شده درباره درمان خجالتی بودن با کمک هیپنوتیزم در سال 1384 بود.

 • سلام وقت بخیر ایاافرادی که باروح.جن.یاهمزاد سروکاردارن ودائم مورد ازارو اذیت قرار میگیرن رو میشه باهیپنوتیزم درمان ورد؟؟؟

 • سلام آقای دکتر من یکسال هست گردنبندم گم شده وشک دارم به پسرم که داده باشه به یه بچه ی دیگه،آیا با هیپنوتیزم میشه فهمید که اون برداشته یانه،ممنون

 • سلام
  وقت بخیر
  برای درمان بیماری وسواس شستشوی شدید استفاده کرد.
  سپاس از اطلاعات مفید شما

  • درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم به تنهایی نمی تونه وسواس را درمان کنه اما با ترکیب روش های درمانی دیگه اثر بخشی اون روش ها را زیادتر می کنه و ما در در دوره درمان غیرحضوری وسواس از هیپنوتیزم در کنار سایر روش های درمانی برای درمان وسواس استفاده کردیم.

 • سلام خسته نباشیداقای دکتر..من خواستگاری دارم که عده ای میگن ایشون معتادبودن وترک کردن وعده ای هم معتقدند الان ایشون معتادهستند..وخودشون اصراربراین موضوع دارن که نه معتادبودن ونه هستن..میخواستم بدونم آیا هیپنوتیزم کمکی به فهمیدن حقیقت میکنه؟؟
  چون پای زندگی وایندم درمیونه این پرسش خیلی برام مهمه که شماپاسخگوی ان باشین

  • درود بر شما دوست عزیز شرایط متعددی هست برای اینکه بشه از طریق هیپنوتیزم حقیقت را متوجه شد. و نمیشه با قطعیت گفت میشه این کار را کرد

 • سلام آقای دکتر میخاستم بدونم هیپنوتیزم توانایی بازخوانی ذهنیت گذشته رو داره؟؟؟؟ چند سال پیش یه نفر توی عالم خواب اسم اعظم خدارو به من گفت وقتی بیدار شدم تو تاریکی شب تموم آسمون روشن بود من خیلی ترسیدم از ترسم همه چی یادم رفت لطفا کمکم کنید

  • درود بر شما دوست عزیز
   از طریق هیپنوتیزم نمیشه ارتباط گرفت اما میشه با کمک هیپنوتیزم رویا ایجاد کرد

 • با عرض سلام خدمت دکتر عزیز
  من یکی رو می شناسم ک از سن کم مثلا دو و سه بخاطر ترس و وحشت لکنت زبون گرفته و کلا ذهنش ب قول خودش اون ریتم و لهجه رو فراموش و حذف کرده و الان بیست و یک سالشه
  الان تنها راهش هیپنوتیزم هستش، بنظر شما امیدی هست واسش ک تو این نوع درمان رفع بشه لکنتش؟

  ممنون میشم جواب بدید، خدا قوت

  • درود بر شما دوست عزیز
   بله امکان درمان لکنت با هیپنوتیزم در کنار روان درمانی هست

  • درود بر شما دوست عزیز
   بله اگه از روش درمانی درستی استفاده نشه اثرات هیپنوتیزم موقتی هست مثلا تلفین در هیپنوتیزم معمولا اثرات کوتاه مدت داره

  • درود بر شما دوست عزیز اگه ریشه لکنت زبان روانشناختی باشه بله امکان درمانش هست

  • درود بر شما دوست عزیز
   هیپنوتیزم به عنوان طب مکمل میتونه مفید باشه و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنه . البته باید در کنار سایر روش های درمان معمول پزشکی استفاده بشه

 • سلام. با هیپنوتیزم میشه از اوضاع حال کسی با خبر شد یا باهاش ارتباط برقرار کرد؟ یا از کسی درخواست کاری کرد؟

  • درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم بیشتر روی جسم و روان خود فرد می تونه اثر داشته باشه

  • درود بر شما دوست عزیز
   بستگی به میزان هیپنوتیزم پذیری شما و خاطره ای که فراموش کردید داره. اما به طور کلی میشه گفت امکانش هست.

 • سلام اقای دکتر یکسری خیالات و افکار چرت و پرت مزاحم و ازاردهنده چندوقت پیش بطور کاملا اتفاقی که قبلا هرگزتو زندگیم نبود به ذهنم اومده الان تقریبا یه دوماهی میگذره الان تونستم تقریبا باخودم مبارزه کنم و بافکرای خوب جایگزینش کنم اما یاد و خاطرش تو ذهنم هست ایا هیپنوتیزم بهم کمک میکنه

  • درود بر شما دوست عزیز
   هیپنوتیزم به تنهایی نه اما همراه با یک روش درمانی دیگه می تونه بهتون کمک کنه افکار آزاردهنده ذهن تون را کنترل کنید.

 • سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من معمولا خواب هایی رو میبینم که جنسیتم عوض شده یا یه جهان موازی هستم ، و یا صحنه هایی رو تو بیداری به خاطر میارم که هیچوقت اونجا نبودم ، به واسطه هیپنوتیزم میشه متوجه زندگی قبل شد ؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   میشه به صورت تخیلی به جاهایی که قبلا نبودید رفت اما به صورت واقعی امکان پذیر نیست.

  • درود بر شما دوست عزیز
   دوره آموزش حضوری هیپنوتیزم درمانی فعلا به دلیل کرونا برگزار نمی شه اما دوره آموزش خود هیپنوتیزم در سایت هست و دوره حضوری هم برگزار میشه

  • درود بر شما دوست عزیز
   در خلسه هیپننوتیزمی فرد کاملا هشیار هست و به حرف هایی که می زنه و صداهایی که می شنوه آگاه هست.

 • سلام من مشکلات خیلی زیادی رو از بچگی با خواهرم داشتم وبا اینکه الان ازدواج کردیم این‌مشکلات به صورت بزرگتری هست و این باعث شده در خوش ترین لحظات زندگیم ناراحت باشم و نتونم اونجوری که دلم میخواد زندگی‌کنم ایا میشه با هیپنوتیزم درمانی این همه خاطرات مخرب و بد رو کمرنگ کنم ؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   ترکیب هیپنوتیزم و درمان روانپویشی می تونه اثرات منفی خاطرات را اصلاح کنه منتها باید ابتدا مشخص بشه نوع وشدت این مشکلات به چه صورت بوده تا بر اساس اون بهترین اقدام را تعیین کنیم.
   اما به صورت کی می تونم بگم که میشه اثرات مخرب گذشته بر حال را میشه درمان کرد.

 • با سلام خدمت شما لطفا جواب سریع میخواهم اگر امکانش هست
  ایا میشه به کسی در مورد چیزی مشکوک بود واز طریق این فن حقیقت را از او فهمید اگر میشود
  لطفا بفرمایید کجا وکی میتوانم خدمت برسم
  خیلی مهمه دکتر جان

 • سلام میشه منابعی الکترونیکی درمورد هیپنوتیزم برای شروع معرفی کنید با تشکر از دکتر بهشتیان

  • درود بر شما دوست عزیز
   به زودی دوره خود هیپنوتیزم در سایت فعال خواهد شد که می تونید از آن استفاده کنید

  • درود بر شما بله با هیپنوتیزم میشه انواع ترس ها (البته ترس های شرطی ) را درمان کرد.
   به زودی در سایت دوره غلبه بر ترس در بخش دوره ها فعال میشه که به کمک اون می تونید بر ترس های خودتون غلبه کنید در این دوره از خودهیپنوتیزم و روش های درمانی دیگه برای درمان ترس استفاده شده

 • سلام و خسته نباشید خدمت دکتر بزرگوار
  من داشتم نظر دوستان رو میدیدم و خواستم مطمئن بشم واقعا چی هست
  فکر میکنم یه رویا خیلی قوی باشه فقط رویا اصلا تو واقعیت وجود نداشته باشه مثل به افسانه میشه خودتون دقیق تر و واضح تر بگید
  اصلا اثر داره
  چجوری هس
  از کجا میاد
  مثل اینکه دوای هر دردی هس اینجور که معلومه دقیق تر توضیح بدید

 • آقای دکتر میشه میل به همجنس یا همجنسگرایی رو با هیپنوتیزم درمانی، درمان کرد؟
  تروخدا جواب بدید

  • درود بر شما دوست عزیز بستگی به نوع و شدت و علل همجنس گرایی داره باید بررسی بیشتری انجام بشه برخی از همجسن گرایی ها غیرقابل درمان هستن و برخی قابل درمان

  • درود بر شما دوست عزیز، درمان فتیش ها با کمک درمان های روانپویشی همراه با هیپنوتیزم امکان پذیره و با هیپنوتیزم به تنهایی قابل درمان نیست

 • آبا میشه مثلا بیماری ژنتیکی پوستی یه نوزاد ۵ ماهه رو با این روش درمان کرد.
  راستش این بیماری بسیار نادر وحشتناک و غیر قابل درمان هست.
  لطفا کمک کنید.
  نام بیماری کافه اوله هست.
  بازم ممنون…

 • سلام خسته نباشین، اقای دکتر ایا شخصیت و اخلاق و رفتار ادم میشه از طریق هیپنوتیزم کلاا تغییر کنه، شوهر خواهرم اخلاق تندی دارن و خشنن و اصلا تقصیرا و گناهاشو گردن نمیگیره و میگه مگه اخلاق من چشه ولی واقعا اخلاقش تندو خشنه، درضمن خیلی هم دعواییه و با ی لحنی و مدلی حرف میزنه و رفتار میکنه که انگاری دعوا داره با همه، و فقط دعوا راه میندازه و و خیلی لجوزه و ی دندس و زبون نیش داری داره و خیلی زود عصبانی میشه، اصلا هم انتقاد پذیر نیس و خیلی هم زود زنجه و ادم میترسه ی چیزی بش بگه که نکنه اشتباه تحویل بگیره و ناراحت شه و دعوا راه بندازه،… بنظرتون برای این اقا چیکار کنیم خواهرم طلاق بگیره ازش یا راه درمانی هست؟

  • درود بر شما دوست عزیز معمولا ساختار شخصیت افراد را به سختی و در طولانی مدت میشه تغییر داد البته به شرط اینکه خود فرق مشکلش را بپذیره. چون شوهر خواهر شما مشکلش را نمی پذیره احتمال تغییر دادنش خیلی سخته.

 • ممنون که پاسخ دادبن استاد عزیز! اگه قبول کنه اشتباهشو از طریق چه راهی امکان تغییر رفتار شوهر خواهرم امکان پذیره؟ روانشناس یا هیپنوتیزم یا چحوری؟

 • درضمن اقای دکتر اگه شوهر خواهرم بخوان اخلاقشونو ترک کننن چه مدت میکشه؟ شما فرمودین مدت زمان زیادی میکشه منظورتون از زمان زیاد ینی چقدره؟ وبهترین راه برای تغییر رفتارو شخصیت چیه؟ از چع روشی کمک بگیریم؟ توروخدا پاسخ بدین بی زحمت،

  • درود بر شما دوست عزیز، باید یک جلسه مشکل ایشون بررسی بشه تا بر اساس اون روش درمان مناسب براشون انتخاب بشه

 • سلام اقای دکتر من یه فکر نگران کننده میاد تو ذهنم و حالمو بد میکنه اون فکر رو تحلیل میکنم به نتیجه میرسونمش که اصلا جای نگرانی نداره ولی بازم تو ذهنم تکرار میشه اون حس نگرانی رو در من وجود میاره چه دوره یا سابلیمینالی میتونه به من کمک کنه

  • درود بر شما دوست عزیز،
   بله هیپنوتیزم در جنبه های مختلف می تونه به موفقیت در کنکور کمک کنه

 • سلام آقای دکتر روزتون بخیر دکتر جان بیماری وسواس شستشو با هیپنوتیزم قابل درمان هست ممنون از راهنمایی شما

  • درود بر شما دوست عزیز؛ در فایل صوتی مقاله درمان وسواس درباره روش های درمان وسواس توضیحات مفصلی دادم. ترکیب روان درمانی و هیپنوتیزم می تونه به درمان وسواس کمک کنه

  • درود بر شما دوست عزیز بله هیپنوتیزم همراه با روان درمانی می تونه مشکل شما را حل کنه البته به شرط اینکه مشکل تون ریشه فیزیولوژیک نداشته باشه

 • سلام آقاب دکتر
  من لکنت زبون دارم و وقتی استرس میگیرم تشدید میشه.خیلی اذیت میشم خودم حس میکنم با هیپنوتیزم میتونم خوب بشم و این استرس موقع صحبت کردنم از بین بره.خواهش میکنم کمکن کنید من هیچ اطلاعی از مکان مطب و ادرسی ازتون ندارم.خواهش میکنم به من پیام بدین و آدرسی از مطبتون رو برام بفرستین تا بیام😢

 • سلام دکتر من تقریبا سه سال پیش به وسیله فایل های هیپنوتیزم خودم‌رو هیپنوتیزم کردم ی جایی میگفت که خواسته ات را بگو و من میگفتم و الان از این خواسته خودم پشیمون هستم با وجود سختی هایی که داره متوجه شدم دوست ندارم که به سمتش برم. این قابل درمان هست ؟چون خیلی هنوز بهش فکر میکنم و همون سال خیلی پیگیر انجام دادنش بودم.ممنون از پاسخگوییتون .

 • سلام جناب دکتر بهشتیان ، وقتتون به خیر
  خواستم بپرسم که میشه یک نفر خودش نخواد هیپنوتیزم بشه ؛ اما هیپنوتیزور بتونه اون فرد رو هیپنوتیزم بکنه؟ یعنی این امر باید حتما دو طرفه باشه یا یک روانشناس یا هیپنوتیزور حرفه ای میتونه در شرایطی که ما نمیخوایم هیپنوتیزم شیم این کار رو با ما بکنه؟
  آیا مورد یا مواردی دیده شده یا وجود داره؟

  ممنون از شما

  • درود بر شما دوست عزیز، مقاومت در هیپنوتیزم یک مبحث بسیار مفصل هست. در هیپنوتیزم درمانی که هدف درمان فرد به کمک هیپنوتیزم هست حتما هیپنوتیزم با تمایل فرد انجام میشه و اگه فرد تمایلی به انجامش نداشته باشه نباید این کار را انجام داد.

 • سلام. با هیپنوتیزم میشه رفت به چندسال قبل و یک سری اطلاعات رو از مغز بازیابی کرد؟اطلاعاتی که فراموش کردم

 • با سلام وعرض ادب
  خواهر من 3سالی هست بطور باور نکردنی شخصیتش 180 درجه تغییر کرده واوایل میگفت کیسی با من حرف میزنه و باهاش دعوا میکزد و بعد که پیش دکتر روانپزشک بردیم با قرص ها هم دچار استرس شدید و بی هویتی شده و همش راه میره و نمیشنه و با قرص میخوابه و دچار چند شخصیتی شده ولی پارسال 1 ماه بطور باور نکردنی به شخصیتش سابق برگشت ولی طولی نکشید که دوباره دچار استرس شدید و ترس هایی که همراه داره زندگی میکنه و این رو هم بگم ایشون 6 بار خودکشی کرده با چاقو رگش رو زده ویا مرگی موش و یاسم ویاتعداد زیادی قرص خورده برای خودکشی ولی موفق نشده میخواستم ببینم شمامیتونید ایشون رو تحت معالجه کنید
  ممنون🙏

  • درود بر شما دوست عزیز، نمی تونم بگم آیا مشکل خواهرتون قابل درمان هست یا نه باید بررسی بیشتری درباره مشکل خواهرتون داشته باشم.

 • سلام دکتر .بنده 20 سال دارم و از حدود 12 سال پیش از اکثر غذا ها مثل گوشت و سبزیجاتی مثل پیاز بادمجان و …… متنفر شدم ینی وقتی که اون غذا به دهانم میرسه به صورت غیر ارادی حالم بد میشه و تا مرز استفراغ پیش میرم .میخواستم بدونم ایا این مشکل ذهنی هستش و باهیپنوتیزم میشه درمانش کرد؟ با سپاس

  • درود بر شما دوست عزیز بله میشه با هیپنوتیزم این شرطی سازی را در ذهن شما اصلاح کرد.

  • درود بر شما دوست عزیز؛ در یک فایل صوتی در سایت به طور مفصل درباره روش های درمان پانیک توضیح دادم. هیپنوتیزم می تونه به درمان پانیک کمک کنه. اما در کنار روش های درمانی دیگه

 • درود بر شما
  یک سوال دارم لطفا با هیپنوتیزم میشه شخصی که مرتبا با خودش حرف میزنه معالجه بشه

  • درود بر شما دوست عزیز باید ابتدا مشخص بشه دلیل خودگویی ایشون چیه و نوع مشکلشون تشخیص داده بشه تا بر اساس اون روش درمان مناسب تدوین بشه.
   اینکه چه حرف هایی زده میشه، با صدای بلند هست یا ارام ، میزان حرف زدن چقدر هست همگی در روند درمان تاثیر دارن

  • درود بر شما دوست عزیز، بله امکانش هست هر عادتی را میشه به کمک هیپنوتیزم و روان درمانی حل کرد.

 • سلام خوبید خسته نباشید ببخشید خواهرم ۲سال و نیم قبل بدنبال سکته قلبی دچار انسفالوپاتی و هایپوکسی مغزی شد درمانهای داروئی و گیاهی زیادی رو انجام دادیم هنوز هوشیاریش برنگشته چند روز پیش از آشنایان یک هیپنوتیزر رو بما معرفی کرده که میگه میتونه بیمار ما رو از کجا خارج کنه ولی کار بسیار سختیه نظر شما چیه آیا بیمار ما هم با هیپنوتیزم درمان میشه؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   اگه بیمار شما هشیاری نداره متاسفانه امکان پذیر نیست و این فرد هم فقط احتمالا می خواد پولی از شما بگیره.
   چون مغز بیمارتون آسیب دیده اگر هم امکان بهبودی باشه در طول زمان این اتفاق رخ میده و با یک یا چند جلسه هیپنوتیزم هیچ تغییری رخ نمی ده

 • سلام. ببخشید میشه هیپنوتیزم باز شدن مجدد صفحات رشد برای رشد قد در سن ۱۸ سالگی برای من که پسر هستم انجام داد؟
  واقعاً ناراحتم قدّم ۱۶۷ هست!

  • درود بر شما دوست عزیز
   متاسفانه تا حالا هیچ تحقیقی امکان چنین اتفاقی را با هیپنوتیزم تایید نکرده البته هنوز صفحات رشد شما کاملا بسته نشده
   اما با هیپنوتیزم یا سابلیمینال نمیشه تاثیری روی صفحات رشد داشت.

 • سلام
  اقای دکتر شرکت در کارگاههای اموزش هیپنوتیزم نیاز به تخصص یا رشته خاصی داره؟؟
  با تشکر

 • سلام خسته نباشید
  آقای دکتر شکست عشقی با هیپنوتیسم قابل درمان که تمام خاطرات طرف مقابل رو فراموش کنیم و حسی که بهش داریم از بین بره؟

  • درود بر شما دوست عزیز بله امکان اینکه به کمک هیپنوتیزم این مشکل را حل کرد وجود داره

 • سلام.آیا امکان دارد با این روش خاطرات زندگی های قبل رو به یاد بیارم؟اگر امکان دارد چگونه با شما ملاقات کنم؟

 • سلام آقای بهشتیان.
  آیا بازگشت افراد به خاطرات زندگی های گذشته شان توسط هیپنوتیزم امکان پذیره؟ قطعا مستحضرید که کتابهای فراوانی راجع به این موضوع نوشته شده. اگر امکان این امر هست آیا شما در این حیطه فعالیت میکنید؟
  سپاسگزارم

  • درود بر شما دوست عزیز مساله بازگشت به گذشته و تناسخ از طریق هیپنوتیزم خیلی مفصله و پیچیدگی های زیادی داره. بله امکان انجامش هست اما بستگی به عوامل زیادی داره

 • سلام و درود خدمت جنابعالی
  آقای دکتر من متوجه شدم که شما متخصص ال بی ال هستین..من اگر بخوام توسط این روش هیپنوتیزم بشم هست؟

 • سلام وعرض ادب خدا رو به خاطر وجود طبیبانی چون شما شکر میکنم
  ایا برای درمان پرخوری هیپنوتیزم میتونه کمک کنه با توجه به اینکه در دوران کودکی مواردی بوده که شاید در پرخوری من موثر بوده باشن

  • درود بر شما دوست عزیز بله هیپنوتیزم در کنار روان درمانی می تونه به شما کمک کنه. در دوره لاغری با هیپنوتیزم که توضیحاتش را در بخش دوره های غیرحضوری سایت می تونید مطالعه کنید از همین روش استفاده می کنیم

 • سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
  آیا تیک های عصبی رو میشه با هیپنوتیزم درمان کرد ؟
  واقعا واسم مهمه

  • درود بر شما دوست عزیز بله امکان درمان تیک های عصبی وجود داره البته ابتدا باید بررسی بیشتری روی تیک های عصبی شما انجام بشه تا دقیق تر بتونم اظهار نظر کنم

 • دکتر میشه یه جای خوب واسه هیپنوتیزم لکنت زبون آدم بیست ساله در کرمانشاه معرفی کنید؟؟

  ممنون میشم

  • درود بر شما دوست عزیز با هیپنووتیزم به تنهایی نه اما ترکیب هیپنوتیزم و روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه خاطرات آزاردهنده را پاک کنید.

 • سلام دکتر عزیز
  من یکی رو می شناسم ک از سن کم مثلا دو و سه بخاطر ترس و وحشت لکنت زبون گرفته. الان بیست و یک سالشه. جاهای زیادی رفته و نتیجه نگرفته و ب قول خودش ذهنش اون ریتم و لهجه سابق رو حذف کرده. الان میخواد هیپنوتیزم انجام بده ، ب نظر شما درمان میتونه بشه لکنتش ؟
  ممنونم جواب بدید،خدا قوت

  • درود بر شما دوست عزیز اگه مشکل لکنتش ریشه فیزیولوژیک نداشته باشه بله امکان درمانش هست

  • درود بر شما دوست عزیز، بله امکان آموزش هیپنوتیزم وجود داره. اما هیپنوتراپی پیشنیازهایی داره که روانشناسان اونها را در دانشگاه خوندن

 • سلام دکتر عزیز
  یکی رو میشناسم ک الان بیست و یک سالشه اما تو دوران کودکی مثلا سه سالگی بخاطر ترس و وحشت لکنت زبون گرفته. خیلی جاها هم رفتن واسه درمان اما نتیجه نداده ب قول خودش ذهنش اون ریتم و لهجه سابق رو حذف کرده.الان میخواد هیپنوتیزم انجام بده ، ب نظر شما درمان میتونه بشه لکنتش ؟
  ممنون میشم جواب بدید ، خدا قوت

  • درود بر شما دوست عزیز
   معمولا یکی از دلایل ام اس اضطراب و فشار روانی هست میشه با درمان علل اضطراب شما به روند بهبودی شما کمک کرد.

 • با سلام و عرض ادب
  بنده خانمم دوبار عمل لیزر برای شقاق انجام‌دادند عمل اول اوایل سال ۹۵ و عمل دوم تقریبا برج ۵ یا ۶ امسال و دز هر دو مورد ترس از برگشت مریضی مرتب غذا ش سوپ یا آش بوده است انواع داروهای گیاهی و شیمیایی مصرف کردند پزشک سنتی ایشانو سودای معرفی کردند انواع هزینه ها چه دعا و نذر و گیاهی و شیمیایی و عمل انجام دادیم ولی بار ها به ایشان گفتم‌ضعف من درونی تو باعث شده این درد بر من درونی تو غالب بشود و واقعا اعصاب ایشان بسیار ضعیف و درگیر کرده است آیا با هیپنوتیزم درمانی قابل درمان هست ؟ ناامیدی ایشان بالاست با این که یک فرزند هم داریم و مدام می گویم خودت را مشغول کن یا یک فعالیتی انجام بده ولی هر باره در عقب نشینی کرده لطفا راهنمایی بفرمائید سپاسگزارم و اگر در قم در این مورد فرد مجربی را می شناسید معرفی نمایید .
  با سپاس فراوان

 • سلام اقایی دکتر.من یه پسر۹ساله دارم که لکنت زبان داره ایشون تادوسالگی خوب صحبت میکرد اما براثر یه حادثه که ازپله افتاد وپاش شکست ازاون به بعدکم کم لکنت زبان گرفت پیش انجمن لکنت زبان هم بارها بردم گفتند بمرورخوب میشه ولی تاحالا نشده دکتری به من پیشنهاد هیبنتیزم دادبه نظر شماچیکارکنم؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   هیپنوتیزم نیازی نیست اما باید به فرزندتون کمک بشه ترس های درونیش درمان بشه باید به روانشناس کودک که روش کارش بازی درمانی و هنر درمانی هست مراجعه کنید تا مشکلش حل بشه

 • با عرض سلام و احترام. من یه پسر ۱۶ ساله دارم که شرایط اخلاقی و روحی او برام قابل تحمل نیست . در ضمن اصلا اینکه سال دیگه کنکور داره ، براش مهم نیست. همه وقتش رو صرف بازی های انلاین می کنه . و اگر اعتراضی هم بشنوه ، میگه می کشمتان . 😔 می بخشید آقای دکتر آیا پسر من قابل درمان است ؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   نمی تونم پاسخ دقیقی بدم باید مشکل ایشون مورد بررسی دقیق تری قرار بگیره

 • مورد دیگه اینکه درکشور های پیشرفته یک روان شناس قبل از شروع به کار باید تست های کامل سلامت روان روبده ومن برای خودم که یک دانشجوی روان شناسی هستم می خوام این کار رو انجام بدم چه تست هایی باید انجام بدم که کامل باشه حتی برای مواردی که ممکنه در کودکی برام اتفاق افتاده و خودم از اون باخبر باشم.لطفا راهنمایی بفرمائید.

 • سلام من دانشجوی رشته روان شناسی هستم ومایلم هیپنوتیزم روبه صورت پایه ای و تخصصی آموزش ببینم با مدرک معتبر و کاربردی لطفا دراین زمینه راهنمایی بفرمائید.

  • درود بر شما دوست عزیز
   کارگاه های هیپنوتیزم کاملا به صورت عملی هست و به محض فروکش کردن کرونا برگزاری کارگاه ها از سر گرفته میشه

 • درود استاد
  ببخشید من میخوام هیپنوتیزم را از پایه کامل و تخصصی یاد بگیرم اگر امکان دارد میشود راهنمایی کنید؟

 • عرض سلام و وقت بخیر ، من دانشجوی رشته روان شناسی هستم، من و دوستانم روی یک مقاله باعنوان درمان همجنس‌گرایی کارمیکنیم میخواستم بپرسم آیا هیپنوتیزم می تواندبیماری مانند همجنس‌گرایی را هم درمان کند ؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   بستگی به نوع همجنس گرایی داره، برخی از اونها را می تونه برخی را نه . البته هیپنوتیزم به تنهایی هیچ مشکلی را نمی تونه درمان کنه باید با یک روش روان درمانی ترکیب بشه

 • سلام میشه کسی که در اصفهان این کار رو انجام میده اگر سراغ دارید معرفی کنید …
  این کار به درمان افسردگی کمک میکنه ؟

 • سلام
  من یک تجربه ی تلخ رو گذروندم
  از دست دادن مادرم در یک تصادف رانندگی
  خیلی غیر منتظره و شوک اور و البته دردناک چون رابطه ی بسیار عالی ای با ایشون داشتم و الآن که دقیقا یکسال میگذره و حدودا با 6 ماه رفتن پیش مشاور و روانشناس باز هم شرایط روحی افتضاحی دارم
  میخواستم درباره ی این موضوع بدونم که هیبنوتیزم میتونه کمکی بهم بکنه یا نه
  در اصل اصلا خودم نمیدونم چه کمکی نیاز دارم: آرامش، صبر، باور، رفع دلتنگی و…
  نمیدونم چه چیزی بهم کمک میکنه خواستم بپرسم که کلا این روش میتونه فایده ای برای من داشته باشه یا نه 😔🙏🏼

  • درود بر شما دوست عزیز
   شما دچار سوگ حل نشده هستید ترکیب هیپنوتیزم با روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید .

 • سلام آیا اعتیاد هم با هیپنوتیزم رفع میشود ؟ یکی از بچه های اقوام حدود 25 سالشه که به هروئین اعتبیاد داره دوسه سالی میشه آیا میشه با هیپنوتیزم از بین بردش؟

  • درود بر شما مجید عزیز
   بستگی به طول و شدت مصرف داره
   اما معمولا میشه با هیپنوتیزم روی عوارض روانشناختی اعتیاد کار کرد و دوره فعال اعتیاد را باید با روش های سم زدایی در مرحله اول درمان کرد و بعد به کمک هیپنوتیزم و سایر روش های روان درمانی مانع بازگشت مجدد شد.

 • سلام یه کم در رابطه با روش کار و چطور و چگونگی انجام هیپنوتیزم توضیح بدین ایا با فرکانسهای صوتی انجام میگیرد کلا بفرمایید چند روش وجود دارد.
  با سپاس از شما

  • درود بر شما سعید عزیز
   پاسخ این سئوال خیلی مفصل هست اما به طور خلاصه در هیپنوتیزم از فرکانس های صوتی استفاده نمی شود.

 • سلام .میتونم درخواست کنم لیست کامل بیماری هایی که با هیپنوتیزم درمان نمیشوند رو داخل مقاله ای جداگانه در سایت قرار بدین؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   در مقاله کاربردهای هیپنوتیزم که در سایت کلینیک هیپنووتیزم منتشر شده توضیحات نسبتا مفصلی درباره کاربردهای هیپنوتیزم داردم
   https://hypnotizmclinic.ir/hypnotherapy-uses/

 • سلام . من ۲۷ سالمه. افسردگی دارم و حدود ۱۰ ساله که شبا توی خواب دندونامو بهم می کشم . پدر و مادرم اختلاف دارن و من همیشه توی اضطراب و دعوا بودم . بنظرتون هیپنوتیزم درمانی میتونه در درمان عادت دندان قروچه ی من کمک کنه ؟ من شیراز هستم و برام مقدور نیست بیام تهران . آیا روان درمانگر و هیپنوتیزم درمانگری رو می تونید بهم معرفی کنید در شیراز ؟ ایمیلم هست ممنون میشم پاسخ بدید 🙇

  • درود بر شما دوست عزیز متاسفانه از همکاران کسی را در شهر شیراز نمیشناسم معرفی کنم.

 • سلام وقت بخیر‌. آیا خود هیپنوتیزم کردن برای قبولی در کنکور مورد استفاده هست و فایده داره؟؟ میشه بگین مثلا چه فایده هایی داره؟؟

  • درود بر شما دوست عزیز بله فایده های متعددی داره، افزایش تمرکز، تقویت حافظه، تقویت اراده و ….

 • سلام. وقتتون بخیر. از نظر شما هیپنوتیزمی که دکتر مایکل نیوتون در کتاب سفر روح ازش نام برده و استفاده کرده حقیقی است و اونها هم از کاربرد هیپنوتیزمه؟

  • درود بر شما دوست عزیز پاسخ به این سئوال خیلی مفصله و در کارگاه های آموزش هیپنوتیزم بیش از 2 ساعت دربارش صحبت می کنیم.

 • سلام وقت بخیر دکترعزیز، خیلی خسته شدم‌ حدود14ساله داروهای افسردگی میخورم الان استرس وترس وگور گرفتی دارم، بادارووانرژی های مثبت خوب نمیشم، کم‌کم کنید، میخوام باهیپنوتیزم اون نقطه ازترس وازمغزم پاک کنین

 • با سلام
  می خواستم بدونم برای بیماری اضطراب همراه با افسردگی خود هیپنوتیزم یا همون رفتن به حالت آلفا و تصویرسازی جوابگو هست؟ چون من این کار رو یادگرفتم و وارد حالت آلفا میشم ولی تا حالا از این روش برا ترک عادت بد و رفع بیماری مثل آسم استفاده کردم ولی نمیدونم برای بیماری افسردگی چه تصویرسازی باید انجام بدم و اینکه این حالت آلفا و مدیتیشن احساس میکنم برای مشکل اضطرابیم خوب هست و بهم آرامش میده ولی از اون ور مشکل افسردگی ام رو بیشتر میکنه و یه حس بی حالی بیشتری بهم دست میده و البته بر عکس این هم صادقه با یه سری تکنیک تنفسی و دوش آب سرد می تونم آدرنالین خونم رو افزایش بدم که این حالت افسردگی ام رو بهتر میکنه ولی از طرف دیگه اضطرابم رو که با ترس و عصبانیت همراه هست رو تشدید میکنه . خلاصه یکی رو درس میکنم اون یکی خراب میشه .
  ممنون میشم برا حل غیر دارویی این بیماری راهنماییم کنید یا اگه دوره ای تو سایتتون هست معرفی کنید با تشکر

  • درود بر شما دوست عزیز، اقداماتی شما می تونه تا حدی علایم افسردگی و اضطراب را تسکین بده اما باعث درمانش نمی شه .
   مشکل شما به صورت ریشه ای باید درمان بشه که برای اینکار فقط تصویر سازی یا تلقین به تنهایی کافی نیست.
   بشه. دوره های درمانی سایت را ببینید. در اونجا توضیحات کامل تری درباره هر دوره داده شده. بهتره اول روی اضطراب تون کار کنید.

  • درود بر شما دوست عزیز متاسفانه امکان برگزاری کارگاه های هیپنوتیزم به صورت آنلاین نیست تنها راه تهیه دوره آموزش خود هیپنوتیزم هست

 • سلام آقای دکتر. آموزش خودهیپنوتیزم در دوره های دیگه غیر جضوری مثل افزایش اعتماد به نفس وجود داره؟ یا این دوره رو باید جداگانه خریداری کنیم؟

  • درود بر شما دوست عزیز بله در دوره افزایش اعتماد به نفس آموزش خود هیپنوتیزم هم هست و نیازی به خرید هر دو دوره نیست

 • سلام آقای دکتر من یه ترسی تو وجودم افتاده که فکر کنم ناشی از حمله پانیک بود. عرق کردم و احساس سکته کردن کردم (اورژانس رفتم و گفتن مشکلی نیست )، ترس از مردن و ترس از دیوانه شدن که نکنه دارم دیوانه میشم و نکنه کارای دیوانه واری انجام بدم مثل خودکشی و دعوا و…. ( این رو هم بگم من ترس از دیوانه شدن دارم و نه فکر خودکشی ). از اون روز به بعد شروع کردم به سرچ کردن در مورد بیماریها. هر بیماری میدیدم میترسیدم بدتر. خصوصا تو بعضی از بیماریها زده بود افزایش خطر خودکشی یا آسیب زدن به دیگران. دو تا سوال داشتم خیلی ممنون میشم جواب بدید. یک: اینکه در مورد حمله پانیک یه جا گفته بود افزایش خطر خودکشی؟ ایا این واقعا درسته؟ چون من خیلی میترسم از این حرف. در ضمن من مقاله شما در مورد حمله پانیک رو خوندم که خیلی امیدوار کننده بود. و گفته بودید ک درمان میشه.
  سوال دوم اینکه من خیلی نگران آینده ام هستم. من تقریبا ادم موفقی هستم تو زندگیم چه علمی چه کاری و چه خانوادگی ( تازه دارم به اوج موفقیت میرسم من تحصیلات بالایی دارم مختر ع و نخبه این مملکتم شرکت دانش بنیان دارم و …. ) آقای دکتر میترسم این گند بزنه به زندگیم. نگران اینم که این فکرا از سرم بیرون نره. مثلا من اصن ترس اسیب زدن به دیگران رو نداشتم. تو حملات پانیک ترس از دیوانه شدن داشتم. اما ترس از اسیب زدن به دیگران نه. بعد وقتی رفتم سرچ کردم دیدم یه کسایی میگن ترس از اسیب زدن به دیگران دارن. یهو به هم ریختم گفتم خدایا نکنه من اینجوری بشم. هی سرچ کردم هی ترسیدم بدتر. بعد میدیدم یه عده میگفتن ده سال این مشکلو دارن بدتر ترسیدم. یهو بهم میریزم. من کلا اضطراب زیادی دارم شاید به خاطر شرایط زندگیم. از اون روز جرات نمیکنم به خانواده ام نگاه کنم. میترسم از ازدواج که نکنه اگه ازدواج کنم برام مشکل پیش بیاد. اقای دکتر بعد از اینکه این فایل هیپنوتیزم شما رو خوندم خیلی امیدوار شدم سوال مشخصم اینه که آیا میشه با هیپونتیزم این چند روز رو کلا از ذهنم پاک کنم. این خاطره رو فراموش کنم؟
  3. جناب آقای دکتر در مورد نحوه نوبت گرفتن و هزینه های درمان هم اگه امکانش هست راهنمایی کنید.

 • سلام خسته نباشید من نزد یکی از اساتید که عضوهیئت
  هینوتیزم ایران هم بودند دوره خصوصی خودهیپنوتیزم رو رفتم اما من وقتی خودم یاتوسط همان استادهیپنوتیزم می شدم دریک مرحله ای ظاهرا خوابم می بردوخودم آگاهیم و از دست می دادم اما فیلمم دراهواز خودم می گرفتم مشاهده می کردم اعمالی که بهم تلقین می شد انجام می دادم می خواستم بدونم چطور درخودهیپنوتیزم می تونم آگاهیم و داشته باشم و خوابم نبره تا بتونم تلقینات رو انجام بدم.متاسفانه نتونستم پیشرفتی داشته باشم.

  • درود بر شما دوست عزیز باید بررسی بیشتری درباره شیوه هیپنوتیزمی مورد استفاده و شیوه پاسخگویی شما به هیپنوتیزم داشته باشم تا بتونم پاسخ دقیق تری به شما بدم.
   در ضمن ما رشته دانشگاهی به نام هیپنوتیزم نداریم که کسی عضو هیئت علمی اون باشه

 • جناب دکتر با سلام همسر من 18 سال است که گرفتار گرفتگی عضلات است هر دو ساعت یک قرص دوپامین میخورد تا عضلاتش معمولی شود .
  با بررسی زندگی دوران نوجوانی و جوانی او به نظر میرسد در برهه ای از زمان در اثر واقعه یا حادثه ای دچار شوک شدیدی شده باشد.سوالم اینستکه
  آیا شما میتوانید اورا هیپنوتیزم کرده و آن شوک را از ناخودآگاه اوپاک کنید؟ با تشکر.

  • درود بر شما دوست عزیز بله امکانش درمان مشکل ایشون باکمک هیپنوتیزم و روان درمانی هست البته باید بررسی بیشتری درباره ریشه مشکل انجام بشه

 • سلام وقتتون بخیر. خدا قوت
  برای درمان عادات بد، هیپنوتیزم در واقع اون عادت از ضمیر ناخودآگاه کاملا پاک میکنه؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   بله ترکیب هیپنوتیزم و روان درمانی می تونه عادات بد را درمان کنه.

 • سلام خسته نباشید، 2تا سوال داشتم:
  1- آیا همه این فوایدی ک درباره هیپنوتیزم گفتین خودهیپنوتیزم هم همین فواید رو روی فرد میذاره؟؟
  2- آیا انجام هیپنوتیزم و خودهیپنوتیزم محدودیت سنی داره؟؟ مثلا برای یک شخص 14 ساله؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   1- بله فواید هر دو مشترک هستند اگه تکنیک های درمانی مختلفی که در هیپنوتیزم استفاده میشه را در خودهیپنوتیزم استفاده کنید می تونه بهتون کمک کنه
   2- نه محدودیت سنی نداره، برای سن 14 ساله میشه همه روش های درمانی را استفاده کرد

  • درود بر شما دوست عزیز مقالات مربوط به هیپنوتیزم را در سایت بخونید یک فایل صوتی مفصل هم در اون مقالات درباره هیپنوتیزم هست که به سئوالات شما در اون ها پاسخ داده شده

 • سلام دکترجان وقت بخیر مطالب خوب و قانع کننده ای دارید .من دخترم مشکل داره .و فقط شما با هیپنوتیزم و درمان می توانید به دادش،برسید .اخیرا یه خواب دیده .۵۰ درصد تمرکز و ناامید به زندگی و افسردگی شدید و استرس دارد تمنا دارم بهش،وقت حظوری،بدهید.وبه شما امیدوارم که درمانش کنید.باتشکر.

 • درود بر شما…
  من هر چقدر تلاش میکنم به درآمد نمیرسم یا اگه میرسم از دستم میره در حالیکه ولخرج هم نیستم…
  چندین تکنیک رو انجام دادم برای تغییر باورهای مالیم و رشد در کسب و کارم ونتیجه ای نداد .
  آیا با هیپنوتیزم میشه باورها مالیم رو به میل خودم برنامه سازی کنم؟

 • سلام اقای دکتر بابای من دجار دوبینی و دوقطبی شده شدیدا دچار توهم شده و مادرم بعنوان رقیب میبینه هر روز فحاشی های بد و زشت و بهتان های جنسی میزنه…طوری حتی قصد کشتن مادرم داشت الان خانواده جدا کردیم …..وووو/….. ایا بابای من با هینوتیزم درمان میشه..؟؟این ع.امل و خاطرات ش قابل پاک شدن هست ؟؟

  • درود بر شما دوست عزیز، احتمالا پدر شما پارانویید دارن که تنها راه درمانش دارو درمانی هست و هیپنوتیزم نمی تونه کمک بکنه.

 • بادرود
  با هیپنوتیزم میشه هدف افراد رو که که بما نزدیک میشن و اعتماد مارو در معامله جذب می کنند پی برد؟

 • سلام وقت بخیر
  آقای دکتر مدتی هست که من مبتلا به اختلال فوبیای بلع شدم، به روانشناس هم مراجعه کردم یک سری قرص آرام بخش تجویز کردن ولی تاثیر خاصی نداشته، به نظر شما هیپنوتیزم میتونه کمک کننده باشه؟

  • درود بر شما دوست عزیز همونطور که در فایل صوتی توضیح دادم هیپنوتیزم در کنار روان درمانی می تونه مشکل شما را حل کنه

 • با سلام و درود
  خانم بنده به بیماری اعصاب و روان شیدایی بدون هیچ سابقه ای مبتلا شده و مدتی در بیمارستان بستری شده و هم اکنون هم تحت درمان روان پزشک هستند و قرص مصرف می‌کنند و خیلی هم تحت فشار بخاطر عوارض داروها هستند
  میخوام بدونم آیا هیپنوتیزم میتونه به بهبودی ایشون سرعت ببخشه

  • درود بر شما دوست عزیز، برخی از بیماران شیدایی را میشه با روان درمانی و هیپنوتیزم درمان کرد باید شدت و علت بیماری ایشون بررسی بیشتری بشه.

 • سلام، اشتباه بزرگى از جانب من موجب خراب شدن روحيه نامزدم و من شده، تمام تلاشمون رو ميكنيم كه ازش عبور كنيم و زندگى رو از نو بسازيم ولى باز قلبمون از اون اتفاق شكستس، آيا هيپنوتيزم درمانى كمك ميكنه تا اون اتفاق از ذهنمون پاك بشه و سبُك بشيم؟

 • سلام ودرود آقای دکتر آیا این شیوه درمان برای اختلال رفتار در بچه های معلول ذهنی با شدت ضعیف می تونه اثر گذار باشد؟ یعنی روی یه موضوع گیر میده وحاضر نیست به هیچ قیمتی رها کند واقعا برای خانواده‌اش مشکل درست کرده ممنون میشم پاسخ بدید

  • درود بر شما دوست عزیز باید ابتدا علت این رفتار شناسایی بشه خیلی عوامل می تونه باعث چنین رفتارهایی بشه شاید لیلش لجبازی باشه، یا از تبعات معلولیت کودک باشه و دلایل متعدد دیگه که هر کدوم از این دلایل اقدامات خاص خودش را داره. لزوما نمیشه گفت با هیپنوتیزم میشه کاری کرد که این مشکل حل بشه

 • با سلام من ۲۸ساله هستم متسفانه ۱۰سال پیش با اقایی دوست شدم که ما عاشقانه همو دوست داشتیم ایشون به خواستگاری من هم اومدند ولی خانواده ها موافق این ازدواج نبودن و ما بعد از ۵سال از هم جدا شیم الان از دوره جداییمون ۶ساله گذشته ولی من ذپدر این شش سال مکرر این اقا رو خواب میبینم میشه علتشو دونست؟

 • سلام وقتتون بخیر
  سال هاست که در رابطه با زندگی گذشته و تناسخ خیلی کنجکاوم
  میخواستم بدونم با هیپنوتیزم میشه این موضوع رو بررسی کرد؟

 • سلام. من خانمی هستم که سالهاس همیشه بیمارم هربار به یک دردی دچار میشم ودر زندگی هم مشکلات زیاد دارم فرزندم از دست دادم و با همسرم اختلاف شدید داشتم والان بیماری سرطان سینه دارم و ریم. مشکل پیدا کرد ه و احساس میکنم ذهن نا خوداگاه من مشکل داره و انگار ذهنم جسمم فقط بیماری میپذیره ایا با هیپنوتیزم میشه کل ذهنم پاک بشه و بیماریهام خاتمه پیدا کنه لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • درود بر شما دوست عزیز ، اگه مساله تون ریشه ناهشیار داشته باشه بله با هیپنوتیزم و روان درمانی امکان اصلاحش هست.

 • درود آقای دکتر
  همسر من حدود 10 سال هست که روماتیسم مفصلی دارن و مصرف داروهاشون زیاده از قبیل کورتن و پردنیزولون و… ، دکتر متخصص شون هم میگه که مشکل همسر شما از اضطراب زیاد هست ، میخواستم ببینم آیا با هیپنوتیزم میشه روماتیسم که منشا خاصی نداره و نامعلوم هست رو درمان کرد یا تا حدی بهبود داد. ممنون میشم از پاسخ گویی تون.

 • سلام دکتر .بنده 20 سال دارم و از حدود 12 سال پیش از اکثر غذا ها مثل گوشت و سبزیجاتی مثل پیاز بادمجان و …… متنفر شدم ینی وقتی که اون غذا به دهانم میرسه به صورت غیر ارادی حالم بد میشه و تا مرز استفراغ پیش میرم .میخواستم بدونم ایا این مشکل ذهنی هستش و باهیپنوتیزم میشه درمانش کرد؟ با سپاس

  • درود بر شما دوست عزیز باید بررسی دقیق تری درباه مشکل تون بشه تا درباره فرایند دقیق تر درمان نظر بدم اما در مجموع هیپنوتیزم می تونه به حل مشکل لکنت کمک کنه

 • با سلام بنده چند ساله کلاستروفوبیا دارم من می تونم با هیپنوتیزم اختلالی که دارمو درمان کنم

  • درود بر شما دوست عزیز بلکه امکانش هست ترکیب هیپنوتیزم و روان درمانی می تونه مشکل تون را حل کنه

 • با سلام، بنده بیماری کولیت اولسراتیو دارم که نوعی بیماری خود ایمنی است یعنی بدن روده را به عنوان عامل خارجی حساب کرده و شروع به زخم کردن آن میکند و استرس و عصبانیت باعث شدت گرفتن این بیماری میشه. میخواستم بدونم آیا با هیپنوتیزم میشه این مشکل رو برطرف کرد که دیگر سیستم ایمنی باعث زخم کردن روده نشه؟

  • درود بر شما دوست عزیز اگه ریشه مشکل شما عصبی باشه امکان درمان اون هست اما نه فقط با هیپنوتیزم به تنهایی. ترکیب هیپنوتیزم با برخی از روش های روان درمانی می تونه مشکل تون را حل کنه چون معمولا بیماری های خود ایمنی در صورتی که دلیل عصبی داشته باشن به خاطر احساسات متراکم زیاد ایجاد می شن

 • سلان.خانمی ۳۲ساله هستم .هنگام مطالعه خیلی سرسری میخونم.بعد ازمدتی فراموشم میشه .حتی برای دانشگاه به مشکل برمیخوردم .علاقه زیادی به یادگیری زبان انگلیسی دارم و دوست دارم ادامه تحصیل دهم.چون امتحانان دانشگاه تشریحی شده ترس آن دارم مطالب ب یاد نیاورم. ایا هیپنوتراپیست میتونه کمکی برای من باشد؟ و چندجلسه نیاز دارد؟

  • درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم می تونه به افزایش تمرکز شما کمک کنه دوره آموزش خود هیپنوتیزم را در بخش های دوره های غیرحضوری را ببینید

 • سلام وقتتون بخیر.بنده خانمی۳۲ ساله هستم.خیلی علاقه ب یادگیری زبان انگلیسی و ادامه تحصیل دارم اما چیزی ک میخونم عمقی نیس تو حافظه م نمیره بعد مدتی فراموشم میشه.ایا هیپنوتراپی‌میتونه کمکم کنه ک خیلی راحت زبان انگلیسی ب ذهن بسپارم؟ و چندجلسه زمان میبره؟

 • سلام وقت بخیر
  من خانومی ۳۱ ساله هستم ده ساله ازدواج کردم الان دو ساله بعد از زایمان و یک حادثه برام تشخیص واژینسموس دادن ایا این موضوع با هیبنوتیزم قابل درمان هست ؟ همیشه یک درد در پهلو راست دارم که سبب این موضوع شده

  • درود بر شما دوست عزیز
   در مقاله واژینیسموس در سایت یک فایل صوتی هست که در اون فایل توضیحات مفصلی درباره روش های درمان واژینیسموس دادم که پاسخ سئوال شما هم به صورت کامل داده شده

 • جناب دكتر خانومي چهل ساله هستم و به تازگي همسرم رو از دست دادم وفقدانه ايشون خيلي اذيتم ميكنه و مداوم در حاله گريه هستم از لحاظ جسمي بسيار ضعيف شدم متاسفانه از صبح تا شب خاطراتشون حاله من رو بد ميكنه و بي اختيار گريه مي كنم حتي زماني كه مشغول به كاري هستم مي خواستم از حضورتون سوال كنم هيبنوتيزم تراپي مي تونه كمكم كنه و رونده دلتنگي رو كمتر كنه تا اين پريوده زماني طي بشه ممنون از شما

  • درود بر شما دوست عزیز
   بله هیپنوتیزم درمانی همراه با روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه دوره سوگ را سریع تر پشت سر بزارید

 • سلام دکتر عزیز همسر بنده به مدت ۱۰ سال است که دارو مصرف میکنند و دکترشون‌ که دکتر ******* هستن تشخیص دو قطبی دادن و اضطراب شدید دارن و داروهایی مانند لیتیوم۳۰۰ آریپیرازول ۵ ولبان ۷۵ و … مصرف میکنند آیا هیبنوتیزم میتونه به قطع داروهای همسرم کمک کنه؟ممنونم

  • درود بر شما دوست عزیز
   بستگی داره به اختلال همسرتون
   باید بررسی بشتری انجام بدم تا بتونم اظهار نظر کنم

  • درود بر شما دوست عزیز
   هیپنوتیزم به تنهایی در درمان هیچ اختلالی موثر نیست باید همراه با یک روش درمانی دیگه که متناسب با مشکل شما هست استفاده بشه. که برای نشخوار ذهنی میشه چنین کاری انجام داد

 • سلام
  میخواستم بدونم بنده حدود ۱۰ سال اختلال خواب دارم و بیماری شب خواری
  آیا هیپنوتیزم میتونه بهم کمک کنه

 • سلام و درود بر شما من مادرم افسردگی و توهم بینی داره آیا با هیپنوتیزم مشکلش حل میشه ممنون میشم پاسخ بدید