کلینیک هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چیست؟​

وقتی در سال 1382 تصمیم گرفتم برای پایان نامه کارشناسی ارشد خود موضوع هیپنوتیزم را انتخاب کنم متوجه شدم تا کنون در ایران هیچ پژوهشی در این زمینه انجام نشده و پژوهش من اولین تحقیق در زمینه هیپنوتیزم بالینی در ایران است. از آن سال تا کنون با بیش از 50000 نفر در قالب مشاوره، روان درمانی، کارگاه های آموزش هیپنوتیزم درمانی و خود هیپنوتیزم کار کرده ام. در طول این سال ها متوجه شدم که اکثر افراد و حتی بسیاری از دانشجویان روانشناسی هم نمی دانند هیپنوتیزم چیست و اکثرا باورهای غلطی درباره هیپنوتیزم دارند!

به همین دلیل همیشه در تمامی کارگاه های آموزش هیپنوتیزم به دانشجویانم تاکید می کنم اولین گام در هیپنوتیزم درمانی موفق این است باورهای غلط مراجع خود درباره هیپنوتیزم را اصلاح کنید.

در این مطلب سعی می کنم پاسخ روشن و ساده ای به سئوال هیپنوتیزم چیست بدهم.

ساده ترین تعریفی که می توان از هیپنوتیزم کرد این است: هیپنوتیزم نوعی ریلکسیشن متمرکز است که با کنار زدن ضمیر هشیار، دسترسی به ناهشیار را راحت تر می کند.

همه می دانیم که تمامی عادات، مشکلات، باورها و رفتارهای ما ناشی از ضمیر ناخودآگاه ماست (تعبیر کوه یخ فروید را حتما شنیده اید که می گوید سرچشمه90 درصد باورها، افکار، احساسات و رفتارهای ما ضمیر ناخودآگاه ماست) و هیپنوتیزم می تواند ضمیر ناخودآگاه را در دسترس ما قرار دهد. به نظرتان فوق العاده نیست!

هیپنوتیزم 4 ویژگی اصلی دارد:

آرامش عمیق

اکثر افرادی که هیپنوتیزم را تجربه می کنند آن را به شکل یک آرامش بسیار عمیق و لذت بخش توصیف می کنند.

افزایش قدرت تلقین پذیری

وقتی فردی در حالت هیپنوتیزم قرار می گیرد قدرت تلقین پذیری او افزایش قابل ملاحظه ای پیدا می کند. در چنین شرایطی تلقین های درمانگر یا خود فرد اثر بیشتری در ناهشیار او خواهد داشت.

 افزایش قدرت تجسم

در حالت هیپنوتیزم، قدرت تجسم فرد افزایش قابل توجهی پیدا می کند و هر چیزی را که تجسم می کند با دقت و جزئیات بیشتری می بیند، می شنود و حس می کند و در برخی از افراد (5 تا 10 درصد افراد) این افزایش قدرت تجسم به حدی است که تجسم و واقعیت برای او یکی می شود (مرحله سومنابولیسم)

توجه محدود و متمرکز

من معمولا هیپنوتیزم را به لیزر تشبیه می کنم. لیزر نور متمرکز شده است و همه می دانیم که لیزر چه کاربردها و قابلیت های فوق العاده ای دارد. هیپنوتیزم هم نوعی توجه متمرکز است که می تواند با قدرت و سرعت بیشتری بر ناهشیار اثرگذار باشد.

وقتی فردی هیپنوتیزم می شود چه حسی دارد؟

هیپنوتیزم شبیه ریلکسیشن عمیق است. کسی که هیپنوتیزم شده است احساس آرامش عمیق همراه با سستی و کرختی در اعضای بدن خود می کند (مثل زمانی که تازه از خواب عمیق بیدار شده اید). در این حالت فرد هشیاری دارد و صدای درمانگر و سایر صداهای محیطی را می شنود.

11 باور غلط درباره هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی

تجربۀ جالبی که در بیشتر کلاس های آموزش هیپنوتیزم، هیپنوتیزم درمانی و خود هیپنوتیزم داشته ام این است که معمولاً در روز اول کارگاه کمتر کسی داوطلب تجربه هیپنوتیزم می شود؛ اما وقتی تجربه فوق العاده داوطلبان روز اول را می بینند از روز دوم به بعد کارگاه تعداد داوطلبان به قدری زیاد می شود که فرصت کافی برای هیپنوتیزم کردن همۀ داوطلبان پیدا نمی کنیم.

دلیل اصلی این مساله این است که اکثر افراد باورهای غلطی درباره هیپنوتیزم دارند اما وقتی با هیپنوتیزم واقعی آشنا می شوند تمایل آنها برای تجربه کردن آن زیاد می شود.

در فایل صوتی زیر درباره این 11 باور غلط توضیحات بیشتری داده ام.

باور غلط 1: هیپنوتراپیست تسلط کاملی بر شما دارد و می تواند شما را مجبور به انجام هر کاری بکند.

باور غلط 2: هیپنوتراپیست می تواند رازهای زندگی شما را بر ملا کند.

باور غلط 3: هیپنوتیزم درمانی ذهن (مغز) را ضعیف می کند.

باور غلط 4: ممکن است پس از آنکه دکتر هیپنوتیزم شما را هیپنوتیزم کرد دیگر نتواند شما را بیدار کند.

باور غلط 5: ممکن است کسی بعد از هیپنوتیزم شدن دیگر بیدار نشود.

باور غلط 6: در هیپنوتیزم هیچ چیزی نمی شنوم و حس نمی کنم.

باور غلط 7: هیپنوتیزم مثل خواب است و در حالت هیپنوتیزم از محیط آگاهی ندارم.

باور غلط 8: متخصص هیپنوتیزم توانمند می تواند شما را در چند ثانیه هیپنوتیزم کند.

باور غلط 9: با هیپنوتیزم درمانی می توان هر مشکلی را در یک جلسه حل کرد.

باور غلط 10: هیپنوتراپیست فردی با توانایی های خاص هستند.

باور غلط 11: هیپنوتراپی می تواند همۀ بیماری ها و مشکلات را درمان کند.

کاربردها و فواید هیپنوتیزم درمانی ​

هیپنوتیزم کاربردهای متعددی دارد اما این سه نکته را درباره کاربردهای هیپنوتیزم به یاد داشته باشید:

  • هیپنوتیزم به تنهایی کاربرد خاصی ندارد و اما ترکیب هیپنوتیزم با یک روش درمانی دیگر می توان به نتایج فوق العاده ای رسید.
  • تلقین ساده در هیپنوتیزم اثرات دراز مدت ندارد و فقط با تلقین نمی توان به تغییرات پایدار دست پیدا کرد.
  • برخی انتظار معجزه از هیپنوتیزم یا انجام کارهای عجیب و غریب دارند که مسلما امکان پذیر نیست. مثلا مراجعی انتظار داشت که با هیپنوتیزم دزد خانه آنها را پیدا کنم!! یا مراجع دیگری می خواست در عرض یک هفته ۱۰ کیلو از وزن خود را با هیپنوتیزم کم کند!

هیپنوتیزم یک ابزار کمکی است که اثربخشی سایر روش درمانی را بیشتر یا بسیار بیشتر می کند. به عبارت دیگر هیپنوتیزم به تنهایی هیچ اثر درمانی ندارد اما در کنار روان درمانی می تواند اثرات فوق العاده ای داشته باشد.

 من کاربردهای هیپنوتیزم را به سه دسته کلی تقسیم کرده ام.

  1. کاربردهای درمانی هیپنوتیزم

  2. کاربردهای تحصیلی و آموزشی هیپنوتیزم

  3. کاربردهای توسعه و پیشرفت فردی

در ادامه برخی از کاربردهای هیپنوتیزم را به صورت تیتروار ارایه کرده ام.

متخصص هیپنوتیزم چطور مشکل من را حل می کند؟​

قبل از هر توضیحی باید بگویم که اصطلاح دکتر هیپنوتیزم درست نیست. کسی به نام دکتر هیپنوتیزم و رشته ای به نام هیپنوتیزم وجود ندارد.

هیپنوتیزم درمانی یکی از روش های درمانی است که توسط دکتر روانشناس مورد استفاده قرار می گیرد. چون هیپنوتیزم فقط ابزاری است که به کمک روانشناس می آید تا فرایند روان درمانی او را اثربخش تر کند و هیپنوتیزم به تنهایی کاربرد خاصی ندارد.

به همین دلیل فردی که فقط با هیپنوتیزم آشنا باشد و با آسیب شناسی روانی آشنا نباشد و بر فرایند روان درمانی تسلط لازم نداشته باشد نمی تواند به طور اثربخشی از هیپنوتیزم در درمان خود استفاده کند. البته منظورم از تسلط بر فرایند روان درمانی مطالعه یک یا چند جلد کتاب یا فقط شرکت در یک کارگاه نیست.

پس هر جا در این مقاله از کلمه دکتر هیپنوتیزم یا متخصص هیپنوتیزم یا هیپنوتراپیست استفاده کردم منظورم دکتر روانشناس یا مشاوری است که از هیپنوتیزم استفاده می کند.

لطفا قبل از مطالعه ادامه مطلب این فایل صوتی را گوش کنید. در این فایل توضیحاتی درباره هیپنوتیزم درمانی داده ام.


مراحلی که دکتر هیپنوتیزم برای درمان مشکل شما استفاده می کند همان مراحلی است که برای درمان سایر مشکلات با  استفاده از سایر روش های روان درمانی (مثل شناخت درمانی، روانپویشی، طرحواره درمانی و غیره) به کار می برد. به عبارت دیگر اصول هیپنوتیزم درمانی با سایر روش های روان درمانی تفاوت بنیادین ندارد.

به طور کلی برای درمان هر مشکلی هیپنوتراپیست 4 مرحله زیر را طی می کند.

مرحله 1- متخصص هیپنوتیزم ابتدا نوع و شدت مشکل شما را بررسی می کند.

اولین گام در هر روش درمانی تعیین نوع و شدت مشکل شماست. که روانشناس معمولا در جلسه اول با انجام مصاحبه بالینی به این هدف دست پیدا می کند . روان درمانی بر پایه تشخیص درست استوار است و اگر تشخیص به درستی انجام نشود اقدامات درمانی بعدی بیهوده خواهند بود.

پس انتظار اینکه در جلسه اول هیپنوتراپیست  فرایند درمان را شروع کند؛ بدون آنکه اشراف کاملی به مشکل شما داشته باشد؛ غیرمنطقی و غیراصولی است.

شروع هیپنوتراپی بدون تشخیص مثل این است که به دکتر ارتوپد مراجعه کنید و انتظار داشته باشید دکتر قبل از هر گونه معاینه دست تان را گچ بگیرد!!

نکته دیگر این است که ممکن است هیپنوتراپیست پس از تعیین مشکل تان به این نتیجه برسد که بهتر است از روش درمانی دیگری باید برای حل مشکلتان استفاده کند. هدف دکتر روانشناس این است که در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن بتواند مشکل شما را حل کند.

پس اگه به روانشناس خود اعتماد دارید اجازه دهید مسیر درمان را او تعیین کند.

مرحله 2: دکتر هیپنوتیزم میزان هیپنوتیزم پذیری شما را بررسی می کند.

پس از آنکه مشکل شما توسط متخصص هیپنوتیزم تعیین شد و به این نتیجه رسید که برای حل آن بهتر است از هیپنوتیزم استفاده کند در گام دوم میزان هیپنوتیزم پذیری شما را تعیین می کند.

همانطور که در مقاله دیگری مفصل تر توضیح دادم میزان استعداد هیپنوتیزم پذیری افراد مختلف متفاوت است و بهترین راه تشخیص آن انجام تست های هیپنوتیزم پذیر توسط هیپنوتراپیست است.

انجام این تست ها عملی و باید به صورت حضوری انجام شوند پس اگر فردی قبل از انجام هرگونه تست یا سئوالی به شما گفت که می تواند شما را هیپنوتیزم کند مطمئن باشید  یا از هیپنوتیزم چیزی نمی داند یا قصد فریب شما را دارد. برخی فکر می کنند حتما در حالت هیپنوتیزم باید تجربیات عجیب و غریبی داشته باشند تا مطمئن شوند هیپنوتیزم شده اند در صورتی که استعداد افراد در هیپنوتیزم پذیری متفاوت است که هیپنوتراپیست در جلسه اول با انجام تست های استانداردی آن را بررسی می کند.

البته تجربیات و تمرینات قبلی ممکن است برای برخی از مراجعین این مرحله را حذف یا کوتاه کند.

مرحله 3: هیپنوتیزم درمانگر شما را هیپنوتیزم می کند.

پس از انجام تست هیپنوتیزم پذیری و اطمینان از اینکه قابلیت هیپنوتیزم دارید، روانشناس اقدام به هیپنوتیزم کردن شما می کند. هیپنوتیزم کردن و عمیق کردن خلسه می تواند بین 1 تا 5 جلسه طول بکشد که بستگی به میزان استعداد هیپنوتیزم پذیری شما دارد.  البته ممکن است درمانگر مرحله 3 و4 را با هم ترکیب کند.

مرحله 4: هیپنوتراپیست  فرایند درمان را حالت خلسه هیپنوتیزمی شروع می کند.

و در نهایت پس از اینکه متخصص هیپنوتیزم شما را وارد خلسه هیپنوتیزمی کرد؛ درمان به کمک هیپنوتیزم شروع می شود. و همانطور که گفتم در این مرحله هیپنوتراپیست باید به کمک یکی از روش های روان درمانی استاندارد مشکل شما را حل کند.

همانطور که مشخص است مهمترین مرحله درمان ، مرحله 4 است چون بیشترین وقت از جلسات را به خود اختصاص می دهد و این مرحله است که مشکل شما را حل می کند. به عبارت دیگر هیپنوتیزم شدن هیچ اثر درمانی ندارد و درمانگر از آن برای درمان شما کمک می گیرد.

پس اگر درمانگر تسلط کافی به اصول روان درمانی نداشته باشد یا اینکه روش درمانی نامناسبی را برای حل مشکل شما انتخاب کند حتی اگر هیپنوتیزور خوبی باشد قطعا مشکل شما حل نخواهد شد. به همین دلیل در مقدمه مطلب تاکید کردم متخصص هیپنوتیزم حتما باید روان درمانگر متبحری باشد. و گرنه جلسه درمان به تلقین کردن های ساده محدود خواهد شد که پژوهش ها نشان داده اند تاثیری عمیق و پایدار در مشکلات روانشناختی ندارند.

یکی از مراجعین تعریف می کرد که برای درمان مشکل خود به هیپنوتیزوری که پزشک بود برای درمان وسواس خود مراجعه کرده بود و ایشان در جلسه ایشان را هیپنوتیزم کرده و به او تلقین می کرده «وسواس تو خوب شده است»!!!

پس از چندین جلسه ایشان گفت که وسواس من اصلا بهبود پیدا نکرد و نا امید شده و دیگر مراجعه نکرده بود. متاسفانه شبیه این اتفاق را مراجعان زیادی شنیده ام که همه آنها به خاطر این باور غلط است که با تلقین در هیپنوتیزم می توان مشکلات را درمان کرد. اما تحقیقات متعدد نشان داده است که این نوع تلقیات یا بی اثر هستند یا اثرات کوتاه مدت دارند.

درمان مشکل من با هیپنوتیزم چند جلسه طول می کشد؟

مرحله او تا سوم بسته به استعداد هیپنوتیزم پذیری شما ممکن است بین 1 تا 5 جلسه طول بکشد پس انتظار نداشته باشید در همان جلسه اول هیپنوتیزم شوید.

مرحله چهارم هم بسته به نوع و شدت مشکل شما ممکن است بین 1 تا 30 جلسه طول بکشد.

مختصری از فعالیت های هیپنوتیزمی دکتر بهشتیان​

0
تعداد کارگاه های برگزار شده خودهیپنوتیزم
0
کارگاه های تخصصی تربیت هیپنوتیزم درمانگر
3000
شرکتت کنندگان دوره غیرحضوری خود هیپنوتیزم
22000
تعداد مراجعان از سال 1381

راهنمای انتخاب متخصص هیپنوتیزم ​

تحقیقات مختلف نشان می دهد نتیجه گرفتن در روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی تا حد زیادی به تحبر روانشناس و متخصص هیپنوتیزم دارد. به همین دلیل انتخاب متخصص هیپنوتیزم از اهمیت بالایی برخوردار است. با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه می شوید که افراد زیادی خود را متخصص هیپنوتیزم در تهران یا بهترین متخصص هیپنوتیزم در تهران یا حتی ایران می دانند!! آما آیا می توان به توانایی و تبحر آنها اطمینان پیدا کرد؟

متاسفانه دروغگویی اینقدر در کشور ما به پدیده رایجی تبدیل شده که به سادگی نمی توان به کسی اعتماد کرد به خصوص در فضای مجازی یا اینترنت که شدت این مشکل بیشتر است. حتما شنیده اید که مدرک تحصیلی برخی از نمایندگان مجلس زیر سئوال رفته است!!

مراجعان زیادی را دیدم که وقت و هزینه زیادی را به خاطر عدم تسلط کافی هیپنوتیزم درمانگر بر هیپنوتیزم یا اصول روان درمانی تلف کرده اند. و از آن تاسف بارتر تجربه درمانی بد در ارتباط با یک درمانگر نامناسب نگرش آنها را نسبت به درمان خراب کرده و حتی باعث شده بسیاری از آنها نسبت به درمان مشکل شان نا امید شوند.

برای انتخاب متخصص هیپنوتیزم در تهران حتما رزومه فردی را که انتخاب می کنید به دقت بررسی کنید.  بسیاری از افرادی که ادعای هیپنوتیزم درمانی می کنند رزومه مشخص و قابل اعتمادی ندارند و برخی حتی یک مدرک دانشگاهی مرتبط هم ندارند.

در رزومه این افراد به دنبال محل دقیق تحصیلات دانشگاهی معتبر، پایان نامه ، تحقیقات انجام شده و … بگردید.

در ادامه مطلب سعی می کنم بر اساس تجربه حدودا 20 ساله خود در آموزش هیپنوتیزم به روانشناسان، مشاوران و روانپزشکان برخی از مهمترین ویژگی هایی که برای انتخاب یک دکتر هیپنوتیزم خوب در تهران یا هر شهر دیگری را باید مد نظر داشته باشید را توضیح می دهم.

متخصص هیپنوتیزم در درجه اول باید روان درمانگر و روانشناس خوبی باشد.

اولین نکته ای که برای انتخاب دکتر هیپنوتیزم باید در نظر داشته باشید این حتما تحصیلات روانشناسی داشته باشد و از تبحر لازم در روان درمانی برخوردار باشد.

باز هم تاکید می کنم هیپنوتیزم درمانی یک روش درمانی مستقل نیست. به عبارت دیگر، فرد حرفه‌ای در حوزه هیپنوتیزم درمانی از این درمان در ترکیب با سایر انواع رواندرمانی استفاده خواهد کرد.

هیپنوتیزم درمانی هم مثل هر درمان دیگری برای هر کسی مناسب نیست. فقط یک روان درمانگر با تجربه می تواند تشخیص دهد که آیا برای حل مشکل شما باید از هیپنوتیزم استفاده کند یا نه.

پس اگر فردی مدعی شد هر مشکلی را می تواند به کمک هیپنوتیزم درمان کند یا هیپنوتیزم را نمی شناسد یا از اختلالات روانشناسی اطلاعات لازم ندارد.

هیپنوتراپیست خوب باید بر تکنیک های مختلف هیپنوتیزم مسلط باشد.

شرط دوم یک دکتر هیپنوتیزم خوب تسلط بر تکنیک های مختلف هیپنوتیزم است بیش از 100 روش برای هیپنوتیزم کردن افراد وجود دارد و یک روش برای افراد مختلف مناسب نیست. هیپنوتیزورهای متبحری مثل میلتون اریکسون برای هر مراجع خود یک روش هیپنوتیزمی ابداع می کرد.

هیپنوتراپیست خوب باید از تجربه کافی برخوردار باشد.

پژوهش ها نشان می دهد اگر کسی به درستی آموزش دیده باشد حداقل به 5 سال تجربه درمانی نیاز دارد تا بتواند تسلط کافی به روش های مختلف هیپنوتیزم و اصول روان درمانی را پیدا کند.

بسیاری از روانشناسان جوان فکر می کنند با شرکت در یک کارگاه دو روزه صلاحیت لازم برای شروع روان درمانی یا هیپنوتیزم درمانی را دارند.

انتظار معجزه از هیپنوتیزم درمانگر خود نداشته باشید.

برخی از مردم، هیپنوتیزم را درمان فوری هر مشکلی می‌دانند و رسانه هم این تفکر را تقویت می‌کند. مجلات و وب ‌سایت‌ها هم مملو از نقل قول‌های افراد درمان شده با یک جلسه شرکت در سمینار هیپنوتیزم درمانی یا جلسه درمان است. اکثر این ادعاها غیر علمی و دروغ است.

متاسفانه افراد ناآگاه هم که تخصص کافی در زمینه هیپنوتیزم ندارند به چنین ادعاهایی دامن می زنند و همین باعث بد نام شدن هیپنوتیزم در بین بخشی از جامعه علمی شده است.

حتی بهترین هیپنوتیزم درمانگر تهران یا ایران هم نمی تواند مشکل شما را در یک جلسه حل کند. درمان سریع و معجزه آسا فقط در موارد بسیار معدود که مشکل فرد بسیار ساده و جزیی باشد امکان پذیر است.

در دنیای واقعی، کنار گذاشتن عاداتی مثل سیگار کشیدن، پرخوری ، از بین بردن اثرات خاطرات بد گذشته ، درمان اضطراب ، درمان وسواس و …. که در فرد خودکار و ناهشیار شده ؛ نیازمند زمان و جلسات متعدد است. با اینکه رویای درمان فوری، وسوسه برانگیز است؛ اما متاسفانه هنوز راهکار سریعی برای تغییر اساسی مغز وجود ندارد. معمولا تغییرات فوری اثرات کوتاه مدت دارند مگر افرادی که مشکلات بسیار خفیفی و سطحی داشته باشند.

هیپنوتیزم بیدار چیست؟​

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند ما دو نوع هیپنوتیزم داریم. هیپنوتیزم بیدار و هیپنوتیزم خواب. در صورتی که این مساله کاملا از نظر علمی اشتباه هست و ما فقط یک نوع هیپنوتیزم داریم که در آن فرد نسبت به محیط اطراف خود هشیار و آگاه است. البته میزان هشیاری نسبت به محیط در عمق های متفاوت خلسه متفاوت است.

در خلسه های عمیق میزان هشیاری به محیط کمتر و در خلسه های سبک میزان هشیاری به محیط بیشتر است. میزان عمق خلسه مورد نیاز در شیوه مختلف هیپنوتیزم درمانی متفاوت است.

وقتی اسم هیپنوتیزم به میان می آید اغلب فکر می کنند هیپنوتیزم یک تجربه عجیب و غریب است و در آن اتفاقات عجیبی رخ می دهد. برخی حملات عصبی که در برخی از افراد به دلیل مشکلات روانشناختی رخ می دهد را با هیپنوتیزم اشتباه می گیرند. در صورتی که این پدیده هیچ ارتباطی با هیپنوتیزم ندارد.

به عبارت دیگر می توانم بگویم که همه هیپنوتیزم ها، هیپنوتیزم بیدار هستند یعنی در زمانی که شما هیپنوتیزم می شوید از محیط اطراف خود آگاهی دارید.

در فایل صوتی زیر توضیحات مفصل تری درباره هیپنوتیزم بیدار و باورهای غلطی که افراد درباره هیپنوتیزم دارند داده ام.

 

 

تفاوت هیپنوتیزم و خواب

در پژوهشی نوار مغزی EEG  افراد را در حالت خلسه هیپنوتیزمی و خواب مقایسه کرده اند. این عکس به خوبی نشان داده شده است که هیپنوتیزم هیچ ارتباطی با خواب ندارد و همانطور که می بینید نوار مغزی افراد هیپنوتیزم شده و خواب  را مقایسه کرده است که تفاوت واضحی با هم دارند. اطلاعات کامل تر درباره این پژوهش را اینجا می توانید مطالعه کنید.

هیپنوتیزم بیدار

خدمات کلینیک تخصصی هیپنوتیزم​

هیپنوتیزم درمانی

پژوهش در حوزه هیپنوتیزم

دوره های غیر حضوری هیپنوتیزم​

دوره آموزش برنامه ریزی ناهشیار با خود هیپنوتیزم
51%
تخفیف

دوره آموزش برنامه ریزی ناهشیار با خود هیپنوتیزم

دوره آموزش برنامه ریزی ناهشیار، دوره تکمیلی آموزش خود هیپنوتیزم هست. در دوره آموزش خود هیپنوتیزم شما یاد گرفتید که…

از 1,050,000 تومان

دوره ترک عادت

دوره ترک عادت احتمالا الان که در حال خوندن این متن هستید بارها برای ترک عادت های خود تلاش کردید…

980,000 تومان
دوره ترک سیگار با هیپنوتیزم
36%
تخفیف

دوره ترک سیگار با هیپنوتیزم

دوره ترک سیگار با هیپنوتیزم احتمالا الان که در حال خوندن این متن هستید بارها برای ترک سیگار تلاش کردید…

از 860,000 تومان
دوره لاغری بی بازگشت
32%
تخفیف

دوره لاغری بی بازگشت با هیپنوتیزم

دوره لاغری پایدار لاغری سریع و البته بدون بازگشت دغدغۀ افراد زیادی است و همه می دانیم بهترین روش لاغری،…

از 990,000 تومان
دوره آموزش خود هیپنوتیزم سریع
39%
تخفیف

دوره آموزش خود هیپنوتیزم سریع

دوره آموزش خود هیپنوتیزم سریع سال 1375 برای اولین بار هیپنوتیزم آشنا شد و یکی از مطالبی که درباره هیپنوتیزم…

از 890,000 تومان
دوره افزایش اعتماد به نفس
37%
تخفیف

دوره افزایش اعتماد به نفس (3 ماهه)

اعتماد به نفس پایین، عزت نفس پایین، اضطراب اجتماعی و اضطراب صحبت در جمع مشکلاتی هستند که با هم ارتباط…

از 1,550,000 تومان

مقالات کلینیک هیپنوتیزم ​

برخی از نظرات مراجعان کلینیک و دوره های هیپنوتیزم​

شروین

سالهاست هیپنوتیزم را می شناسم و به اساتید مختلفی مراجعه کردم به جرات می تونم بگم دکتر بهشتیان یکی از توانمندترین هاست. مهمترین مزیت ایشون روان درمانگر بودن ایشونه و می تونن هیپنوتیزم را در کنار روان درمانی ترکیب کنن. اکثر اساتید هیپنوتیزم که من تجربه کردم فقط از تلقین استفاده می کنن که فقط چند روز برای من اثربخش بوده و دوباره به حالت قبلی بر می گشتم​

رومینا

عجب حس آرامشی رو توی این دوره تجربه کردم. چندتا تیک عصبی داشتم که کاملا از بین رفته. یه جورایی به خودم مسلط شدم​

بابک

سلام من دوره رو تا اخر امدم و باید بگم که خیلی عالی بود. من قبلا خود هیپنوتیزم و انجام میدادم، ولی حدود 35 دقیقه طول می کشید و باید بگم اکثر مواقع با مقاومت جسم مواجه بودم و بخاطر زمان زیادش هم خیلی اذیت میشدم. ولی در این دوره مقاومت جسمم خیلی پایین اومد و خیلی لذت بخش شده. ممنون از لطفتون​

عرفان

از هر کسی که با هیپنوتیزم آشنایی داشت سوال می کردم تا به من یک نفر را معرفی کنن، همشون چند نفر را معمولا معرفی می کردن که معمولا بیشنون دکتر بهشتیان و دکتر فتحی بود. کنجکاو شدم رفتم رزومه هر دو را بررسی کردم در هیپنوتیزم هر دو متخصص هستن، اما دکتر بهشتیان تخصصش روانشناسی بود و واقعا رزومه اش در این مورد کامله​

آذین

کل دوره 8 هفته بود و تمرینات هر هفته هم روزانه یک ربع وقت نیاز داشت که برای اینکه کل تمرینات دوره را انجام بدی حدودا 15 ساعت باید وقت بزارید. می تونم بگم این مفید ترین 15 ساعت کل زندگیم بود. سپاس آقای دکتر​

از طریق ایمیل از پاسخ دیگران به دیدگاه خود مطلع شوید

328 نظر برای این مطلب ثبت شده است.
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فریبا خواجوی
20 مرداد 1401 5:01 ق.ظ

سلام وقتتون بخیر اعتیاد به مواد مخدر باهیپنوتیزم درمان میشود؟

لیلی
11 مرداد 1401 9:49 ب.ظ

با سلام. من یه سوال دارم. آیا برای بیماری ام اس هم راهکاری دارید؟ متشکرم

لیلا
9 تیر 1401 11:17 ق.ظ

چه طور می شه نوبت گرفت برا ترک عادت و خوب شد ؟

تاجدین عالی بیگی
1 تیر 1401 10:03 ق.ظ

سلام دکترجان نیروی ذهن وهیپنوتیزم درمانی دروجودم حس میکنم راهکار مفید در این زمینه عنایت فرمایند.

فرزاد
6 اردیبهشت 1401 2:29 ب.ظ

سلام چطور میتونم وقتی به حالت خواب بینی آگاهانه در اومدم خودمو شرطی کنم

مینا فکوری
2 اردیبهشت 1401 5:21 ق.ظ

سلام استاد بهشتیان ، مینا فکوری هستم البته فکر نکنم منو به یاد بیارید. سال 87 دانشگاه علامه با شما کارگاه هیپنوتیزم داشتیم. چه حس خوبی داشت کلاس های شما. خاطرات اون دوران همیشه در ذهنم می مونه. امیدوارم همیشه موفق و موید باشید.

الف . د
10 فروردین 1401 6:56 ق.ظ

سلام میشه به صورت یک علاقمندی برای هیپنوتیزم مراجعه کنم؟
پسر من روحیه خاصی داره و خیلی ما رو اذیت می کنه چه طور می توانم نوبت هیپنوتیزم برای بگیرم

کاربران ناشناس
3 فروردین 1401 0:55 ق.ظ

سلام من دوساله سیگارمیکشم بایدچیکارکنم که بتونم ترک کنم

عزیز ارکانی
18 اسفند 1400 5:41 ب.ظ

سلام اقای دکتر من خوابهای تکراری در رابطه با زندگی در200سال پیش دارم وقتی خودم رو دراینه دیدم یک شخص پیر بوذم همچنین با دوست متوفای خودم در رویا صحبت وسوال وجواب میکنم ومیدانم که با روح ان وچن نفر دیگر بدون ترس صحبت میکنم تخصص شما شامل این میشود .

بانشی
10 اسفند 1400 9:17 ق.ظ

سلام با تشکر از سایت خوب دکتر بهشتیان فقط جهت آگاهی دوستان عزیزم این صحبت را به اشتراک می‌گذارم عالی ترین درجه هيپنوتيزم دستورالعمل شیخ الرئیس ابن سیناست که می‌گوید : خویشتن را چنین پندار که دفعتا خلق شده ای و از همه چیز ناآگاهی به اینصورت که در محیطی ساکت دراز کشیده دست ها و پاها باز و گشاده چشم ها بسته مدام در ذهن خود تلقین بکن که من دفعتا خلق شده ام و از هیچکس و هیچ چیز آگاهی ندارم و حتی از بدن خودم هم بی خبرم و اسم خود و اسامی همه چیز را فراموش کن و در اینحال از هستی همه موجودات بی خبری وقتیکه از اینحال درآمدی نسبت به جهان پیرامون خود مات و مبهوت هستی و با دیده حیرت به جهان نگاه میکنی و از عادت بیرون می آیی که به این حال لذت عقلی می‌گویند

زیبا
30 بهمن 1400 9:15 ب.ظ

سلام آقای دکتر
پدر من از گذشته های دور سر یه سری اختلافات طایفه ای متاسفانه ترس از مرگ رو پیدا کردن ولی در طی سال یکی دوبار مدتی حالشون بد میشد بعد خوب می شدن.پیش دکتر روانپزشک و اعصاب هم رفتن ولی الان دیگه داروها تاثیری نداره و حالت ترس واضطرابش همیشگی شده وبه قول خودش حتی یه لحظه ولش نمیکنه.نمیدونم باید چیکار کنیم سنش بالاست وموقع صحبت با افراد غیر همزبان صحبت کردن بر اشون سخته.بهنظر شما میشه با هیپنوتیزم کردن این حالتشون رو از بین ببریم و از یادشون بره

پاسخ به  زیبا
3 اسفند 1400 9:29 ق.ظ

درود بر شما
باید در یک جلسه بررسی بشه که می تونه به ایشون کمکی بکنه یا خیر

دیا
17 بهمن 1400 1:43 ب.ظ

سلام چطور میتونم دوره درمان غیر حضوری داشته باشم؟ آیا شما نوجوان ۱۲ ساله دختر برای درمان پرخوری دارید

پاسخ به  دیا
17 بهمن 1400 4:15 ب.ظ

درود بر شما لطفا از منوی سایت وارد بخش دوره های غیر حضوری بشید
اونجا می تونید دوره های درمان غیرحضوری رو ببینید

محمدرضا ا
13 بهمن 1400 9:39 ق.ظ

سلام میشه تشنج وتیک عصبی بر طرف کرد ؟

ناهید
7 بهمن 1400 10:54 ق.ظ

سلام اقای دکتروقت به خیر
اقای دکترمشکل کن پسرم که۱۰ساله ازدواج کرده ولی دراین چندسال روی هم رفته یکماه خوب بودندمرتب اذیت میکنه اذیت هم میشه ولی علتش نمیفهمیم درعین اینکه همدیگرراهم دوست دارندهرکارش هم بکنیم نه مشاوره نه دکترهیچکدام راهمکاری نمیکنه واقعادیگرخودمان روانی شدیم.راهنمایم کنید.ممنون

ناشناس
11 دی 1400 3:36 ب.ظ

سلام آقای دکتر وقت بخیر من ۳۱ سالمه که از ۱۵ سالگی شروع به کندن موی سرم کردم و الان چند سالی هستش علاوه بر سرم موهای قسمتی از بدنم رو میکنم به مشاوره و متخصص روانپزشکی هم مراجعه کردم خوب نشدم حتی دوره کوتاهی دارو مصرف کردم اما حالت جنون دست داد بهم و خودکشی کردم خواهش تا الان هم چهار بار موهام رو از ته زدم بازم خوب نشدم خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنونم ازتون

زهرا
8 دی 1400 6:59 ب.ظ

سلام اقای دکتر
من تقریبا دوهفته هست که دختر عموم خودکشی کرده و من جز اولین نفرهایی بودم که ایشون رو دیدیم الان من از دیدن این صحنه نمیترسم ولی حرفهایی که خانواده عموم در مورد دختر عموم میزنن من رو به وحشت میندازه ( اینکه هم زاد داشته و همزادش بر اون تسلط پیدا کرده و اینکه افسردگی شدید داشته
الان من به شدت از تنهایی میترسم واینکه شبها اضطراب و استرس دارم خوابم نمیبره از هرصدای میترسم من میترسم که به سرنوشت دختر عموم دچار بشم تورو خدا منو راهنمایی کنید

فرهاد خسروی
7 دی 1400 7:51 ب.ظ

سلام ودرود فراوان خدمت جناب دکتر استاد مشکل من ترس نسبت به اجتماع و گرفتن حق دارم و کارهامو خوب پیش میبرم ولی خیلی زود ناامید میشم و یمشت افکار غلط که منو از مسیر کار و موفقیت عقب میندازه دارم ایا میشه از این روش برای درمان کمک گرفت ممنون

علی اصغر
1 دی 1400 9:35 ب.ظ

سلام
در دانشگاه برای دانشجویان روانشناسی، در چه مقطعی و کدام ترم هیپنوتیزم را یاد میدهند و اگر نمیدهند باید از کجا یاد بگیرد؟

ساسان
20 آذر 1400 10:46 ق.ظ

سلام با هیپنوتیزم میشه بر زنونه پوشی غلبه کرد

1 8 9 10
error: