کلینیک تخصصی لاغری

تحقیقات نشان می دهد ۹۰  درصد افرادی که رژیم می گیرند وزن شان بر می گردد. پس چطور می تونیم به صورت پایدار لاغر بشیم؟

این سوال، نقطه شروع تحقیقات چندین ساله من بود و امروز بعد از سال‌ها پژوهش، تجربه و بررسی می‌توانیم با افتخار اعلام کنم که با تلفیق علوم هیپنوتیزم، CBT، ISTDP و NLP برای کاهش وزن ماندگار راه حل کاملا موثری پیدا کرده ام.

و تا کنون هزاران نفر از فواید این روش استفاده کرده اند و توانسته اند به لاغری پایدار برسند. پس از اثر بخشی فوق العاده این روش در مراجعان حضوری تصمیم گرفتیم دوره را به صورت یک بسته جامع طراحی کنیم تا افرادی که امکان مراجعه حضوری ندارند هم بتوانند از این شیوه بی نظیر استفاده کنن. (نظرات شرکت کنندگان در دوره در بخش نظرات همین صفحه می توانید مطالعه کنید).

شاید این اتفاق برات پیش اومده که:

 • نتونی پرخوری خودتو کنترل کنی؟
 • در مقابل غذاهای خوشمزه کم بیاری؟
 • لباسی که دوست داری رو نتونی بپوشی؟
 • موقع راه رفتن به نفس نفس بیافتی؟
 • لباس تیره و گشاد بپوشی که چاق دیده نشی؟
 • فروشنده بهت بگه، خانم لباس سایز شما رو نداریم؟
 • به خاطر چاقی مسخره شده باشی؟

و به خاطر این مسایل بارها تلاش کردی که خودت را لاغر کنی اما نتونستی….

و الان ممکنه از اینکه بتونی به وزن دلخواهت برسی نا امید شده باشی

چرا نمی‌تونی رژیم رو تا آخر راه ادامه بدی؟

 • از بس که رژیم گرفتم دیگه خسته شدم.
 • هر دفعه به خودم می‌گم این بار دیگه تا آخرش میرم، اما فایده نداره.
 • وسط راه خسته می‌شم و ول می‌کنم.
 • انگار یه چیزی نمی زاره تا آخرش برم
 • به نظرم من نمی‌تونم رژیم بگیرم.

اگه شما هم چنین فکرهایی داشتید بهتره که بهتون بگم شما تنها نیستی!! افرادی که قصد شرکت در برنامه کاهش وزن دارن، ممکنه یک زمان خاص یا به دلیل خاص، به فکر کم کردن وزن باشن و برای لاغری و کاهش به مشاوره تغذیه مراجعه کنن و اقدام به خرید رژیم غذایی کنن.

اوایل رژیم همه چیز به خوبی پیش میره اما بعد از مدتی کم کم انگیزه‌ ضعیف و ضعیف‌تر می‌شه تا این‌ که از رژیم، کاهش وزن، تناسب اندام، لاغری و … خسته می‌شی!!

جالبه بدونی که بیش از ۹۰ درصد افراد نمی تونن رژیم موفقی بگیرن و معمولا در رژیم گرفتن شکست می خورن

اگه شما هم جزو اون ۹۰ درصد هستی این دوره برای شما مناسبه

منظور از رژیم گروهی چیه؟

در رژیم گروهی افرادی که یک هدف مشترک دارن، عضو گروه می‌شن و در محیطی به صورت حضوری یا مجازی همدیگر رو ملاقات می‌کنن. در کنار اعضای گروه یک متخصص روانشناسی در کنار یک متخصص تغذیه به عنوان راهنما و هدایت‌گر، گروه رو پشتیبانی و هدایت می‌کنه.

اعضای گروه مشکلات و مسائل خودشون رو با هم در میان می‌زارن و هر فردی با توجه به تجربه خودش ترفندهای لاغری و راهکارهای مفید رو ارائه میده و در عین حال هر کدوم از اعضا اگر موفقیتی رو کسب کنه با مطرح کردن در گروه باعث ایجاد انگیزه و اراده بیشتر برای بقیه می‌شه تا همه با بهترین روش‌های لاغری برای رسیدن به هدف تلاش کنن.

حالا هدف دوره لاغری بی بازگشت چیه؟

در این روش شما ضمیر ناخودآگاه خود را برای لاغری برنامه ریزی می کنید و به لاغری پایداری دست پیدا می کنید. در این دوره موانع ناهشیاری که مانع از این میشه که شما برنامه لاغری خودتون را ادامه بدید شناسایی و حل می کنیم.

در کنارش از برنامه گروهی برای لاغر شدن استفاده می کنیم چون تحقیقات مختلف نشون داده انجام یک کار به صورت گروهی انگیزه همه اعضای گروه را بالا می بره

برنامه لاغری ما برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه است نه فقط رژیم گرفتن!

 • برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه که مانع لاغری میشه
 • یاد گرفتن رفتارهای لاغری نه اجرای دستورات رژیمی برای یک مدت کوتاه
 • یاد گرفتن رابطه درست با غذا و خودمان
 • یاد گرفتن مهارت‌های لازم برای رسیدن به وزن مناسب و حفظ آن

عضویت در گروه لاغری چه کمکی بهت می‌کنه؟

حمایت و تشویق در رژیم گروهی کمک می‌کنه تا آسون‌تر با مشکلات کاهش وزن کنار بیایی و در فراز و نشیب‌های مسیر رژیم و رسیدن به تناسب اندام تسلیم نشی.

فرقی نمی‌کنه گروه شما ۲ نفره باشه یا ۲۰ نفره، اما گروهی حرکت کردن نتایج بزرگی به همراه داره. لزومی نداره مسیر رسیدن به تناسب اندام رو به تنهایی طی کنی.

همه با هدف لاغری و تناسب اندام عضو گروه شدن، این باعث می‌شه به شما انگیزه لازم رو برای ادامه راه و کنار زدن موانع و مقابله با مشکلات کاهش وزن رو بده.

اکثر اوقات پیام کوتاه یا تماس تلفنی، هم شما رو آروم و امیدوار می‌کنه و هم حس رقابت در لاغر شدن و داشتن اندام مناسب رو برای شما رقم میزنه.

لاغری گروهی به چه افرادی پیشنهاد می‌شه؟

اگه شما هم جز این دسته از افراد هستی که ویژگی‌های زیر رو داری، توصیه می‌کنیم که حتما عضو رژیم گروهی بشی:

 • کاری رو وقتی تنهایی انجام بدی، سختی کار برات بیشتر می‌شه.
 • از اضافه وزن رنج می‌بری و دنبال راهکار اساسی هستی.
 • بارها تلاش کردی و از رژیم شکست خوردی.
 • احساس افسردگی و شکست می‌کنی.
 • بیشتر مواقع حوصله انجام کاری رو نداری.
 • انگیزه کافی برای ادامه رژیم نداری.
 • دوست داری در کنار خودت حامی داشته باشی.
 • فردی اجتماعی هستی و دوست داری که کارهای گروهی انجام بدی.
 • از ایجاد تعامل و ارتباط با دیگران لذت می‌بری.

پس از تهیه دوره لاغری بی بازگشت چه چیزی دریافت می کنم؟

مشاوره‌های چهره به چهره با مشاورهای تغذیه، ورزش و روانشناسی، آموزش‌ها و ترفندهای اختصاصی، همراهی و حمایت تلفنی و استراتژی گام به گامی که در کلینیک لاغری دکتر بهشتیان به کار می‌برد باعث میشه شما به وزن دلخواهت برسی

در این روش ما چه کاری انجام می دهیم؟

 • کاهش اشتها و سیر شدن واقعی با مقدار مختصر غذا!
 • لاغری از همان هفته اول بدون محدودیت‌ها و قید و بندهای رژیمی!
 • افزایش تحرک همراه با لذت و شادی برای افرادی که از ورزش بیزار بودند!
 • برطرف شدن خوردن‌های احساسی و هیجانی!
 • اصلاح سلیقه غذایی و ترجیح غذاهای سالم با انتخاب شخصی و بدون هیچ اجبار!
 • رسیدن به وزن مناسب با آرامش و حال خوب نه با سختی و عذاب!
 • برنامه غذایی متنوع (از پیتزا تا کله پاچه)!!
 • دوازده لیست غذایی در طول سه ماه رژیم چون لیست‌های غذایی ما متنوعه شاید دلت بخواد هر چند وقت یه بار یکی رو امتحان کنی. خیالت، راحت ما هر دو هفته یه بار یه لیست جدید بهت می‌دیم. یعنی عملا تو این رژیم سه ماهه ۱۲ تا لیست غذایی از ما می‌گیری

 

در کلینیک لاغری دکتر بهشتیان، از هیچ دارو، دمنوش، قرص گیاهی و دستگاهی برای لاغری شما استفاده نمی کنیم. تنها از ناهشیار شما برای لاغری تان استفاده می کنیم.

مقالات کلینیک لاغری

خدمات کلینیک لاغری

برخی از نظرات شرکت کنندگان دوره های سابلیمینال​

علی سلیمانی

چقدر سخت بود تا بفهمم مشکل من ذهنی و روحیه و پر خوری یک بیماری بی اختیاره. چون بنظر اکثر آدما بی اراده و عجیب میومدم. همیشه موقع سیری هم می خوردم. دلم می خواد بگم به هر کی از چاقی در عذابه و به همه چاقا کمک کنم که اگه واقعا از لحاظ روحی درست بشیم قطعا لاغر می شیم. بیماری پر خوری ۳ درصد غذا هست و ۹۷ درصد صدای بیماری ما که از خشم، اضطراب و خلاها تغذیه میشه و تنها جایی که تونست منو از مرگ حتمی نجات بده اینجا بود. من حقیقتا ۱۳۸ کیلو بودم و الان تو مدت حدودا ۴ ما ۱۶ کیلو کاهش وزن داشتم. نگاهم داره نسبت به غذا عوض میشه و مرتب تمرینات رو انجام میدم. از خدا ممنونم که شمارو تو مسیر زندگیم قرار داد.​

محمدرضا

 یه اتفاق جالب که داره به مرور بعد از انجام تمرینات دوره برام میفته اینه که وسوسه هام کمتر شده. همسرم باورش نمیشه که ته دیگ و شکلات وسوسه ام نمی کنه. نمی دونم داره درونم چه اتفاقی می افته اما هر چی هست که خیلی خوبه.​

فاطمه

نمیدونم چه جوری ازتون تشکر کنم آقای دکتر. با کمک شما، ریشه اصلی چاقیم رو فهمیدم. الان بعد از ۶ ماه، ۱۶ کیلو کم کردم و دارم کنارش ورزش رو هم می کنم. دیگه هدفم فقط لاغری نیست. میخوام سالم و قوی باشم و کنار خانوادم شاد باشم.​

روشنا

باور کنین لاغر شدن یه کار پیچیده و غیرممکن نیست. دوست داشتن خودتون خوبه و بایدم آدم خودشو دوست داشته باشه ولی قرار نیست تا آخر عمر با چاقی و اضافه وزن کنار بیاین. تکنیک ها و تمرینات دکتر بهشتیان برای من یکی که معجزه کرد. با اینکه هنوز فقط دو ماه از جلساتم از با دکتر گذشته، وقتی تو آینه خودمو میبینم اونقدر از خودم راضی ام که باورم نمی شه. ​

سمیه

من تو اوج ناامیدی به دکتر بهشتیان مراجعه کردم. ولی الان بعد از گذشت یک سال از آخرین جلسه ام با دکتر، وزنم ثابت مونده. کلا دیدگاه منو نسبت به وزن و غذا عوض کردن. ممنونم ازتون آقای دکتر.​

رژیم لاغری سریع

یکی از معضلات و مشکلات بزرگی که هر یک از ما ممکن است در طول زندگی با آن روبه رو شود، اضافه وزن و چاقی می باشد‌. افراد دچار این مشکل ممکن است که برای لاغر کردن و کاهش وزن خود، روش های مختلفی را امتحان کرده باشند اما یکی از مواردی که تمامی این افراد به دنبال آن هستند، پیدا کردن یک رژیم لاغری سریع است‌.

 نکته ای که در این زمان باید حتما مورد توجه قرار بگیرد این است که رژیم لاغری سریع انتخاب شده توسط شما باید به گونه ای باشد که علاوه بر کاهش وزن شما و توجه به میزان کالری های دریافتی در طول روز، مراقب سلامتی شما بوده و به آن لطمه ای وارد نکند.

با توجه به این موارد شما باید به دنبال یافتن یکی از بهترین رژیم های لاغری باشید که این ویژگی ها را داشته باشد. برای کمک و راحت تر شدن کار شما ما در ادامه مطلب به معرفی چند مورد از بهترین رژیم های لاغری می پردازیم.

انواع رژیم لاغری

امروزه در سر تا سر جهان روش ها و رژیم های لاغری مختلفی وجود دارد که افراد مختلف از آن استفاده کرده و یا با توجه به تجویز پزشک، آن ها را رعایت می کنند و  تا زود تر به وزن مورد نظر و ایده آل خود برسند‌‌ . در میان تمامی روش ها، ما به معرفی ۵ مورد از بهترین رژیم لاغری سریع را به شما معرفی می کنیم‌.  این ۵ مورد عبارت هستند از،

 • رژیم لاغری مدیترانه ای
 • رژیم لاغری دش
 • رژیم لاغری کتوژنیک
 • رژیم لاغری زون
 • و رژیم لاغری اتکینز.

رژیم لاغری مدیترانه ای

یکی از معروف ترین رژیم های لاغری که در دنیا وجود دارد، رژیم لاغری مدیترانه ای است. این  نوع رژیم در میان مردمی که در حاشیه ی دریای مدیترانه زندگی می کنند، رواج دارد. مردم این منطقه علاوه بر متناسب بودن وزنشان، از سلامت جسمی برخوردارند.

 در این رژیم غذایی میزان مصرف گوشت قرمز، شکر و چربی های اشباع  کم می باشد و سهم دیگر مواد غذایی از جمله سبزیجات ، گوشت سفید، مغزیجات، حبوبات، گوشت پرندگان، غلات و روغن زیتون و لبنیات بالا می باشد. در کنار این رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی و پیاده روی نیز وجود دارد.

البته این نکته را باید اضافه کنیم که رژیم لاغری مدیترانه ای درست است که جزو بهترین رژیم های لاغری است اما سرعت بالایی ندارد اما باز هم می توان آن را در دسته رژیم لاغری سریع قرار داد.

رژیم لاغری دش

این رژیم لاغری به افرادی توصیه و پیشنهاد می شود که به بیماری فشار خون مبتلا هستند. البته نام این رژیم  مخفف شده نام اصلی یعنی (dietary approaches to stop hypertension) می باشد که به معنی روش های تغذیه ای برای جلوگیری کردن از فشارخون می باشد. این رژیم لاغری را موسسه ریه، قلب و خون آمریکا طراحی کرده است که یکی از بهترین رژیم ها می باشد.

 در این رژیم مصرف چربی های اشباع و گوشت های پر چرب، لبنیات پر چرب و شکر و نوشیدنی هایی که با شیرین کننده های مصنوعی شیرین شده اند، ممنوع است و تنها مصرف گوشت سفید و ماهی و پرندگان، حبوبات، غلات، مغزیجات و روغن های مفید برای بدن مجاز شده است.

در این رژیم از ابتلا به فشار خون جلوگیری شده و یا در افراد مبتلا به فشار خون می توان تا حد زیادی آن را کنترل کرد. علاوه بر این موضوع، رژیم دش جزو رژیم لاغری سریع نیز محسوب می شود و با آن علاوه بر کنترل یا جلوگیری از فشارخون می توان به وزن ایده آل رسید.

رژیم لاغری کتوژنیک

این رژیم یکی از معروف ترین رژیم ها برای کاهش وزن سریع در دنیا می باشد به طوری که اگر شخصی به دنبال یک رژیم لاغری سریع و با بازده عالی باشد، می توان با اطمینان کامل رژیم کتوژنیک را به او معرفی کرد. در سال های اخیر از رژیم کتوژنتیک برای درمان بیماری صرع استفاده می شده است اما با گسترش تحقیقات در رابطه با این رژیم و افزایش شناخت در این باره، متوجه این موضوع شده اند که این رژیم در کاهش وزن تاثیر بسزایی نیز دارد.

 در رژیم کتوژنتیک مصرف کربوهیدرات ها به مقدار بسیار کمی صورت می گیرد و منبع اصلی انرژی در این رژیم استفاده و مصرف چربی است. در واقع در این روش بدن برای تامین کردن انرژی مورد نیاز به جای استفاده از کربوهیدرات از چربی استفاده می کند.

 اگر بخواهیم به شیوه ای واضح تر میزان چربی مصرفی در این رژیم را بیان کنیم باید بگوییم که میزان چربی مصرفی حدوداً ۷۵ درصد است و پروتئین چیزی حدود ۲۰ درصد می باشد. ۵ درصد باقی مانده مربوط به کربوهیدرات ها می باشد. اکنون با توجه به مواردی که بیان شد به صراحت متوجه می شویم که این رژیم به چه علت در دسته  رژیم لاغری سریع قرار می گیرد.

رژیم لاغری زون

یکی دیگر از رژیم های لاغری که به کاهش وزن و تناسب وزن کمک می کند، رژیم زون می باشد. در این رژیم هدف اصلی در واقع کنترل کردن میزان انسولین خون است. در رژیم زون کربوهیدرات هایی که کیفیت بالایی داشته و کربوهیدرات هایی که تصفیه نشده اند و چربی های مثل آووکادو و روغن زیتون مورد استفاده قرار می گیرند.

 این رژیم همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد و به علت داشتن تمامی این ویژگی ها به عنوان رژیم لاغری سریع شناخته می شود. در رژیم لاغری زون کربوهیدرات ها ۴۰ درصد از برنامه غذایی را تشکیل می دهند و چربی ها و پروتئین ها کدام ۳۰ درصد را به خود اختصاص می دهد. این رژیم غذایی سالم می تواند به شما در لاغری سریع و کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی کمک کند.

رژیم لاغری اتکینز

یک رژیم لاغری سریع دیگر که می توانیم آن را به شما معرفی کنیم، رژیم لاغری اتکینز است. در این رژیم کربوهیدرات ها در مقدار بسیار کمی به مصرف می رسند و این موضوع خود به کاهش وزن کمک بسیار خوبی می کند. در این رژیم منع مصرفی برای چربی ها و پروتئین ها وجود ندارد و شما به هر میزان که دوست داشته باشید می توانید آن ها را مصرف کنید.

با توجه به این موضوع که پروتئین ها و چربی ها بسیار سیر کننده هستند و مانع از خوردن بیش از اندازه می شوند، می توانند به حد زیادی از پرخوری و ریزه خواری جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن شما بشوند.

 این رژیم شامل چهار مرحله است که در اولین مرحله شما فقط می توانید میزان قندی که مصرف می کنید، کمتر از ۲۰ گرم باشد. این کار برای دو هفته باید ادامه پیدا کند و در مراحل بعد کربوهیدرات های سالم به رژیم غذایی شما وارد می شوند. این کار در روند کاهش وزن شما تاثیری نخواهد گذاشت البته این مورد با رعایت رژیم تجویز شده توسط پزشک شما امکان پذیر است.

اگر بخواهیم به مزیت های این رژیم لاغری سریع اشاره کنیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • این رژیم چربی های موجود در خون، به ویژه چربی های مضری همچون تری گلیسیرید ها و کلسترول ها را کاهش می دهد و کنترل می کند‌.
 • میزان چربی های مفید همچون کلسترول های مفید را در خون افزایش می دهد.
 • قند خون را کاهش می دهد.
 • میزان فشار خون و خطرات آن را کاهش می دهد.

کلام آخر

در این مقاله تعدادی از بهترین رژیم لاغری سریع را به شما معرفی کردیم و روش و متدی که در آن ها پیدا می شود را برای شما شرح دادیم. امروزه علاوه بر رژیم های نام برده شده در این مقاله رژیم های دیگری وجود دارند که به کاهش وزن و لاغری کمک می کنند.

 از دیگر رژیم های لاغری سریع می توان به رژیم لاغری گیاه خواری و وگان نیز اشاره کرد که در مقاله های بعدی به صورت کامل و جامع در رابطه با آن ها صحبت خواهیم کرد. امیدواریم مطالب بیان شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما تا پایان این مطالب و زمانی که برای خواندن آن گذاشته اید، بسیار ممنونیم.

از طریق ایمیل از پاسخ دیگران به دیدگاه خود مطلع شوید

8 نظر برای این مطلب ثبت شده است.
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مولا
28 بهمن 1400 10:08 ق.ظ

سلام خسته نباشید ببخشید من میخاستم بگم ک افکار مانند ی فرد افسرد شده،در دوسال گذشته دوره بسیار سختی داشتم ک همش غمکینو افسرده بودم و الانم خیلی لاغر شدمع و فکرای بدی میکنم اگ میشه دلیلیشو بگید

داودابادی
23 بهمن 1400 12:24 ق.ظ

سلام کلاس های حضوری به چه صورت و کجا انجام میشه و هزینش چقدر هست

جمیله نادری نسب
4 بهمن 1400 8:32 ب.ظ

باسلام اضافه وزن دارم چگونه میتوانم وزنم راکم کنم

اصغر
4 آذر 1400 1:25 ق.ظ

سلام برای لاغری باید حنما دوره شرکت کرد یا سابلیمینال تهیه کنیم کافیه؟

مرضیه
31 شهریور 1400 5:36 ق.ظ

با سلام خدمت اقای دکتر ،خوشبختانه شما رو از گوگل پیدا کردم ،مطالب سایت رو کاملا مطالعه کردم من دچار افسردگی،اضافه وزن هستم انشاالله به یاری خدا و شما حال جسمی و روحیم خوب بشه .تشکر از راهنماییهاتون.

النا دبآغ
10 مرداد 1400 6:00 ق.ظ

سلام خسته نباشید من برای
کلاس لاغری مزاحم شدم
من به خاطر شرایط کرونا از خانه بیرون نمیرم و نمیتونم در کلاس حضوری شما شرکت کنم…شما چه راهی به من پیشنهاد میدید؟نکته دوم هزینه اش چقدره؟آدرس وشماره مطب را میتونم داشته باشم

سادات
11 اسفند 1399 2:41 ب.ظ

این کلاسهای لاغری حضوری است یا نه ؟