قبل از اینکه هر محصول روانشناسی را از یک سایت تهیه کنید حتما از داشتن این دو مجوز سایت مطمئن شوید:

داشتن مجوز لازم برای فعالیت روانشناسی (پروانه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره)

داشتن مجوز لازم برای فروش محصول اینترنتی (اینماد)

 

 

پروانه سازمان نظام روانشناسی یا بهزیستی

مرجع ارایه دهنده مجوز هر گونه فعالیت روانشناسی از جمله ارایه خدمات مشاوره و روان درمانی و دوره های آموزشی و درمانی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره است. و افرادی که دارای پروانه نظام روانشناسی و مشاوره باشند می توانند چنین خدماتی را ارایه دهند.

نکته  مهم: افرادی می توانند پروانه سازمان نظام روانشناسی بگیرند که حداقل مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری روانشناسی داشته باشند و بیش از ۱۰۰۰ ساعت تجربه کار روان درمانی در مراکز مورد تایید سازمان نظام روانشناسی داشته باشند. به همین دلیل بسیاری از روانشناسان هم پروانه سازمان نظام روانشناسی را ندارند.

اکثر سایت هایی که اقدام به فروش دوره های آموزشی و درمانی در اینترنت می کنند دارای این مجوز نیستند. قبل از اینکه از خدمات یا محصولات سایتی استفاده کنید ابتدا از داشتن پروانه سازمان نظام او از طریق آدرس (http://old.pcoiran.ir/fa/name ) مطمئن شوید.

مجوز فروش اینترنتی (نماد اعتماد الکترونیکی)

همه ما هنگام خرید اینترنتی کمی نگران هستیم. اما برخلاف تصور همگانی، ابزار و استانداردهایی وجود دارد که می‌توانیم با کمک آنها از قابل اعتماد بودن یک سایت مطمئن شویم و با خیالی آسوده اطلاعات شخصی و شماره کارت خود را در آن ثبت کنیم و لذت خرید امن را تجربه کنیم، این ابزار و استانداردها معمولا در انتهای هر سایتی در دسترس کاربران است و سایت دکتر بهشتیان نیز همه مجوزهای لازم برای فروش محصولات را دارا می باشد؛ این ابزار و استاندارد عبارتند از :

این نماد مشخصه‌ای است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به منظور اعتمادسازی کاربران در هنگام مراجعه به سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی اعطا می‌شود. برای اطمینان از صحت نماد روی آن کلیک کنید.

[enamadlogo_shortcode]

نکته بسیار مهم:  داشتن نماد اعتماد الکترونیکی فقط به شما اعتماد می دهد که خرید امنی را انجام می دهید.  اما اصلا درباره علمی و معتبر بودن محتویات محصولی که می خرید هیچ اطلاعاتی نمی دهد . تمامی سایت های فروش اینترنتی (از فروش تلویزیون و لوازم خانگی گرفته تا محصولات پزشکی، دوره های آموزشی و گرفتن نوبت آنلاین) نماد اعتماد الکترونیکی را دارند. پس داشتن این مجوز اصلا به معنای تایید صلاحیت علمی این سایت ها و حتی داشتن مجوز تخصصی این سایت ها نیست.

درگاه پرداخت :  داشتن درگاه پرداخت هم برای هر سایت فروشگاهی ضروری است و برخی از  بانک ها فقط به سایت هایی که اینماد داشته باشند این درگاه را می دهد.