شما هم می‌توانید پرسش روانشناسی خود را بصورت ناشناس مطرح کنید و از متخصصین دکتر بهشتیان پاسخ بگیرید.

سلام به دوستان عزیز؛ از سال ۸۵ که سایت beheshtiyan.ir را راه اندازی کردم،  همواره بخشی از وقت خود را به مشاوره رایگان اختصاص دادم. قبلا در سایت بخشی برای مشاوره رایگان اختصاص داده بودم که هر سئوال به صورت جداگانه بود.

اما پس از بررسی ها و نظرسنجی از کاربران به نظرم بهتر بود که همه سئوالات به صورت یکجا باشد شاید برخی از سئوالات، سئوال کاربران دیگر هم باشد و با خواندن پاسخ آن سئوال آن هم به پاسخ سئوال خود برسند. به همین دلیل برای مشاوره آنلاین رایگان می توانید سئوال خود را در بخش کامنت های این مقاله مطرح کنید.

در مشاوره رایگان شما می توانید سئوال یا مشکل خود را مطرح نمایید تا پس از بررسی و تحلیل آن راهکار یا توصیه ای به شما بگویم.

آیا با پرسیدن سئوال امکان حل مشکل من وجود دارد؟

بستگی کامل به نوع مشکل شما دارد. من در مشاور رایگان نوشتاری بیشتر سعی می کنم شما را سردرگمی در بیارم و مسیر درمان را شما را مشخص کنم. اما حل بسیاری از مشکلات روانشناختی نیاز به جلسات متعدد درمانی دارد و امکان اینکه با یک پاسخ کوتاه یا مفصل بتوان آن را حل کرد وجود ندارد.

چه مشکلاتی را در مشاوره رایگان می توان حل کرد؟

یکی از مشکلاتی که در جامعه در سال ۸۶ در پژوهشی که درباره اثربخشی مشاوره آنلاین در دانشگاه علامه طباطبایی انجام دادم، یک مدل درمانی را تدوین کردم که در آن ۴ شیوه برای ارایه مشاوره و روان درمانی پیشنهاد دادم.

مشکلات روانشناختی را به چند دسته می توان تقسیم کرد و کدام یک را می توان در مشاوره آنلاین حل کرد؟

چطور می توانم از دکتر بهشتیان مشاوره رایگان بگیرم؟

قبل از ارسال سئوال خود پیشنهاد من این است که مطالب مربوط به مشکل خود را در سایت مطالعه کنید و فایل های صوتی که برای مقالات آماده کردم را گوش کنید. سعی کردم پاسخ اکثر سئوالات را در مطالب مقاله یا فایل صوتی بدهم. پاسخ بسیاری دیگر از سئوالات را هم در نظرات قبلی داده ام که پیشنهادم می کنم آن نظرات و پاسخ های آنها را هم بخوانید. اما اگر باز هم پاسخ سئوال خود را پیدا نکردید با ۲روش شما می توانید سئوال خود را مطرح کنید:

۱- در بخش نظرات همین مطلب

۲- در بخش نظرات مقاله مربوط به مشکل تان

از طریق ایمیل از پاسخ دیگران به دیدگاه خود مطلع شوید
377 نظر برای این مطلب ثبت شده است.
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی
13 تیر 1403 11:56 ب.ظ

سلام شبتون به خیر من دچار وسواس نجس شده ام به طوری که از بازار رفتن دوری میکنم
زیرا که در بازار با فردی برخورد فیزیکی میکنم
فکر میکنم آن فرد نجس است یعنی همه
نوع نجاستی به همراه داره از ادرار بگیر تا منی
و من نیز فکر میکنم خودم نجس شده ام و باید لباس هایم رو بشویم و به حمام بروم بی زحمت اگه میشه راهنمایی کنید و راه درمان به من نشان دهید.

علی حسینی
پاسخ به  علی
26 تیر 1403 9:39 ب.ظ

سلام. مشکل شما نیاز به ارزیابی بیشتری توسط یک درمانگر مجرب دارد. از دوره درمان وسواس فکری عملی دکتر بهشتیان هم می تونید استفاده کنید.

نازنین
5 تیر 1403 12:47 ق.ظ

سلام آقای دکتر من خواهری دارم ۳۰ ساله شخصیت پرخاشگری دارد و زود عصبانی میشه و وقتی از یکی بدی ببینه از اون آدم متنفر میشه و همیشه با او بحث و دعوا میکنه و موقع دعوا صداش خیلی بالا میبره و ممکنه بعضی اوقات دعوای فیزیکی کند و همیشه فکر میکند حق با اوست
آقای دکتر باید چیکار کنم برای رفع این مشکل؟

علی حسینی
پاسخ به  نازنین
26 تیر 1403 9:46 ب.ظ

سلام. اگر ایشان برای بهبود روابط بین فردی شان قصد گرفتن کمک حرفه ای ندارند از شما کار زیادی بر نمی آید. شما و دیگران تنها می توانید مرزهای بین خودتان و ایشان را به وضوح برایش مشخص کنید.

ف.ف
3 تیر 1403 5:59 ب.ظ

سلام جناب دکتر ،مشکل شدید استرس دارم ک نمیتونم بخاطر هزینه هایش روان‌درمانی برم ،به دارو هم واکنش دارم .
من متوجه شدم استرسم از سمت مادرمه ،طوری که قفلم و هیچ تصمیم نمیتونم بگیرم مگر اینکه با پانیک مواجه میشم .
در مورد طرحواره طرد شدگی خواندم دیدم علت استرسم ،کنترلگری مادرم و اینکه خودش این طرحواره رو داره ،من شدم شبیه یک قربانی که در مقابلش نمیتونم کاری کنم ،بعد از فوت پدرم این حالتش شدیدتر شده ،و تنها خواسته زندگیم اینه که ازش رها شم در غیر اینصورت با تمام احساسات و عذاب وجدانهایی که میده مواجه باشم و هیچ تصمیمی نتونم برای خودم بگیرم ،
چون حتی با پذیرش نقش قربانی و کنترلگریش ،باز نمیتونم جلو برم ،چون یکهو مواجه میشم با احساس طرد شدن خودم بخاطر اینکه خواسته هایش ثبات نداره و برای رهایی از احساس تنهاییش ،هربار به سمت خواهر یا شخصی می‌ره و هر بار دچار این زخم بی اعتمادی به احساساتش میشم و وقتی هم می‌خوام ازش خارج بشم با عذاب وجدان شدیدی مواجه میشم .
این احساسو به من میده که در قفسش گرفتارم .لطفا حتی اگر ذره ای میتونید کمک کنید دریغ نکنید ،همه ی زندگیم درسن جوانی تعطیله

محمدحسین
9 خرداد 1403 7:01 ق.ظ

سلام. آقای دکتر میخواستم بدونم چه تفاوتی بین نشخوار فکری و وسواس فکری هست؟
من نمیدونم بیماریم کدوم یکی از اینهاست!
من مدام به اضطراب ها و شرایط استرسی که در گذشته داشتم فکر میکنم و مجددا دچار اضطراب میشم! وسط یه چرخه و دور باطل گیر افتادم و تمام زندگیم مختل شده!

علی حسینی
پاسخ به  محمدحسین
9 تیر 1403 12:29 ق.ظ

نشخوار فکری شامل افکار تکراری و منفعلانه ای است متمرکز بر علل و آثار پریشانی فرد بدون اینکه کمکی به حل مسئله شخص بکنه (یعنی اظطراب فرد را کم کنه یا اینکه خلق اش را بهتر کنه). نشخوار فکری از ویژگی های مشترک اختلالات اظطرابی مثل وسواس فکری عملی و همچنین افسردگی است. مشکل شما نیاز به بررسی بیشتر توسط متخصص داره ولی به نظر میاد که بیشتر از اضطراب رنج می برید تا وسواس

طیبع نارویی
4 خرداد 1403 12:21 ب.ظ

وسواسیع شدید دارم میخام درمان بشم

علی حسینی
پاسخ به  طیبع نارویی
28 تیر 1403 9:35 ب.ظ

شدت و نوع وسواس شما باید در ارزیابی تخصصی مشخص شود. می توانید از دوره درمان وسواس فکری عملی دکتر بهشتیان بهره مند بشید.

زهره
12 اردیبهشت 1403 10:43 ب.ظ

با سلام من در مورد پس انداز کردن مشکل دارم و راهنمایی میخواستم

1 29 30 31