کلینیک افسردگی

افسردگی چیست؟

زندگی پر از اتفاقات خوب و بد است. همه ما گاهی به علت های مختلف در زندگیمان دچار غم و ناراحتی می شویم و پس از مدتی با رفع شدن مشکل، این احساس غم و ناراحتی هم از بین می رود. این احساس غم و ناراحتی، معمولا بیشتر از یکی دو هفته طول نمی کشد و باعث ایجاد مشکل جدی در زندگی مان نمی شود و با حمایت دوستان و خانواده و یا حتی به تنهایی از این مرحله عبور می کنیم. اما گاهی این احساس غم بیش از حد طولانی می شود و باعث ایجاد مشکل در زندگی روزمره مان هم می شود. اینجاست که به اصطلاح دچار افسردگی می شویم.

 

علائم و نشانه های افسردگی چیست؟

همانطور که گفتیم، افسردگی با احساس غم و ناراحتی که همه انسان ها در مراحلی دچارش می شوندف متفاوت است. شدت و میزان نشانه های افسردگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است ولی در حالت کلی نشانه های افسردگی شامل موارد زیر است:

 • غمگینی مهمترین نشانه افسردگی
 • کاهش علاقه و لذت به انجام کارهای روزمره
 • مشکلات خواب
 • ایجاد مشکل در زندگی روزمره
 • تمایل به مرگ و خودکشی از نشانه های افسردگی شدید
 • احساس بی ارزشی و گناه
 • خستگی و ناتوانی در انجام فعالیت های روزمره
 • تغییر اشتها
 • مشکل در تمرکز و تصمیم گیری

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله ؟؟؟؟ را بخوانید یا به توضیحات دکتر بهشتیان در این فایل صوتی گوش کنید.

 

انواع افسردگی کدام ها هستند؟

افسردگی انواع مختلفی دارد که روش درمان بر اساس نوع و شدت تغییر می کند.

 • اختلال افسردگی اساسی یا یا افسردگی شدید
 • اختلال افسردهخویی
 • افسردگی ناشی از مصرف مواد
 • اختلال دوقطبی
 • افسردگی بعد از زایمان
 • علائم افسردگی در زنان

 آیا من افسرده هستم؟

احتمالا با مطالعه علائم افسردگی به این فکر کردید که آیا به افسردگی مبتلا هستید یا نه؟ پس پیشنهاد می کنیم تست افسردگی بک را تکمیل کنید. تست افسردگی بک معتبرترین تست افسردگی است که در پژوهش های مختلف از آن استفاده می شود. در کمتر از 5 دقیقه می توانید آن را تکمیل و میزان افسردگی خود را مشخص کنید. تست افسردگی بک شامل 21 عبارت درباره علائم افسردگی است. که باید نمره ای بین 0 تا 3 به آن بدهید.

 

 

برای درمان افسردگی چکار باید بکنم؟

در کلینیک افسردگی دکتر بهشتیان بعد از ارزیابی دقیق وضعیت شما، بهترین روش درمان به شما پیشنهاد می شود. در این کلینیک می توانید از دوره های حضوری برای درمان افسردگی استفاده کنید. در صورتی که ساکن تهران نیستید یا امکان حضور در کلینیک را ندارید می توانید از جلسات آنلاین نیز استفاده کنید. گروه درمانی نیز یکی از روش های درمان افسردگی است که در صورت نیاز به شما پیشنهاد می شود. همچنین دوره غیرحضوری درمان افسردگی نیز توسط دکتر بهشتیان تهیه شده است که براساس تشخیص ایشان، در صورتی که برای شما مفید باشد می توانید از این دوره که همراه با پشتیبانی و نظارت کامل دکتر بهشتیان است، استفاده کنید.

 

چرا  کلینیک افسردگی دکتر بهشتیان؟

 در کلینیک افسردگی دکتر بهشتیان، هیچ روش درمانی به شما پیشنهاد نمی شود مگر اینکه قبلا در پژوهش های خود از موثر بودن این روش ها مطمئن شده باشیم. دکتر بهشتیان با 18 سال تجربه تخصصی و انجام بیش از 40000 ساعت جلسات مشاوره و روان درمانی تاکنون، بعد از ارزیابی دقیق، بهترین روش درمان مناسب با وضعیت شما را به شما پیشنهاد می دهند. در این کلینیک علاوه بر جلسات درمان حضوری، خدمات متنوعی همچون جلسات آنلاین، گروه درمانی و دوره درمان غیرحضوری با نظارت و پشتیبانی کامل دکتر بهشتیان به شما ارائه می شود و ایشان تا پایان دوره درمان در کنار شما خواهند بود.

 

 برای جلسات حضوری یا آنلاین چطور وقت بگیرم؟

برای تعیین وقت حضوری یا آنلاین از ساعت 12 ظهر تا 20 شب،  با شماره های  10 50 910 0910 و 22866357 از طریق تماس، پیامک، تلگرام و واتساپ تماس بگیرید.

 

چطور می توانم به صورت غیر حضوری افسردگی ام را درمان کنم؟

در صورت تشخیص دکتر بهشتیان می توانید از دوره غیرحضوری درمان افسردگی استفاده کنید. دوره غیرحضوری افسردگی، شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی است و مثل این است که شما با دکتر بهشتیان جلسات روان درمانی هفتگی داشته باشید و دقیقا از همان تمرینات و تکنیک هایی که در جلسات انفرادی استفاده می شود بهره مند شوید. این دوره بعد از سال ها پژوهش (از سال 1383)، تجربه کار با هزاران مراجع و براساس روش های علمی معتبر مبتنی بر درمان هدایت شده (Guided Therapy) طراحی شده است. در این روش درمانی جامع با استفاده تکنیک های مختلف روان درمانی یک مدل درمانی جامع تدوین شده است که می تواند ریشه های ناهشیار مشکل شما را شناسایی و درمان کند.

این دوره شبیه سازی کامل جلسات درمان حضوری است و همه فرایند درمان توسط دکتر بهشتیان تهیه شده و تحت نظارت ایشان دوره درمانی طی می شود. در هر جلسه تمریناتی (درست مثل جلسه درمانی واقعی) به شما داده می شود که پس از تکمیل آنها را برای دکتر بهشتیان ارسال می کنید تا توسط ایشان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در طول دوره از طریق یک شماره تلگرام یا واتساپ اختصاصی می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید و ایشان نه تنها تمرینات شما را بررسی می کنند بلکه سئوالات خود را هم می توانید از ایشان بپرسید. همچنین در طی دوره چند جلسه مشاوره نیز به صورت حضوری یا آنلاین با دکتر بهشتیان خواهید داشت.

برای مشاهده جزئیات و خرید دوره اینجا کلیک کنید.

 

با دکتر بهشتیان بیشتر آشنا شوید.

دکتر محمد بهشتیان، روانشناس، روان درمانگر، پژوهشگر، مدرس، هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی، عضو انجمن روان پویشی آمریکا و عضو انجمن هیپنوتراپی آمریکاست. وی حدودا ۲ دهه است که در حوزه روان درمانی پویشی و هیپنوتیزم درمانی فعالیت می کند. تاکنون چندین نوآوری پژوهشی توسط ایشان ثبت شده است. ایشان بیش از 40 عنوان کتاب ترجمه و تالیف در حوزه های مختلف روانشناسی و ده ها مقاله عملی پژوهشی و طرح پژوهشی منتشر کرده اند. برای آشنایی بیشتر با دکتر بهشتیان روزمه کامل ایشان را از اینجا مطالعه کنید.

 

دختر من بعد از جدا شدن از همسرش خیلی افسرده شد. اصلا نمی تونستم اینجوری ببینمش. دوستم خیلی از شما تعریف می کرد. ولی چون ما تهران نبودیم نمی شد بیایم پیشتون. واسه همین از منشی تون وقت آنلاین گرفتیم. 4 ماه از اولین جلسه دخترم گذشته و داره شبیه قبلش میشه. بعضی وقتا وقتی می خنده اونقدر خوشحال میشم و دعاتون می کنم.

شیبانی

همه بهم می گفتن چرا اینجوری هستی و چرا سعی نمی کنی خوشحال باشی. واقعا افسردگی چیزی نیست که تصمیم بگیری خوشحال باشی و تموم بشه. دکتر واقعا منو درک کرد و کمکم کرد. الان خیلی حس بهتری به زندگی دارم. دوباره مثل قبل ورزش میکنم و حس بهتری به خودم دارم. همه این ها رو مدیون دکتر بهشتیان هستم.

مهرسا

سلام. قبل از اینکه این سگ سیاه افسردگی همه زندگی تون رو ازتون بگیره، از یه متخصص کمک بگیرین. دکتر بهشتیان روان درمانگر قابلی هستن و من بعد از جلساتی که باهاشون داشتم واقعا بهشون ایمان آوردم.

هیراد

اونقدر توی افسردگی غرق شده بودم که حتی نمی تونستم از جام پاشم. توی 6 ماه، 20 کیلو وزن کم کردم. آقای دکتر شما فرشته نجات من بودین. واقعا ازتون ممنونم. نمی دونم اگر شما نبودین من الان توی چه وضعیتی بودم. اصلا نمی دونم زنده بودم یا نه.

رزیتا

سلام آقای دکتر. من دیگه اون آدم سابق نیستم. خیلی خوشحال تر و راضی ترم و اعتماد به نفسمم رفته بالا. ازتون ممنونم آقای دکتر که دوباره شوق زندگی رو به من برگردوندید.

علی رضایی