روش های درمان قطعی حملات پانیک + فایل صوتی

42
679

+حملات پانیک یکی از رنج آورترین اختلالات روانشناختی است. متاسفانه مراجعان زیادی دیده ام که سالها با بیماری پانیک (یا همان پانیک اتک) درگیر بوده و فرایند درمان درستی را دریافت نکردند. در این مطلب بر اساس نتایج آخرین پژوهش های درمان پانیک و تجربیات سال ها روان درمانی، سعی می کنم نکاتی را درباره درمان قطعی پانیک با شما در میان بگذارم که امیدوارم بتواند به شما کمک کند برای درمان مشکل خود مسیر درستی را انتخاب کنید.

در این فایل صوتی توضیحات مفصل تری درباره علل و روش های درمان حملات پانیک داده ام که توصیه می کنم حتما آن را گوش کنید.

در این فایل صوتی به 6 سئوال زیر پاسخ داده ام.

 1. حمله پانیک چیست؟
 2. چرا یک فرد به پانیک مبتلا می شود؟
 3. چه روش های درمانی برای پانیک وجود دارد؟
 4. آیا حمله پانیک درمان قطعی دارد؟
 5. چه روش یا روش های درمانی می تواند حملات پانیک را به صورت قطعی درمان کند؟
 6. چه روشی درمانی برای حملات پانیک من مناسب تر است؟

 

حمله پانیک چیست؟

پانیک به زبان ساده یعنی اضطراب بسیار شدید که به صورت ناگهانی ایجاد می شود و به اوج می رسد و معمولا در کمتر از 30 دقیقه تمام می شود. بسیاری از مبتلایان با شروع علایم به سمت اورژانس حرکت می کنند اما وقتی به اورژانس می رسند حالشان بهتر شده است.

شخصی که دچار حمله پانیک می‌شود حداقل 4 مورد از علائم زیر را تجربه می‌کند:

 1. افزایش ضربان قلب
 2. احساس نفس تنگی و سخت نفس کشیدن
 3. احساس درد در قفسه سینه یا سنگینی قفسه سینه
 4. لرزش درونی با بیرونی
 5. احساس مسخ شخصیت و مسخ واقعیت (انگار خودم نیستم)
 6. حالت تهوع
 7. ترس از دست دادن کنترل خود
 8. عرق کردن بیش از حد
 9. ترس از مرگ
 10. ترس از غش کردن
 11. ترس از دیوانه شدن

بیماری پانیک چیست؟

همانطور که گفتم حمله پانیک همان اضطراب شدید است. این اضطراب شدید می تواند در شرایط مختلفی ایجاد شود. مثلا فردی که به شدت از مار می ترسد اگر ماری در خانه خود ببیند، ممکن است دچار حمله پانیک (یا همان ترس شدید) شود. یا فردی از که اضطراب صحبت کردن در جمع دارد وقتی در برابر جمعی قرار می گیرد ممکن است دچار حمله پانیک شود.

اما کسی به اختلال پانیک یا بیماری پانیک مبتلا است که علایم زیر را داشته باشد:

 • تجربه مکرر حملات پانیک غیر منتظره که مرتبط با موقعیت خاصی نیستند. به عبارت دیگر همه حملات شما نباید قابل پیش بینی باشد.
 • نگرانی زیاد در مورد حمله بعدی پانیک. معمولا فردی که مبتلا به بیماری پانیک است چون دقیقا نمی داند در چه شرایطی حمله رخ می دهد معمولا دچار ترس و نگرانی است.
 • به خاطر نگرانی درباره حلمه ها سبک زندگی شما دچار تغییر شود. مثلا کمتر از خانه بیرون بیایید، یا از مکان هایی که قبلا در آنها دچار حمله شدید اجتناب کنید.
پیشنهاد می کنم این مطلب را هم بخوانید
7 باور غلط رایج درباره حملات پانیک

پس به طور خلاصه بیماری پانیک سه نشانه دارد:، تجربه حملات مکرر، نگرانی زیاد درباره حملات بعدی و اجتناب از موقعیت هایی که فکر می کنید حمله در آنها رخ می دهد.

علل حملات پانیک و بیماری پانیک

همانطور که گفتم پانیک تجربه یک اضطراب بسیار شدید است. عوامل مختلفی از جمله علل پزشکی ، ژنتیک ، علل روانشناختی و سبک زندگی می تواند منجر به فعال شدن حمله پانیک شود. در ادامه به طور مختصر و در فایل صوتی به طور مفصل تر توضیح داده ام.

شناسایی علل حمله پانیک در انتخاب روش درمان و تعیین اینکه آیا امکان درمان قطعی پانیک امکان پذیر هست یا نه؟ بسیار اثرگذار است.

علل پزشکی حملات پانیک

برخی از بیماری ها جسمی می تواند منجر به پانیک اتک شوند عبارتند از:

 1. پرولاپس دریچه میترال که مشکلی جزئی در درست بسته نشدن یکی از دریچه‌های قلب است.
 2. پرکاری تیروئید (پرکاری غده تیروئید)
 3. هیپوگلیسمی (قند خون پایین)
 4. مصرف مواد محرک (آمفتامین، کوکائین و کافئین)
 5. علایم ترک اعتیاد

در صورتی که حمله های پانیک مکرر دارید توصیه می کنم قبل از هر نوع درمان روانشناختی ابتدا تحت نظر پزشک متخصص بررسی کاملی از شرایط جسمی و فیزیولوژیک خود داشته باشید.

ژنتیک

مغز برخی از افراد به صورت ژنتیکی تحریک پذیرتر است. این افراد در شرایط مختلف علایم اضطراب را سریع تر و شدیدتر از دیگران تجربه می کنند و احتمال اینکه تجربه حملات پانیک داشته باشند بیش از سایر افراد است.

علل روانشناختی حملات پانیک

برخی از عوامل روانشناختی که می تواند منجر به حملات پانیک شود اینها هستند:

 • تجربیات دردناک مکرر یا شدید در گذشته ( مثل سوء استفاده جنسی، مرگ یک عزیز ، شکست در مقاطع مختلف زندگی مثل امتحانات)
 • تجربیات استرس آور مکرر یا شدید درگذشته

تجربه من نشان داده است که درصد بالایی از مبتلایان به حملات پانیک در این دسته قرار می گیرند. به عبارت دیگر مغز این افراد به دلیل تجربیاتی که در گذشته داشته اند اضطراب بیشتری داردکه در شرایط حاد به شکل حمله پانیک تجربه می شود.

فشار و استرس های زندگی

اتفاقات جاری زندگی می تواند منجر به فعال شدن حملات پانیک در فرد شود. اتفاقاتی مثل ورشکستگی، بچه دار شدن، مرگ عزیزان، طلاق و بیکاری.

پیشنهاد می کنم این مطلب را هم بخوانید
7 باور غلط رایج درباره حملات پانیک

روش های درمان قطعی حملات پانیک

به طور کلی سه دسته روش درمانی برای حملات پانیک وجود دارد.

 1. کنترل اضطراب به کمک دارو
 2. کنترل و تسکین اضطراب به کمک برخی از روش های روان درمانی
 3. شناسایی و اصلاح علل فعال شدن اضطراب شدید در مغز

درباره روش های مختلف درمان پانیک در فایل صوتی به صورت کامل توضیحاتی داده ام.

7 باور غلط درباره حملات پانیک

باور غلط  1: حملات پانیک نشانه واکنش افراطی فرد به استرس و اضطراب است

شاید شنیده باشید که کسی بگوید، «خدای من، خیلی نگران بودم، می‌ترسیدم دوباره دچاره حمله پانیک شوم»، «خیلی مرا ترساندی، نزدیک بود دچار حمله پانیک شوم»، یا «من دچار حمله پانیک شدم چون خیلی عصبی بودم». درست است که شرایط استرس زا می تواند باعث بروز حمله پانیک شود اما همیشه این طور نیست. و ممکن است سرو کله حلمه بدون هیچ نشانه قبلی پیدا شود.

باور غلط 2 : پانیک اتک فقط نشانه اختلال پانیک هستند.

اختلال پانیک با حمله پانیک متفاوت است. حمله پانیک یعنی یک تجربه اضطراب شدید. اما اختلال پانیک یعنی تجربه متعدد حملات در شرایط مختلف. حملات پانیک برای اختلالات دیگر هم می تواند رخ دهد. مثلا ممکن است فردی در مواجهه با موش دچار ترس بسیار شدید یا همان حمله پانیک شود. اما این فرد به اختلال پانیک مبتلا نیست بلکه فقط فوبی موش دارد.

حملات پانیک

این حمله های پانیک در سایر اختلالات روانشناختی مثل اختلال اضطراب تعمیم­یافته (GAD)، فوبی های خاص، اختلال وسواس فکری-عملی (OCD)، گذر هراسی (ترس از مکان های شلوغ)، اختلالات خوردن، اختلال اضطراب اجتماعی (SAD)، افسردگی و اختلال دوقطبی نیز ممکن است رخ دهد.

باور غلط 3: پانیک اتک تنها زمانی که فرد بیدار است رخ می‌دهند

اگرچه حملات پنیک معمولا در بیداری رخ می‌دهند، اما وقوع­شان در زمان خواب عمیق نیز غیرمعمول نیست. این حملات، که حملات پانیک شبانه نامیده می‌شوند، فرد را از خواب بیدار می‌کنند و معمولا او را می­ترسانند. کسی که تجربه چنین حمله ای را دارد احتمالا تصور می‌کند کابوس دیده است، و دوباره خوابیدن برایش بسیار دشوار می‌شود.

باور غلط 4 : حملات پانیک فرد را دیوانه می‌کنند

فردی که دچار حمله پانیک می‌شود می‌ترسد که مبادا کنترلش را به طور کامل از دست بدهد، و به همین دلیل دچار احساس شرمساری و خجالت می­شود. از این گذشته، مبتلایان غالبا تصور می‌کنند این حملات منجر به نابودی کامل عقل و دیوانه شدن آن‌ها می‌شوند. اما واقعیت این است که اگرچه حملات وحشت زدگی یک مشکل روانشناختی محسوب می شود ولی نشانه این نیستند که شخص «الان دیوانه خواهد شد». حملات پانیک در طی 10 دقیقه اوج می‌گیرند و سپس به تدریج فرکش می کند. بعد از کاهش نشانه های حمله کاملا طبیعی است که فرد تا چند دقیقه احساس ترس کند اما نیازی نیست که نگران دیوانه شدنش باشد.

پیشنهاد می کنم این مطلب را هم بخوانید
7 باور غلط رایج درباره حملات پانیک

باور غلط 5 : ممکن است حملات پنیک منجر به مرگ شوند

بسیاری از کسانی که اولین بار به پانیک اتک دچار می­شوند سر از اورژانس در می‌آورند زیرا تصور می‌کنند به یک مشکل جدی پزشکی (مثلا مشکل قلبی) مبتلا شده اند. علائمی مثل افزایش ضربان قلب، درد در قفسه سینه، تعرق بیش از حد، و تنگی نفس همه را می‌ترساند و سبب می‌شوند فرد تصور کند نیازمند کمک فوری است. گاهی نشانه های حملات وحشت زدگی شبیه نشانه های سایر مشکلات پزشکی است، اما زندگی فرد را تهدید نمی‌کنند. اگر نمی‌دانید علائم شما مربوط به پانیک اتک است یا سایر مشکلات پزشکی، باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

باور غلط 6 : برای جلوگری از پانیک اتک بهتر است از موقعیت های ایجاد کننده آن اجتناب کنیم.

بسیاری از مردم عقیده دارند که با اجتناب کردن از محرک های ایجاد کننده، می‌توان از بروز حملات وحشت زدگی پیشگیری کرد. مثلا ممکن است فردی به این نتیجه برسد که اگر ترس از پرواز منجر به حمله پانیک می‌شود، پس بهتر است با هواپیما سفر نکند. اما این باور به چند دلیل نادرست است.

اول اینکه برخی از حملات وحشت زدگی غیرمنتظره و بدون دلیل محیطی روی می‌دهند. چون این حملات در هر شرایطی ممکن است روی دهند، چیزی برای اجتناب از آن‌ها وجود ندارد.

دوم اینکه، اجتناب از موقعیتی که باعث حمله در شما می شود فقط به صورت موقتی حال شما را بهتر می کند و نه تنها در درمان مشکل تان تاثیری ندارد بلکه باعث تداوم آن هم خواهد شد.

فقط در صورتی می توان از بروز حملات وحشت زدگی جلوگیری کرد که علل ایجاد این حملات که معمولا ناخودآگاه هستند را شناسایی و درمان کرد.

باور غلط 7 : برای درمان قطعی پانیک کار چندانی نمی‌توان کرد.

خوشبختانه روش های متعددی برای کنترل و درمان پانیک وجود دارد. دکتر روانشناس ابتدا سلامت روان یا شرایط پزشکی که منجر به حمله پانیک می‌شوند را شناسایی و ارزیابی می‌کند. در صورتی که تشخیص دهد مشکل شما ریشه در مسایل پزشکی فیزیولوژیک دارد شما را به پزشک ارجاع می دهد. در غیر اینصورت فرایند درمان را برای شما تعیین می کند. تحقیقات مختلف نشان داده اند که ترکیب دارودرمانی و درمان شناختی رفتاری در کنترل نشانه ها موثر هستند و روان درمانی پویشی می تواند به ریشه کن کردن و درمان این اختلال به شما کمک کند.

42 دیدگاه ها

 1. سلام‌.آقای دکتر درمورد دسته سوم درمان(روشهای درمانی پویشی)که فرمودید درمان قطعی هستند،میشه توضیح بدید؟اول اینکه به چه متخصصی باید مراجعه کرد؟و اینکه شیوه و ابزارهای درمان چه چیزهایی هستن؟
  نظرتون راجع به نوروفیدبک در درمان پانیک چی هست؟
  با سپاس فراوان از شما

  • درود بر شما دوست عزیز
   نوروفیدبک در دسته درمان های فیزیولوژیک مثل دارو درمانی قرار می گیره معمولا این درمان ها تاثیر دراز مدتی روز مغز ندارند. و بیشتر اثرات موقتی دارند.
   همونطور که در مقاله توضیح دادم اگه ریشه مشکل تون عوامل ژنتیک نباشه به کمک درمان های روان پویشی مشکل شما حل میشه.
   اینکه روش درمان روانپویشی به چه صورت هست خیلی مفصله اما اساس کار اون دسترسی به بخش خودکار مغز یا همان حافظه کارکردی (یا همان ناخودآگاه مغز) و تغییر اون هست که مسبب ایجاد اضطرابه

 2. سلام آقای دکتر من علایم پانیک را دارم و الان داروی ریسپریدون 4 و لیتیوم کربنات و بیپریدن استفاده میکنم بنظر شما این داروها تاثیر دارند و اینکه بیماری پانیک رو چطور بفهمیم ژنتیک هست یا ارثی یا چیز دیگه

  • درود بر شما دوست عزیز
   احتمالا علایم و مشکلات دیگه ای به جز پانیک هم بوده که روانپزشک این داروها را تجوز کردند.
   برای تشخیص علت پانیک باید یک بررسی دقیق تر درباره علایم، تاریخچه مشکل و شدت مشکل انجام بشه .

 3. سلام دکتر
  من فایل صوتی شمارو گوش دادم
  سوالی که برام‌ پیش آمد این هستش که من از بچگی با شرایط سختی بزرگ شدم ولی هیچ وقت مشکلی نداشتم تا وقتی مادرم مریض شد و من به شدت گریه کردم و بعد از اون به تجویز دکتر من آمپول ضد حساسیت که کورتون داشت زدم و حالم به شکلی بد شد که خانوادم با اورژانس تماس گرفتن
  بعد از این دو اتفاق من دچار حمله شدم
  در حال حاضر از کجا بفهمم که مشکل من بخاطر سختی کشیدن در دوران بچگی بوده یا بخاطر عوامل بیرونی؟
  اینم خدمتتون بگم که وقتی متوجه مشکلم شدم و به پزشک مراجعه کردم به من قرص الپروزولام یک و کلونازپام دو دادن که پنج ماه مصرف کردم و بعد بابت وابستگی به این داروها ترسیدم و درحال حاضر تحت نظر پزشک دیگری دارم داروهارو کم میکنم
  و به جای اون دارو قرص لوکسیم ۲۰ برام تجویز کردن و گفتن تا یک سال مصرف کنم دیگه حمله پانیک برام اتفاق نمیوفته و قرص دوکسپین هم به مدت دو‌ماه برام تجویز کردن
  با توجه به همه این اتفاقات مصرف لوکسیم ۲۰ به مدت یک سال برای من مناسب هست
  ممنون میشم نظرتونو بدونم

  • درود بر شما دوست عزیز
   تنها راه تشخیص دلیل مشکل شما این هست واکنش های ضمیرناخودآگاه شما و علایم اضطرابی شما به صورت عملی در جلسه درمان بررسی بشه. اگر این واکنش ها نسبت به اتفاقات مختلف تغییر کنه میشه گفت که مشکل شما ریشه در ناخودآگاه شما داره و اگر در این بررسی ها تغییری در علایم اضطرابی شما نبینیم احتمال اینکه دلیل مشکل شما فیزیولوژیک باشه بیشتره.
   معمولا رسیدن به این تشخیص در عرض یک تا دو جلسه امکان پذیر هست و بعد از اون میشه گفت که بهترین مسیر درمان برای شما چه گزینه ای هست.

 4. سلام آقای دکتر
  من دو سال پیش دچار تپش قلبی شدم و پس از اسکن قلبی مطمئن شدم بیماری قلبی ندارم پی متخصص داخلی رفتم و بحث ههلیکوباکتری معده و داروهای فروان رفتم مقداری درست شدم ول کردم الان سه ماهه دوباره همین شکلی ام همیشه ترس از اینکه الان دچار ایست قلبی میشم بسر می،برم شبها ترس از،مرگ دارم و خوابم نمی بره در حال حاضر فقط داروی کلینیدیم یس معده می خورم اما همیشه این ترس با من است و شبها خوابهای کابوسی میبینم و چندین بار هم از خواب میپرم و گاهی نفسم قطع میشه و بلند میشم و دیگر نمیتوانم بخوابم زندگی ام هیچ شده چکار کنم؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   شما همه علایم اضطراب شدید و پانیک را دارید و مشکلات گوارشی و تگش قلب شما به خاطر همین مساله هست.
   دوره درمان غیر حضوری پانیک در بخش دوره های سایت یا جلسات روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید.
   چون شدت مشکل تون بالاست خود درمانی چندان تاثیری روی مشکل تون نداره. البته در کنار این روش ها می تونید به صورت موقت از دارو هم تحت نظر روانپزشک برای تسکین نشانه هاتون کمک بگیرید.

 5. سلام. جناب آقای دکتر
  با سلام و احترام، اول روز پزشک را خدمت عالی تبریک عرض میکنم. و آرزوی توفیقات روز افزون و سلامتی را برای شما دارم. جناب دکتر من پسر 18 ساله ای دارم که در مقطع دوازدهم تحصیلی است. استرس ناشی از کنکور و فوت یکی از اقوام نزدیک بیشترین تاثیر منفی را در این ایجاد کرد. حدود 8 ماه است که بخاطر شرایط حاکم به متخصص اعصاب و روان در تبریز مراجعه میکنیم. تا به حال داروهای مختلفی داده است. آنچه برای مهم غیر قابل تحمل است حملات پانیکی با شدت زیاد و روزانه بیش از 6 بار است البته این حملات حدود 15 روز است که شروع شده است . در روزهای اخیر در حملات خود را می‌زند. واقعا مانده ایم. مدت زمان حملات پانیکی با این شدت چقدر روز یا ماه است؟ ما بغیر دارو چه روش‌هایی را پیش بگیریم؟ البته در مقاله فوق به ریز مطالب را فرموده اید.

  • درود بر شما دوست عزیز، از لطف شما سپاسگزارم
   چه داروهایی روانپزشک براشون تجویزه کردن و چه مدت و با چه دوزی دارن مصرف می کنن؟

 6. سلام ممنون ازراهنماییتون من بعدازدوسال که ازخانمم جداشدم شبهاتوخواب حمله پانیک میادسراغم طوری که بایدازخانه بیرون برم فرقی نداره چه ساعتی ازشبانه روزباشه لطفاراهنمایی میکنید

  • درود بر شما دوست عزیز
   برای درمان مشکل تون باید مشخص بشه جدایی از همسرتون چه اثر ناخودآگاهی در شما داشته
   احتمال داره تله رها شدگی یا وابستگی داشته باشید که به شکل حملات پانیک خودش را نشون میده

 7. سلام وخسته نباشید من یک بیمار پانیک هستم که اوایل نمیدونستم ووقتی علایمم را به متخصص داخلی توضیح دادم ایشون تشخیص پانیک دادن سالها بود رنج میکشیدم از این حملات ولی متخصصم با دادن آزمایش های مختلف و سونوگرافی غده آدرنال تشخیص دادن که هورمون آدرنالین من بیش از اندازه ترشح میشه وهمینطور من فوبیای شدید دارم به من داروی سیتالوپرام ونورتیریبتیلین و آلپارازولام در مواقع حمله و یک قرص زیر زبانی که فشازم رو کنترل میکنه درزمان حمله دادن الان دوسال هست تحت درمانم و بسیار حالم بهتر شده وتعدادحملات خیلی کمتر شده

 8. با سلام با تشکر از راهنمایی اقای دکتر بنده دو سال پیش یک اتفاق بد برایم افتاد و بعد از مراجه به پزشک داروی زانکس را برای 40 روز تجویز کرد ولی بعد از 2 سال هنوز دارو را یک چهارم در روز مصرف میکنم ولی خیلی بهتر نشدم و مدام وحشت از مریضی ترس از تنها رانندگی و .. دارم لطفا لطفا راهماییم کنید التماس دعا

  • درود بر شما دوست عزیز
   اگه مشکل تون در اثر یک اتفاق خاصی شروع شده حتما باید اثرات اون مشکل شناسایی و درمان باشه
   دارو همونطور که در فایل صوتی توضیح دادم در این شرایط فقط می تونه کمی باعث تسکین مشکل شما بشه

 9. سلام دکتر جان من مشکل خاصی ندارم فقط تنها در خانه میترسم و رانندگی تنها نمیکنم واز جاهای شلوغ وجشت دارم واگه مثلا تصادفی ببینم سریعا وحشت ودست وپاهام میلرزه سن من 40 سال است و 1سال درگیرم چکار کنم متشکر

  • درود بر شما دوست عزیز
   شما مشکل فوبیا دارید
   و باید روی درمان اون کار کنید.
   دوره درمان فوبیا در بخش درمان های غیرحضوری می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید.

 10. سلام اقای دکتر ادرستون و میشه لطف کنین یا شماره تماس ممنون میشم به کمکتون خیلی نیاز دارم متشکرم

 11. سلام آقای دکتر، من حدود بیست روز قبل به کرونا مبتلا شدم‌ و از روزی که تست کرونام مثبت شد دچار اضطراب شدید شدم. جوری که شبها خوابم نمیبرد و تمرکز نداشتم و کارهای عادی رو هم نمیتونستم انجام بدم حتی حمام که میرفتم حس خفگی میکردم و زود باید بیرون میومدم و دوست داشتم که از خانه بیرون برم. این حالت انقدر زیاد شد که نتونستم بیشتر از دوسه روز تو قرنطینه بمونم. بعد از ده روز که به دکتر متخصص داخلی و عفونی مراجعه کردم و علایم ام رو گفتم. ایشون گفتن تشخیصم پانیک هست و قرص های پروپرانول و سرترالین و آلپرازلام برام تجویز کردن. با مصرف دارو حالم بهتر شده و شبها میتونم بخوابم. اما در طول روز باز اون حملات سراغم میاد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • درود بر شما دوست عزیز حتما در کنار دارو درمانی روان درمانی هم نیاز دارید. دوره درمان پانیک در سایت هم می تونه بهتون کمک کنه

 12. سلام آقای دکتر ، خسته نباشید ، ممنون بابت مطالب فوق العادتون، من ۶سالی هست که پانیک دارم ، البته برای من زمینه ارثی داشته یعنی پدر و عمه و عموی من هم پانیک داشتن ، البته درمان شده به مرور زمان ، ولی برای من درمان نشده هنوز ، البته نسبت به اوایل خیلی بهترم ، ولی حملات پانیک من زمانی که تو ماشین میشینم شروع میشه ، به خاطر همین خیلی اذیت میشم ، من چجوری میتونم از شما مشاوره بگیرم برای روان درمانی پانیک؟

   • سلام وقت شما بخیر ممنون از پاسخگوییتون
    طبق توضیحاتتون مشکل پنیک دارمو میخوام از طریق روش سوم درمان بشم
    میخوام مستقیما تحت نظر خودتون باشم و شرایط حضوری ندارم
    شما مشاوره آنلاینم دارین؟لطفا راهنماییم کنین

 13. سلام آقای دکتر. فایل صوتی بسیار عالی بود. ممنونم.
  من در سال گذشته یکبار تجربه حمله پنیک رو داشتم. اما چند ماهی هست که مرتبا دچار این حملات هستم و به اورژانس هم مراجعه کردم که گفتند مشکل فیزیولوژی نداری. دکتر واسم قرض دیازپام و میرتازاپین تجویز کرد. قرص دیازپام خیلی تاثیر خوبی داره اما به دلیل ایجاد وابستگی باید کنار بگذارم.
  بنده به طور کل با سختی بزرگ شدم و الان هم دانشجوی دکترا هستم و فشار کارم بسیار زیاد هست.
  اما ازدواج موفقی داشتم و در زمینه علمی هم مسیر رو به پیشرفتی دارم. اما متاسفانه این بیماری سد راه من شده.

  من خودم تمایل دارم که روش سوم رو امتحان کنم و اگر امکان داره بیشتر در مورد این روش توضیح بدید و منابع مرتبط در این زمینه معرفی کنید.
  ممنون میشم اگر نظر شمارو هم درمورد مشکلم و بهترین راه درمانم بدونم.

  در نهایت آیا شما مشاوره انلاین هم انجام میدید؟
  ممنونم از زمانی که صرف میکنید.

  • درود برشما دوست عزیز
   بله امکان مشاوره آنلاین هست.
   روش سوم یا همان درمان روانپویشی به صورت آموزشی نیست و به این شکل نیست که از کتاب بشه یادگرفت و اجرا کرد یک فرایند درمانی هست که حتما یک فایل صوتی به زودی دربارش آماده می کنم و توضیحات بیشتری درباره فرایند درمان روان پویشی می دم

 14. سلام وقت بخیر من سابقه مشکل افسردگی هم داشتم و الان چن وقته احساس تنگی نفس و تهوع میشم که با این فایل صوتی که گوش دادم احتمالا حمله هراس شدم روش دارو درمانی به چه شکل هستش و چه دارویی باید مصرف بشه و با توجه به اینکه ما شهرستان هستیم امکان مراجعه حضوری نیس ممنون میشم راهنمایی کنید

  • درود بر شما دوست عزیز
   دارو باید توسط روانپزشک تجویز بشه. بهتره در شهر خودتون به روانپزشک یا اگه روانپزشک در دسترس ندارید پزشک خانواده مراجعه کنید.

 15. آقای دکتر من الان حدود ۱۲ هفتس ک مشکل پیدا کردم مشکل تنفسی ، فشار تو قفسه سینه، تپش قلب
  انواع دکتر رفتم مثل ریه، قلب و… اما خودم فهمیدم ک مبتلا ب پانیک شدم البته ک افسردگیم دارم ، پیش دکتر روانپزشک رفتم یه سری قرص برام تجویز کرد
  لگزاتال ۱۰ و پوکساکیم ۵
  بهم گفت یک ماه دیگ بیا پیشم
  اما من چشمم آب نمیخوره
  لطفا خواهش میکنم کمک کنید.

  • درود بر شما دوست عزیز
   باید ریشه مشکل پنیک شما مشخص بشه تا بر اساس اون بهترین اقدامات درمانی برای حل مشکل تون را تعیین کرد.
   در فایل صوتی توضیحاتی بیشتری در این زمینه دادم.
   دوره درمان پانیک می تونه برای حل مشکلتون مفید باشه

 16. سلام و درود بر شما جناب آقای دکتر من تازه به فایل صوتیتون گوش دادم و بسیار خرسند بوده و بسیار مفید واقع شد ضمن تشکر و قدردانی اززحمات حضرتعالی عرض کنم خدمتتون بنده ساکن شهرستان ارومیه بوده و حتما باشما برای مداوای وضعیت بیماری پانیکم تماس خواهم گرفت و زحمت خواهم داد انشالا که قبول زحمت فرمایید ، متشکرم

 17. سلام آقای دکتر من از سن ۱۴ سالگی پنیک اتک دارم فکرهای بد و خودکشی در سر دارم بمن داروی سیتالوپرام و الانزپین دادم خیلی خوبه کار میکنه اما وقتی درمان هامو قط میکنه دکتر بعد اینکه خوب شدم باز ب اون حالت برمیگردم بنظر شما دلیلش چیه و اینکه اگه زنتیکی باشه یعنی درمان نمیشه باید همیشه دارو مصرف کنم ؟!

  • درود برشما دوست عزیز
   نمی تونم بگم دلیل قطعی مشکل شما چیه نیاز به بررسی دقیق تر علایم تون هست. البته شما فکرهای بد و افکار خودکشی دارید که می تونه علامت وسواس فکری یا افسردگی هم باشه که نیاز به بررسی بیشتر هست

دیدگاه تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید