0
0910910 50 10

روش های درمان قطعی حملات پانیک + فایل صوتی

حملات پانیک (پانیک اتک)

+حملات پانیک یکی از رنج آورترین اختلالات روانشناختی است. متاسفانه مراجعان زیادی دیده ام که سالها با بیماری پانیک (یا همان پانیک اتک) درگیر بوده و فرایند درمان درستی را دریافت نکردند. در این مطلب بر اساس نتایج آخرین پژوهش های درمان پانیک و تجربیات سال ها روان درمانی، سعی می کنم نکاتی را درباره درمان قطعی پانیک با شما در میان بگذارم که امیدوارم بتواند به شما کمک کند برای درمان مشکل خود مسیر درستی را انتخاب کنید.

در این فایل صوتی توضیحات مفصل تری درباره علل و روش های درمان حملات پانیک داده ام که توصیه می کنم حتما آن را گوش کنید.

در این فایل صوتی به 6 سئوال زیر پاسخ داده ام.

 1. حمله پانیک چیست؟
 2. چرا یک فرد به پانیک مبتلا می شود؟
 3. چه روش های درمانی برای پانیک وجود دارد؟
 4. آیا حمله پانیک درمان قطعی دارد؟
 5. چه روش یا روش های درمانی می تواند حملات پانیک را به صورت قطعی درمان کند؟
 6. چه روشی درمانی برای حملات پانیک من مناسب تر است؟

 

حمله پانیک چیست؟

پانیک به زبان ساده یعنی اضطراب بسیار شدید که به صورت ناگهانی ایجاد می شود و به اوج می رسد و معمولا در کمتر از 30 دقیقه تمام می شود. بسیاری از مبتلایان با شروع علایم به سمت اورژانس حرکت می کنند اما وقتی به اورژانس می رسند حالشان بهتر شده است.

شخصی که دچار حمله پانیک می‌شود حداقل 4 مورد از علائم زیر را تجربه می‌کند:

 1. افزایش ضربان قلب
 2. احساس نفس تنگی و سخت نفس کشیدن
 3. احساس درد در قفسه سینه یا سنگینی قفسه سینه
 4. لرزش درونی با بیرونی
 5. احساس مسخ شخصیت و مسخ واقعیت (انگار خودم نیستم)
 6. حالت تهوع
 7. ترس از دست دادن کنترل خود
 8. عرق کردن بیش از حد
 9. ترس از مرگ
 10. ترس از غش کردن
 11. ترس از دیوانه شدن

بیماری پانیک چیست؟

همانطور که گفتم حمله پانیک همان اضطراب شدید است. این اضطراب شدید می تواند در شرایط مختلفی ایجاد شود. مثلا فردی که به شدت از مار می ترسد اگر ماری در خانه خود ببیند، ممکن است دچار حمله پانیک (یا همان ترس شدید) شود. یا فردی از که اضطراب صحبت کردن در جمع دارد وقتی در برابر جمعی قرار می گیرد ممکن است دچار حمله پانیک شود.

اما کسی به اختلال پانیک یا بیماری پانیک مبتلا است که علایم زیر را داشته باشد:

 • تجربه مکرر حملات پانیک غیر منتظره که مرتبط با موقعیت خاصی نیستند. به عبارت دیگر همه حملات شما نباید قابل پیش بینی باشد.
 • نگرانی زیاد در مورد حمله بعدی پانیک. معمولا فردی که مبتلا به بیماری پانیک است چون دقیقا نمی داند در چه شرایطی حمله رخ می دهد معمولا دچار ترس و نگرانی است.
 • به خاطر نگرانی درباره حلمه ها سبک زندگی شما دچار تغییر شود. مثلا کمتر از خانه بیرون بیایید، یا از مکان هایی که قبلا در آنها دچار حمله شدید اجتناب کنید.

پس به طور خلاصه بیماری پانیک سه نشانه دارد:، تجربه حملات مکرر، نگرانی زیاد درباره حملات بعدی و اجتناب از موقعیت هایی که فکر می کنید حمله در آنها رخ می دهد.

علل حملات پانیک و بیماری پانیک

همانطور که گفتم پانیک تجربه یک اضطراب بسیار شدید است. عوامل مختلفی از جمله علل پزشکی ، ژنتیک ، علل روانشناختی و سبک زندگی می تواند منجر به فعال شدن حمله پانیک شود. در ادامه به طور مختصر و در فایل صوتی به طور مفصل تر توضیح داده ام.

شناسایی علل حمله پانیک در انتخاب روش درمان و تعیین اینکه آیا امکان درمان قطعی پانیک امکان پذیر هست یا نه؟ بسیار اثرگذار است.

علل پزشکی حملات پانیک

برخی از بیماری ها جسمی می تواند منجر به پانیک اتک شوند عبارتند از:

 1. پرولاپس دریچه میترال که مشکلی جزئی در درست بسته نشدن یکی از دریچه‌های قلب است.
 2. پرکاری تیروئید (پرکاری غده تیروئید)
 3. هیپوگلیسمی (قند خون پایین)
 4. مصرف مواد محرک (آمفتامین، کوکائین و کافئین)
 5. علایم ترک اعتیاد

در صورتی که حمله های پانیک مکرر دارید توصیه می کنم قبل از هر نوع درمان روانشناختی ابتدا تحت نظر پزشک متخصص بررسی کاملی از شرایط جسمی و فیزیولوژیک خود داشته باشید.

ژنتیک

مغز برخی از افراد به صورت ژنتیکی تحریک پذیرتر است. این افراد در شرایط مختلف علایم اضطراب را سریع تر و شدیدتر از دیگران تجربه می کنند و احتمال اینکه تجربه حملات پانیک داشته باشند بیش از سایر افراد است.

علل روانشناختی حملات پانیک

برخی از عوامل روانشناختی که می تواند منجر به حملات پانیک شود اینها هستند:

 • تجربیات دردناک مکرر یا شدید در گذشته ( مثل سوء استفاده جنسی، مرگ یک عزیز ، شکست در مقاطع مختلف زندگی مثل امتحانات)
 • تجربیات استرس آور مکرر یا شدید درگذشته

تجربه من نشان داده است که درصد بالایی از مبتلایان به حملات پانیک در این دسته قرار می گیرند. به عبارت دیگر مغز این افراد به دلیل تجربیاتی که در گذشته داشته اند اضطراب بیشتری داردکه در شرایط حاد به شکل حمله پانیک تجربه می شود.

فشار و استرس های زندگی

اتفاقات جاری زندگی می تواند منجر به فعال شدن حملات پانیک در فرد شود. اتفاقاتی مثل ورشکستگی، بچه دار شدن، مرگ عزیزان، طلاق و بیکاری.

روش های درمان قطعی حملات پانیک

به طور کلی سه دسته روش درمانی برای حملات پانیک وجود دارد.

 1. کنترل اضطراب به کمک دارو
 2. کنترل و تسکین اضطراب به کمک برخی از روش های روان درمانی
 3. شناسایی و اصلاح علل فعال شدن اضطراب شدید در مغز

درباره روش های مختلف درمان پانیک در فایل صوتی به صورت کامل توضیحاتی داده ام.

7 باور غلط درباره حملات پانیک

باور غلط  1: حملات پانیک نشانه واکنش افراطی فرد به استرس و اضطراب است

شاید شنیده باشید که کسی بگوید، «خدای من، خیلی نگران بودم، می‌ترسیدم دوباره دچاره حمله پانیک شوم»، «خیلی مرا ترساندی، نزدیک بود دچار حمله پانیک شوم»، یا «من دچار حمله پانیک شدم چون خیلی عصبی بودم». درست است که شرایط استرس زا می تواند باعث بروز حمله پانیک شود اما همیشه این طور نیست. و ممکن است سرو کله حلمه بدون هیچ نشانه قبلی پیدا شود.

باور غلط 2 : پانیک اتک فقط نشانه اختلال پانیک هستند.

اختلال پانیک با حمله پانیک متفاوت است. حمله پانیک یعنی یک تجربه اضطراب شدید. اما اختلال پانیک یعنی تجربه متعدد حملات در شرایط مختلف. حملات پانیک برای اختلالات دیگر هم می تواند رخ دهد. مثلا ممکن است فردی در مواجهه با موش دچار ترس بسیار شدید یا همان حمله پانیک شود. اما این فرد به اختلال پانیک مبتلا نیست بلکه فقط فوبی موش دارد.

حملات پانیک

این حمله های پانیک در سایر اختلالات روانشناختی مثل اختلال اضطراب تعمیم­یافته (GAD)، فوبی های خاص، اختلال وسواس فکری-عملی (OCD)، گذر هراسی (ترس از مکان های شلوغ)، اختلالات خوردن، اختلال اضطراب اجتماعی (SAD)، افسردگی و اختلال دوقطبی نیز ممکن است رخ دهد.

باور غلط 3: پانیک اتک تنها زمانی که فرد بیدار است رخ می‌دهند

اگرچه حملات پنیک معمولا در بیداری رخ می‌دهند، اما وقوع­شان در زمان خواب عمیق نیز غیرمعمول نیست. این حملات، که حملات پانیک شبانه نامیده می‌شوند، فرد را از خواب بیدار می‌کنند و معمولا او را می­ترسانند. کسی که تجربه چنین حمله ای را دارد احتمالا تصور می‌کند کابوس دیده است، و دوباره خوابیدن برایش بسیار دشوار می‌شود.

باور غلط 4 : حملات پانیک فرد را دیوانه می‌کنند

فردی که دچار حمله پانیک می‌شود می‌ترسد که مبادا کنترلش را به طور کامل از دست بدهد، و به همین دلیل دچار احساس شرمساری و خجالت می­شود. از این گذشته، مبتلایان غالبا تصور می‌کنند این حملات منجر به نابودی کامل عقل و دیوانه شدن آن‌ها می‌شوند. اما واقعیت این است که اگرچه حملات وحشت زدگی یک مشکل روانشناختی محسوب می شود ولی نشانه این نیستند که شخص «الان دیوانه خواهد شد». حملات پانیک در طی 10 دقیقه اوج می‌گیرند و سپس به تدریج فرکش می کند. بعد از کاهش نشانه های حمله کاملا طبیعی است که فرد تا چند دقیقه احساس ترس کند اما نیازی نیست که نگران دیوانه شدنش باشد.

باور غلط 5 : ممکن است حملات پنیک منجر به مرگ شوند

بسیاری از کسانی که اولین بار به پانیک اتک دچار می­شوند سر از اورژانس در می‌آورند زیرا تصور می‌کنند به یک مشکل جدی پزشکی (مثلا مشکل قلبی) مبتلا شده اند. علائمی مثل افزایش ضربان قلب، درد در قفسه سینه، تعرق بیش از حد، و تنگی نفس همه را می‌ترساند و سبب می‌شوند فرد تصور کند نیازمند کمک فوری است. گاهی نشانه های حملات وحشت زدگی شبیه نشانه های سایر مشکلات پزشکی است، اما زندگی فرد را تهدید نمی‌کنند. اگر نمی‌دانید علائم شما مربوط به پانیک اتک است یا سایر مشکلات پزشکی، باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

باور غلط 6 : برای جلوگری از پانیک اتک بهتر است از موقعیت های ایجاد کننده آن اجتناب کنیم.

بسیاری از مردم عقیده دارند که با اجتناب کردن از محرک های ایجاد کننده، می‌توان از بروز حملات وحشت زدگی پیشگیری کرد. مثلا ممکن است فردی به این نتیجه برسد که اگر ترس از پرواز منجر به حمله پانیک می‌شود، پس بهتر است با هواپیما سفر نکند. اما این باور به چند دلیل نادرست است.

اول اینکه برخی از حملات وحشت زدگی غیرمنتظره و بدون دلیل محیطی روی می‌دهند. چون این حملات در هر شرایطی ممکن است روی دهند، چیزی برای اجتناب از آن‌ها وجود ندارد.

دوم اینکه، اجتناب از موقعیتی که باعث حمله در شما می شود فقط به صورت موقتی حال شما را بهتر می کند و نه تنها در درمان مشکل تان تاثیری ندارد بلکه باعث تداوم آن هم خواهد شد.

فقط در صورتی می توان از بروز حملات وحشت زدگی جلوگیری کرد که علل ایجاد این حملات که معمولا ناخودآگاه هستند را شناسایی و درمان کرد.

باور غلط 7 : برای درمان قطعی پانیک کار چندانی نمی‌توان کرد.

خوشبختانه روش های متعددی برای کنترل و درمان پانیک وجود دارد. دکتر روانشناس ابتدا سلامت روان یا شرایط پزشکی که منجر به حمله پانیک می‌شوند را شناسایی و ارزیابی می‌کند. در صورتی که تشخیص دهد مشکل شما ریشه در مسایل پزشکی فیزیولوژیک دارد شما را به پزشک ارجاع می دهد. در غیر اینصورت فرایند درمان را برای شما تعیین می کند. تحقیقات مختلف نشان داده اند که ترکیب دارودرمانی و درمان شناختی رفتاری در کنترل نشانه ها موثر هستند و روان درمانی پویشی می تواند به ریشه کن کردن و درمان این اختلال به شما کمک کند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات پانیک دکتر بهشتیان

(برای مطالعه هر مقاله روی عنوان آن کلیک کنید)

1-روش های درمان قطعی حملات پانیک + فایل صوتی

2- 10 روش برای کنترل سریع حمله پانیک

3- 7 باور غلط رایج درباره حملات پانیک

دیدگاه کاربران
 • زهرا صالحی 23 فروردین 1400

  سلام جناب اقای دکتر من 13سالهخفگی شدید دارم که بیشتر شب ها سراغم میاد وروزها کلا نمیتونم نفس بکش چیکار باید بکنم خاهش میکنم راهنمایی کنید

 • مریم 19 فروردین 1400

  سلام آقای دکتر کسی ک پانیک داره میتونه باردار بشه؟؟من خودم از بارداری و بیهوشی و مرگ میترسم.همیشه بهشون فکر میکنم. پانیکای من به صورت شبانه و روزانه هستند . دیگه خسته شدم. لطفا جواب بدین

  • دکتر بهشتیان 20 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز بله در صورتی که پانیکش را کنترل کنه می تونه باردار بشه و هیچ مشکلی ایجاد نمیشه

 • براتی 7 فروردین 1400

  سلام اقای دکتر
  من ۴ روزی میشه که دچار یکسری اتفاق شدم چند شب پیش هنگام خواب با یکی از فامیلمون نشسته بودیم و فیلم ترسناک میدیدیم با اینکه خودم ۴ بار فیلم تو تنهایی خونمون دیدم فیلم رو دیدم تموم شد یک لحضه فامیلمون رو یه چیز ترسناک دیدم و قلبم تند تند زد و دچار لرزش بسار بسیار شدید شدم طوری که اشتهام بسیار کم بود احسا میکردم کلا در بیداری خوابم دوباره یکم حالم خوب شد یکدفعه شب خوابیدم یهو یک شیعی رو شبیه یه انسان دیدم و باز شروع به لرزش نسبتا کمتری مشکل شدم و وقتی ساعت ۱۰.۱۱ شب که میشه احساس اینجور بهم دست میده دلشوره اظطراب ترس ضربان قلب و نبض زدن و لرزش پا یا دست میشه بگید چیجوری شده؟درمانش چجوریه ؟!

 • آسمان 30 اسفند 1399

  سلام من حدود ۳ ساله که دچار پانیک شدم کلاس یازدهمم و رشتمم تجربیه و عاشق پزشکیم اما متاسفانه وقتی حرف از جنازه و کالبد شکافی میاد دچار پانیک میشم اینجوری نبودم قبلا ولی خب این پانیکه خیلی منو ناامید کرده نمیتونم به ارزوم برسم لطفا جواب بدید من باید چ کنم ؟

  • دکتر بهشتیان 1 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره درمان پانیک می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • بانو 11 اسفند 1399

  سلام من سه ساله که پانیک دارم و نذاشتم کسی متوجه بشه اما مدتیه که حملاتم زیاد و شدید شده میخواستم بدونم چطوری باید از شرش خلاص شم

 • امیر 5 اسفند 1399

  بازگشت من به محیط استر س زا باعث حمله مجدد میشه.. نباید پرهیز کرد؟

 • امیر مهدی سالاری 1 اسفند 1399

  با سلام
  بنده ۱۴ سالمه و در بعضی از اوقات به حمله پانیک دچار میشم (مثلا یک دفعه ای احساس می کنم زمین لرزه میاد و تپش قلبم میره بالا پاهام و دستام میلرزه و نفس نفس میزنم و سرم گیج میره و می افتم یا این اتفاق موقع ای که به اوج عصبانیت میرسم و یا…) متاسفانه این حملات بسته به اتفاق با بنده تا ۱ روز هم می مونه (تپش قلب و درد شدید در ناحیه سینه (بالا سمت چپ) و همینطور درد دست چپ) من چی کار انجام بدم که این اتفاق دیگه برایم نیافته و اینکه چجوری این درد ناشی از حملات رو پایین بیارم .

  تا جایی که یادم هست از سن ۸ سالگی دچار این حملات بودم.

 • منا 18 بهمن 1399

  سلام سلام من دیگه مثل قبل نیستم وفکرمیکنم بایدباپنیکم کناربیام.من یدفه نیمه شب بایه عالمه فکرمنفی ازخاب بیدارشدم عرقم میکردوپشت گردن وسرم داغ شدانگارفشارم بالارفت وحالم بشدت بدشد.من نمیدونم پنیک دارم یااضطراب فراگیریافوبیایاوسواس فکری ولی گاهی وقتاانگاراطرافم واسم غیرواقعی میشه ومیخام بمیرم نمیدونم چجوری اون حسوتوضیح بدم ولی خیلی بده لطفاکمک کنید.من ازوقتی دارواستفاده کردم اینجورشدم خیلی ترسویم ازهمه چی میترسم وهمش نگرانم ازهوای بری وسفروتوی ماشین میترسم.میترسم اون حالتهای لعنتی بهم دست بده.لطفاراهنماییم کنید

 • منا 18 بهمن 1399

  من بخاطرمصرف قرص بدترشدم واضطرابم بیشترشدکه قرصاروگزاشتم کنارولی هنوزتاثیرش تووجودم مونده من همش دوروزقرص خوردم.یکی ونصفی اس سیتالوپرام ودوتافلوکستین

 • مینا 18 بهمن 1399

  من بخاطرمصرف قرص بدترشدم واضطرابم بیشترشدکه قرصاروگزاشتم کنارولی هنوزتاثیرش تووجودم مونده من همش دوروزقرص خوردم.یکی ونصفی اس سیتالوپرام ودوتافلوکستین

 • مینا 1 بهمن 1399

  من بخاطرمصرف قرص بدترشدم واضطرابم بیشترشدکه قرصاروگزاشتم کنارولی هنوزتاثیرش تووجودم مونده من همش دوروزقرص خوردم.یکی ونصفی اس سیتالوپرام ودوتافلوکستین

 • مینا 1 بهمن 1399

  سلام من چجوری تشخیص بدم که پنیکم ژنتیکی نیست

 • ناسناس 30 دی 1399

  سلام آقای دکترخسته نباشید.منم یک سال ونیم هست ک ب پانیک دچارشدم وذهنم همش درگیرش وافکارمنفی وناامیدی دارم وفکرمیکنم ک تااخرعمرم این بیماریودارمو بایدعذاب بکشم وحس میکنم درون ی قفس گیرکردم ک راه فرارندارم وببش ازاندازه بی قراروکلافه شدم لطفا کمکم کنیدممنون

 • مجید 27 دی 1399

  این باعث میشه مریض به اعتماد نفس و آرامش خیال برسه و در درمان قطعا مفید خواهد بود

 • سعید 25 دی 1399

  سلام آقای دکتر من خانمم نزدیک ۱۰ ماهه حالتهای پانیک و داره ولی متاسفانه دکتر میرفتیم میگفتن مشکلی نداره البته همراه با دل درد و لرز و اینکه خیلی میره دستشویی واقعا اذیت میشه خوابشم مشکل داره هیچی خوشحالش نمیکنه مدام ترس از حمله داره

 • امین 13 دی 1399

  سلام اقای دکتر من ۳ سال پیش دچار حمله پانیک بر اثر مخدر گل شدم و دوره بسیار ترسناک چند روزه رو داشتم تا این که مجبور به شروع مصرف قرص کردم که متوجه شدم میل به خودکشی رو در من زیاد میکنه ولی همون یک ماه اول دیگه مصرف قرص رو ناگهان قطع کردم و با کمک خدا و به شکل بسیار سختی تونستم خودم رو بدون قرص به یک سال اول برسونم و کم کم حالم خیلی خوب شد و تقریبا دوسال رو به حالت عادی سپری کردم تا این که امشب باز بخاطر یه استرس از یه اتفاق احتمالی اون حالت به شکل خفیف برگشت و سوال من این هست که آیا من که بدون قرص تونستم این سه سال رو بگزرونم ایا الان هم باز میتونم و نیازی به روان پزشک رفتن من هست؟

 • آیلار 13 دی 1399

  سلام آقای دکتر ، من حدود ۴ ماه پیش بر اثر خوردن قهوه دچار حمله پنیک وحشتناکی شدم گذشت و فک کردم خوب شدم اما بعد از مدتی نزدیک به دوران قاعدگی مجددا حمله سراغم اومد و کلا حالات طبیعی نداشتم صبح که از خواب بیدار میشدم تپش قلب داشتم و تا شب حال بدی داشتم و این حال روزها تکرار شد تا اینکه رفتم دکتر و وقتی جواب آزمایشمو گرفتم بازم از استرس و اضطراب حمله بهم دست داد با اینکه تو آزمایش همه چی خوب بود و دیگه بعد از اون به اصرار مامانم( که خودش قبلا دچار حملات پنیک شده بود و هنوز که بیست سال میگذره همینجور قرصاشو میخوره البته خودش اصراری به قطع کردنشون نداشت) رفتیم پیش روانپزشک و تشخیص پنیک دادن و قرص کلونازپام و ایمی پرامین تجویز کردن قرصارو که خوردم خیلی بهتر شدم ولی به اصرار شوهرم قطع کردم چون میگه معتادشون میشی و نمیتونی دیگه ترک کنی و تا آخر عمر قرصی میشی ولی مجدد دچار اون حالتای بد شدم و باز قرصامو شروع کردم و دوباره بهترم اما هر روز دم گوشم میخونه که نخور اون جای من نیس که ببینه شبا چه جوری جون میدم و نمیتونم بخوابم جنگیدن با پنیک اونم با دوتا بچه ی کوچیک و بسیار شیطون و شیردهی واقعا برام سخته شرایطم جوری نیس که دارو نخورم، میخواستم ببینم با خوردن این قرص ها من خوب میشم ؟ و آیا میتونم ترکشون کنم و با ترک کردنشون برنمیگرده البته میخوام خودمم رو خودم کار کنم، ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • بهرام 3 دی 1399

  سلام دکتر من دچار حمله پانیک شده بودم ترس از دیوانه شدن دارم قبلا فقط این حمله در زمان امتحان رخ میداد که همه جا سکوت مطلق بود حس می کردم باید فریاد بزنم یه حسی ام میکفت که مگر دیووانه شدی استرس شدید به من وارد میشد اما تازگی تو خونه و جاهای دیگع حمله پانیک زیادی صورت میگره قبلا با یه سری دعا ها تقریبا 95 درصد مشکل هم حل شده بود اما این مشکل دوباره بازگشته خواهشا راهنمایی کنید ممنون

 • بهنام 2 دی 1399

  سلام آقای دکتر من فایل شما رو گوش دادم. من 29 سالمه و از 21 سالگی دچار این بیماری شدم و الان سیتالوپرام 20 مصرف میکنم بعد از حدود 3 سال مصرف دارویی خیلی بهتر شدم ولی مجددا بیمار شدم و همون سیتالوپرام 20 رو مصرف میکنم ولی یه مشکل جدی دیگه که دارم, من متأسفانه اعتیاد زیاد به خودارضایی دارم و این مسأله رو از همون روز اول با دکتر در میان نذاشتم چون شرمم میشد خواستم بدونم این مشکل من رابطه ای با حمله پانیک دارد؟

  • دکتر بهشتیان 8 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز خود ارضایی ارتباط مستقیمی با حمله پانیک نداره.

  • محمد 25 دی 1399

   سلام آقای دکتر من ۶ ماه پیش دچار یه حمله شدم مثل اینکه فکر میکردم الان دیوونه میشم میشستم زمین حالت تهوع بهم دست میداد استرس شدید داشتم خیلی وحشتناک بود یهو از خواب بیدار میشدم و با استرس بیدار میشدم
   آیا این حمله پانیکه ؟!
   از اون روز به بعد من حواس پرت شدم ذهنم مونده روی موضوع دیوانه شدن و افسرده شدم چیکار کنم حالا ؟

 • fatemeh 28 آذر 1399

  با سلام و عرض ادب بنده هم اولین باری که دچار حملات پانیک شدم هنگام رانندگی بود و تحت درمان روانپزشک قرص اس سیتالوپرام و تری فلوپرازین تجویز کردن و چند جلسه ای هم مشاوره رفتم ولی تا زمانی که قرص ها رو مصرف میکنم ترسی از رانندگی و بیرون رفتن ندارم ولی به محض قطع دارو اثرات اضطراب رو میبینم و همیشه به این فکر میکنم که من اگر تنها باشم و ابن حملات اتفاق بیافته چی میشه امکانش هست بنده رو هم راهنمایی کنید برای روش درمان مناسب

  • دکتر بهشتیان 30 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز دوره درمان پانیک می تونه مشکل تون را حل کنه

 • Maral 28 آذر 1399

  سلام اقای دکتر من ۲۲سالمه ۱۷سالم که بود حملات بسیار شدید پانیک داشتم خیلی خیلی وحشتناک و شدید بود جوری که ۸ماه تمام زیر نظر روانپزشک بودم و دارو مصرف میکردم. بعد از ۸ماه ۹۰درصد حالم خوب شد و خب چند برخی مواقع که حمله اندک داشتم دیگه حالم بد نمیشد اما الان بعد چند سال دوباره حمله هام برگشتن به شدت اونموقع نیست اما خب نمیفهمم چرا برگشتن. شرایط زندگیمم استرس زا نیست نمیدونم علتش چیه.

 • محمد اسعدی 20 آذر 1399

  سلام دکتر. شصت سال دارم و تنها زندگی می کنم. سالهاست از هراس بی مورد رنج می برم. از بچگی از دکتر و بیمارستان وحشت داشتم. گاهی آمپول می دیدم غش می کردم. یک بار هم زیر دست دندانپزشک. ده سال قبل شب ها حس مرگ پیدا کردم. پیش دکتر مغز و اعصاب رفتم بعد از اسکن سر، گفت پنیک اتکه. کلرو دیازپوکساید، آسنترا و در مواقع بدحالی نصف زاناکس تجویز شد. پس از مصرف سه ماهه خوب می شدم. الان دو سالی هست که دوباره شروع شده، حضور در جمع، سخنرانی و داشتن امتحان حالمو بد می کنه و حس مرگ پیدا می کنم. توی جمع از ترس غش کردن حالم بد میشه. در تنهایی هم از ترس حمله. بدحال میشم. کرونا هم که اومده بدتر شدم. می ترسم بمیرم و کسی نفهمه. الان داروهام تموم شده. آسنترا هم گیر نمیاد. پوکساید هم جواب نمیده. فقط زاناکس خوبه که می ترسم بهش عادت کنم. به نظر شما، دوباره پیش دکتر خودم برم. یا روانپزشک یا روانکاو؟ ممنون میشم اگه پاسخ بفرمایید. با سپاس🙏🙏

 • کریمی 18 آذر 1399

  سلام وقتتون بخیر
  من فایل صوتی شما رو گوش دادم خیلی اطلاعات جامع بود.دکتر من الان حدود 2سال هست که مشکل پانیک دارم و حدود یکسال هست که دارودرمانی رو شروع کردم اما به محض کم شدن دوز دارو مجددا این حملات سراغ من اومد.با روان درمانگر 6جلسه گذروندم تو این مدت به من ارامش عضلانی یاد دادند و یه کتاب معرفی کردن اما مجددا این حملات با شدت کمتر سراغ من میاد.میخواستم ببینم برای درمان قطعی چه روشی رو یمن پیشنهاد میدین؟
  راستش من هروقت که میحام از خونه بیام بیرون و رانندگی کنم یه چیزی مثل خوره میوفته تو مغزم که نکنه بری بیرون حالت بد بشه و این حال منو بد میکنه. واقعن از ان وضعیت خسته شدم
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  • دکتر بهشتیان 19 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز دوره درمان پانیک می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید
   روش های درمانی مورد استفاده در این دوره ها را در بخش توضیحاتش بخونید از 9 روش مختلف درمانی استفاده شده که می تونه در مجموع مشکل شما را درمان کنه

 • حسین جعفری 14 آذر 1399

  سلام جناب دکتر من همسرم بیمار پانیک داره ار نوع تنفسی من که منزل هستم نمیدنم باید موقع حمله چکار کنم منظور همراه بیمار هست

 • ویدا 12 آذر 1399

  آقای دکتر ،در مراجعه اولم دکتر اول برم قرص آلپروزولام 0.5 تجویز کردین ولی دکتر دوم گفتن این دارو اعتیاد آوره و کلونزپام تجویز کرد
  به نظر شما کدومو مصرف کنم بهتره؟

 • ویدا 9 آذر 1399

  سلام،میتونین بگین علائمی که من دارم پانیک اتک هست یا نه؟
  ده روز هست که دچار این حملات شدم
  سی تی اسکن آزمایش و ام آر آی سالم بود
  روزی حدودا سه بار و هر بار حدود ۵ دقیقه
  احساس میکنم نفسم بالا نمیاد
  چند روز اول بی حس شدن دست و پا و دوروز‌بعد احساس خارش و سوزن سوزن شدن و بی حس شدن چشم ،خفگی و درد در گوش ها و گردن

  • دکتر بهشتیان 10 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله شما علایم پانیک را دارید

 • امیر زمانی 9 آذر 1399

  با سلام ۴۶ ساله هستم از سال ۹۲ برای اولین بار حملات پانیک رو تجربه کردم البته کمی متفاوت . از صبح که بیدار میشدم اضطراب و عرق سرد و تهوع و بی حالی داشتم تا شب ساعت ۸ یا ۹ در این بین نیز یکبار الی دوبار حملات شدید پانیک که احساس مکردم دیگه کارم تمومه ۸ ماه رو نمیدونم چه طور تحمل کردم تا باباخره خوب شدم ولی هر باری که عصبانییت شدید دارم یه هفته حالم میزون نیس تازه لیتیوم و کلونازمام و آلپرازولام هم میخورم. کمکم کنید

 • هاشمی 9 آذر 1399

  با عرض سلام وادب خسته نباشید. آقای دکترمن 25سالمه واز 6ماه پیش دخترم مریض شد ومن اضطراب و تنگی نفس گرفتم وادامه دار بود کم کم علایم دیگه بهش اضافه شد مثل تهوع معده درد سردردهایخیلی شدید سوزش گلو که حس میکنم باید سرفه کنم یا صدام میگیره درد قفسه سینه تااینکه حدود 1ماه پیش دچار حمله پانیک شش دم چند نمونه قرص دکتر بهم داد ولی همچنان همه علایم رو دارم همش حسمیکنم دچار بیماریه جسمی شدم برای درمان قطعی روش سوم به روانپزشک یا روان شناس مراجعه کنم؟ متشکرم واینکه شما اصفهان هستید یا دکتر خوب اصفهان میشه معرفی کنید

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز متاسفانه در اصفهان کسی را نمی شناسم شما باید به روانشناس مراجعه کنید یا دوره درمان غیرحضوری پانیک را در سایت تهیه کنید می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

   • علی 9 اسفند 1399

    اقای دکتر ناموسا بگو این حشیش و مارجوانارو یه کاریش بکنن هرچی بیماری از این فکر کنم گیاه برای دفاع از خودش توی برگاش سم میزاره ملت که نمیدونن میکشن داغون میشن.هرکی رو میبینیم پانیک داره خیلیاشون حشیش یا ماریجوانا مصرف کردن اینجوری شدن

 • محمد مقدم 9 آذر 1399

  سلم آقای دکتر همسر من 67 سال سن داره و دوسالی هست که دچار بیماری افسردگی شده ونزد دکتر روانشناس درحال درمان هست وداروهای سیتالوپرام 40 وکلونازپام 1 وپروپرانولول20 مصرف میکنه البته بخاطر لرزش سر هم با تجویز دکتر مغز واعصاب شربت لیسکانتین میخوره مدتی است که تقریبا هر روز بعد بیدار شدن دچار حمله های پانیک میشه و چند ساعتی این حالت ادامه داره میخواستم بدونم چگونه میتونه با شما در ارتباط باشه و اگر لازم هست روان درمانگری رو نزد شما شروع کنه . ممنون میشم پاسخ من رو سریعتر بدید

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   لطفا با این شماره هماهنگ بفرمایید
   09109105010 در واتساپ به ایشون پیام بدید

 • پژمان 9 آذر 1399

  سلام دکتر عزیز.من یه مدت بود همش احساس میکردم الان نفسم بالا نمیاد خصوصا درحال رانندگی .همون لحظه باید ماشینو پارک میکردم رو صندلی دراز میکشیدم تا استرس یا همون ترس از مرگ ناگهانیم برطرف شه البته ریشه این ترس خیلی وقته تو بدنمه مثلا با کوچکترین درد از هر طرف بدنم حس میکنم مریضی بدی دارم استرس میگیرم.رفتم دکتر داخلی برام سیتادوپرام تجویز کرد خیلی خوب بود الان بعداز ۱ سال دوباره احساس میکنم .کم کم داره به سراغم میاد

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز مشکل پانیک شما قابل حل هست یا با دوره درمان پانیک در بخش درمان های غیرحضوری سایت یا اینکه با منشی هماهنک کنید در خدمت شما هستم

 • سما 9 آذر 1399

  سلام
  من ۱۹سالمه بعد مرگ پسر همسایمون که جوان بود دچار ترس شدید شدم که الان دوماه گذشته و نسبتا حالم بهتره اول که نمیدونستم ترسه به همین دلیل تو اینترنت اختلال های روانی خوندن تا ببینم مشکلم چیه در مورد وسواس فکری خوندم واز اون روز خیلی اضطراب دارم که شاید
  دچار وسواس فکری شدم واین خیلی اذیتم می کنه

  پاسخ

 • پارسا 8 آذر 1399

  سلام جناب دکتر
  خدا قوت
  آیا مطب باز هست و پذیرش دارید

  • دکتر بهشتیان 8 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز، بله مشاوره حضوری و آنلاین انجام میشه

 • H_M_H 7 آذر 1399

  سلام آقای دکتر لطفا راهنمایی بفرمایید
  من حدود ده ساله به تریاک اعتياد داشتم و الان هم پنج ماهه ترک کردم و پاکم، حدود هفت سالی هم هستش افسردگی دارم و درست کامل درمان نشدم و هر چند سالی یبار روانپزشک مراجعه میکردم و حدود یکی دو ماه دارو مصرف میکردم و خودسرانه قطعشون میکردم چون داروها بدجور خواب آور بودن و همش گیج منگ بودم و ترجیح میدادم همون مواد رو استفاده کنم، خلاصه همزمان افسردگیم روز به روز شدید میشد به حدی که الان دوساله کامل بیکار داخل خونه نشستم و از همه چی عقب افتادم و الان هم احساس میکنم که ديگه نميتونم سر هیچ کاری برم و اسم کار میاد از شب قبل بشدت استرس و اضطراب میگیرم و خیلی برام سخته که برم سرکار و این داره بشدت آزارم میده، بنده متاهل و 33 سال دارم، الان بعد از پنج ماه ترک اعتیاد بشدت افسردگیم شدیدتر شده تا اینکه سه چهار روزی هست به روانپزشک مراجعه کردم و بهم گفت از لحاظ روحی روانی بشدت افسرده هستی و برام، سیتالوپرام 20، ایمیپرامین 25 و لاموژین 50 تجویز کرده و باید یکماه دیگه مراجعه کنم، الان ده روزی هست که موقع خواب با استرس و اضطراب بخواب میرم و صبح موقع بیدار شدن خدا بروی کسی نیاره با یک دلهره اضطراب و لرز آشفتگی و بی قراری وحشتناکی بیدار میشم که موقع بیدار شدن فقط بفکر خودکشی ميفتم، و کمی ضربان قلبم تند میشه این حالت پانیک حدود یک ربع هنگام بیدار شدن برام اتفاق میفته،و بتدریج کمتر میشه که باید حتماً از رختخواب بلند شم و برم بیرون، و هر صبح مکرر برام داره اتفاق میفته اما کل روز دوباره استرس و اضطراب دارم تا آخر شب، و دوباره موقع خوابیدن همش فکر این هستم که صبح دومرتبه این حالت برام دست ميده و متاسفانه بازم صبح اتفاق میفته،، خودم احساس میکنم یکی از علت این بیماریم بیکاری طولانی مدت و مشکل مالی هست که بدجور فرسوده شدم،، یک شب همینجوری نصف آلپروزلام نیم مصرف کردم و کمی بهتر شدم بنظرتون میتونم بجای نصف آلپروزلام، یک قرص آلپروزلام مصرف کنم که بهتر بشم، و اگر میشه حدوداً چند روز باید مصرف کنم؟ چون ميدونم اين قرص وابستگی ایجاد میکنه آيا بعد از پنج ماه ترک اعتیاد اشکالی نداره؟ خواهش میکنم جواب بديد ممنون میشم

 • فاطیما 7 آذر 1399

  آقای دکتر تا حالا بیماری داشتید که تونسته باشه پنیک رو کاملا از بین ببره و بعد از قطع داروهاش هم کامل خوب شده باشه؟ و اینکه آیا ورزش واقعا موثر هست در از بین بردن پنیک؟

  • دکتر بهشتیان 7 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله درمان کامل پانیک هست و بسیاری از مراجعان کاملا خوب شدن، تعداد کمی از مراجعان بودن که خوب نشدن البته به شرطی که دوره درمان را تکمیل کرده باشن

   • ایمان رشید 6 دی 1399

    سلام من پانیک بر اثر مصرف زیاد ماری‌جوانا به مدت ده سال گرفتم اولش ضعیف بود ولی حمله اصلی با ی حشیش خیلی قوی شروع شد ک ضربان قلبم رفت 300 و ب بیمارستان رفتم فشارم 4 بود سرم زدم خوب شدم و بعد اون دیگه آدم قبل نیستم و فقط علائم پانیک دارم دو ماهه گرفتار شدم و یک بار حمله دست داده بهم فقط .. فقط علائم دارم تعادل در راه رفتن ندارم سر گیجه احساس مردن ترس و اجسام حرکت میکنن نسخ واقیعت شدید دارم هنگام راه رفتن یا ایستادن تعادل ندارم و ضربان قلب و تکان خوردن سر هنگام ایستادن و خیره شدن ب یک جا قرص پروکستیت هم میخورم لرز گرفتم الان ده روز نصف 10 میلی گرم

 • مریم 6 آذر 1399

  سلام وقت بخیر،
  آقای دکتر من ۹ سال حملات پنیک دارم و بیشتر قرص ها رو خوردم چه برای درمان افسردگی همراه با پنیک و چه خود پنیک که متاسفانه انگار سر خونه اولم،
  میشه لطفا بفرمایید ویزیت حضوری دارید یا خیر ؟ چون داروهام رو عوض کردن دوباره همون آش و همون کاسه

  • دکتر بهشتیان 6 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله لطفا با این شماره در واتساپ هماهنگ بفرمایید
   09109105010

   • فاطمه 25 بهمن 1399

    سلام خسته نباشید من یه دختر ۱۵ ساله هستم و یه شب اعصبانی شدم و یک قرص سرترالین۵۰خرودم اون شب خیلی استرس فراوان گرفتم حملاتم خوب شد بعد اون هر ان و هر لحظه احساس میکنم که میمیرم و خیلی اذیت میشم خوب میشم مدتی و بعد دوباره بد میشم نمیدونم چکار کنم از قرص متنفرم نظر شما چیه ایا من چه راه درمانی رو انتخاب کنم

 • sahand1000 5 آذر 1399

  سلام خسته نباشید.من مادرم فشار خون دارند .مدتها فشارش کنترل بود.متاسفانه مدتیه که شب ها فشارشون بالا می ره.طی روز فشارش عادی ولی شب ها با اینکه قرص هاشو می خوره.نه تنها فشارش پایین نمی یاد بلکه دو ساعت بعد از خوردن قرص های فشار؛ فشارش بالاتر هم می ره.دو تا سه ساعت در این حالت می مونه بعد خود به خود فشارش پایین می یاد.دکتر بردیم آزمایش خون گرفتن.چکاب کردن.چندین بار دکتر قلب و کلیه بردیم همه می گن مشکلی نداره الحمدالله
  ولی شب ها این طوری می شه.به قرآن خیلی ناراحت و مضطرب هستیم دیگه موندیم چیکار کنیم
  جناب دکتر من مادرم ۷۰ سالش هست و متاسفانه وقتی قرص خواب یا اعصاب می خوره فشارش می ره بالا

  حالا شما لطف کنید نظرتون رو بگید ممکنه این حالت مادرم همین حمله ی عصبی باشه؟؟؟ البته خودش می گه که کانلا آرام هست
  و اگر مممنه عصبی باشه با توجه به اینکه قرص اعصاب فشارشو بالا می بره ما چکار کنیم؟؟؟؟
  تونو خدا ما رو راهنمایی کنید
  ممنون

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز بله امکانش هست که ایشون دچار حمله عصبی شده باشن با روانپزشکشون مشورت کنید تا داروها را عوض کنن

 • Parvane.m 5 آذر 1399

  سلام اقای دکتر درمورداسکیزوفرنی هم میتونید راهکار بدید

  • دکتر بهشتیان 6 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   درمان اسکیزوفرنی بیشتر بر اساس دارو درمانی هست.

 • اسما 5 آذر 1399

  سلام
  من ۱۹سالمه بعد مرگ پسر همسایمون که جوان بود دچار ترس شدید شدم که الان دوماه گذشته و نسبتا حالم بهتره اول که نمیدونستم ترسه به همین دلیل تو اینترنت اختلال های روانی خوندن تا ببینم مشکلم چیه در مورد وسواس فکری خوندم واز اون روز خیلی اضطراب دارم که شاید
  دچار وسواس فکری شدم واین خیلی اذیتم می کنه

 • نوید 2 آذر 1399

  سلام آقای دکتر بهشتیان من اضطراب شدیدی دارم وقتی تو جمع یا تنهایی با یکی صحبت میکنم اضطراب شدیدی میگیرم عرق میکنم تنگی نفس میگیرم دمای بدنم میره بالا داغ میکنم نمی تونم ادامه بدم خراب میکنم همه اش از موقعیت ها میترسم و همیشه فکرم درگیره چندین روانپزشک رفتم همه داروها رو مصرف کردم چندین روانشناس رفتم روان درمانی نوروفیدبک بیوفیدبک شناخت درمانی رفتار درمانی هم نمی تونه کمکی در کنترلم بکنه موندم چیکار کنم ۳۳ سالمه از سال ۸۰ سر جلسه انشا اینجوری شدم الان دیگه هر دارویی میخورم معدم بدتر میشه بدنم داغ میکنه و هر دارویی اضطرابم را بدتر میکنه

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   نیاز هست که بررسی دقیق تری درباره مشکل تون داشته باشم تا بهتونم بهتر شما را راهنمایی کنم لطفا با منشی هماهنگ کنید تا درباره مشکل تون بیشتر صحبت کنیم

 • مریم مهدی زاده 1 آذر 1399

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  دختر من سه ماهه که در هفته سه چهار بار از حال میره و هوشیاریشو از دست میده بدون لرزش دست و پا و بعد سه چهار دقیقه بهوش میاد بعضی مواقع روزی دو سه بار اتفاق افتاده بود
  بعضی از دکترها میگن تشنجه بعضی ها میگن پانیکه و داروی دپاکین و لوبل ۵۰۰ تجویز کردن داروهارو مصرف میکنه و هنوز این اتفاق میفته البته کمتر ولی حالت بی حالی و بی حوصلگی بهش دست داده
  این رو هم بگم که در جمع ها بیشتر اتفاق میفته
  ازتون ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

 • آفتاب 27 آبان 1399

  سلام آقای دکتر من از شب عید که توی ماشین مقدار زیادی الکی داخل ریه هام شد ‌‌دچار تنگی نفس شدم و فک میکردم کرونا گرفتم یک ماه و نیم طول کشید تا تونستم کمی بهتر نفس بگشم در این یکماه و نیم چند بار دچار حمله شدم قبل از این شاید سالی یکبار این اتفاق میفتاد ولی بعد از عید و در اون یک ماه و نیم چندین بار پشت هم تکرار شد تا اینکه تقریبا خوب شدم و دیگه دچار حمله نشدم تا حدود دوماه پیش که یکبار پست فرمون ماشین دچار تپش قلب شدید و‌نفس تنگی سدم که حس کردم نمیتونم نفس بکشم ماشین رو زدم کنار آب گرفتم و کمی بعد بهتر شدم و دقیقا دو هفته بعدش یکروز جمعه که از صبح بیرون بودم و حالم خیلی خوب بود اخر شب داشتم میرفتم پمپ بپرسم که دچار حمله خیلی بدی شدم یه حدی که کنار اتوبان ماشین رو زدم کنار ‌و‌خودمو از ماشین پرت کردم بیرونم که بتونم نفس بکشم و‌زنگ زدم که بیان دنبالم ‌و بعد از اون شب چون‌ اوی ماشین تنها بودم دیگه نمیتونم تنها پشت ماشین بشینم و به شدت وحشت دارم مخصوصا از اتوبان و نمیتونم و چون‌تمام زندگیم دو‌ماهه مختل شده چون باید کسی کنارم بشینه یا رانندگی کنه که بتونم بیرون برم من توی خونه هم یکی دوبار دچار حمله سدم ولی خیلی برام قابل کنترل بود چون در خونه احساس امنیت میکنم‌ مشکل من فقط اینه که میخوام دوباره بتونم پشت ماشین بشینم و کارهامو خودم‌انجام بدم ولی متاسفانه چندبار سعی کردم امتحان کنم و با ترسم مواجه بشم ولی به شدت دچار حمله شدم فک میکنید با دارو میتونم دوباره پشت فرمون بشینم و از اتوبان نترسم و در اتوبان پینک نشم ؟

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز دارو می تونه بهتون کمک کنه میزان اضطراب تون کمتر بشه اما باید این ترس شرطی شده درون شما را درمان کرد تا مشکلتون کامل حل بشه

 • حمیدرضا 27 آبان 1399

  همراه با دادوفریاد زدن ک کمک میخام ازهمه وحالت مرگ را هرچندوقت یکبارتجربه میکنم خاهش میکنم کمک کنید ممنون از لطفتون ممنونم

 • حمیدرضا 27 آبان 1399

  سلام وعرض ادب خدمت دکتر عزیز
  آقای دکتر من 7ساله پانیک دارم وب شدت فقط موقع خاب شب مياد سراغم همراه با افزایش ضربان قلب قطعی تنفس شدید خاهش میکنم راهنمایی کنید بنده ی حقیر را تشکر فراوان دارم ازتون

 • حمیدرضا 27 آبان 1399

  سلام آقای دکتر خداقوت
  من 32 ساله متاهل هستم تقریبا پنج شش سالی هست شب ها بعد از یکی دوساعت به خواب رفتن از خواب با شدت بالا بیدار میشم نفسم نميتونم بکشم میپرم در و پنجره ها رو باز کنم گويي نفس من قطع شده بعد از چند ثانیه ضربان قلبم با شدت بالایی برمیگردم گویی قلبم از جا داره کنده ميشه دقیقا حالت مرگ رو میبینم سر وصدا و فريادهاي بلند میکشم و بعد از تقریبا یک دقیقه ب خواب میروم
  خواهش میکنم جواب بنده حقیر رو بديد ممنون ميشم

 • محسن 26 آبان 1399

  دارم میمیرم میخوام خودمو بکشم شاید راحت شم شاید بهتر شم هیچ درمانی نداره سوت گوشم دیوونم کرده انقدر لالایی خونده خواب ندارم بیداری ندارم هیچ کاری نمیتونم بکنم دیگه اصلا حمله نیست یه سره شده کلا تو جهنمم خدایااااااااا

 • بهاره 26 آبان 1399

  سلام آقای دکتر من ۲۰ سالمه و سه سال پشت کنکور بودم و بار روانی زیادی رو تحمل کردم ولی وقتی کرونا شد خیلی افسرده شده بودم همش میخواستم گریه کنم . تا اینکه دو سه روز همش لرزش بدن و تپش قلب و حالت تهوع و احساس ترس و از دست دادن عزیزام رو داشتم و رفتم اورژانس و دکتر بهم دیازپوکساید ۵ و پرانول ۱۰ داد و من علایمم کمتر شد و وقتی کنکور رو دادم ده هفته بعد قرص ها رو قطع کردم ولی بازم پنیک مشدم ولی خفیف تر ولی دوباره دیشب یه مقدار شدید تر شدم 😪🥺 نکنه تا آخر عمرم اینجوری بشم؟؟،!! . من از مصرف قرص بیزارم . مگه من چند سالمه ک این قرص ها رو مصرف کنم . ممنون میشم راهنماییم کنید

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز دوره درمان پانیک در بخش های دوره های درمان غیرحضوری سایت می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • مهناز 24 آبان 1399

  با سلام و خسته نباشید
  من دختری26ساله هستم.از بچگی یعنی از سال دوم ابتدایی همش ترس از مرگ داشتم همش میگفتم من میمیرم و تمام بدنم میلرزید و گریه میکردم سرم گیج میرفت تپش قلب شدیدمیگرفتم میرفتم بغل بابام یکم که دلداریم میداد خوب میشدم.زمان گذشت و کم کم بزرگ شدم دیگه مثل بچگی هام وقتی که میخواستم اون حالی بشم گریه نمیکردم با خودم میگفتم یه سرگیجه ست و تموم میشه. الان دو هفته س مریضم اولش سرما خوردگی وبعد کم کم حس میکردم نفس تنگی هم دارم در حالی که فقط فکر خودم بود و نداشتم.از وقتی این بیماری کرونا اومده و من سرما خوردم اضطرابش رفته تو وجود و روحم تأثیر خیلی بدی رو روحیه م گذاشته همش حس میکنم میخواد نفسم تنگ بشه شبا تا صبح همش فکرم به این بیماری یه نمیتونم بهش فکر نکنم دست وپام یخ میکنه و تا دلداریم بدن باز خوب میشم.وقتی دچار این اضطراب میشم قلبم درد میگیره و نفسم تنگ میشه و حس میکنم اصلا این من نیستم تو این دنیا سرم گیج میره و حس میکنم داخل سرم میلرزه و نزدیک دیوانه بشم.امروز اولین جلسه روان درمانی رفتم پیش روانشناس تو شهرمون در حال حاضر فقط سه نوع قرص استفاده میکنم و علاقه ای هم ندارم به دارو عادت کنم.میخواستم بدونم دارو و روان درمانی کمکم میکنه؟و اینکه چند جلسه وقت میبره حالم خوب بشه؟من خودم لیسانس راهنمایی ومشاوره دارم.ولی بازم میترسم از این حملات که میاد سراغم.

 • محمدحسن 22 آبان 1399

  سلام دکترجان نمیدونم چطوری تشکر کنم
  درست تو زمانی که پانیک حمله کرده بود فایل صوتی گوش دادم ارام شدم
  من چندسال پیش شب عروسیم تصادف کردم عروس کشته شد ۱۰ سالی هست انواع قرص ضدپانیک مثل سیتالوپرام الپزولام اسنترا وچندتا دیگه رو باهم میخورم ولی بازم حمله میاد سراغم لطفا کمکم کنید

 • محمدی 22 آبان 1399

  سلام من محمدی هستم از تبریز آقای دکتر پسرم بست سالشه و حدود یک ماه بر اثر ترک تعدادی از دوستان به پانک مبتلا شده و در این مدت دارو درمانی تحت نظر روانپزشک شروع کردیم ولی در این مدت اثرات مثبت زیادی مشاهده نکردیم لطفاً راهنمایی نمایید از نگرانی داریم میمیریم

 • محمدی 22 آبان 1399

  سلام آقای دکتر باتشکر از پاسخگویی شما به مشکلات مریضان من محمدی هستم از تبریز پسرم نزدیک به یک ماهه که به علت ترک تعدادی از دوستان . دچار حملات پانک شده و با دارو درمانی و تحت روانشناس تحت پروانه ولی تاکنون نتیجه مثبت زیادی ندیدیم و روزانه چهار یا پنج بار حمله دست میده و ما را بسیار نگران کرده که آیا اصلا درمان میشه یانه و در چه مدت لطفاً کمک و راهنمایی نمایید متشکرم در ضمن داروها مصرفی فلوکسامین۱۰۰ رها کین۵۰۰ متورال ۵۰ الانزانپین۲.۵ اپروزولام امیپرامین ۱۰ و ممورکس

 • حمید 22 آبان 1399

  سلام آقای دکتر بیش از 10 ساله که پنیک دارم الان دردی در پهلوی چپم احساس میکنم که به پای چپ وباسنم وتا پاشنه پام ادامه پیدا میکنه .در ضمن 5 روز قبل هم حمله پنیک شدم .سوالم اینه که این درد میتونه از کلیه باشه یا مربوط به پنیکه ممنون از پاسخگویی شما

  • دکتر بهشتیان 23 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز اینکه اینکه درد شما مربوط به کلیه باشه یا نه را حتما باید با دکتر اورولوژ مطرح کنید. اما اضطراب می تونه دردهای بی دلیل ایجاد کنه

 • آرش 21 آبان 1399

  باسلام …الان ۲۳ سال هست که حملات پانیک دارم تا امشب اسمش رانمیشناختم اتفاقی فهمیدم اسمش پانیکه وحشتناکترین تجربه زندگی من بوده و همیشه باترس ازحمله دوباره زندگی میکنم دکتربه من کلونازپام سیتولوپرام و دپاکین و آلپروزولام تجویز کرد که متاسفانه به کلونازپام اعتیاد پیدا کردم خواهشا کمکم کنید….

 • محسن 18 آبان 1399

  سلام دكتر عزيز
  من از برج ٤پارسال توو محل كارم دچار حمله پانيك شدم كه كارم به امبولانس و بيمارستان كشيد بعداز اون مشكل گوارش پيدا كردم و اندوسكپى شدم ك گفتن گاستريت معده دارم.وقتى دچار حمله ميشدم تنگى نفس ،،حالت تهوع،، بي قرارى،،داغ شدن بدن،،تپش قلب و استفراغ ميومد سراغم و فقط خوابيدن ارومم ميكرد
  تا جايى كه ١٠كيلو وزن از دست دادم
  بعدش رفتم زير نظر دكتر نوربالا و ايشون الپرازولام نيم و اسنترا دادن بهم كه الان استفاده ميكنم
  تقريبا٩ماه ١٠ماهى خوب شده بودم و شكر خدا مشكل معده ام هم حل شده وزنمم برگشته بود
  اما از هفته گذشته بعد از سرماخوردگى و تزريق پنى سلين دچار حمله شدم الان يك هفته است دچار تنگ نفس و مشكلات گوارشى ميشم كلن دوست دارم بخوابم
  🙏كمكم كنيد🙏

 • ناصرمحمودی 15 آبان 1399

  سلام خدمت دوستان عزیز منم چند ساله درگیر این بیماری ام همه این علائم هم در من ظهور میکنه ولی یه مدتیه زمانی که حالم خراب میشه اول یه دوش اب گرم میگیرم بعد میام نوشته ای که قبلا درموقع حال عادی نوشته ام که این بیماری زودگذره و ترسی نداره وبایدخندیدبه افکاری که در زمان حمله بهم دست میده وخداوندطوری انسان آفریده که میتونه پیروزهر افکارمخربی باشه و خودمو می سپارم بخدا وزود به آرامش میرسم این راهکار به من جواب میده فقط بایادخدا میتونیم به آرامش برسیم

 • محمدرضا 14 آبان 1399

  باسلام آقای دکتر من اکثر علائم پانیک رو دارم احساس خفگی و اضطراب شدید….لطفا راهنمایی.

 • حسین 13 آبان 1399

  سلام خسته نباشید .. من ب سختی میخوابم و وقتی بیدار میشم بی حالم… اغلب تپش قلب دارم و لرزش بدن تا حدی ک فشار ب مغزم میاد

 • Azita 12 آبان 1399

  باسلام…من پریشب مثل همین حالت حمله قلبی شدید شدم و ب اورژانس مراجعه کردم اماگفتن نوار قلبت خوبه وپزشک گفتن باید ب روانپزشک مراجعه کنی…خیلی نگرانم ومداااام استرس دارم و من۲۳سال دارم چیکاربایدبکنم؟؟‌حس میکنم هیچوقت خوب نمیشم و چندبار ازپریشب همینجوری شدم😭…من شیرازهستم چکارمیتونم بکنم؟؟

  • آرش 21 آبان 1399

   سلام من ۲۳ سال با هاش دارم زندگی میکنم … تجربه بسیار بد و وحشتناکیه وقتی میاد سراغم اینقدر تپش قلبم شدیده که فکرمیکنم میخواد بایسته و لرزش بدن بسیارشدید ..و دست و پامو گم میکنم دلشوره واضطراب فقط جیغ و داد میکشم و دور اتاق راه میرم عین دیوونه ها فکرمیکنم دارم میمیرم… فکرمیکردم فقط من این طوری ام و اینکه هیچوقت خوب نمیشم… وقتی یه نفر که تمام علائم منو داره حرف زدن با اون طرف خیلی آرومم میکرد و امیدم بیشترمیشد… نمیدونم باید چیکارکنم…. 😔

 • مجتبی 11 آبان 1399

  سلام آقای دکتر
  با عرض خسته نباشید ، خانم من از پارسال دچار تنگی نفس شد که ابتدا ما فکر کردیم ریه مشکل پیدا کرده ولی انطور نبود بعد نفس تنگی هاش به واسطه راه رفتن زیاد شد که اون موقع پیگیری های زیاد برای قلب انجام دادیم که خدا رو شکر مشکل نداشت بعد فهمیدیم که این مشکلات عصبیه و همزمان متوجه شدیم کراتینش به خاطر عفونت کلیه بالا رفته و دچار رفلاکس شده که مجبور به عمل شد بعد از این ماجرا یه مدتی خوب بود ولی دوباره نفس تنگیش برگشت که ما مراجعه کردیم به متخصص مغز و اعصاب و ایشون قرص آلپرازولام و لگزاتال دادن ام الان یه 2 3 هفته ای که با مشکل راه رفتن نفس تنگیش زیاد میشه و اصلاً از زندگی افتاده که ما دوباره چکاپ قلب کردیم و هیچ مشکلی نداشت و دکتر دوز داروهارو زیاد کردند و به جای لگزاتال سیتالوپرام دادن در همین اوضاع متوجه شدیم دوباره عفونت ادراری گرفته الان به نظر شما ما باید چه کارکنیم آیا رابطه ای بین عفونت و این نفس تنگی ها هست چون به محض اینکه یه مقدار فعالیت ساده میکنه دچار نفس تنگی و سرگیجه میشه ممنون آقای دکتر

 • امیررضا عابدینی 10 آبان 1399

  سلام اقای دکتر حدود یک سال هست که من دچار پانیک شدم اوایل فقط یه تنگی نفس ساده بود که البته ترس هم داشت حدود ۲ ثانیه طول میکشید در گذر زمان خیلی خیلی بشتر شد الانم که دارم با شما صحبت میکنم از ترس پانیک خواب نمیبره خلاصه هر موقع که میخام بخابم درست بین بیداری و خواب سرم تقریبا گیج گاهم یه حالت سبکی میشه مثلا احساسس میکنم سر سبک شده و داره بدنم میلرزه و سرم هم همین طور و احساس میکنم نفسم یهو میره نزدیک ۷ بار اینجوری میشم تا اینکه سر صبح نمیدنم چطوری میخابم اصلا تعادل زندگی منو بهم زده ممنون میشم راهنمایی کنید

 • شقایق 9 آبان 1399

  سلام اقای دکتر ،من ۲۵ سالمه و حدود ۹سال ک دچار پانیک هستم .مادربزرگ من این بیماری رو داشت و استرس در کل فامیل ما متاسفانه ارثیه-ولی فقط من مبتلا ب پانیک هستم-من موقع حمله این علائم رو دارم :احساس مرگ و ترس از مرگ-تنگی نفس-درد قفسه سینه-حالت تهوع و استفراغ-بی حالی و ضعف-تپش قلب شدید-سردرد شدید-سوزش دست ها-هر بار ک دچار حمله میشم این علائم تغییر میکنن،و باید حتما پیش مادرم باشم و فقط بودن پیش مادرم یه کم حالمو خوب میکنه و قابل تحمل -من بارها ب پزشک مراجعه کردم ولی متاسفانه من فوبیا دارو و بیمارستان دارم و هیچ وقت نمیتونم دارو استفاده کنم و هر دارویی که میخورم احساس میکنم ک منو میکشه-براهمین هیچ وقت نتونستم پیشرفتی در درمان داشته باشم چون خود قرص هایی ک پزشک بهم میده رو هم ازشون میترسم -اقای دکتر من حتی نمیتونم همین قرص نعنایی های خوراکی و آدامس های طعم دار بجوم از ترس مرگ-با اولین حمله پانیک من از همه دارو ها ترسیدم-زندگیم فلج شده اقای دکتر -لطفا بگید من چیکار کنم

 • زهرا 8 آبان 1399

  شبا هم یه عدد واسه اینکه بتونم بخوابم آلپرازولام0/5مصرف میکنم ایا اون بدون تجویز پزشک خطرناکه

 • زهرا 8 آبان 1399

  سلام اقای دکتر من ۲۲ سالمه ۷ سال پیش مادربزرگم فوت کرد رفتم‌قبرستون شب اون روز یه هویی از خواب بیدارشدم گفتم دارم خفه میشم تپش قلب اینا گرفتم فرداش رفتیم دکتر ازمایش اینا دادم نوار قلب گرفتم گفتن هیچی نیس از اون روز به مدت ۴ سال اینا شبا همش استرس تپش قلب ترس شدید از مرگ داشتم نمی تونستم بخوابم هر روز فکر میکردم میمیرم واسه هیچی انگیزه نداشتم وله بعدا خودبخود دانشگاه اینا رفتم بهتر شدم دیگه زیاد اون علائم رو نداشتم تا اینکه دو هفته پیش یکی از نزدیکام کرونا گرفتن مردن دوبارع همون علائما تو من شروع شد تو اینترنت سرچ کردم علائمم رو همه اونایی که تو پانیک نوشتن منم دارم واقعا عذاب میکشم هی فک میکنم میمیرم نمیدونم چی کار کنم

 • m 8 آبان 1399

  سلام.خسته نباشید.واقعا ممنونم بابت صحبتهای کامل و مفیدتون.

 • ناهید 8 آبان 1399

  اقای دکتر من روش دوم رو انجام باید بدم یا روش سوم درمان رو

  • دکتر بهشتیان 9 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   تا شرایط تون را بررسی نکنم نمی تونم بگم کدام روش برای شما مناسب هست

 • سیما ابوعلی 8 آبان 1399

  سلام آقای دکتر .
  من چند ماه پیش کرونا گرفتم و حدود دو ماه طول کشید تا بهبودی کامل پیدا کردم . همزمان استرس کنکور پسرم و همینطور امتحانات خودم که ارشد میخونم رو هم داشتم . توی این فاصله خاله ام هم فوت شد . و خبرهای بدی که توی این روزای کرونایی به گوش می‌رسید .
  خلاصه اینکه ی شب توی خواب با هراس شدید از خواب پریدم .
  قلی به شدت میزد و لرز داشتم . نفس تنگ شد و سینه ام سنگینی می‌کرد . حالت تهوع داشتم و احساس میکردم دارم میمیرم .
  بعد از اون چند بار دیگه تکرار شده . توی این مدت خیلی اذیت شدم . شبها که می‌خوابم همش فکر میکنم دارم میمیرم .
  وقتی حمله دست میده احساس میکنم دارم سکته میکنم . چیکار کنم آقای دکتر ؟

 • جواد 8 آبان 1399

  سلام اقای دکتر من 5 ماه هست مبتلا شدم اوایل شدید بود اما الان سه ماهیی هس که فقط شبا منو درگیر میکنه حدود دو سه ساعت. روزا خوبم شبا ن حس تپش قلب و ترس از مرگ و حس بیهوشی. راهکار اصلیم چیه اقای دکتر؟

 • ناهید 7 آبان 1399

  سلام اقای دکتر من ۲۸ سالمه و دو سال درگیر پانیک هستم و علتش دعوای شدید بود که دو سال پیش برام اتفاق افتاده ولی الان دارو مصرف میکنم اسنترا و گاباپنتین البته خیلی بهتر شدم ولی هر بار که دعوا میبینم دوباره حالم بد میشه
  میخواستم بدونم میشه راهنماییم کنید که درمانی رو بتونم تو خونه روی خودم کار کنم
  ممنون

  • دکتر بهشتیان 8 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره درمان پانیک را در بخش دوره های درمانی سایت می تونه بهتون کمک کنه

   • راضیه 27 دی 1399

    سلام اقای دکتر خسته نباشید من الان دوسال که به مریضی پانیک دچار شدم تواین دوسال خیلی دکتر رفتم خیلی بهترشدم دکترام بهم قرص کلونازپام بهم دادن تا یکسال خوردم ولی دیدم باید خودم بخوام که خوب شم الان یکساله که نخوردم ولی بعد یکسال گذاشتم باردارشدم ولی متاسفانه دباره پانیک به سراغم امد بچه سقط کردم دباره پانیک به سراغم میاد میشه یه راهنماییم بکنید چه کار کنم البته همیشه سراغم نمیاد اکثر موقع ها که سردیم میکنه یا سردل میکنم میاد بازم یه لطف میکنید راهنماییم کنید

 • سدنا 7 آبان 1399

  با سلام خدمت آقای دکتر
  من دچار مشکلات عصبی زیادی هستم که دلیلش رو نمیدونم سال هاس با استرس شدید زندگی میکنم و نمیدونم دلیلش چیه. الان میخوام درمان بشم. فکر میکنم روزانه حملات پانیک بهم دست میده اما باخودم‌میگم شاید اشتباه میکنم. از شدت استرس و ترس عصبی میشم‌شدیدا. چطور بفهمم دچار حمله پانیک میشم؟چطوری بفهمم چرا انقدر مشکل دارم؟متاسفانه شرایط مراجعه به روانشناس یا روانپزشک رو ندارم ینی دکتر خوب نمیشناسم جایی که زندگی میکنم.اصلامغزم کار نمیکنه فقط میدونم میخوام خوب بشم.

 • Sara 7 آبان 1399

  سلام آقای دکتر من خانمی ۳۷ ساله هستم تمام علایم پانیک را دارم و دکتر زیاد رفتم متخصص قلب گفتن حمله پانیک دارم متخصص مغز و اعصابم گفتن روحم بیمار نه جسمم هر کاری میکنم حال خودمو خوب کنم وشاد باشم نمیشه خوش نارضایتی از همه چیز دارم و همیشه از درون لرز دارم که حتی رو بخاریم بشینم حس گرما نمیکنم حس مردن و خودکشی میزنه گاهی به سرم ترس از مردن خودم ویا پسرم و دارم از وقتی پدرم سکته کرده ترس از دست دادنش دارم ..همسرم مخالف روانپزشک و روانشناس کمکم کنید

 • Sara 7 آبان 1399

  سلام آقای دکتر من اولین بار بدون هیچ دلیلی در منزل دچار وحشت شدم واقعا فشار وسردرد همیشگی تنگی نفس و معده درد وتمام علایم پانیک پیدا کردم هر دکتری رفتم گفتن جسم سالم و روحی مشکل داری قلبم جواب کردم گفتن حمله پانیک قلب سالم مغز و اعصاب رفته کلی دارو اعصاب داد کلونازپا م داروی تشنج و کلی دارو که یادم نیست اما میخوردم همون لحظه گیج میشدم دیگه نخوردم بعد از مدتی غش کردم متخصص مغز و اعصاب رفته تمام چک آپ کرد سوالم بودم گفتن روحت مشکل دار رو خودم کار کردم اما باز نمیشه همیشه حس نارضایتی دارم از همه چیز وتمام علایم پانیک دارم همسرم دیگه خسته شده میگه ۱۵ سال همش دکتری وسالمی و اصلا روانشناس دندانپزشک و قبول ندار میشه راهنمایی کنید شبها دچار بیخوابی الان ۳ شب خودم کلونازپا م می خورم تا خوابم ببره

 • Sara 7 آبان 1399

  سلام آقای دکتر .من دکتر زیاد رفتم وهمه تشخیص دادن که حمله پانیک هست باید چکار کنم تا خوب بشم چون از لحاظ روحی عذاب می کشم خصوصا درشب بیشتر دچارش میشم.همسرم هم اصلا نمیزار پیش روانپزشک یا روانشناس برم.دکتر مغز و اعصابم رفتم تمام آزمایشها رو گرفتن و گفتن جسمم سالم و روحم باید درست کنم.لطفاراهنمایی کنید

 • شادی 2 آبان 1399

  ببخشید من چطوری میتونم بصورت آنلاین باهاتون در ارتباط باشم

  • دکتر بهشتیان 3 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   برای هماهنگی وقت با شماره 09109105010 تماس بگیرید یا پیام بدید.

 • علی پناهی 1 آبان 1399

  سلام دکتر.
  من پانزده سال تمامه که به این بیماری وحشتناک مبتلا هستم.توی اولین مراجعه ام به روانشناس داروی آلپرازولام نیم میلی گرم با پروپرانول ده میلی برام تجویز کرد.بعد چند ماه پروپرانول رو که اذیتم می کرد قطع کردم.چندین مراجعه دیگه داشتم که همه آلپرازولام رو مثلا با ایمی پرامین یا ….تجویز میکردن.دوره مصرف که تموم میشد آلپرازولام رو ادامه دادم.الان دقیقا پونزده ساله که مصرفش میکنم.بشدت هم وابسته ش شدم.صبح نصف نیم میلی شب نصف دیگه ش رو استفاده میکنم.قبلا تو دوره نوجوانی بچه شر و شوری بودم که مرتب دعوا هم میکردم اما الان چند ساله بخاطر همین بیماری بشدت بزدل و ترسو شده ام.هر موقعیت استرس زایی باعث تپش قلب شدید و ترسم میشه.حملات پانیک هم دیگه نابودم کرده.تقریبا روزی چهار پنج تا حمله دارم،اکثرا هم شبها و وقتی یه گوشه ساکت میشینم یا میرم تو رختخواب میاد سراغم.خیلی لاغر شدم و زندگی م نابود شده.به معنای واقعی پونزده ساله که زندگی نکردم.مصرف اولیه ام روزی دو تا نیم میل بود خودم سال به سال کمتر ش کردم و الان دو سالی میشه روزی نیم میلی گرم می خورم.کارمم جوریه که بیشتر بخورم گیج و خواب آلود م و نمیتونم سر کار برم.پیشنهاد شما برای درمان یا حداقل دارویی که زیاد خواب آور نباشه چیه؟ ،دکتر به دادم برس که دارم نابود میشم.

  • دکتر بهشتیان 3 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دارو را روانپزشک باید تجویز کنه. و معمولا فقط پانیک را کنترل می کنه. برای درمان مشکل تون باید ریشه اون شناسایی و حل بشه که فقط از طریق روان درمانی امکان پذیر هست

 • میرعلی 29 مهر 1399

  وقتی پانیک رو درک کنین
  اونموقع متوجه میشید که چیز خطرناکی نیست
  همه چی دست خودتونه
  آقای دکتر فایل صوتی شما خیلی بهم کمک کرد تا بتونم مقاومت کنم…زمانی که دکترم گفت باید بجنگی با این حملات منتظرم حمله کنه بهم تا قدرتمو به رخش بکشمو بگم من خیلی قوی تر از توام…نهایتش یه ربع حالم بد میشه و بعد میره پی خودش…قوی باشین

 • معصومه 25 مهر 1399

  سلام جناب دکتر من بعد از گرفتن کرونا دو بار شدید این حمله پانیک بهم دست میده همون لحظه فشار خون و اکسیژن خونمم میگیرم خوبه امکان درمان هست همش فکر میکنم خانواده ام کرونا بگیرن فوت میشن یا خودم دوباره بگیرم طاقت نمیارم این فکر ها شب ها میاد سراغم و منو به تپش قلب میندازه و بیحالم میکنه خیلی شرایط بدی هست اصلا اون شب خیلی بد خواب و کلافه هستم فرداش هم بدنم بی جون هست احساس میکنم کار کنم یا بلند شم دوباره اون حمله بهم دست میده ممنونم کمکم کنید

  • دکتر بهشتیان 4 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز معمولا اختلال پانیک قابل درمان هست اما برای تعیین بهترین روش درمان باید بررسی دقیق تری روی مشکل و ریشه اون داشته باشیم.

 • صادق 24 مهر 1399

  و یک مسئله دیگه ام که موجب ترس و وحشتم میشه ماندن در جای در بسته مثلأ اگر در یک اتاق ده متری بمونم و درب اتاقم قفل باشه از ترس زهرترک میشم و امکان اینکه از ترس بمیرم خیلی زیاده جوری که الان به حال خودم نگرانم که یموقع خدای نکرده تو جای دربسته قرار نگیرم، حالا بنظر شما من الان دنبال چه درمان قطعی برای این بیماری داشته باشم؟

 • صادق 24 مهر 1399

  سلام آقای دکتر من اولین بار در سن 27 سالگی تقریبأ بمدت یک ماه دچار ترس و وحشت شدم اونم وحشت از مرگ بر اساس مطالعاتی که از وقایع بعد از مرگ از سن 18 سالگی به بعد داشتم این ترس و وحشت برام ایجاد شد و همون موقع پیش دکتر رفتم و با تجویز دارو حال و روحیه ام خوب شد تا الان که 43 سالمه که باز مجدد دو هفته پیش نصف شب از خواب بیدار شدم و اون حالت ترس و وحشت زمان ۲۷ سالگی مجدد اومد سراغم جوری که کم مونده بود از ترس و وحشت زهرترک بشم اینقدر این ترس شدیده که اگر درمانی براش نشه ممکنه منجر به مرگ بشه

 • ملیحه 23 مهر 1399

  سلام آقای دکتر من حدود 1سال و نیم حمله پنیک بهم دست میده واقعا زندگی من و مختل کرده باید روزی 3بار به اورژانس برم دکتر روانپزشک برام دارو گاباپنتین .رهاکین .سیتالورپرام.آلپروزولام .پرانول .اما من تا حالا نتیجه ای ندیدم وحالم روز به روز بدتر میشه تو سرم حس خوبی ندارم قفسه سینم سنگینه تنگی نفس دارم تو کل بدنم آتیش میگیره احساس مردن شدید دارم احساس ضعف که انگار حس میکنم هر آن میوفتم زمین واز حال میرم زمان عادت ماهانه بدتر هم میشم لطف کنید کمکم کنید من چیکار کنم

  • دکتر بهشتیان 24 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره درمان پانیک ذر بخش دوره های سایت می تونه بهتون کمک کنه مشکلتون را حل کنید.

 • ماریا۶۶ 22 مهر 1399

  سلام آقای دکتر عزیز من خانمی هستم که از سال ۶۸ دچار این حملات شدم و تا به امشب هم اسمش رو نمیدونستم در سال ۶۸ تو سالن سینما نشسته بودم که یه دفعه احساس کردم حالم بد شد حس خفگی و تعریق و سخت نفس کشیدن و دلشوره و اینکه انگار مرگ رو دیدم و بعد از اون بارها دچار شدم سال ۶۹ خواهرم رو از دست دادم و من رو مجبور کردن تا با شوهرخواهرم ازدواج کنم در واقع یه شبه تمام آرزوهای من برای همیشه مدفون شد ومن بچه های خواهرم رو داشتم و بعد که بچه خودم بدنیا اومد درسن ۱۷ سالگی سه بچه داشتم که باید مراقب اونا می بودم در سال ۷۴ به قدری این حملات تکرار شد که دچار افسردگی بسیار شدید شدم و حتی نه می خوابیدم ونه غذا می خوردم و نه حرف می زدم داروهای زیادی رو امتحان کردم اما بهبود پیدا نکردم و حتی پیش دکتر مجد هم رفتم و جلوی خود من به همسرم گفت برو فکر زندگی خودت باش این خانم دیگه خوب نمیشه تا اینکه یه روز برادرم بهم گفت تو چه مرگته گفتم من بارها مرگ رو می بینم و برادر حرفی زد که باعث شد بخود بیام و آن این بود که چرا میترسی ببین وقتی مرگ بیاد هیچکس و هیچ چیز نمیتونه جلوش رو بگیره این حرف یه جرقه بزرگ بود و بعد از اون به خودم گفتم تا کی میخوای اینجوری ادامه بدی خیلی سخت گذشت مثلا می گفتم برم بیرون اما به محض اینکه می رفتم سریع برمی گشتم خونه می گفتم نکنه ادرس منزل رو گم کنم و به شدت غرق می کردم اما تلاش زیادی کردم از پیاده روی صبحگاهی تا دیدن فیلمهای کمدی بالاخره در کنکور بعد از ده سال دوری از درس شرکت کردم و لیسانس گرفتم و بعد فوق لیسانس و بعد دکتری اما متاسفانه گاهی اوقات دچار حمله پانیک میشوم و وقتی اینجوری میشم مدام دستم رو تو موهام می کشم و مدام سرم رو می مالم تا برطرف بشه و احساس دستشویی رفتن پیدا می کنم و حتی اسهال میشم اما واقعا خسته شدم دلم میخاد راحت باشم و دیگه این حملات را بهم دست نده آباد این رو هم بگم که تقریبا این حملات سالهاست که خیلی خیلی کم شده من خودم دو فرزند دارم که یکی از اونا فوق لیسانس مهندس رو داره و دیگری هم به تازگی در پزشکی قبول شده ببخشید طولانی شد لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • دکتر بهشتیان 23 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره درمان پانیک در بخش دوره های سایت می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • الهام 22 مهر 1399

  دکتر عزیز سلام .
  من ۴ سال پیش حملات پنیک رو داشتم و دکترم بهم آسنترا ۵۰ میل تجویز کردن با پروپرانول و یکسال مداوم مصرف کردم و خوب شدم بعد از ۳ سال هستش که دوباره حملات پنیک به شکل گیجی و سرشدن و لرز بدن داخل و بیرونی رو الان دارم تجربه میکنم و دکتر جددا آسنترا تجویز کردن اما این درمان نمیکنه فقط جلوگیری میکنه از حملات من باید چیکار کنم ؟؟؟

  • دکتر بهشتیان 23 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   روان درمانی می تونه مشکل پانیک شما را درمان کنه
   دوره درمان پانیک در بخش دوره های سایت یا مراجعه به روان درمانگر می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • طلايه 21 مهر 1399

  دكتر عزيزم سلام. من ٣سال و نيمه كه دچار اضطراب و پنيك اتك شدم كه ٦ ماه بعد از مهاجرتم و با يك جدايي شروع شد. وقتي برگشتم ايران پيش خانواده و دوستان خوب شدم هي ميرفت هي ميومد. الان ايران نيستم، كارم رو ول كردم و بيزينس خودم رو شروع كردم، مجردم و فقط يك خواهر دارم اينجا، ولي بسيار احساس تنهايي و ناامني دارم و مشكلات مالي، بيزينس جديد، اجاره خونه. و اينكه در ايران هيچوقت ترسو و استرسي نبودم. دارو مصرف نكردم با يوگا و رقص خوب شده بودم، ولي شرايط الانم بد شده و ميخوام ريششو در بيارم كه از حس بي ارزشي شديد در دوران بچگيم هست فكر ميكنم.
  من ايران نيستم و دسترسي ندارم به دكتراش و اينجا هم هي قرص ميدن فقط، مشاوره ميرم و بهتر ميشم ولي حساس شدم و كوچك ترين چيزي بمن تنگي نفس بدن درد و حال عجيب ميده و گريم ميگيره، فكر ميكنم خوب نميشم و تمام اعتمادبنفسم رو از دست ميدم ازين ترس از همه چي
  اگر ممكنه راهنمايي كنيد كه چجوري ميتونم ريشه يابي كنم
  سپاس فراوان از زحمات شما

  • دکتر بهشتیان 22 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   روان درمانی پویشی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را ریشه ای حل کنید

 • امین 21 مهر 1399

  سلام و عرض ادب. دکتر جان من تقریبا ۶ ماهه درگیر پانیک هستم یک دوره کامل نوروفیدبک هم انجام‌ دادم انواع مشاوره ها و روان درمانی رو هم رفتم ولی حس میکنم حالم بدتر شده. تقریبا ۲۴ ساعت دائم درگیر استرس شرید و مقداری از علائم پانیک هستم واقعا خسته شدم. دقیقا چیکار باید انجام بدم؟!
  ترس شدید از مرگ داشتم ولی بعد از این حمله خیلی شدیدتر شده. ممنون میشم جواب بدین.

  • دکتر بهشتیان 21 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بستگی داره در مشاوره و روان درمانی از چه روش درمانی برای شما استفاده شده، معمولا فرایند روان درمانی در عرض یک یا چند جلسه کوتاه نتیجه ای نداره
   معمولا نوروفیدبک و آر تی ام اس اثری در درمان اختلال پانیک نداره.

 • سارا 20 مهر 1399

  سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  من ۲۹ سالمه و حدود ۸ ماه پیش در اثر یک شرایط استرس زا تصور کردم در معرض سکته هستم و از همونجا حملات پنیک من شروع شده. به روانپزشک مراجعه کردم و قرص های تری فلوئوپرازین ۱ و سیتالوپرام ۱۰و الپرازولام در مواقع استرس شدید را تجویر کردند. ۲.۵ ماه دارو را مصرف کردم اما قطع کردم. مدت کوتاهی بعد از قطع دارو دوباره حملات برگست اما نه به شدت قبل. ماه قبل حملات پنیک شدید را تجربه کردم در حدی که کل بدنم لرزش گرفته و احساس سرگیجه و بیحالی و ضعف شدید عضلات و بیخخوابی و بی اشتهایی و احساس درد کمر و نفشتنگی شدید را تجربه کردم. و دوباره پزشک همان داروها را تجویز کرد.
  اینداروها خطرناک نیستن؟ دچار حمله یا ایست قلبی نمیشن؟ دائم میترسم این داروها منو بکشه.
  از اسیبی که حملات پانیک به قلب و مغزم میزنه هم خیلییییی میترسم…خواهش میکنم کمکم کنید

 • بهارمست 20 مهر 1399

  ضمن عرض ادب واحترام، آقای دکترپسر16ساله ای دارم که دوسه سالی است به کررات دچارحملات پانیک می شود لازم به ذکراست که قبل از بروز این علائم ، از حدود سال 94تا 96 با علائم اولیه سردرد شروع و سپس درمراحل بعدی با دردهای شکمی وزیرشکمی ادامه یافت که باکلی پیگیری و انجام آزمایشات مختلف از متخصصان مغزواعصاب گرفته تا قلب وعروق وهمچنین انجام سی تی اسکن و ام آرآی ، مشخص شدکه علل پزشکی نیوده و با توصیه پزشکان به روانپزشک مراجعه ودرنهایت ازسال 97 منجر به مصرف چند دارو از قبیل آسنترا50، کلونازپام 1،ایمی پرامین وحتی پروپانولول با تجویز روانپزشک گردید.اما علی رغم مصرف داروهای مورد اشاره وحتی شرکت در چند جلسه درمان CBT وگذشت حدود 3 سال ازشروع حملات فوق ، نه تنها بهبودنیافته بلکه دربرخی زمانها شدت حملات زیادترهم شده . لازم به ذکر است که ایجاد مشکل فوق دربازدهی درسی فرزندم هم تاثیرگذاشته وعموما به دلیل خستگی ناشی از حملات وهمچنین ترس ازایجاد حملات بعدی وی را نگران ومضطربتر میکند.
  با عنایت به موارداشاره شده ممنون می شوم اگرراهنمایی بفرمائیدجهت کاهش حملات وبهبود اختلال مذکورچکاری باید انجام دهم.

  • دکتر بهشتیان 4 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   همانطور که در فایل صوتی عرض کردم باید علل و شدت مشکل فرزندتون دقیقا بررسی بشه و بر اساس اون روش درمانی مناسب تعیین بشه. معمولا درمان شناختی رفتاری در تسکین پانیک موثر هست نه درمانش البته با تعداد جلسات بیشتر و معمولا سه جلسه تاثیر خاصی نداره

 • رضا 19 مهر 1399

  سلام من تقریبا۲ساله متوجه شدم پانیک دارم دارو دیازپوکیاید۱۰وپروپنانول۲۰میخورم ولی جواب نداد خواهش میکنم راهنمایی همراه با داروی مد نظرتون رو برام بنویسید ۴۰ سالمه ۲تا بچه دارم ولی این مشکل زندگیمو مختل کرده

  • دکتر بهشتیان 20 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دارو با توجه به شرایط شما و توسط روانپزشک باید تجویز بشه
   اما در کل دارو مشکل پانیک شما را درمان نمی کنه فقط مسکن هست

 • Sani 18 مهر 1399

  سلام دکتر عزیز
  ممنون بابت اطلاعات خوبی که گزاشتید
  من حدود ۶ ساله که پانیک دارم
  و تحت نظر دو پزشک هم بودم
  و الان سرترالین و نوروتریپتلین استفاده میکنم
  ولی هیچکدوم از پزشکا هیچ ازمایشی انجام ندادن جز نوار مغز
  من افتادگی دریچه ی میترال دارم
  و پدر و عمه ی من مشکلات عصبی داشتن
  مشاوره هم یه مدت گرفتم
  ولی هنوز این مشکل من حل نشده خیلی ناراحتم ازین بابت
  به نظر شما ممکنه به طور کامل درمان شم؟و نیازی به دارو نداشه باشم؟
  چون پزشک به من گفتن که گاهی ممکنه یه بیمار تا اخر عمر دارو مصرف کنه

  • دکتر بهشتیان 19 مهر 1399

   سلام و درود بر شما
   اکثر مبتلایان به پانیک درمان میشن اما برای اینکه دقیق تر بتونم بگم مشکل شما حل میشه یا نه باید بررسی دقیق تری انجام بشه

 • گیتور 17 مهر 1399

  سلام آقای دکتر من 30 سالمه حدود 7 سال پیش یک اتفاق بد برای خواهم افتاد مریض ( یک طرف بدنش لمس شد و البته الان خوب شده ) شد و از آنجایی که ما به هم خیلی نزدیک بودیم و من حدود دو هفته پیش ایشون در بیمارستان بودم بعد از اون جریان دچار ترس شدید از بیماری شدم و همش نگران این بودم که نکنه برای من هم این اتفاق بیفته اوایل خفیف بود ولی به مرور بدتر میشدم وتا این که دو سال پیش دچار سرگیجه شدم و به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم که دکترم تمام بررسی ها رو انجام دادن و گفتن که همش مال اضطراب و وسواس فکریه برام اس سیتالوپرام و بوسپیرون نوشتن که عالی بود و واقعا تازه فهمیدم که زندگی یعنی چی و در کنار با کتاب خوندن خیلی به خودم کمک کردم تا اینکه حدود دو ماه پیش یک روز که از خواب پا شدم سرگیجه داشتم و و دوباره پیش دکترم رفتم و گفتن جای نگرانی نیست و برای همه پیش میاد تا دو هفته خوب بودم ولی دوباره افکار منفی شروع شد و برگشتم به همون ترس ها همش میترسم مدام پاها رو تکون میدم و احساس گیجی میکنم و یکهو به شدت مضطرب میشم هنوز هم سیتالوپرام و بوسپیرون مصرف میکنم البته ولی احساس میکنم دیگه جواب نمیده ، لطفا کمکم کنید

  • دکتر بهشتیان 4 آبان 1399

   درود برشما دوست عزیز
   دارو در کنترل اضطراب و پانیک شما موثر بوده اما معمولا احتمال بازگشت در مصرف دارو زیاد هست. برای درمان مشکل تون باید ترس ناهشیاری که در شما ایجاد شده را درمان کرد

 • محمد 17 مهر 1399

  سلام آقای دکتر من ۴۰ سالمه ۲ سالی هست تقریبا هر ۲ ماه یکبار حمله پانیک دارم و حدودا یک هفته هم طول میکشه تا از بدنم بره بیرون و بعد از آن ضعف زیادی در عضلات بزرگ بدن دارم حتی نیروی جنسی بنده نیز تا چند روز ضعیف میشه آیا این هم از عوارض پانیک هستش لطفا راهنمایی بفرمایید چه کار باید بکنم خیلی ممنون

  • دکتر بهشتیان 19 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله می تونه از عوارض اضطراب باشه.
   درباره روش های درمان پانیک هم در فایل صوتی به طول مفصل توضیح دادم

 • محمد 17 مهر 1399

  سلام آقای دکتر من هر چند ماه آنهم به مدت یک هفته دچار حمله پانیک می شوم و بعد از این یک هفته که حملات رفع می شود ضعف زیادی در عضلات دارم حتی قدرت جنسی ام هم کم می شود . آیا این هم از عوارض پانیک هست . خواهش میکنم بفرمایید چه کار باید بکنم در این شرایط. ممنون در ضمن سن بنده ۴۰ هستش

 • Mahdi 17 مهر 1399

  سلام دكتر من ماري جوانا مصرف ميكنم و بعضي وقت ها به پانيك دچار ميشم اگر كنار بگذارم باز هم ممكنه دچهار حمله بشم؟

  • دکتر بهشتیان 19 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   نمی تونم با قطعیت پاسخ شما را بدم ، بستگی به شدت، طول مصرف ، علایم و شدت حملات پانیک شما داره
   و اینکه آیا حملات پانیک شما در زمان مصرف رخ می داده یا نه

 • Zahedifereshte3@gmail.com 15 مهر 1399

  با سلام بسیار عالی وواضح توضیحات داده شد ممنون از آقای دکتر عزیز

 • Zahedifereshte3@gmail.com 15 مهر 1399

  سلام وقت بخیر آقای دکتر دختر من از ۱۰ سالگی دچار پانیک شده خیلی دکتر بردم مغزو اعصاب اعصاب وروان هیپنو تیسم همئوپاتی مشاوره انواع اقسام دارو که همه لیست داروها رو دارم الان فایل صوتی شمارو گوش کردم تمام این علائم رو داره وروزی یک بار هم این حمله بهش دست میده الان ۲۶ سالشه به خاطر این حمله انهایی میترسه به بیرون میخواستم راهنماییم بکنید

  • دکتر بهشتیان 16 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   باید اول ریشه مشکل دختر تون شناسایی و بر اساس اون بهترین اقدام درمانی براشون تدوین بشه.

   • Jafar 26 دی 1399

    با سلام من موقع سفر دچار حمله میشم پانیکمو تا حدودی بدون دارو کنترل کردم ولی موقع سفر خیلی میترسم خصوصا سفرهای طولانی همش استرس دارم مبادا تو ماشین حالم بد بشه آیا راهی وجود داره که این ترس خنثی بشه؟

    • دکتر بهشتیان 29 دی 1399

     درود بر شما دوست عزیز بله امکان حل مشکل شما وجود داره

    • مریم عرفانی 14 اسفند 1399

     سلام من دختری ۲۰ساله هستم در طی چهار ماه چند بار دچار حملات پانیک شدم الان یک ماهی هست که حمله بهم دست نمیده اما همچنان دست و پاهام بی حسه احساس درد شدید در شانه ها بازو قفسه سینه و فک دارم ضعف شدید عضلانی دارم به طوری که اصلا نمیتونم سرپا بایستم بلند میشم نفسم قطع میشه وقلبم تند میزنه احساس فشار بدی در قفسه سینه دارم که دردش به پشت وشانه وگردن هم می‌زده میخواستم بدونم مشکل قلبی ندارم یا اینکه عوارض حملات هست؟یک ماه که سرترالین مصرف میکنم

 • جمشید آزموده 15 مهر 1399

  سلام دکتر
  من ۱۰ سالی هست که به پانیک اتک مبتلا شدم
  در یک دوره ابتایی با دارو بهبودی نسبی و نه کامل ایجاد شد
  تا اینکه اخیرا مجدد در خواب حمله آغاز شد جوری که تا ۳۵ ساعت نمیتونستم بخوابم بمحض منعقد شدن خواب حمله شروع
  میشد.تا اینکه روانپزشک مراجعه کردم و دستگاه نوروفیدبک رو پیشنهاد کرد و گفت اگه میخواین کاملا این مشکل برطرف بشه ۳۴ جلسه استفاده کنید که خوب هزینش هم برام زیاده.
  آیا واقعا این دستگاه درمان قطعی میکنه
  ممنون از پاسخگویی شما

  • دکتر بهشتیان 4 آبان 1399

   درود بر شما، نوروفیدبک تاثیر در درمان پانیک نداره حتی اگه 100 جلسه مراجعه کنید (متاسفانه مراجعان زیادی این کار را کردن و نتیجه ای نگرفتن).
   باید دلیل پانیک شما مشخص بشه تا بر اساس اون بهترین روش درمان را بتونیم براتون تشیص بدیم.

 • فاطمه 14 مهر 1399

  سلام‌ روز بخیر آقای دکتر.
  آیا ‌امکان‌درمان پانیک هست؟؟ نه از اون درمانا که چند ماهی خوبه و موقتی هستش ،میخوام بدونم میشه برای همیشه ریشه کن بشه؟؟؟؟

  • دکتر بهشتیان 14 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   در فایل صوتی پاسخ مفصلی به سئوال شما دادم

 • shiraz 13 مهر 1399

  سلام جناب دکتر خسته نباشید.من ۲۴سالمه متاسفانه ۳سالهدچار پنیک شدم.راهای مختلفی رو تجربه کردم مراجعه به روانشناس و متخصص مغز و اعصاب و هومیوپاتی که تاثیر کوتاه مدتی داشتن و تا داروها بودن خوب بودم.خداروشکر خیلی کمتر شده برای خوابم مشکلی ندارم در جاهای بسته به شدت قبل اذیت نمیشم سعی میکنم کنترل کنم خودمو.اما موقع بیرون رفتن از خونه بیشتر وقتا دچار اضطراب و ترس میشم.یعنی امکان داره هیچ وقت خوب نشم اقای دکتر؟؟

 • لیلا 13 مهر 1399

  سلام خدمت شما اقایه دکتر من چند ماه پیش دچار استرس شدیدی شدم بعدازاون این استرس با من بود بحدی که بدنم داغ میشد عرق خیلی شدید میریختم بعدش لرز میکردم یا بی اشتهامیشدم چندتا دکتر که رفتم بمن گفتم پانیکه البته قرص دپرکسین والپرازولامو یه چندتا قرص دیگه دادن که اصلا بمن نمیساخت یا اصلا تاثیری نداشت الان گلوم میگیره نفس عمیق نمیتونم بکشم ودهنم خیلی خشک میشه مخصوصا زمانیکه استرسم زیاده میخواستم ببژنم ایا این حملات پانیکه ممنون میشم جواب بدین

 • شیراز 13 مهر 1399

  سلام جناب دکتر خسته نباشید.من سه ساله دچار پنیک شدم.به روانشناس مراجعه کردم فایده نداشت.پیش متخصص مغز و اعصاب رفتم چندین ماه تحت درمان بودم اما هرربار بعد از تموم شدن قرص ها دوباره حملات شروع میشد.از هومیوپاتی کمک گرفتم کاملا بی تاثیر.خداروشکر نسبت به سال اوایل بهتر شدم برای خواب و جاهای بسته اونقدر اذیت نمیشم.اما الان تنها مشکل موقع بیرون رفتنه که ناخداگاه اضطراب و تپش قلب میگیرم🤦‍♀️یعنی میشه خوب نشم اصلا؟؟
  ولی خیلی عجیب بعضی اوقات اصلاا مشکلی ندارم واقعا دلیلش رو نمیدونم.

 • پارسا 13 مهر 1399

  سلام خسته نباشید و ممنون بابت توضیحات خوبتون
  من هیفده سالمه و امروز برای اولین بار دوبار دچار حمله پانیک شدم و حالت خفیفش مثل نفس تنگی رو توی کل روز داشتم
  من کنکوری هم و برای همین یک پزشک بهمون گفته که به علت اضطراب کنکوره ولی من ذاتا استرس و ترسی برای کنکور نداشتم و کلا آدم استرسی نیستم
  ولی دیشب و پریشب نصف شب نسکافه خوردم و خواب کمی هم داشتم بنظرتون علت این میتونه باشه؟ چون جایی خوندم که پانیک میتونه به علت برهم خوردن تعادل مواد شیمیایی در مغز باشه و اگر اینطور هست اگر دیگه گافئین مصرف نکنم دیگه خطری وجود نداره؟

  • دکتر بهشتیان 13 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله امکانش هست به خاطر نسکافه یا اضطراب کنکور باشه.
   مدتی صبر کنید اگه مجددا دچار حمله شدید بهتره که روی مشکل تون کار کنید که برای کنکور دچار مشکل نشید

 • فاطمه 12 مهر 1399

  سلام وقتتون بخیر.من بعد از مبتلا شدن به ویروس کرونا دچار این حملات شدم.درواقع در یک مدتی تمام خانواده خودم و همسرم همزمان مبتلا شدیم و من فکر میکردم هممون قراره بمیریم.اما خداروشکر هممون سالم هستیم و کرونا هیچ کاری نکرد باهامون ولی من و خواهر شوهرم دچار تنگی نفس شدیم.من بعد از اون اتفاق دیگ نمیتونم هیچ کاری کنم و دچار نفس تنگی و سنگینی سینه شدم.در جاهای شلوغ به هیچ عنوان نمیتونم برم و شدید تر میشه.دیگ دارم دیوونه میشم.هیچ کدوم از کارای خونم رو نمیتونم انجام بدم.هرشب گریه و زاری .درمانی قطعی وجود دارد یا خیر؟چکار باید بکنم؟دیگ دارم از زندگی کردن خسته میشم

  • دکتر بهشتیان 12 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره درمان غیر حضوری پانیک یا روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • بنفشه 8 مهر 1399

  سلام آقای دکتر من از سن ۱۴ سالگی پنیک اتک دارم فکرهای بد و خودکشی در سر دارم بمن داروی سیتالوپرام و الانزپین دادم خیلی خوبه کار میکنه اما وقتی درمان هامو قط میکنه دکتر بعد اینکه خوب شدم باز ب اون حالت برمیگردم بنظر شما دلیلش چیه و اینکه اگه زنتیکی باشه یعنی درمان نمیشه باید همیشه دارو مصرف کنم ؟!

  • دکتر بهشتیان 9 مهر 1399

   درود برشما دوست عزیز
   نمی تونم بگم دلیل قطعی مشکل شما چیه نیاز به بررسی دقیق تر علایم تون هست. البته شما فکرهای بد و افکار خودکشی دارید که می تونه علامت وسواس فکری یا افسردگی هم باشه که نیاز به بررسی بیشتر هست

 • علی 8 مهر 1399

  سلام.من حدود 3ماه هست که دچار این بیماری شدم.اوایل فکر میکردم مشکل از معدمه.بعد کلی آزمایش فهمیدم ک اصلا معدم مشکل نداره و همش از اعصابه.الان حدود سه هفته هست که دارویی که روانپزشک بهم داده رو میخورم.خداروشکر بهترم.بنظرم خودتون رو از دغدغه هایی ک باعث میشن دچار این حملات بشین دور کنین.فکرای مثبت کنین.برید تو جمع های خانوادگی و دوستاتون.پیاده روی کنین.ان شاء الله که هممون خوبه خوبه خوب میشیم.هیچ اتفاق بدی قرار نیست بیوفته.نگران نباشین.رو تنفستون تمرکز کنین داروها هم کمکتون میکنه.یاعلی

 • شهام رحیم 4 مهر 1399

  سلام و درود بر شما جناب آقای دکتر من تازه به فایل صوتیتون گوش دادم و بسیار خرسند بوده و بسیار مفید واقع شد ضمن تشکر و قدردانی اززحمات حضرتعالی عرض کنم خدمتتون بنده ساکن شهرستان ارومیه بوده و حتما باشما برای مداوای وضعیت بیماری پانیکم تماس خواهم گرفت و زحمت خواهم داد انشالا که قبول زحمت فرمایید ، متشکرم

  • دکتر بهشتیان 4 مهر 1399

   درود بر شما در خدمت شما هستم

 • نسیبه 2 مهر 1399

  ممنونم آقای دکتر عزیز،از صحبت های آرام بخش و بسیار مفیدتون،من هم یک بیمار پانیک هستم.

  • دکتر بهشتیان 3 مهر 1399

   درود بر شما، از ابراز لطف تون سپاسگزارم

 • Alireza Parvin 1 مهر 1399

  آقای دکتر من الان حدود ۱۲ هفتس ک مشکل پیدا کردم مشکل تنفسی ، فشار تو قفسه سینه، تپش قلب
  انواع دکتر رفتم مثل ریه، قلب و… اما خودم فهمیدم ک مبتلا ب پانیک شدم البته ک افسردگیم دارم ، پیش دکتر روانپزشک رفتم یه سری قرص برام تجویز کرد
  لگزاتال ۱۰ و پوکساکیم ۵
  بهم گفت یک ماه دیگ بیا پیشم
  اما من چشمم آب نمیخوره
  لطفا خواهش میکنم کمک کنید.

  • دکتر بهشتیان 2 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   باید ریشه مشکل پنیک شما مشخص بشه تا بر اساس اون بهترین اقدامات درمانی برای حل مشکل تون را تعیین کرد.
   در فایل صوتی توضیحاتی بیشتری در این زمینه دادم.
   دوره درمان پانیک می تونه برای حل مشکلتون مفید باشه

 • عاشق 1 مهر 1399

  سلام وقت بخیر من سابقه مشکل افسردگی هم داشتم و الان چن وقته احساس تنگی نفس و تهوع میشم که با این فایل صوتی که گوش دادم احتمالا حمله هراس شدم روش دارو درمانی به چه شکل هستش و چه دارویی باید مصرف بشه و با توجه به اینکه ما شهرستان هستیم امکان مراجعه حضوری نیس ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر بهشتیان 3 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دارو باید توسط روانپزشک تجویز بشه. بهتره در شهر خودتون به روانپزشک یا اگه روانپزشک در دسترس ندارید پزشک خانواده مراجعه کنید.

   • مجیب 13 آبان 1399

    من مجیب هستم از افغانستان. به panic disorder مصاب هستم اما ژنتیکی نیست ، متاسفانه در اثر استفاده از مواد است.

 • Niki 28 شهریور 1399

  سلام آقای دکتر. فایل صوتی بسیار عالی بود. ممنونم.
  من در سال گذشته یکبار تجربه حمله پنیک رو داشتم. اما چند ماهی هست که مرتبا دچار این حملات هستم و به اورژانس هم مراجعه کردم که گفتند مشکل فیزیولوژی نداری. دکتر واسم قرض دیازپام و میرتازاپین تجویز کرد. قرص دیازپام خیلی تاثیر خوبی داره اما به دلیل ایجاد وابستگی باید کنار بگذارم.
  بنده به طور کل با سختی بزرگ شدم و الان هم دانشجوی دکترا هستم و فشار کارم بسیار زیاد هست.
  اما ازدواج موفقی داشتم و در زمینه علمی هم مسیر رو به پیشرفتی دارم. اما متاسفانه این بیماری سد راه من شده.

  من خودم تمایل دارم که روش سوم رو امتحان کنم و اگر امکان داره بیشتر در مورد این روش توضیح بدید و منابع مرتبط در این زمینه معرفی کنید.
  ممنون میشم اگر نظر شمارو هم درمورد مشکلم و بهترین راه درمانم بدونم.

  در نهایت آیا شما مشاوره انلاین هم انجام میدید؟
  ممنونم از زمانی که صرف میکنید.

  • دکتر بهشتیان 3 مهر 1399

   درود برشما دوست عزیز
   بله امکان مشاوره آنلاین هست.
   روش سوم یا همان درمان روانپویشی به صورت آموزشی نیست و به این شکل نیست که از کتاب بشه یادگرفت و اجرا کرد یک فرایند درمانی هست که حتما یک فایل صوتی به زودی دربارش آماده می کنم و توضیحات بیشتری درباره فرایند درمان روان پویشی می دم

 • علی 27 شهریور 1399

  سلام خسته نباشید.آقای دکتر ممکنه راجع به این بیماری فایل های صوتی بیشتری بذارین؟

  • دکتر بهشتیان 27 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   در این فایل صوتی مفصل توضیح دادم
   چه سئوالی دربارش دارید؟

   • علی 31 شهریور 1399

    سلام وقت شما بخیر ممنون از پاسخگوییتون
    طبق توضیحاتتون مشکل پنیک دارمو میخوام از طریق روش سوم درمان بشم
    میخوام مستقیما تحت نظر خودتون باشم و شرایط حضوری ندارم
    شما مشاوره آنلاینم دارین؟لطفا راهنماییم کنین

    • دکتر بهشتیان 31 شهریور 1399

     درود بر شما دوست عزیز
     بله امکان مشاوره آنلاین هست لطفا با این شماره هماهنگ بفرمایید
     09109105010

    • علی 1 مهر 1399

     سلام وقتتون بخیر
     با این شماره چندیسن بار تماس گرفتیم ولی پاسخگو نبودن.هماهنگی از طریق فضای مجازی میسره؟

    • دکتر بهشتیان 1 مهر 1399

     بله واتساپ یا تلگرام پیام بدید حتما جواب میدن

    • اسماعیل سهیلی فر 18 مهر 1399

     سلام اینجانب اسماعیل سهیلی فر ۴۰ ساله ۷ ماه هست دچار پانیک و مریض پنداری شدید شدم دچار افکار منفی مریض پنداری بی حالی ودرد سینه سمت چپ ام درد میکنه و بعضی مواقع تیر میکشه و با مراجعه به دکتر قلب توسط اکو تست ورزش و نوار قلب وضعیت اوکی بود و متخصص داخلی اسکن ریه و سونوگرافی شکم و لگن انجام دادم که خوب بود و آزمایش کلی هم دادم همه چیز خوب بود که دکتر اعصاب گفت ، چون فکر میکنی احساس درد داری همچنین قرص بوسپرین دو عدد صبح و شب الپروزام نصف قرص نیم استفاده میکنم لطفا مرا راهنمایی می‌فرمائید؟🙏🙏🙏

    • دکتر بهشتیان 18 مهر 1399

     درود بر شما دوست عزیز شما در کنار دارو درمانی نیاز به روان درمانی دارید.
     مشاوره آنلاین یا حضوری یا دوره درمان پانیک می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • Somayeh 24 شهریور 1399

  بعد آقای دکتر من چون شهرستان هستم ، نمیتونم حضوری بیام فعلا، مشاوره تلفنی انجام میدید؟

  • دکتر بهشتیان 24 شهریور 1399

   درود برشما دوست عزیز
   بله امکان مشاوره تلفنی و آنلاین هست

 • Somayeh 24 شهریور 1399

  سلام آقای دکتر ، خسته نباشید ، ممنون بابت مطالب فوق العادتون، من ۶سالی هست که پانیک دارم ، البته برای من زمینه ارثی داشته یعنی پدر و عمه و عموی من هم پانیک داشتن ، البته درمان شده به مرور زمان ، ولی برای من درمان نشده هنوز ، البته نسبت به اوایل خیلی بهترم ، ولی حملات پانیک من زمانی که تو ماشین میشینم شروع میشه ، به خاطر همین خیلی اذیت میشم ، من چجوری میتونم از شما مشاوره بگیرم برای روان درمانی پانیک؟

 • حسین 21 شهریور 1399

  سلام آقای دکتر، من حدود بیست روز قبل به کرونا مبتلا شدم‌ و از روزی که تست کرونام مثبت شد دچار اضطراب شدید شدم. جوری که شبها خوابم نمیبرد و تمرکز نداشتم و کارهای عادی رو هم نمیتونستم انجام بدم حتی حمام که میرفتم حس خفگی میکردم و زود باید بیرون میومدم و دوست داشتم که از خانه بیرون برم. این حالت انقدر زیاد شد که نتونستم بیشتر از دوسه روز تو قرنطینه بمونم. بعد از ده روز که به دکتر متخصص داخلی و عفونی مراجعه کردم و علایم ام رو گفتم. ایشون گفتن تشخیصم پانیک هست و قرص های پروپرانول و سرترالین و آلپرازلام برام تجویز کردن. با مصرف دارو حالم بهتر شده و شبها میتونم بخوابم. اما در طول روز باز اون حملات سراغم میاد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر بهشتیان 3 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز حتما در کنار دارو درمانی روان درمانی هم نیاز دارید. دوره درمان پانیک در سایت هم می تونه بهتون کمک کنه

 • سمیرا 9 شهریور 1399

  سلام اقای دکتر ادرستون و میشه لطف کنین یا شماره تماس ممنون میشم به کمکتون خیلی نیاز دارم متشکرم

  • دکتر بهشتیان 9 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   لطفابا این شماره هماهنگ بفرمایید
   09109105010
   خانم سالاری

 • سامان 6 شهریور 1399

  سلام دکتر جان من مشکل خاصی ندارم فقط تنها در خانه میترسم و رانندگی تنها نمیکنم واز جاهای شلوغ وجشت دارم واگه مثلا تصادفی ببینم سریعا وحشت ودست وپاهام میلرزه سن من 40 سال است و 1سال درگیرم چکار کنم متشکر

  • دکتر بهشتیان 9 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   شما مشکل فوبیا دارید
   و باید روی درمان اون کار کنید.
   دوره درمان فوبیا در بخش درمان های غیرحضوری می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید.

  • امین 21 مهر 1399

   سلام و عرض ادب. دکتر جان من اقریبا ۶ ماهه درگیر پانیک هستم یک دوره کامل نوروفیدبک هم انجام‌ دادم انواع مشاوره ها و روان درمانی رو هم رفتم ولی حس میکنم حالم بدتر شده. تقریبا ۲۴ ساعت دائم درگیر استرس شرید و مقداری از علائم پانیک هستم واقعا خسته شدم. دقیقا چیکار باید انجام بدم؟!
   ترس شدید از مرگ داشتم ولی بعد از این حمله خیلی شدیدتر شده. ممنون میشم جواب بدین.

   • دکتر بهشتیان 4 آبان 1399

    درود بر شما دوست عزیز
    نوروفیدبک در درمان پانیک هیچ اثری نداره، دارو درمانی می تونه به کنترل مشکلات تون کمک کنه. چه نوع روان درمانی هایی برای حل مشکل تون داشتید و هر کدام چند جلسه بودند؟

 • علیرضا 6 شهریور 1399

  با سلام با تشکر از راهنمایی اقای دکتر بنده دو سال پیش یک اتفاق بد برایم افتاد و بعد از مراجه به پزشک داروی زانکس را برای 40 روز تجویز کرد ولی بعد از 2 سال هنوز دارو را یک چهارم در روز مصرف میکنم ولی خیلی بهتر نشدم و مدام وحشت از مریضی ترس از تنها رانندگی و .. دارم لطفا لطفا راهماییم کنید التماس دعا

  • دکتر بهشتیان 9 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   اگه مشکل تون در اثر یک اتفاق خاصی شروع شده حتما باید اثرات اون مشکل شناسایی و درمان باشه
   دارو همونطور که در فایل صوتی توضیح دادم در این شرایط فقط می تونه کمی باعث تسکین مشکل شما بشه

 • زهرا 6 شهریور 1399

  سلام وخسته نباشید من یک بیمار پانیک هستم که اوایل نمیدونستم ووقتی علایمم را به متخصص داخلی توضیح دادم ایشون تشخیص پانیک دادن سالها بود رنج میکشیدم از این حملات ولی متخصصم با دادن آزمایش های مختلف و سونوگرافی غده آدرنال تشخیص دادن که هورمون آدرنالین من بیش از اندازه ترشح میشه وهمینطور من فوبیای شدید دارم به من داروی سیتالوپرام ونورتیریبتیلین و آلپارازولام در مواقع حمله و یک قرص زیر زبانی که فشازم رو کنترل میکنه درزمان حمله دادن الان دوسال هست تحت درمانم و بسیار حالم بهتر شده وتعدادحملات خیلی کمتر شده

 • امین 2 شهریور 1399

  سلام ممنون ازراهنماییتون من بعدازدوسال که ازخانمم جداشدم شبهاتوخواب حمله پانیک میادسراغم طوری که بایدازخانه بیرون برم فرقی نداره چه ساعتی ازشبانه روزباشه لطفاراهنمایی میکنید

  • دکتر بهشتیان 4 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   برای درمان مشکل تون باید مشخص بشه جدایی از همسرتون چه اثر ناخودآگاهی در شما داشته
   احتمال داره تله رها شدگی یا وابستگی داشته باشید که به شکل حملات پانیک خودش را نشون میده

 • محمد 1 شهریور 1399

  سلام. جناب آقای دکتر
  با سلام و احترام، اول روز پزشک را خدمت عالی تبریک عرض میکنم. و آرزوی توفیقات روز افزون و سلامتی را برای شما دارم. جناب دکتر من پسر 18 ساله ای دارم که در مقطع دوازدهم تحصیلی است. استرس ناشی از کنکور و فوت یکی از اقوام نزدیک بیشترین تاثیر منفی را در این ایجاد کرد. حدود 8 ماه است که بخاطر شرایط حاکم به متخصص اعصاب و روان در تبریز مراجعه میکنیم. تا به حال داروهای مختلفی داده است. آنچه برای مهم غیر قابل تحمل است حملات پانیکی با شدت زیاد و روزانه بیش از 6 بار است البته این حملات حدود 15 روز است که شروع شده است . در روزهای اخیر در حملات خود را می‌زند. واقعا مانده ایم. مدت زمان حملات پانیکی با این شدت چقدر روز یا ماه است؟ ما بغیر دارو چه روش‌هایی را پیش بگیریم؟ البته در مقاله فوق به ریز مطالب را فرموده اید.

  • دکتر بهشتیان 1 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز، از لطف شما سپاسگزارم
   چه داروهایی روانپزشک براشون تجویزه کردن و چه مدت و با چه دوزی دارن مصرف می کنن؟

 • سجاد 31 مرداد 1399

  سلام آقای دکتر
  من دو سال پیش دچار تپش قلبی شدم و پس از اسکن قلبی مطمئن شدم بیماری قلبی ندارم پی متخصص داخلی رفتم و بحث ههلیکوباکتری معده و داروهای فروان رفتم مقداری درست شدم ول کردم الان سه ماهه دوباره همین شکلی ام همیشه ترس از اینکه الان دچار ایست قلبی میشم بسر می،برم شبها ترس از،مرگ دارم و خوابم نمی بره در حال حاضر فقط داروی کلینیدیم یس معده می خورم اما همیشه این ترس با من است و شبها خوابهای کابوسی میبینم و چندین بار هم از خواب میپرم و گاهی نفسم قطع میشه و بلند میشم و دیگر نمیتوانم بخوابم زندگی ام هیچ شده چکار کنم؟

  • دکتر بهشتیان 2 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   شما همه علایم اضطراب شدید و پانیک را دارید و مشکلات گوارشی و تگش قلب شما به خاطر همین مساله هست.
   دوره درمان غیر حضوری پانیک در بخش دوره های سایت یا جلسات روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید.
   چون شدت مشکل تون بالاست خود درمانی چندان تاثیری روی مشکل تون نداره. البته در کنار این روش ها می تونید به صورت موقت از دارو هم تحت نظر روانپزشک برای تسکین نشانه هاتون کمک بگیرید.

 • مریم 24 مرداد 1399

  سلام دکتر
  من فایل صوتی شمارو گوش دادم
  سوالی که برام‌ پیش آمد این هستش که من از بچگی با شرایط سختی بزرگ شدم ولی هیچ وقت مشکلی نداشتم تا وقتی مادرم مریض شد و من به شدت گریه کردم و بعد از اون به تجویز دکتر من آمپول ضد حساسیت که کورتون داشت زدم و حالم به شکلی بد شد که خانوادم با اورژانس تماس گرفتن
  بعد از این دو اتفاق من دچار حمله شدم
  در حال حاضر از کجا بفهمم که مشکل من بخاطر سختی کشیدن در دوران بچگی بوده یا بخاطر عوامل بیرونی؟
  اینم خدمتتون بگم که وقتی متوجه مشکلم شدم و به پزشک مراجعه کردم به من قرص الپروزولام یک و کلونازپام دو دادن که پنج ماه مصرف کردم و بعد بابت وابستگی به این داروها ترسیدم و درحال حاضر تحت نظر پزشک دیگری دارم داروهارو کم میکنم
  و به جای اون دارو قرص لوکسیم ۲۰ برام تجویز کردن و گفتن تا یک سال مصرف کنم دیگه حمله پانیک برام اتفاق نمیوفته و قرص دوکسپین هم به مدت دو‌ماه برام تجویز کردن
  با توجه به همه این اتفاقات مصرف لوکسیم ۲۰ به مدت یک سال برای من مناسب هست
  ممنون میشم نظرتونو بدونم

  • دکتر بهشتیان 25 مرداد 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   تنها راه تشخیص دلیل مشکل شما این هست واکنش های ضمیرناخودآگاه شما و علایم اضطرابی شما به صورت عملی در جلسه درمان بررسی بشه. اگر این واکنش ها نسبت به اتفاقات مختلف تغییر کنه میشه گفت که مشکل شما ریشه در ناخودآگاه شما داره و اگر در این بررسی ها تغییری در علایم اضطرابی شما نبینیم احتمال اینکه دلیل مشکل شما فیزیولوژیک باشه بیشتره.
   معمولا رسیدن به این تشخیص در عرض یک تا دو جلسه امکان پذیر هست و بعد از اون میشه گفت که بهترین مسیر درمان برای شما چه گزینه ای هست.

 • ناصر حسینی 10 مرداد 1399

  سلام آقای دکتر من علایم پانیک را دارم و الان داروی ریسپریدون 4 و لیتیوم کربنات و بیپریدن استفاده میکنم بنظر شما این داروها تاثیر دارند و اینکه بیماری پانیک رو چطور بفهمیم ژنتیک هست یا ارثی یا چیز دیگه

  • دکتر بهشتیان 11 مرداد 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   احتمالا علایم و مشکلات دیگه ای به جز پانیک هم بوده که روانپزشک این داروها را تجوز کردند.
   برای تشخیص علت پانیک باید یک بررسی دقیق تر درباره علایم، تاریخچه مشکل و شدت مشکل انجام بشه .

 • الهام 5 مرداد 1399

  سلام‌.آقای دکتر درمورد دسته سوم درمان(روشهای درمانی پویشی)که فرمودید درمان قطعی هستند،میشه توضیح بدید؟اول اینکه به چه متخصصی باید مراجعه کرد؟و اینکه شیوه و ابزارهای درمان چه چیزهایی هستن؟
  نظرتون راجع به نوروفیدبک در درمان پانیک چی هست؟
  با سپاس فراوان از شما

  • دکتر بهشتیان 6 مرداد 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   نوروفیدبک در دسته درمان های فیزیولوژیک مثل دارو درمانی قرار می گیره معمولا این درمان ها تاثیر دراز مدتی روز مغز ندارند. و بیشتر اثرات موقتی دارند.
   همونطور که در مقاله توضیح دادم اگه ریشه مشکل تون عوامل ژنتیک نباشه به کمک درمان های روان پویشی مشکل شما حل میشه.
   اینکه روش درمان روانپویشی به چه صورت هست خیلی مفصله اما اساس کار اون دسترسی به بخش خودکار مغز یا همان حافظه کارکردی (یا همان ناخودآگاه مغز) و تغییر اون هست که مسبب ایجاد اضطرابه

   • مهدی 23 مهر 1399

    سلام اقای دکتر عزیز
    یکی از بستگان جدیدابه همین بیماری پانیک مبتلا شدن که بعد از شیمی درمانی بیشتر هم شده میخاستم بدونم میشه درمانش کرد یاباید پیشگیری کرد ؟ممنون از شما
    درظمن خدمت شما عرض کنم که شیمی درمانی بخاطر بیماری قبلیشون بود ربطی به پانیک نداره بازم ممنون

    • دکتر بهشتیان 24 مهر 1399

     درود بر شما دوست عزیز
     اگه مشکل پنیک دلیل فیزیولوژیک نداشته باشه میشه از طریق روان درمانی حلش کرد.

   • ناهید 7 آبان 1399

    سلام اقای دکتر خسته نباشید من ۲۸ سالمه و ۲ سال هست که به حملات پانیک مبتلا هستم و شروع بیماریم از ی دعوای شدید رخ داده من الان اسنترا و گاباپنتین میخورم و الان خیلی بهترم اما هر بار که دعوا میبینم دوباره حملات شروع میشن میخواستم راهنماییم کنین ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *