0
0910910 50 10

هیپنوتیزم چیست؟ 7 نکته درباره هیپنوتیزم که نمی دانستید + فایل صوتی

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم چیست؟ کمی به این سؤال فکر کنید. چه پاسخی به ذهن شما می آید؟ در طول سال ها برگزاری کلاس های خود هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی متوجه شدم که اکثراً نمی دانند هیپنوتیزم دقیقاً چیست و تعریف درستی از آن ندارند. همین مسأله باعث شده که باورهای نادرستی دربارۀ هیپنوتیزم داشته باشند. در این مطلب سعی می کنم پاسخ روشن و ساده ای به این سؤال بدهم.

آرتور ربر درلغت نامه روانشناسي خود درباره هيپنوتيزم مي گويد: كمتر اصطلاحي در روانشناسي وجود دارد كه مانند هيپنوتيزم تا این حد مبهم و گيج كننده باشد. البته دلیل این ابهام، به مغز و کارکردهای آن بر می گردد که هنوز دانشمندان اطلاع دقیقی از ساختار مغز و نحوه عملکرد آن ندارند (هر چند در دهه های اخیر پیشرفت های بسیار زیادی در این حوزه رخ داده است).

ساده ترین تعریفی که می توان از هیپنوتیزم کرد این است: هیپنوتیزم نوعی ریلکسیشن متمرکز است که با کنار زدن ضمیر خودآگاه، دسترسی به ضمیر ناخودآگاه را راحت تر می کند و این ویژگی، مهمترین نقطه قوت هیپنوتیزم است. همه می دانیم که بسیاری از عادات، مشکلات، باورها و رفتارهای ما ناشی از ضمیر ناخودآگاه ماست (تعبیر کوه یخ فروید را حتما شنیده اید که می گوید سرچشمه90 درصد باورها، افکار، احساسات و رفتارهای ما ضمیر ناخودآگاه ماست) و هیپنوتیزم می تواند ضمیر ناخودآگاه را در دسترس ما قرار دهد. به نظرتان فوق العاده نیست!

هیپنوتیزم مثل لیزر است.

وقتی فردی هیپنوتیزم می شود، حالت متفاوتی از هشیاری را تجربه می کند و با دقت و تمرکز بیشتری می تواند به درون خود توجه کند بنابراین چون توجه او کاملاً محدود و متمرکز شده با دقت و سرعت بیشتری می تواند مسایل درونی خود را اصلاح کند. می توان گفت توانایی فوق العاده هیپنوتیزم شبیه لیزر است و می دانیم که لیزر چیزی جز نور متمرکز شده نیست.

شاید علاقه مند به مطالعه این مقاله هم باشید: ضمیر ناخودآگاه چیست و چه کارکردی دارد؟

توجه محدود و متمرکز، فقط در هیپنوتیزم رخ نمی دهد. هر فعالیتی که با توجه و تمرکز بالا انجام شود، شبیه هیپنوتیزم است؛ مثلا زمانی که فردی با تمام وجود غرق در تماشای فیلم مورد علاقه اش هست در حال تجربه کردن نوعی هیپنوتیزم سبک است. دفعۀ بعد که به سینما یا کنسرت رفتید کمی به واکنش های افراد توجه کنید تا به این مسأله پی ببرید!

آموزش خودهیپنوتیزم

در طول روز هم هیپنوتیزم را تجربه می کنیم.

محققین معتقدند زمان هایی که ما در طول روز غرق در انجام یک کار یا فعالیت می شویم در حال تجربه هیپنوتیزم سبک هستیم. برخی از محقّقین (از جمله میلتون اریکسون برجسته ترین هیپنوتیزور دهه های اخیر) چنین شرایطی را نوعی خود هیپنوتیزم می دانند.

هیپنوتیزم خواب نیست.

نکته بسیار مهم این است که هیپنوتیزم خواب نیست. این باور غلطی است که اکثر افراد درباره هیپنوتیزم دارند. فردی که هیپنوتیزم می شود هشیاری کاملی نسبت به محیط اطراف خود دارد، صداهای محیط را می شنود و با درمانگر خود ارتباط برقرار می کند اما هر چیزی به سادگی حواس او را پرت نمی کند زیرا توجه او کاملاً متمرکز به کاری است که انجام می دهد (شبیه لیزر).

افزایش آرامش و توجه در هیپنوتیزم

در هیپنوتیزم بدن شما در حالت آرامش است و به سادگی دچار حواس پرتی نمی شوید و ذهن انتقادگر و تحلیل گر شما کمتر مزاحمت ایجاد می کند. معمولاً اکثر افرادی که هیپنوتیزم را تجربه می کنند آن را به شکل یک آرامش عمیق و لذت بخش توصیف می کنند.

افزایش قدرت تلقین پذیری در هیپنوتیزم

وقتی فردی در حالت هیپنوتیزم قرار می گیرد قدرت تلقین پذیری او افزایش قابل ملاحظه ای پیدا می کند و دلیل آن همانطور که گفتم دسترسی به ضمیر ناخودآگاه است. در چنین شرایطی تلقین هایی که درمانگر یا خود فرد می کنند اثر بیشتری در ذهن ناخودآگاه او خواهد داشت.

قدرت تجسم در هیپنوتیزم افزایش پیدا می کند

در حالت هیپنوتیزم، قدرت تجسم فرد افزایش قابل توجهی پیدا می کند و هر چیزی را که تجسم می کند با دقت و جزئیات بیشتری می بیند، می شنود و حس می کند و در برخی از افراد (10 تا 15 درصد) این افزایش قدرت تجسم به حدی است که تجسم برای او مثل واقعیت می شود. یعنی وقتی چیزی را تجسم می کنند برایشان کاملاً واقعی است (درست مثل زمانی که رؤیا می بینیم).

نکته جالب توجه این است که استفاده از تجسم در درمان بسیاری از مشکلات و اختلالات کاربرد دارد و هیپنوتیزم می تواند به درمان این مشکلات کمک زیادی کند.

وقتی فردی هیپنوتیزم می شود چه حسی دارد؟

هیپنوتیزم شبیه ریلکسیشن عمیق است. کسی که هیپنوتیزم شده است احساس آرامش عمیق همراه با سستی و کرختی در اعضای بدن خود می کند. از طرف دیگر صدای درمانگر و سایر صداهای محیطی را می شنود اما حواس او به سادگی پرت نمی شود.

خلاصه و جمع بندی

به طور خلاصه می توان گفت که هیپنوتیزم 4 نشانه زیر را دارد:

 • افزایش قدرت تجسم: در حالت هیپنوتیزم قدرت تجسم ما افزایش پیدا می کند و در برخی از افراد تجسم عین واقعیت می شود.
 • افزایش تلقین پذیری: در حالت هیپنوتیزم قدرت تلقین پذیری فرد افزایش پیدا می کند و ساده تر می توان ناخودآگاه را تحت تأثیر قرار داد.
 • توجه محدود شده: با آنکه در حالت هیپنوتیزم فرد نسبت به محیط اطراف خود هشیاری دارد اما حواس او به سادگی پرت نمی شود و توجه او محدود به فرایندهایی است که در حالت هیپنوتیزم برایش رخ می دهد.
 • افزایش آرامش: در حالت هیپنوتیزم فرد آرامش عمیقی دارد و معمولاً افرادی که هیپنوتیزم می شوند آن را معادل ساعت ها خواب عمیق می دانند.

امیدوارم پس از مطالعۀ این مطلب پاسخ روشنی برای سؤال هیپنوتیزم چیست؟ پیدا کرده باشید. در مطلب دیگری به کاربردهای هیپنوتیزم خواهم پرداخت.

منبع: کلینیک هیپنوتیزم

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات هیپنوتیزم دکتر بهشتیان

 

(برای مطالعه هر مقاله روی عنوان آن کلیک کنید)

1-هیپنوتیزم چیست؟ 7 نکته درباره هیپنوتیزم که نمی دانستید + فایل صوتی

2- هیپنوتیزم درمانی: 12 باور غلطی که اکثر افراد دارند.

3- آیا هیپنوتیزم از نظر علمی واقعیت دارد؟

4- هیپنوتیزم بیدار چیست؟

5- کاربردهای هیپنوتیزم درمانی + فایل صوتی

6- روش کار متخصص هیپنوتیزم (هیپنوتراپیست) + فایل صوتی

7- دوره جامع آموزش هیپنوتیزم + فایل صوتی

8- آموزش خود هیپنوتیزم سریع + فایل صوتی

9- لاغری سریع و بدون بازگشت به کمک هیپنوتیزم

10- هیپنوتیزم درمانی اضطراب اجتماعی

11- کنترل درد با هیپنوتیزم (جایگزین مسکن های شیمیایی)

دیدگاه کاربران
 • پارسا 27 فروردین 1400

  سلام من پنج ساله عاشق یک پسری هستم البته اونم عاشقم هست و همین امر باعث شده بترسم به ازدواج فکر کنم خواهشا یک راحلی پیشنهاد کنید تا بتونم ازدواج کنم

 • مجی 27 فروردین 1400

  شما تهران تشریف دارین ؟
  چند جلسه لازم هس؟ چجوری وقت میدین؟
  هزینه هر جلسه چقدر هس؟

 • مجی 27 فروردین 1400

  سلام میشه با هیپنوتیزم یه چیزاییرو درباره ی گذشته یه فردفراموش کرد یا نادیده گرفت و بهشون یه حالت خنثی داد که دیگه فکر و ذهن رو درگیر نکنه و اذیتت نکنه؟

  • دکتر بهشتیان 27 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیزف بله امکانش هست با روان درمانی کاری کرد که خاطرات گذشته آزار دهنده نباشه

 • رهام 14 فروردین 1400

  خسته نباشید مجدد
  میخواستم بدونم که اجازه ی گرفتن شماره ی همراه شما رو دارم
  چون که سوال ها زیاد و یک کهکشانی سوال داخل مغزم وجود داره و یک عالمه علاقه و صحبت
  البته شما اگه دوست داشتید هم می توانید ندید مشکلی نیست .

  • دکتر بهشتیان 17 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز سئوالی دارید لطفا در سایت مطرح کنید.

 • رهام 14 فروردین 1400

  سلام مجدد خسته نباشید
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  هیبنوتیزم رو ی حیوان ها هم اثر گذار هست ؟

 • رهام 14 فروردین 1400

  سلام خسته نباشید جناب دکتر
  من یک سوالی داشتم میشه که چند نفر رو با هم هیبنوتیزم کرد ؟
  من تمام سایت هاتون و مقاله هاتون رو دیدم و فایل های صوتی تون رو گوش دادم و همرو خوندم اما جایی در باره ی این موضوع حرف نزده بودید که آیا میشه که چند نفر آدم رو با هم هیبنوتیزم کرد یا نه
  ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار آدم هایی میگذارید که به موضوع های روانشناسی و هیبنوتیزم خیلی اهمیت میدند و این گونه موضوع ها رو دوست دارند

  • دکتر بهشتیان 15 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز بله امکان هیپنوتیزم گروهی وجود داره

 • حمید 10 فروردین 1400

  با سلام عرض ادب و احترام
  آقای دکتر یکی از دوستان من دو سال پیش به زنش خیانت کرده و دست بر قضا مچش رو زنش گرفته الان دوسال هست که دوستم رو خونه راه نمیده حدود یک سالی بود که حتی باهاش صحبت نمی‌کرد ولی الان یک سالی هست که فقط در حد صحبت و خرید برای خونه بهش اجازه میده رفت و آمد کنه ولی اجازه رابطه جنسی رو نمی‌ده چون توی ذهنش هنوز اون لحظه ای که شوهرش بهش خیانت کرده هست آیا با هیپنوتیزم میشه اون لحظه رو برای همیشه پاک کرد ممنون میشم جواب بدین

  • دکتر بهشتیان 27 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز در صورتی که این خانم تمایل داشته باشن روی مشکلشون کار کنن امکان درمانشون هست

 • علیرضا 1 فروردین 1400

  سلام جتاب دکتر
  من حس همجنسگرایی دارم ایا با هیپنوتیزم میشه این مشکلو حل کرد؟

  • دکتر بهشتیان 1 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز
   بستگی به شدت و ریشه مشکل شما داره باید بررسی بیشتری انجام بشه تا بتونم بگم آیا با هیپنوتیزم قابل درمان هست یانه

 • پسرک 28 اسفند 1399

  با سلام .
  میخاستم از طریق خود هیپنوتیزم به اولاً ضمیر ناخوداگاهمو اصلاح کنم و همچنین برای دیدن خواب روشن کمک بگیرم چون هدف برون فکنی هست بنظرم خودهیپنوتیزم میتونه وسیله ی خوبی برای برون فکنی باشه.

 • عباس 18 اسفند 1399

  سلام آقای دکتر
  یکی از بستگان ما یک ماشین صفر کیلومتر را داخل پارکینگ ما گذاشت و چند روز پیش متوجه شدیم که کلیومترش شده ۵۰ و باعث بی اعتمادی در خانواده شده روی هیبنوتیزم کمکم میکنه ممنون میشم اگر جواب بدید

  • دکتر بهشتیان 18 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز متوجه نشدم هیپنوتیزم چه کمکی می خواهید به شما بکنه؟

 • محمدی 15 اسفند 1399

  سلام آقای دکتر دقیقا هیپنوتیزم چه خاصیتی داره!؟

  • دکتر بهشتیان 15 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز مقاله کاربردهای هیپنوتیزم را در سایت مطالعه کنید

 • 9371437263 13 اسفند 1399

  سلام اقای دکتر ببخشید ایا راهی برای ارتباط با ناخوداگاه و دستور پذیر کردن ناخوداگاهوجود داره ؟
  که خودمون هر وقت خواستیم بتونیم چیز جدیدی بهش تلقین کنیم و اون بپذیره؟

  • دکتر بهشتیان 13 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره آموزش خود هیپنوتیزم می تونه شما را بابه هدفتون برسونه

 • فاطیما 12 اسفند 1399

  سلام وقتتون به خیر. یه سوال داشتم. اگر فردی به شخصی به مدت چند سال علاقه داشته باشه و حالا بخواد عشق یک طرفه اش رو تموم کنه و اون شخص و تمام خاطراتش رو فراموش کنه این عمل با انجام هیپنوتیزم قابل انجام خواهد بود؟ ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر بهشتیان 15 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله امکان اینکه بتونید با این جدایی کنار بیایید هست اما اینکه بخواهید مثلا تمام خاطرات چچند سال زندگی تون را که با اون فرد رابطه داشتید پاک کنید امکان پذیر نیست

 • محمد امین صالح نژاد 5 اسفند 1399

  سلام خدمت جناب اقای دکتر عزیز
  برای شروع هیپنوتیزم از سن 15 سالگی میتونم شروع کنم به گیاه خواری و هیپنوتیزم من از اعلان علاقه زیادی به هیپنوتیزم پیدا کردم و برای سن من آیا مشکلی پیش خواهد امد ?
  ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدید .

  • دکتر بهشتیان 7 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز یادپیری هیپنوتیزم ربطی به گیاه خواری نداره

 • P.garivani 22 بهمن 1399

  سلام آقای دکتر میشه با هیپنوتیزیم یکی رو عاشق خود کنیم و جواب مثبت رو ازش بگیریم.
  لطفا پاسخ دهید ممنون

  • دکتر بهشتیان 15 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم روشی هست برای تاثیر گذاری روی ناهشیار خودتون نه افراد دیگه

 • بهار 13 بهمن 1399

  سلام من برام مشکلی پیش اومده من امروز غروب خونه خالی ساکت بود مدیتیشن کردم و با همه دفعات فرق داشت نمیتونم حسم توصیف کنم جز اون ذهنم خیلی قوی هستش به راحتی میتونم ذهنم از هر چیزی خالی کنم صدا هارو ساکت کنم اما جز اینکه امروز غروب خیلی مدیتیشن متفاوت بود بعد مدیتیشن یک شمع روشن کردم به شمع نگاه کردم به سوزش چشمام توجهی نکردم اونقدر که انگار همه چیز مهو شد جز شمع بعد چشمام بستم به بین آبروهام نگاه کردم به تاریکی مطلق بین آجنام با اینکه چشمام بسته بود اما نور شمع تو تاریکی میدیدم و همین بین با خودم تکرار کردم که درسم بخونم من اصلا دختر آرامی نیستم اما از آون لحضه سر درسی که یک ماه یک ماه لای دفتر باز نمیکردم رفتم شروع کردم درس خوندن انگار یک چیزی از درونم وادارم میکرد این درس تموم کنم حالم خیلی عجیب انگار توی خودم قرار دارم نمیدونم اصلا چطور توصیف کنم هوشیار هستم اما آرامش خیلی عجیبی دارم تا ذره ای میخوام اعصبانی بشم انگار یک صدایی از درون این اعصبانی بر طرف میکنه هیچ فکری حتی دیالوگی تو سرم نیست بدنم کرخت صدا ها هم میشنوم ولی مهم نیست هیچی حالم خیلی عجیب همه چیز به نظر بی اهمیت میاد خیلی آرومم من بچه خیلی شری بودم حال الانم نمیتونم توصیف کنم چرا اینطوری شدم ؟

 • محمد موسوی 12 بهمن 1399

  سلام و عرض خسته نباشید
  جناب آقای دکتر عزیز آیا امکان اینکه از طریق هیپنوتیزم بتوانیم شخصی که دچار اعتیاد از نوع مواد مخدر صنعتی جدید که تاثیر گذاری مستقیم روی مغز فرد داره و با جسم فرد چندان تاثیری نداره رو درمان کرد یا به نوعی با ورود به ضمیر ناخودآگاه فرد نوعی نفرت یا فراموشی اون مادهدمخدر رو پدید آورد؟تا شخص پس بیداری دنبال مواد نره.
  ممنون میشم اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید.
  تشکر

 • عباس 3 بهمن 1399

  چگونه میتونم هیپنوتیزم رو یاد بگیرم

 • مهدیه 3 بهمن 1399

  سلام ببخشید آقای دکتر اصلأ هیپنوتیزم یعنی چی برا سنین است و برای سن پایین چ ضرری دارد

 • سلمان 29 دی 1399

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما

  من در یک خانواده فوق العاده مدهبی بزرگ شدم و همین امر باعث شده بود که سمت جنس مخالف نرم اما مدتی هست ک دیگ متنفرم شدم و علاقه مند ب همجنس شده ام

  میخواستم ببینم بااین روش امکان درمان وجود داره یانه؟

 • میلاد 27 دی 1399

  سلام خسته نباشید
  ایا هیپنوتیزم برای درمان همجنسگرایی تاثیر گذار هست؟

 • علی 20 دی 1399

  سلام آقای دکتر
  من شبها که فکرم درگیره و خوابم نمیبره یه حالتی هست که متمرکز میشم رو فکرم وشمامو میبندم و دایره های رنگی تو در تومیبینم و یواش یواش احساس سبکی میکنم و آرامش خاصی بهم دست میده بعضا حتی سبک شدن تک تک اعضای بدنم رو حس میکنم و یعدش خوابم میبره . این هیپنوتیزمه؟ و آیا میتونم با تمرین همین آرامش رو با هیپنوتیزم به اطرافیانم منتقل کنم؟

 • ساناز 16 دی 1399

  سلام اقای دکتر
  اینکه با هیپنوتیزم میشه یک نفر رو کنترل کرد ایا درسته؟یعنی بگی فلان کارو بکن و اون انجام بده و اگر این امکان هست این چه نوع هیپنوتیزمیه؟؟؟واقعا ذهنمو درگیر کرده و ممنون میشم اگر جواب بدید

  • دکتر بهشتیان 16 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز، امکان کنترل کامل دیگران توسط هیپنوتیزم وجود نداره بیشتر این حرف ها تبلیغاتی و غیر علمی هست

 • ایدا 15 دی 1399

  سلام وقت بخیر ایا نقص توجه تمرکز رو میشه با هیبنوتیزم درمان کرد؟

  • دکتر بهشتیان 16 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز ، بستگی به ریشه و علل این مشکل داره اما با کمک هیپنوتیزم میشه توجه و تمرکز را بهتر کرد

 • آرین 11 دی 1399

  سلام ببخشید تو چه رده های سنی میتونن این کار رو انجام بدن اگه بگین ممنون میشم آقای دکتر

  • دکتر بهشتیان 12 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم محدودیت سنی نداره

 • حسین 10 دی 1399

  سلام اقای دکتر،من میخام یک سری عادات رفتاری که برام آزاده دهنده است،مثل گوشه گیری،خجالت از حرف زدن در جمع،خودارضایی؛ترک کنم و عادت درست رو بزای یک زندگی سالم جایگزین کنم،آیا امکانِ ترک عادات و جایگزینی با هیپنوتیزم امکان پذیره؟واقعا ممنون میشم جواب بدید حیاتیه برام این موضوع

  • دکتر بهشتیان 12 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز ترکیب هیپنوتیزم و روان درمانی می تونه مشکل تون را حل کنه .

 • سوده 6 دی 1399

  سلام آقای دکتر میشه با هیپنوتیزم خجالتی بودن رو درمان کرد

  • دکتر بهشتیان 9 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز اولین تحقیقی که در زمینه هیپنوتیزم بالینی در ایران توسط من انجام شده درباره درمان خجالتی بودن با کمک هیپنوتیزم در سال 1384 بود.

 • سونیا 6 دی 1399

  سلام وقت بخیر ایاافرادی که باروح.جن.یاهمزاد سروکاردارن ودائم مورد ازارو اذیت قرار میگیرن رو میشه باهیپنوتیزم درمان ورد؟؟؟

 • فاطمه 28 آذر 1399

  سلام آقای دکتر من یکسال هست گردنبندم گم شده وشک دارم به پسرم که داده باشه به یه بچه ی دیگه،آیا با هیپنوتیزم میشه فهمید که اون برداشته یانه،ممنون

 • سید هانی عربشاهی 23 آذر 1399

  سلام
  وقت بخیر
  برای درمان بیماری وسواس شستشوی شدید استفاده کرد.
  سپاس از اطلاعات مفید شما

  • دکتر بهشتیان 23 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم به تنهایی نمی تونه وسواس را درمان کنه اما با ترکیب روش های درمانی دیگه اثر بخشی اون روش ها را زیادتر می کنه و ما در در دوره درمان غیرحضوری وسواس از هیپنوتیزم در کنار سایر روش های درمانی برای درمان وسواس استفاده کردیم.

 • مهدی 18 آذر 1399

  سلام خسته نباشین
  ببخشید میشه بعد از خوردن مشروبات الکلی هیپنوتیزم کرد؟

  • دکتر بهشتیان 19 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   نه امکان پذیر نیست چون میزان هشیاری کمتر میشه

 • فاطمه 15 آذر 1399

  سلام خسته نباشیداقای دکتر..من خواستگاری دارم که عده ای میگن ایشون معتادبودن وترک کردن وعده ای هم معتقدند الان ایشون معتادهستند..وخودشون اصراربراین موضوع دارن که نه معتادبودن ونه هستن..میخواستم بدونم آیا هیپنوتیزم کمکی به فهمیدن حقیقت میکنه؟؟
  چون پای زندگی وایندم درمیونه این پرسش خیلی برام مهمه که شماپاسخگوی ان باشین

  • دکتر بهشتیان 19 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز شرایط متعددی هست برای اینکه بشه از طریق هیپنوتیزم حقیقت را متوجه شد. و نمیشه با قطع گفت میشه این کار را کرد

 • Zahra 12 آذر 1399

  سلام آقای دکتر میخاستم بدونم هیپنوتیزم توانایی بازخوانی ذهنیت گذشته رو داره؟؟؟؟ چند سال پیش یه نفر توی عالم خواب اسم اعظم خدارو به من گفت وقتی بیدار شدم تو تاریکی شب تموم آسمون روشن بود من خیلی ترسیدم از ترسم همه چی یادم رفت لطفا کمکم کنید

 • مهدی 9 آذر 1399

  دکتر جان سلام با هیبنوتیزم میشه با کسانی که از دنیا رفتن توی رویا ارتباط گرفت؟؟

  • دکتر بهشتیان 10 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   از طریق هیپنوتیزم نمیشه ارتباط گرفت اما میشه با کمک هیپنوتیزم رویا ایجاد کرد

 • Mahi 4 آذر 1399

  با عرض سلام خدمت دکتر عزیز
  من یکی رو می شناسم ک از سن کم مثلا دو و سه بخاطر ترس و وحشت لکنت زبون گرفته. خیلی جاها هم رفتن واسه درمان اما نتیجه نداده ب قول خودش ذهنش اون ریتم و لهجه سابق رو حذف کرده. الانم بیست و یک سالشه
  الانم میخواد هیپنوتیزم انجام بده
  ب نظر شما درمان میتونه بشه لکنتش؟
  ممنون میشم جواب بدید ، خدا قوت

  • دکتر بهشتیان 4 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله امکان درمان لکنت با هیپنوتیزم در کنار روان درمانی هست

 • R...A 4 آذر 1399

  با عرض سلام خدمت دکتر عزیز
  من یکی رو می شناسم ک از سن کم مثلا دو و سه بخاطر ترس و وحشت لکنت زبون گرفته و کلا ذهنش ب قول خودش اون ریتم و لهجه رو فراموش و حذف کرده و الان بیست و یک سالشه
  الان تنها راهش هیپنوتیزم هستش، بنظر شما امیدی هست واسش ک تو این نوع درمان رفع بشه لکنتش؟

  ممنون میشم جواب بدید، خدا قوت

 • mohammad 4 آذر 1399

  سلام اقای دکتر ممکنه تاثیر هیپنوتیزم بعد از مدتی از بین بره

 • mohammad 4 آذر 1399

  سلام اقای دکتر وقتی که هیپنوتیزم انجام میدیم بعد از مدتی ممکنه تاثیرش از بین بره؟

  • دکتر بهشتیان 4 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله اگه از روش درمانی درستی استفاده نشه اثرات هیپنوتیزم موقتی هست مثلا تلفین در هیپنوتیزم معمولا اثرات کوتاه مدت داره

 • R.A 3 آذر 1399

  با هیپنوتیزم میشه لکنت زبان یه فرد جوان درمان بشه؟؟

  • دکتر بهشتیان 3 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز اگه ریشه لکنت زبان روانشناختی باشه بله امکان درمانش هست

   • علی 24 بهمن 1399

    درود خدمت جناب دکتر بهشتیان
    میشود از هیپنوتیزم بر درمان سرطان کمک گرفت.
    سپاس

    • دکتر بهشتیان 26 بهمن 1399

     درود بر شما دوست عزیز
     هیپنوتیزم به عنوان طب مکمل میتونه مفید باشه و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنه . البته باید در کنار سایر روش های درمان معمول پزشکی استفاده بشه

 • مینا 23 آبان 1399

  سلام استاد با هیپنوتیزم میشه از اوضاع کسی باخبر شد یا از کسی درخواست انجام کاری رو کرد؟

  • دکتر بهشتیان 24 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم بیشتر روی جسم و روان خود فرد می تونه اثر داشته باشه

 • مینا 23 آبان 1399

  سلام. با هیپنوتیزم میشه از اوضاع حال کسی با خبر شد یا باهاش ارتباط برقرار کرد؟ یا از کسی درخواست کاری کرد؟

  • فرشته 10 فروردین 1400

   سلام. با هیپنوتیزم میشه خاطره ای که یادمون رفته به خاطر بیاریم؟

   • دکتر بهشتیان 11 فروردین 1400

    درود بر شما دوست عزیز
    بستگی به میزان هیپنوتیزم پذیری شما و خاطره ای که فراموش کردید داره. اما به طور کلی میشه گفت امکانش هست.

 • سولماز 13 آبان 1399

  با هیپنوتیزم میشه عشقی رو فراموش کرد؟؟

  • دکتر بهشتیان 14 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله با کمک هیپنوتیزم میشه اثرات خاطرات گذشته اصلاح کرد.

 • مهدی 11 آبان 1399

  سلام آقای دکتر آیا با خود هیپنوتیزمی میشه تمرکز رو برای درس خوندن بالا برد؟

  • دکتر بهشتیان 11 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله امکانش هست

 • فاطمه دولتخواه 6 آبان 1399

  سلام اقای دکتر یکسری خیالات و افکار چرت و پرت مزاحم و ازاردهنده چندوقت پیش بطور کاملا اتفاقی که قبلا هرگزتو زندگیم نبود به ذهنم اومده الان تقریبا یه دوماهی میگذره الان تونستم تقریبا باخودم مبارزه کنم و بافکرای خوب جایگزینش کنم اما یاد و خاطرش تو ذهنم هست ایا هیپنوتیزم بهم کمک میکنه

  • دکتر بهشتیان 9 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   هیپنوتیزم به تنهایی نه اما همراه با یک روش درمانی دیگه می تونه بهتون کمک کنه افکار آزاردهنده ذهن تون را کنترل کنید.

 • شبنم 21 مهر 1399

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من معمولا خواب هایی رو میبینم که جنسیتم عوض شده یا یه جهان موازی هستم ، و یا صحنه هایی رو تو بیداری به خاطر میارم که هیچوقت اونجا نبودم ، به واسطه هیپنوتیزم میشه متوجه زندگی قبل شد ؟

 • rozhina 19 مهر 1399

  سلام استاد
  میخواستم ببینم با هیپنوتیزم میشه جاهایی ک قبلا نبودیم و تو ذهنمون بریم؟!

  • دکتر بهشتیان 20 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   میشه به صورت تخیلی به جاهایی که قبلا نبودید رفت اما به صورت واقعی امکان پذیر نیست.

 • علیرضا احمدی 11 مهر 1399

  سلام وارادت آقای دکتر لطفا درخصوص آموزش حضوری لطفا راهنمایی فرمایید

  • دکتر بهشتیان 11 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره آموزش حضوری هیپنوتیزم درمانی فعلا به دلیل کرونا برگزار نمی شه اما دوره آموزش خود هیپنوتیزم در سایت هست و دوره حضوری هم برگزار میشه

 • MATIN 9 مهر 1399

  با سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتان

 • سهی 22 شهریور 1399

  سلام ببخشید
  فردی که هیپنوتیزم شده نمی فهمه چی می گه

  • دکتر بهشتیان 23 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   در خلسه هیپننوتیزمی فرد کاملا هشیار هست و به حرف هایی که می زنه و صداهایی که می شنوه آگاه هست.

 • roya 31 مرداد 1399

  سلام من مشکلات خیلی زیادی رو از بچگی با خواهرم داشتم وبا اینکه الان ازدواج کردیم این‌مشکلات به صورت بزرگتری هست و این باعث شده در خوش ترین لحظات زندگیم ناراحت باشم و نتونم اونجوری که دلم میخواد زندگی‌کنم ایا میشه با هیپنوتیزم درمانی این همه خاطرات مخرب و بد رو کمرنگ کنم ؟

  • دکتر بهشتیان 1 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   ترکیب هیپنوتیزم و درمان روانپویشی می تونه اثرات منفی خاطرات را اصلاح کنه منتها باید ابتدا مشخص بشه نوع وشدت این مشکلات به چه صورت بوده تا بر اساس اون بهترین اقدام را تعیین کنیم.
   اما به صورت کی می تونم بگم که میشه اثرات مخرب گذشته بر حال را میشه درمان کرد.

 • davud 21 مرداد 1399

  با سلام خدمت شما لطفا جواب سریع میخواهم اگر امکانش هست
  ایا میشه به کسی در مورد چیزی مشکوک بود واز طریق این فن حقیقت را از او فهمید اگر میشود
  لطفا بفرمایید کجا وکی میتوانم خدمت برسم
  خیلی مهمه دکتر جان

  • دکتر بهشتیان 23 مرداد 1399

   سلام و درود بر شما دوست عزیز
   نه متاسفانه امکان انجام این کار معمولا ممکن نیست

 • mahdi 15 مرداد 1399

  سلام میشه منابعی الکترونیکی درمورد هیپنوتیزم برای شروع معرفی کنید با تشکر از دکتر بهشتیان

  • دکتر بهشتیان 16 مرداد 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   به زودی دوره خود هیپنوتیزم در سایت فعال خواهد شد که می تونید از آن استفاده کنید

   • عباس 3 بهمن 1399

    چگونه میتونم هیپنوتیزم رو یاد بگیرم

 • ا 14 مرداد 1399

  سلام برای درمان ترس هم است؟

  • دکتر بهشتیان 14 مرداد 1399

   درود بر شما بله با هیپنوتیزم میشه انواع ترس ها (البته ترس های شرطی ) را درمان کرد.
   به زودی در سایت دوره غلبه بر ترس در بخش دوره ها فعال میشه که به کمک اون می تونید بر ترس های خودتون غلبه کنید در این دوره از خودهیپنوتیزم و روش های درمانی دیگه برای درمان ترس استفاده شده

  • هانیه 17 دی 1399

   سلام و خسته نباشید خدمت دکتر بزرگوار
   من داشتم نظر دوستان رو میدیدم و خواستم مطمئن بشم واقعا چی هست
   فکر میکنم یه رویا خیلی قوی باشه فقط رویا اصلا تو واقعیت وجود نداشته باشه مثل به افسانه میشه خودتون دقیق تر و واضح تر بگید
   اصلا اثر داره
   چجوری هس
   از کجا میاد
   مثل اینکه دوای هر دردی هس اینجور که معلومه دقیق تر توضیح بدید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *