هیپنوتیزم

روش کار متخصص هیپنوتیزم (هیپنوتراپیست) + فایل صوتی

در این مطلب سعی می کنم پاسخ مشخص و دقیقی به این ۳ سئوال بدهم. دکتر هیپنوتیزم یا متخصص هیپنوتیزم چطور مشکل من را حل می کند؟ و درمان مشکل من با هیپنوتیزم چند جلسه طول می کشد؟ چطور یک متخصص هیپنوتیزم خوب در تهران یا هر شهر دیگری انتخاب کنم؟ در ادامه این مطلب از کلینیک آرامش مجله دکتر بهشتیان به روش کار یک متخصص هیپنوتیزم خواهیم پرداخت.

قبل از هر توضیحی باید بگویم که اصطلاح دکتر هیپنوتیزم درست نیست. کسی به نام دکتر هیپنوتیزم و رشته ای به نام هیپنوتیزم وجود ندارد.

هیپنوتیزم درمانی یکی از روش های درمانی است که توسط دکتر روانشناس مورد استفاده قرار می گیرد. چون هیپنوتیزم فقط ابزاری است که به کمک روانشناس می آید تا فرایند روان درمانی او را اثربخش تر کند و هیپنوتیزم به تنهایی کاربرد خاصی ندارد.

به همین دلیل فردی که فقط با هیپنوتیزم آشنا باشد و با آسیب شناسی روانی آشنا نباشد و بر فرایند روان درمانی تسلط لازم نداشته باشد نمی تواند به طور اثربخشی از هیپنوتیزم در درمان خود استفاده کند. البته منظورم از تسلط بر فرایند روان درمانی مطالعه یک یا چند جلد کتاب یا فقط شرکت در یک کارگاه نیست.

پس هر جا در این مقاله از کلمه دکتر هیپنوتیزم یا متخصص هیپنوتیزم یا هیپنوتراپیست استفاده کردم منظورم دکتر روانشناس یا مشاوری است که از هیپنوتیزم استفاده می کند.

لطفا قبل از مطالعه ادامه مطلب این فایل صوتی را گوش کنید. در این فایل توضیحاتی درباره هیپنوتیزم درمانی داده ام.

مراحلی که دکتر هیپنوتیزم برای درمان مشکل شما استفاده می کند همان مراحلی است که برای درمان سایر مشکلات با  استفاده از سایر روش های روان درمانی (مثل شناخت درمانی، روانپویشی، طرحواره درمانی و غیره) به کار می برد. به عبارت دیگر اصول هیپنوتیزم درمانی با سایر روش های روان درمانی تفاوت بنیادین ندارد.

به طور کلی برای درمان هر مشکلی هیپنوتراپیست ۴ مرحله زیر را طی می کند.

مرحله ۱- متخصص هیپنوتیزم ابتدا نوع و شدت مشکل شما را بررسی می کند.

اولین گام در هر روش درمانی تعیین نوع و شدت مشکل شماست. که روانشناس معمولا در جلسه اول با انجام مصاحبه بالینی به این هدف دست پیدا می کند . روان درمانی بر پایه تشخیص درست استوار است و اگر تشخیص به درستی انجام نشود اقدامات درمانی بعدی بیهوده خواهند بود.

پس انتظار اینکه در جلسه اول هیپنوتراپیست  فرایند درمان را شروع کند؛ بدون آنکه اشراف کاملی به مشکل شما داشته باشد؛ غیرمنطقی و غیراصولی است.

شروع هیپنوتراپی بدون تشخیص مثل این است که به دکتر ارتوپد مراجعه کنید و انتظار داشته باشید دکتر قبل از هر گونه معاینه دست تان را گچ بگیرد!!

نکته دیگر این است که ممکن است هیپنوتراپیست پس از تعیین مشکل تان به این نتیجه برسد که بهتر است از روش درمانی دیگری باید برای حل مشکلتان استفاده کند. هدف دکتر روانشناس این است که در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن بتواند مشکل شما را حل کند.

پس اگه به روانشناس خود اعتماد دارید اجازه دهید مسیر درمان را او تعیین کند.

مرحله ۲: دکتر هیپنوتیزم میزان هیپنوتیزم پذیری شما را بررسی می کند.

پس از آنکه مشکل شما توسط متخصص هیپنوتیزم تعیین شد و به این نتیجه رسید که برای حل آن بهتر است از هیپنوتیزم استفاده کند در گام دوم میزان هیپنوتیزم پذیری شما را تعیین می کند.

همانطور که در مقاله دیگری مفصل تر توضیح دادم میزان استعداد هیپنوتیزم پذیری افراد مختلف متفاوت است و بهترین راه تشخیص آن انجام تست های هیپنوتیزم پذیر توسط هیپنوتراپیست است.

انجام این تست ها عملی و باید به صورت حضوری انجام شوند پس اگر فردی قبل از انجام هرگونه تست یا سئوالی به شما گفت که می تواند شما را هیپنوتیزم کند مطمئن باشید  یا از هیپنوتیزم چیزی نمی داند یا قصد فریب شما را دارد. برخی فکر می کنند حتما در حالت هیپنوتیزم باید تجربیات عجیب و غریبی داشته باشند تا مطمئن شوند هیپنوتیزم شده اند در صورتی که استعداد افراد در هیپنوتیزم پذیری متفاوت است که هیپنوتراپیست در جلسه اول با انجام تست های استانداردی آن را بررسی می کند.

البته تجربیات و تمرینات قبلی ممکن است برای برخی از مراجعین این مرحله را حذف یا کوتاه کند.

مرحله ۳: دکتر روانشناس شما را هیپنوتیزم می کند.

پس از انجام تست هیپنوتیزم پذیری و اطمینان از اینکه قابلیت هیپنوتیزم دارید، روانشناس اقدام به هیپنوتیزم کردن شما می کند. هیپنوتیزم کردن و عمیق کردن خلسه می تواند بین ۱ تا ۵ جلسه طول بکشد که بستگی به میزان استعداد هیپنوتیزم پذیری شما دارد.  البته ممکن است درمانگر مرحله ۳ و۴ را با هم ترکیب کند.

مرحله ۴: هیپنوتراپیست  فرایند درمان را حالت خلسه هیپنوتیزمی شروع می کند.

و در نهایت پس از اینکه متخصص هیپنوتیزم شما را وارد خلسه هیپنوتیزمی کرد؛ درمان به کمک هیپنوتیزم شروع می شود. و همانطور که گفتم در این مرحله هیپنوتراپیست باید به کمک یکی از روش های روان درمانی استاندارد مشکل شما را حل کند.

همانطور که مشخص است مهمترین مرحله درمان ، مرحله ۴ است چون بیشترین وقت از جلسات را به خود اختصاص می دهد و این مرحله است که مشکل شما را حل می کند. به عبارت دیگر هیپنوتیزم شدن هیچ اثر درمانی ندارد و درمانگر از آن برای درمان شما کمک می گیرد.

پس اگر درمانگر تسلط کافی به اصول روان درمانی نداشته باشد یا اینکه روش درمانی نامناسبی را برای حل مشکل شما انتخاب کند حتی اگر هیپنوتیزور خوبی باشد قطعا مشکل شما حل نخواهد شد. به همین دلیل در مقدمه مطلب تاکید کردم متخصص هیپنوتیزم حتما باید روان درمانگر متبحری باشد. و گرنه جلسه درمان به تلقین کردن های ساده محدود خواهد شد که پژوهش ها نشان داده اند تاثیری عمیق و پایدار در مشکلات روانشناختی ندارند.

یکی از مراجعین تعریف می کرد که برای درمان مشکل خود به هیپنوتیزوری که پزشک بود برای درمان وسواس خود مراجعه کرده بود و ایشان در جلسه ایشان را هیپنوتیزم کرده و به او تلقین می کرده « وسواس تو خوب شده است»!!!

پس از چندین جلسه ایشان گفت که وسواس من اصلا بهبود پیدا نکرد و نا امید شده و دیگر مراجعه نکرده بود. متاسفانه شبیه این اتفاق را مراجعان زیادی شنیده ام که همه آنها به خاطر این باور غلط است که با تلقین در هیپنوتیزم می توان مشکلات را درمان کرد. اما تحقیقات متعدد نشان داده است که این نوع تلقیات یا بی اثر هستند یا اثرات کوتاه مدت دارند.

مرحله او تا سوم بسته به استعداد هیپنوتیزم پذیری شما ممکن است بین ۱ تا ۵ جلسه طول بکشد پس انتظار نداشته باشید در همان جلسه اول هیپنوتیزم شوید.

مرحله چهارم هم بسته به نوع و شدت مشکل شما ممکن است بین ۱ تا ۳۰ جلسه طول بکشد.

راهنمای انتخاب متخصص هیپنوتیزم در تهران

تحقیقات مختلف نشان می دهد نتیجه گرفتن در روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی تا حد زیادی به تحبر روانشناس و متخصص هیپنوتیزم دارد. به همین دلیل انتخاب متخصص هیپنوتیزم از اهمیت بالایی برخوردار است. با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه می شوید که افراد زیادی خود را متخصص هیپنوتیزم در تهران یا بهترین متخصص هیپنوتیزم در تهران یا حتی ایران می دانند!! آما آیا می توان به توانایی و تبحر آنها اطمینان پیدا کرد؟

متاسفانه دروغگویی اینقدر در کشور ما به پدیده رایجی تبدیل شده که به سادگی نمی توان به کسی اعتماد کرد به خصوص در فضای مجازی یا اینترنت که شدت این مشکل بیشتر است. حتما شنیده اید که مدرک تحصیلی برخی از نمایندگان مجلس زیر سئوال رفته است!!

مراجعان زیادی را دیدم که وقت و هزینه زیادی را به خاطر عدم تسلط کافی هیپنوتیزم درمانگر بر هیپنوتیزم یا اصول روان درمانی تلف کرده اند. و از آن تاسف بارتر تجربه درمانی بد در ارتباط با یک درمانگر نامناسب نگرش آنها را نسبت به درمان خراب کرده و حتی باعث شده بسیاری از آنها نسبت به درمان مشکل شان نا امید شوند.

برای انتخاب متخصص هیپنوتیزم در تهران حتما رزومه فردی را که انتخاب می کنید به دقت بررسی کنید.  بسیاری از افرادی که ادعای هیپنوتیزم درمانی می کنند رزومه مشخص و قابل اعتمادی ندارند و برخی حتی یک مدرک دانشگاهی مرتبط هم ندارند.

در رزومه این افراد به دنبال محل دقیق تحصیلات دانشگاهی معتبر، پایان نامه ، تحقیقات انجام شده و … بگردید.

در ادامه مطلب سعی می کنم بر اساس تجربه حدودا ۲۰ ساله خود در آموزش هیپنوتیزم به روانشناسان، مشاوران و روانپزشکان برخی از مهمترین ویژگی هایی که برای انتخاب یک دکتر هیپنوتیزم خوب در تهران یا هر شهر دیگری را باید مد نظر داشته باشید را توضیح می دهم.

  • متخصص هیپنوتیزم در درجه اول باید روان درمانگر و روانشناس خوبی باشد.

اولین نکته ای که برای انتخاب دکتر هیپنوتیزم باید در نظر داشته باشید این حتما تحصیلات روانشناسی داشته باشد و از تبحر لازم در روان درمانی برخوردار باشد.

باز هم تاکید می کنم هیپنوتیزم درمانی یک روش درمانی مستقل نیست. به عبارت دیگر، فرد حرفه‌ای در حوزه هیپنوتیزم درمانی از این درمان در ترکیب با سایر انواع رواندرمانی استفاده خواهد کرد.

هیپنوتیزم درمانی هم مثل هر درمان دیگری برای هر کسی مناسب نیست. فقط یک روان درمانگر با تجربه می تواند تشخیص دهد که آیا برای حل مشکل شما باید از هیپنوتیزم استفاده کند یا نه.

پس اگر فردی مدعی شد هر مشکلی را می تواند به کمک هیپنوتیزم درمان کند یا هیپنوتیزم را نمی شناسد یا از اختلالات روانشناسی اطلاعات لازم ندارد.

  • هیپنوتراپیست خوب باید بر تکنیک های مختلف هیپنوتیزم مسلط باشد.

شرط دوم یک دکتر هیپنوتیزم خوب تسلط بر تکنیک های مختلف هیپنوتیزم است بیش از ۱۰۰ روش برای هیپنوتیزم کردن افراد وجود دارد و یک روش برای افراد مختلف مناسب نیست. هیپنوتیزورهای متبحری مثل میلتون اریکسون برای هر مراجع خود یک روش هیپنوتیزمی ابداع می کرد.

  • هیپنوتراپیست خوب باید از تجربه کافی برخوردار باشد.

پژوهش ها نشان می دهد اگر کسی به درستی آموزش دیده باشد حداقل به ۵ سال تجربه درمانی نیاز دارد تا بتواند تسلط کافی به روش های مختلف هیپنوتیزم و اصول روان درمانی را پیدا کند.

بسیاری از روانشناسان جوان فکر می کنند با شرکت در یک کارگاه دو روزه صلاحیت لازم برای شروع روان درمانی یا هیپنوتیزم درمانی را دارند.

انتظار معجزه از هیپنوتیزم درمانگر خود نداشته باشید.

برخی از مردم، هیپنوتیزم را درمان فوری هر مشکلی می‌دانند و رسانه هم این تفکر را تقویت می‌کند. مجلات و وب ‌سایت‌ها هم مملو از نقل قول‌های افراد درمان شده با یک جلسه شرکت در سمینار هیپنوتیزم درمانی یا جلسه درمان است. اکثر این ادعاها غیر علمی و دروغ است.

متاسفانه افراد ناآگاه هم که تخصص کافی در زمینه هیپنوتیزم ندارند به چنین ادعاهایی دامن می زنند و همین باعث بد نام شدن هیپنوتیزم در بین بخشی از جامعه علمی شده است.

حتی بهترین هیپنوتیزم درمانگر تهران یا ایران هم نمی تواند مشکل شما را در یک جلسه حل کند. درمان سریع و معجزه آسا فقط در موارد بسیار معدود که مشکل فرد بسیار ساده و جزیی باشد امکان پذیر است.

در دنیای واقعی، کنار گذاشتن عاداتی مثل سیگار کشیدن، پرخوری ، از بین بردن اثرات خاطرات بد گذشته ، درمان اضطراب ، درمان وسواس و …. که در فرد خودکار و ناهشیار شده ؛ نیازمند زمان و جلسات متعدد است. با اینکه رویای درمان فوری، وسوسه برانگیز است؛ اما متاسفانه هنوز راهکار سریعی برای تغییر اساسی مغز وجود ندارد. معمولا تغییرات فوری اثرات کوتاه مدت دارند مگر افرادی که مشکلات بسیار خفیفی و سطحی داشته باشند.

خلاصه و جمع بندی

امیدوارم توانسته باشم پاسخ مشخصی به ۳ سئوال دکتر هیپنوتیزم یا متخصص هیپنوتیزم چطور مشکل من را حل می کند؟ و درمان مشکل من با هیپنوتیزم چند جلسه طول می کشد؟ چطور یک متخصص هیپنوتیزم خوب در تهران داده باشم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷۱ رای
منابع
quorahuman-spiritblossomhypnotherapylinkedinfrancescasciandra
guest
76 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحرم
سحرم
1 سال قبل

من مشکل دارم ونیازبه دکترهپینوتیزم دارم ممنون میشم راهنمایی کنین مشهدهستم

حسن
حسن
2 سال قبل

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
یکی از خاطرات چند سال قبلم که برام مهمه رو میخوام بصورت شفاف یاد بیارم ولی هر کاری میکنم نمیشه،آیا با خود هیپنوتیزم میشه این کار رو انجام داد؟

حسن
حسن
2 سال قبل

سلام وقت بخیر ایا با هیپنوتیزم میشه مشکل نفخ و باد گلو و این نوع اختلالات به وجود امده در دستگاه گوارش و معده را حل کرد؟

علیرضا
علیرضا
2 سال قبل

سلام اقای دکتر
ایا با هیپنوتیزم درمانی میشود فوت فتیش را هم درمان کرد واینکه هزینه هیپنوتیزم درمانی چقدر است

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  علیرضا
2 سال قبل

درود بر شما
ترکیب هیپنوتیزم به همراه روان درمانی می تونه به شما کمک کنه
برای اطلاعات بیشتر با شماره
۰۹۱۰۹۱۰۵۰۱۰
تماس بگیرید

خانم.چ
خانم.چ
2 سال قبل

با سلام و درود
پسر بچه ای داریم که درحال حاظر شش سال دارد
که بیش فعال است و درواقع مشکل دیگری که دارد تا دوسالگی میوه سبزیجات و یا غذای های دیگر رو میخورد بعد از آن فقط نان و ملست میخورد وتا الان از هر نوع غذا و سبزیجات یا میوه وحتی تنقلا مثل بادام و غیره هراس دارد و جیغ میکشد اگر غذایی غیر از ماست و نان جلویش گذاریم
بنظر شما مشکل این بچه با هیپنوتیزم قابل درمان است؟چون از روانشناس گرفته تا متخصص تغذیه رفتیم اما نتیجه نگرفتیم

ميثم
ميثم
2 سال قبل

سلام آقاي دكتر بنده ده سالي هست درگير بيماري اجابت مزاج هستم دوبار هم اسفنكتر عمل كردم به خيلي دكترها مراجعه كردم گفتن ديگه هيچ مشكلي نداري ايراد از مغزه يعني بخاطر فشارهاي زيادي كه به مغزم داشتم روده هام درگير شده و مدفوع بيرون نمياد ميخاستم ببينم با هيپنوتيزم وضعيت من خوب ميشه يا نه؟ البته دوسالي هست تحت نظر دكتر روانپزشك هستم ولي تأثيري نداشته

تقی حسینی
تقی حسینی
2 سال قبل

سلام دکترجان وقت بخیر مطالب خوب و قانع کننده ای دارید .من دخترم مشکل داره .و فقط شما با هیپنوتیزم و درمان می توانید به دادش،برسید .اخیرا یه خواب دیده .۵۰ درصد تمرکز و ناامید به زندگی و افسردگی شدید و استرس دارد تمنا دارم بهش،وقت حظوری،بدهید.وبه شما امیدوارم که درمانش کنید.باتشکر.

سارا
سارا
2 سال قبل

باسلام و وقت بخیر
من روانپریشی خفیف دارم و گاهی اوقات با فاصله زیاد (۵ماه) توهم در حد ۱ یا ۲ ثانیه برای مشکل خوابم ک کمی سخت میخوابم میتونم از هیپنوتیزم برای درمان استفاده کنم؟
ممنون

داود
داود
2 سال قبل

درود بر شما…
من هر چقدر تلاش میکنم به درآمد نمیرسم یا اگه میرسم از دستم میره در حالیکه ولخرج هم نیستم…
چندین تکنیک رو انجام دادم برای تغییر باورهای مالیم و رشد در کسب و کارم ونتیجه ای نداد .
آیا با هیپنوتیزم میشه باورها مالیم رو به میل خودم برنامه سازی کنم؟

ناصر
ناصر
2 سال قبل

سلام اقای دکتر بابای من دجار دوبینی و دوقطبی شده شدیدا دچار توهم شده و مادرم بعنوان رقیب میبینه هر روز فحاشی های بد و زشت و بهتان های جنسی میزنه…طوری حتی قصد کشتن مادرم داشت الان خانواده جدا کردیم …..وووو/….. ایا بابای من با هینوتیزم درمان میشه..؟؟این ع.امل و خاطرات ش قابل پاک شدن هست ؟؟

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  ناصر
2 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز، احتمالا پدر شما پارانویید دارن که تنها راه درمانش دارو درمانی هست و هیپنوتیزم نمی تونه کمک بکنه.

علیرضا
علیرضا
پاسخ به  ناصر
2 سال قبل

سلام اقای دکتر
ایا با هیپنوتیزم درمانی میشود فوت فتیش را هم درمان کرد واینکه هزینه هیپنوتیزم درمانی چقدر است

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  علیرضا
2 سال قبل

درود بر شما
مشکلتون نیاز به بررسی بیشتر داره
ولی ترکیب روان درمانی و هیپنوتیزم می تونه برای حل مشکل کمک کنه
برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۰۱۰ تماس بگیرید

رضایی
رضایی
3 سال قبل

بادرود
با هیپنوتیزم میشه هدف افراد رو که که بما نزدیک میشن و اعتماد مارو در معامله جذب می کنند پی برد؟

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  رضایی
3 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز نه متاسفانه

مهشاد
مهشاد
3 سال قبل

سلام وقت بخیر
آقای دکتر مدتی هست که من مبتلا به اختلال فوبیای بلع شدم، به روانشناس هم مراجعه کردم یک سری قرص آرام بخش تجویز کردن ولی تاثیر خاصی نداشته، به نظر شما هیپنوتیزم میتونه کمک کننده باشه؟

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  مهشاد
2 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز همونطور که در فایل صوتی توضیح دادم هیپنوتیزم در کنار روان درمانی می تونه مشکل شما را حل کنه

سعید
سعید
3 سال قبل

با سلام و درود
خانم بنده به بیماری اعصاب و روان شیدایی بدون هیچ سابقه ای مبتلا شده و مدتی در بیمارستان بستری شده و هم اکنون هم تحت درمان روان پزشک هستند و قرص مصرف می‌کنند و خیلی هم تحت فشار بخاطر عوارض داروها هستند
میخوام بدونم آیا هیپنوتیزم میتونه به بهبودی ایشون سرعت ببخشه

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  سعید
3 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز، برخی از بیماران شیدایی را میشه با روان درمانی و هیپنوتیزم درمان کرد باید شدت و علت بیماری ایشون بررسی بیشتری بشه.

Alla
Alla
پاسخ به  سعید
2 سال قبل

سلام، اشتباه بزرگى از جانب من موجب خراب شدن روحيه نامزدم و من شده، تمام تلاشمون رو ميكنيم كه ازش عبور كنيم و زندگى رو از نو بسازيم ولى باز قلبمون از اون اتفاق شكستس، آيا هيپنوتيزم درمانى كمك ميكنه تا اون اتفاق از ذهنمون پاك بشه و سبُك بشيم؟

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  Alla
2 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز باید مساله و مشکل ایجاد شده بیشتر بررس بشه.

سعید
سعید
3 سال قبل

سلام ودرود آقای دکتر آیا این شیوه درمان برای اختلال رفتار در بچه های معلول ذهنی با شدت ضعیف می تونه اثر گذار باشد؟ یعنی روی یه موضوع گیر میده وحاضر نیست به هیچ قیمتی رها کند واقعا برای خانواده‌اش مشکل درست کرده ممنون میشم پاسخ بدید

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  سعید
3 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز باید ابتدا علت این رفتار شناسایی بشه خیلی عوامل می تونه باعث چنین رفتارهایی بشه شاید لیلش لجبازی باشه، یا از تبعات معلولیت کودک باشه و دلایل متعدد دیگه که هر کدوم از این دلایل اقدامات خاص خودش را داره. لزوما نمیشه گفت با هیپنوتیزم میشه کاری کرد که این مشکل حل بشه

الی
الی
پاسخ به  مجله سلامت دکتر بهشتیان
2 سال قبل

سلام عرض ادب خانم۳۱ ساله هستم همسرم خیانت های متعددی انجام دادن و در حال حاضر با وجود بنده و یک فرزند پسر ۵ ساله ایشون یک نفر با یه فرزند دختر رو صیغه کردن و بنده در حال جدایی هستم اما بقدری دوستشون دارم که دارم از وجود اون زن و قدر نشناسی همسرم آزار روحی و روانی میبینم و هر روز تو هر موقعیتی شادی ، غم ، گریه میکنم و زندگی برام سخته و احساس تنفر دارم که همش کسی در درونم میگه اشتباهی انجام بده و اون آدم هارو به سزای اعمالشون برسون .. آیا هیپنوتیزم میونه کمکم کنه که ایشون برام کم اهمیت بشن و قلب شکستم و سوگواریم و تموم کنم . جسم و روحم ، افکارم منو داره نابود میکنه .

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  الی
2 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز
شما دچار سوگ حل نشده هستید ترکیب هیپنوتیزم با روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید.

سحر
سحر
3 سال قبل

با سلام من ۲۸ساله هستم متسفانه ۱۰سال پیش با اقایی دوست شدم که ما عاشقانه همو دوست داشتیم ایشون به خواستگاری من هم اومدند ولی خانواده ها موافق این ازدواج نبودن و ما بعد از ۵سال از هم جدا شیم الان از دوره جداییمون ۶ساله گذشته ولی من ذپدر این شش سال مکرر این اقا رو خواب میبینم میشه علتشو دونست؟

دکمه بازگشت به بالا