0
0910910 50 10

هیپنوتیزم درمانی: 12 باور غلطی که اکثر افراد دارند.

هیپنوتیزم درمانی

در مقالۀ دیگری با عنوان «هیپنوتیزم چیست؟»، توضیح دادم که اکثر افراد تعریف درستی از هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی ندارند. تجربۀ جالبی که در بیشتر کلاس های آموزش هیپنوتیزم، هیپنوتیزم درمانی و خود هیپنوتیزم داشته ام این است که معمولاً در روز اول کارگاه کمتر کسی داوطلب تجربه هیپنوتیزم می شود؛ اما از روز دوم به بعد تعداد داوطلبان به قدری زیاد می شود که فرصت کافی برای همۀ داوطلبان پیدا نمی کنیم.

در این مطلب به بررسی ۱۲ باور غلط دربارۀ هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی که بیشتر با آن ها روبرو شده ام، خواهم پرداخت.

توانایی هیپنوتیزم شدن ربطی به هوش فرد ندارد و همه افراد با هر ضریب هوشی توانایی هیپنوتیزم شدن را دارند. قابلیت هیپنوتیزم شدن استعدادی است که افراد مختلف به میزان متفاوتی از آن برخوردارند که ارتباطی با هوش آن ها ندارد. تحقیقات نشان داده است که ۹۰ درصد افراد توانایی هیپنوتیزم شدن را دارند.

 • هیپنوتیزم ذهن (مغز) را ضعیف می کند.

هیپنوتیزم نه تنها ذهن را ضعیف نمی کند بلکه آن را تقویت می کند، زیرا باعث تقویت امواج آلفا و تتا در مغز می شود و همین امر موجب بهبود عملکرد مغز و افزایش بهره وری آن می شود.

 • ممکن است پس از آنکه هیپنوتیزور شما را هیپنوتیزم کرد دیگر نتواند شما را بیدار کند.

این باور غلط را از افراد زیادی شنیده ام و به جرأت می توان گفت شایع ترین باور دربارۀ هیپنوتیزم است. اما واقعیت این است که خارج شدن از هیپنوتیزم یا همان بیدار شدن بسیار ساده است. معمولاً در کلاس های آموزش هیپنوتیزم، بیش از ۹۵ درصد از وقت ما صرف آموزش روش های هیپنوتیزم کردن می شود و کمتر از ۵ درصد از وقت را صرف روش های بیدار کردن می کنیم. چون بیدار کردن به قدری ساده است که به تکنیک پیچیده ای نیاز ندارد و آموزش آن فقط چند دقیقه طول می کشد.

 • ممکن است کسی بعد از هیپنوتیزم شدن دیگر بیدار نشود.

این مورد هم شبیه مورد قبلی است. همانطور که گفتم بیدار شدن از هیپنوتیزم بسیار ساده است به حدی که فرد پس از آنکه هیپنوتیزم شد خودش می تواند بیدار شود. برخی به اشتباه فکر می کنند هیپنوتیزم مثل به کما رفتن است که اگر کسی وارد آن شود معلوم نیست که دیگر از آن حالت بیرون بیاید!

 • هیپنوتیزور تسلط کاملی بر شما دارد و می تواند شما را مجبور به انجام هر کاری بکند.

این باور غلط را هیپنوتیزورهای نمایشی ایجاد کرده اند تا به دیگران القا کنند افراد خارق العاده ای هستند! اما واقعیت این است که هیچ هیپنوتیزوری نمی تواند فردی را مجبور به انجام کاری که برخلاف اصول و ارزش هایش است بکند. فراموش نکنیم ضمیر ناخودآگاه (که مخزن تمام باورها، ارزش ها و اصول ماست) بسیار قدرتمند است و مثل یک دژ محکم از باورها و ارزش های فرد محافظت می کند و همین مسأله گاهی فرایند درمان را که هدفش تغییر باورهای مخرب فرد است سخت و دشوار می کند.

هیپنوتیزم و باورهای غلط درباره آن
 • هیپنوتیزور می تواند رازهای زندگی شما را بر ملا کند.

بسیاری فکر می کنند به محض آنکه کسی هیپنوتیزم شد به طور خودکار تمام رازهای زندگی اش را بازگو می کند. در صورتی که چنین چیزی امکان پذیر نیست. فقط در شرایط خاصی که درمانگر صلاح بداند و از آن مهمتر مراجع موافقت کند (مورد قبلی را مرور کنید) می توان به خاطرات گذشتۀ فرد رجوع کرد.

نکتۀ جالب تر این است که درصد کمی از افراد استعداد و توان بازگشت به گذشته را دارند. پس حتی اگر هم مراجع و هم درمانگر بخواهند به گذشته بروند باز هم شرط اصلی آن داشتن استعداد لازم مراجع برای رسیدن به این مرحله است.

 • در هیپنوتیزم هیچ چیزی نمی شنوم و حس نمی کنم.

در مقالۀ «هیپنوتیزم چیست؟» دربارۀ این مسأله صحبت کردم که در حالت هیپنوتیزم فرد کاملاً هشیار است. هیپنوتیزم هشیاری فرد را افزایش می دهد و توجه او را کاملاً متمرکز می کند. در آن مطلب توضیح دادم که هیپنوتیزم مانند لیزر عمل می کند.

 • هیپنوتیزم همان خواب است.

در مورد قبل توضیح دادم که در حالت هیپنوتیزم فرد هشیار است و همۀ حواس او فعال است پس بدیهی است که هیپنوتیزم، خواب نیست چون وقتی کسی خواب است چیزی را نمی شنود و حس نمی کند اما در هیپنوتیزم این گونه نیست. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که امواج مغزی فرد در حالت خواب و هیپنوتیزم با هم تفاوت دارند.

 • هیپنوتیزور توانمند می تواند شما را در یک لحظه هیپنوتیزم کند.

این باور به طور کلی و برای اکثر افراد نادرست است. فقط افراد معدودی که استعداد هیپنوتیزم پذیری بالایی دارند را می توان در زمان کوتاه یا اصطلاحاً برق آسا هیپنوتیزم کرد.

 • با هیپنوتیزم درمانی می توان هر مشکلی را در یک جلسه حل کرد.

این باور هم برای اکثر افراد اشتباه است. فقط برخی از مشکلات را  می توان در یک جلسه درمان کرد آن هم در افرادی که استعداد بالای هیپنوتیزم پذیری دارند.

 • هیپنوتیزورها افرادی با توانایی های خاص هستند.

هیپنوتیزم یک روش درمانی علمی است که مثل همه روش های درمانی دیگر (مثل شناخت درمانی، رفتار درمانی، روانکاوی و …) قابل آموزش و یادگیری است و هیچ ارتباطی با توانایی های فراطبیعی ندارد. در این باره جملات تعجب آوری هم شنیده ام مانند این جمله که «هیپنوتیزورها با شیطان یا جن ها در ارتباط هستند!»

 • هیپنوتیزم درمانی می تواند همۀ بیماری ها و مشکلات را درمان کند.

برخی باور دارند که هیپنوتیزم قدرت معجزه آسایی دارد و هر بیماری و مشکلی را می تواند درمان کند. واقعیت این است که هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی در درمان بسیاری از مشکلات مؤثر و بعضاً بسیار مؤثر است اما اینکه با هیپنوتیزم بتوان هر اختلالی را درمان کرد یک باور غلط است.

منبع: کلینیک هیپنوتیزم

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات هیپنوتیزم دکتر بهشتیان در سایت

(برای مطالعه هر مقاله روی عنوان آن کلیک کنید)

1-هیپنوتیزم چیست؟ 7 نکته درباره هیپنوتیزم که نمی دانستید + فایل صوتی

2- هیپنوتیزم درمانی: 12 باور غلطی که اکثر افراد دارند.

3- آیا هیپنوتیزم از نظر علمی واقعیت دارد؟

4- هیپنوتیزم بیدار چیست؟

5- کاربردهای هیپنوتیزم درمانی + فایل صوتی

6- روش کار متخصص هیپنوتیزم (هیپنوتراپیست) + فایل صوتی

7- دوره جامع آموزش هیپنوتیزم + فایل صوتی

8- آموزش خود هیپنوتیزم سریع + فایل صوتی

9- لاغری سریع و بدون بازگشت به کمک هیپنوتیزم

10- هیپنوتیزم درمانی اضطراب اجتماعی

11- کنترل درد با هیپنوتیزم (جایگزین مسکن های شیمیایی)

دیدگاه کاربران
 • مهرزاد رضوانی 27 فروردین 1400

  سلام جناب دکتر بهشتیان ، وقتتون به خیر
  خواستم بپرسم که میشه یک نفر خودش نخواد هیپنوتیزم بشه ؛ اما هیپنوتیزور بتونه اون فرد رو هیپنوتیزم بکنه؟ یعنی این امر باید حتما دو طرفه باشه یا یک روانشناس یا هیپنوتیزور حرفه ای میتونه در شرایطی که ما نمیخوایم هیپنوتیزم شیم این کار رو با ما بکنه؟
  آیا مورد یا مواردی دیده شده یا وجود داره؟

  ممنون از شما

  • دکتر بهشتیان 31 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز، مقاومت در هیپنوتیزم یک مبحث بسیار مفصل هست. در هیپنوتیزم درمانی که هدف درمان فرد به کمک هیپنوتیزم هست حتما هیپنوتیزم با تمایل فرد انجام میشه و اگه فرد تمایلی به انجامش نداشته باشه نباید این کار را انجام داد.

 • فروغ 26 فروردین 1400

  سلام. با هیپنوتیزم میشه رفت به چندسال قبل و یک سری اطلاعات رو از مغز بازیابی کرد؟اطلاعاتی که فراموش کردم

  • دکتر بهشتیان 27 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز منظورتون چه اطلاعاتی و خاطراتی هست؟

 • لیلا روغنی 25 فروردین 1400

  با سلام وعرض ادب
  خواهر من 3سالی هست بطور باور نکردنی شخصیتش 180 درجه تغییر کرده واوایل میگفت کیسی با من حرف میزنه و باهاش دعوا میکزد و بعد که پیش دکتر روانپزشک بردیم با قرص ها هم دچار استرس شدید و بی هویتی شده و همش راه میره و نمیشنه و با قرص میخوابه و دچار چند شخصیتی شده ولی پارسال 1 ماه بطور باور نکردنی به شخصیتش سابق برگشت ولی طولی نکشید که دوباره دچار استرس شدید و ترس هایی که همراه داره زندگی میکنه و این رو هم بگم ایشون 6 بار خودکشی کرده با چاقو رگش رو زده ویا مرگی موش و یاسم ویاتعداد زیادی قرص خورده برای خودکشی ولی موفق نشده میخواستم ببینم شمامیتونید ایشون رو تحت معالجه کنید
  ممنون🙏

  • دکتر بهشتیان 27 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز، نمی تونم بگم آیا مشکل خواهرتون قابل درمان هست یا نه باید بررسی بیشتری درباره مشکل خواهرتون داشته باشم.

 • علی 19 فروردین 1400

  لام دکتر .بنده 20 سال دارم و از حدود 12 سال پیش از اکثر غذا ها مثل گوشت و سبزیجاتی مثل پیاز بادمجان و …… متنفر شدم ینی وقتی که اون غذا به دهانم میرسه به صورت غیر ارادی حالم بد میشه و تا مرز استفراغ پیش میرم .میخواستم بدونم ایا این مشکل ذهنی هستش و باهیپنوتیزم میشه درمانش کرد؟ با سپاس

  • دکتر بهشتیان 20 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز بله میشه با هیپنوتیزم این شرطی سازی را در ذهن شما اصلاح کرد.

 • جواد 13 فروردین 1400

  با سلام
  آیا امکان درمان حمله پانیک با هیبنوتیزم وجود داره

  • دکتر بهشتیان 17 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز؛ در یک فایل صوتی در سایت به طور مفصل درباره روش های درمان پانیک توضیح دادم. هیپنوتیزم می تونه به درمان پانیک کمک کنه. اما در کنار روش های درمانی دیگه

 • پریسا 5 فروردین 1400

  درود بر شما
  یک سوال دارم لطفا با هیپنوتیزم میشه شخصی که مرتبا با خودش حرف میزنه معالجه بشه

  • دکتر بهشتیان 6 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز باید ابتدا مشخص بشه دلیل خودگویی ایشون چیه و نوع مشکلشون تشخیص داده بشه تا بر اساس اون روش درمان مناسب تدوین بشه.
   اینکه چه حرف هایی زده میشه، با صدای بلند هست یا ارام ، میزان حرف زدن چقدر هست همگی در روند درمان تاثیر دارن

  • امیر 18 فروردین 1400

   با سلام
   امکان درمان خودارضایی با هیبنوتیزم وجود دارد؟

   • دکتر بهشتیان 20 فروردین 1400

    درود بر شما دوست عزیز، بله امکانش هست هر عادتی را میشه به کمک هیپنوتیزم و روان درمانی حل کرد.

 • مهناز 5 فروردین 1400

  سلام خوبید خسته نباشید ببخشید خواهرم ۲سال و نیم قبل بدنبال سکته قلبی دچار انسفالوپاتی و هایپوکسی مغزی شد درمانهای داروئی و گیاهی زیادی رو انجام دادیم هنوز هوشیاریش برنگشته چند روز پیش از آشنایان یک هیپنوتیزر رو بما معرفی کرده که میگه میتونه بیمار ما رو از کجا خارج کنه ولی کار بسیار سختیه نظر شما چیه آیا بیمار ما هم با هیپنوتیزم درمان میشه؟

  • دکتر بهشتیان 5 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز
   اگه بیمار شما هشیاری نداره متاسفانه امکان پذیر نیست و این فرد هم فقط احتمالا می خواد پولی از شما بگیره.
   چون مغز بیمارتون آسیب دیده اگر هم امکان بهبودی باشه در طول زمان این اتفاق رخ میده و با یک یا چند جلسه هیپنوتیزم هیچ تغییری رخ نمی ده

 • متین 4 فروردین 1400

  سلام. ببخشید میشه هیپنوتیزم باز شدن مجدد صفحات رشد برای رشد قد در سن ۱۸ سالگی برای من که پسر هستم انجام داد؟
  واقعاً ناراحتم قدّم ۱۶۷ هست!

  • دکتر بهشتیان 4 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز
   متاسفانه تا حالا هیچ تحقیقی امکان چنین اتفاقی را با هیپنوتیزم تایید نکرده البته هنوز صفحات رشد شما کاملا بسته نشده
   اما با هیپنوتیزم یا سابلیمینال نمیشه تاثیری روی صفحات رشد داشت.

 • نادر 8 اسفند 1399

  سلام
  اقای دکتر شرکت در کارگاههای اموزش هیپنوتیزم نیاز به تخصص یا رشته خاصی داره؟؟
  با تشکر

 • رها 6 اسفند 1399

  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر شکست عشقی با هیپنوتیسم قابل درمان که تمام خاطرات طرف مقابل رو فراموش کنیم و حسی که بهش داریم از بین بره؟

  • دکتر بهشتیان 7 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز بله امکان اینکه به کمک هیپنوتیزم این مشکل را حل کرد وجود داره

 • مرضی 26 بهمن 1399

  من خیلی خوشحالم که با شما آشنا شدم پانیک با هیپنوتیزم درمان قطعی دارد ؟

 • شهریار 17 دی 1399

  سلام.آیا امکان دارد با این روش خاطرات زندگی های قبل رو به یاد بیارم؟اگر امکان دارد چگونه با شما ملاقات کنم؟

 • محمد 11 دی 1399

  سلام آقای بهشتیان.
  آیا بازگشت افراد به خاطرات زندگی های گذشته شان توسط هیپنوتیزم امکان پذیره؟ قطعا مستحضرید که کتابهای فراوانی راجع به این موضوع نوشته شده. اگر امکان این امر هست آیا شما در این حیطه فعالیت میکنید؟
  سپاسگزارم

  • دکتر بهشتیان 12 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز مساله بازگشت به گذشته و تناسخ از طریق هیپنوتیزم خیلی مفصله و پیچیدگی های زیادی داره. بله امکان انجامش هست اما بستگی به عوامل زیادی داره

 • مهتاب 7 دی 1399

  سلام و درود خدمت جنابعالی
  آقای دکتر من متوجه شدم که شما متخصص ال بی ال هستین..من اگر بخوام توسط این روش هیپنوتیزم بشم هست؟

 • توران 27 آذر 1399

  سلام وعرض ادب خدا رو به خاطر وجود طبیبانی چون شما شکر میکنم
  ایا برای درمان پرخوری هیپنوتیزم میتونه کمک کنه با توجه به اینکه در دوران کودکی مواردی بوده که شاید در پرخوری من موثر بوده باشن

  • دکتر بهشتیان 27 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز بله هیپنوتیزم در کنار روان درمانی می تونه به شما کمک کنه. در دوره لاغری با هیپنوتیزم که توضیحاتش را در بخش دوره های غیرحضوری سایت می تونید مطالعه کنید از همین روش استفاده می کنیم

  • کسری 2 فروردین 1400

   سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
   آیا تیک های عصبی رو میشه با هیپنوتیزم درمان کرد ؟
   واقعا واسم مهمه

   • دکتر بهشتیان 4 فروردین 1400

    درود بر شما دوست عزیز بله امکان درمان تیک های عصبی وجود داره البته ابتدا باید بررسی بیشتری روی تیک های عصبی شما انجام بشه تا دقیق تر بتونم اظهار نظر کنم

 • Mahi 15 آذر 1399

  دکتر میشه یه جای خوب واسه هیپنوتیزم لکنت زبون آدم بیست ساله در کرمانشاه معرفی کنید؟؟

  ممنون میشم

  • دکتر بهشتیان 16 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز متاسفانه در کرمانشاه کسی را نمی شناسم

 • Zar 7 آذر 1399

  سلام
  ميشه با هيپنوتيزم خاطره هاي ازار دهنده يا شخصي رو از ذهنمون پاك كنيم؟!

  • دکتر بهشتیان 8 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز با هیپنووتیزم به تنهایی نه اما ترکیب هیپنوتیزم و روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه خاطرات آزاردهنده را پاک کنید.

 • Mahi 6 آذر 1399

  دکتر لطفا جوابمو بدین

 • Mahi 5 آذر 1399

  دکتر لطفا جوابمو بدین🙏🙏

 • R.A 4 آذر 1399

  سلام دکتر عزیز
  من یکی رو می شناسم ک از سن کم مثلا دو و سه بخاطر ترس و وحشت لکنت زبون گرفته. الان بیست و یک سالشه. جاهای زیادی رفته و نتیجه نگرفته و ب قول خودش ذهنش اون ریتم و لهجه سابق رو حذف کرده. الان میخواد هیپنوتیزم انجام بده ، ب نظر شما درمان میتونه بشه لکنتش ؟
  ممنونم جواب بدید،خدا قوت

  • دکتر بهشتیان 6 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز اگه مشکل لکنتش ریشه فیزیولوژیک نداشته باشه بله امکان درمانش هست

 • Mahi 4 آذر 1399

  سلام دکتر عزیز
  یکی رو میشناسم ک الان بیست و یک سالشه اما تو دوران کودکی مثلا سه سالگی بخاطر ترس و وحشت لکنت زبون گرفته. خیلی جاها هم رفتن واسه درمان اما نتیجه نداده ب قول خودش ذهنش اون ریتم و لهجه سابق رو حذف کرده.الان میخواد هیپنوتیزم انجام بده ، ب نظر شما درمان میتونه بشه لکنتش ؟
  ممنون میشم جواب بدید ، خدا قوت

 • kayvan.hesmi@gmail.com 29 آبان 1399

  با سلام من۲ساله که ام اس خفیف دارم ایا امیدی هست برایه درمانن

  • دکتر بهشتیان 30 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   معمولا یکی از دلایل ام اس اضطراب و فشار روانی هست میشه با درمان علل اضطراب شما به روند بهبودی شما کمک کرد.

 • الله 17 آبان 1399

  با سلام و عرض ادب
  بنده خانمم دوبار عمل لیزر برای شقاق انجام‌دادند عمل اول اوایل سال ۹۵ و عمل دوم تقریبا برج ۵ یا ۶ امسال و دز هر دو مورد ترس از برگشت مریضی مرتب غذا ش سوپ یا آش بوده است انواع داروهای گیاهی و شیمیایی مصرف کردند پزشک سنتی ایشانو سودای معرفی کردند انواع هزینه ها چه دعا و نذر و گیاهی و شیمیایی و عمل انجام دادیم ولی بار ها به ایشان گفتم‌ضعف من درونی تو باعث شده این درد بر من درونی تو غالب بشود و واقعا اعصاب ایشان بسیار ضعیف و درگیر کرده است آیا با هیپنوتیزم درمانی قابل درمان هست ؟ ناامیدی ایشان بالاست با این که یک فرزند هم داریم و مدام می گویم خودت را مشغول کن یا یک فعالیتی انجام بده ولی هر باره در عقب نشینی کرده لطفا راهنمایی بفرمائید سپاسگزارم و اگر در قم در این مورد فرد مجربی را می شناسید معرفی نمایید .
  با سپاس فراوان

  • دکتر بهشتیان 18 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   متاسفانه از همکاران مجرب کسی را در شهر قم نمی شناسم

 • مرتضی شاهی 15 آبان 1399

  سلام اقایی دکتر.من یه پسر۹ساله دارم که لکنت زبان داره ایشون تادوسالگی خوب صحبت میکرد اما براثر یه حادثه که ازپله افتاد وپاش شکست ازاون به بعدکم کم لکنت زبان گرفت پیش انجمن لکنت زبان هم بارها بردم گفتند بمرورخوب میشه ولی تاحالا نشده دکتری به من پیشنهاد هیبنتیزم دادبه نظر شماچیکارکنم؟

  • دکتر بهشتیان 18 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   هیپنوتیزم نیازی نیست اما باید به فرزندتون کمک بشه ترس های درونیش درمان بشه باید به روانشناس کودک که روش کارش بازی درمانی و هنر درمانی هست مراجعه کنید تا مشکلش حل بشه

 • فریبا 14 آبان 1399

  با عرض سلام و احترام. من یه پسر ۱۶ ساله دارم که شرایط اخلاقی و روحی او برام قابل تحمل نیست . در ضمن اصلا اینکه سال دیگه کنکور داره ، براش مهم نیست. همه وقتش رو صرف بازی های انلاین می کنه . و اگر اعتراضی هم بشنوه ، میگه می کشمتان . 😔 می بخشید آقای دکتر آیا پسر من قابل درمان است ؟

  • دکتر بهشتیان 14 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   نمی تونم پاسخ دقیقی بدم باید مشکل ایشون مورد بررسی دقیق تری قرار بگیره

 • مهین 7 آبان 1399

  مورد دیگه اینکه درکشور های پیشرفته یک روان شناس قبل از شروع به کار باید تست های کامل سلامت روان روبده ومن برای خودم که یک دانشجوی روان شناسی هستم می خوام این کار رو انجام بدم چه تست هایی باید انجام بدم که کامل باشه حتی برای مواردی که ممکنه در کودکی برام اتفاق افتاده و خودم از اون باخبر باشم.لطفا راهنمایی بفرمائید.

  • دکتر بهشتیان 18 آبان 1399

   مشخصات کامل تری از خودتون به ایمیل ارسال کنید تا بهتر بتونم راهنمایی تون کنم

 • مهین 7 آبان 1399

  سلام من دانشجوی رشته روان شناسی هستم ومایلم هیپنوتیزم روبه صورت پایه ای و تخصصی آموزش ببینم با مدرک معتبر و کاربردی لطفا دراین زمینه راهنمایی بفرمائید.

  • دکتر بهشتیان 18 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   کارگاه های هیپنوتیزم کاملا به صورت عملی هست و به محض فروکش کردن کرونا برگزاری کارگاه ها از سر گرفته میشه

   • سام 15 بهمن 1399

    درود استاد
    ببخشید من میخوام هیپنوتیزم را از پایه کامل و تخصصی یاد بگیرم اگر امکان دارد میشود راهنمایی کنید؟

 • Mehdi 4 آبان 1399

  عرض سلام و وقت بخیر ، من دانشجوی رشته روان شناسی هستم، من و دوستانم روی یک مقاله باعنوان درمان همجنس‌گرایی کارمیکنیم میخواستم بپرسم آیا هیپنوتیزم می تواندبیماری مانند همجنس‌گرایی را هم درمان کند ؟

  • دکتر بهشتیان 4 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بستگی به نوع همجنس گرایی داره، برخی از اونها را می تونه برخی را نه . البته هیپنوتیزم به تنهایی هیچ مشکلی را نمی تونه درمان کنه باید با یک روش روان درمانی ترکیب بشه

  • پارمیدا 25 آذر 1399

   سلام میشه کسی که در اصفهان این کار رو انجام میده اگر سراغ دارید معرفی کنید …
   این کار به درمان افسردگی کمک میکنه ؟

   • دکتر بهشتیان 25 آذر 1399

    متاسفانه در اصفهان کسی را نمی شناسم

 • پریسا 4 آبان 1399

  سلام
  من یک تجربه ی تلخ رو گذروندم
  از دست دادن مادرم در یک تصادف رانندگی
  خیلی غیر منتظره و شوک اور و البته دردناک چون رابطه ی بسیار عالی ای با ایشون داشتم و الآن که دقیقا یکسال میگذره و حدودا با 6 ماه رفتن پیش مشاور و روانشناس باز هم شرایط روحی افتضاحی دارم
  میخواستم درباره ی این موضوع بدونم که هیبنوتیزم میتونه کمکی بهم بکنه یا نه
  در اصل اصلا خودم نمیدونم چه کمکی نیاز دارم: آرامش، صبر، باور، رفع دلتنگی و…
  نمیدونم چه چیزی بهم کمک میکنه خواستم بپرسم که کلا این روش میتونه فایده ای برای من داشته باشه یا نه 😔🙏🏼

  • دکتر بهشتیان 4 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   شما دچار سوگ حل نشده هستید ترکیب هیپنوتیزم با روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید .

 • مجید 15 شهریور 1399

  سلام آیا اعتیاد هم با هیپنوتیزم رفع میشود ؟ یکی از بچه های اقوام حدود 25 سالشه که به هروئین اعتبیاد داره دوسه سالی میشه آیا میشه با هیپنوتیزم از بین بردش؟

  • دکتر بهشتیان 15 شهریور 1399

   درود بر شما مجید عزیز
   بستگی به طول و شدت مصرف داره
   اما معمولا میشه با هیپنوتیزم روی عوارض روانشناختی اعتیاد کار کرد و دوره فعال اعتیاد را باید با روش های سم زدایی در مرحله اول درمان کرد و بعد به کمک هیپنوتیزم و سایر روش های روان درمانی مانع بازگشت مجدد شد.

 • سعید 13 شهریور 1399

  سلام یه کم در رابطه با روش کار و چطور و چگونگی انجام هیپنوتیزم توضیح بدین ایا با فرکانسهای صوتی انجام میگیرد کلا بفرمایید چند روش وجود دارد.
  با سپاس از شما

  • دکتر بهشتیان 13 شهریور 1399

   درود بر شما سعید عزیز
   پاسخ این سئوال خیلی مفصل هست اما به طور خلاصه در هیپنوتیزم از فرکانس های صوتی استفاده نمی شود.

 • س.ح 11 تیر 1399

  سلام .میتونم درخواست کنم لیست کامل بیماری هایی که با هیپنوتیزم درمان نمیشوند رو داخل مقاله ای جداگانه در سایت قرار بدین؟

  • دکتر بهشتیان 11 تیر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   در مقاله کاربردهای هیپنوتیزم که در سایت کلینیک هیپنووتیزم منتشر شده توضیحات نسبتا مفصلی درباره کاربردهای هیپنوتیزم داردم
   https://hypnotizmclinic.ir/hypnotherapy-uses/

   • سام 30 فروردین 1400

    سلام
    ببخشید بی زحمت جایی هست که هیپنوتیزم یاد گرفد؟
    و ببخشید سوال بعدیم اینه که میشه خاطرات بد یا ترسناک رو از یاد برد؟

    • دکتر بهشتیان 31 فروردین 1400

     درود بر شما دوست عزیز
     بله دوره آموزش هیپنوتیزم برگزار می کنیم. اطلاعاتش در بخش آموزش ها هست.

 • دکتر بهشتیان 20 خرداد 1399

  درود بر شما دوست عزیز
  امیدوارم شما با توانایی های خارق العادتون بتونید بشریت را نجابت بدید.
  بنده را هم به خاطر فهم و شعور کمی که دارم ببخشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *