توسعه فردی و کوچینگسلامت روانکلینیک اعتماد به نفس

دوره عملی افزایش اعتماد به نفس + فایل صوتی

شاید الان که در حال خواندن این مطلب هستید روش های مختلفی را برای افزایش اعتماد به نفس خود به کار برده اید اما هنوز به نتیجه لازم نرسیده اید؟در ادامه این مطلب از دپارتمان سلامت روان مجله سلامت دکتر بهشتیان به معرفی دوره عملی اعتماد به نفس خواهیم پرداخت.

مراجعان زیادی را دیده ام که از درمان مشکل خودشان نا امید شده اند چون فکر می کنند هر کاری از دست شان بر می آمده را انجام دادند. اما معمولا در اکثر آنها متوجه شدم که روش یا روش های اشتباهی را برای حل مشکل خود طی کرده اند. و به همین دلیل هنوز مشکل عزت نفس پایین ، کمرویی و اضطراب صحبت در جمع آنها حل نشده است.

در فایل صوتی زیر درباره علل اعتماد به نفس پایین و کمرویی و روش های درمان آن و علت اینکه چرا اکثر روش های درمانی نمی توند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند توضیح داده ام.

در این فایل صوتی پاسخ مفصلی به سئوالات زیر داده ام.

 1. علایم عزت نفس، اعتماد به نفس پایین چیست؟
 2. تفاوت اضطراب اجتماعی و عزت نفس پایین چیست؟
 3. چه عواملی باعث پایین بودن اعتماد به نفس و عزت نفس می شوند؟
 4. چه روش های درمانی برای افزایش اعتماد به نفس ، وعزت نفس و درمان اضطراب اجتماعی وجود دارد؟
 5. چرا بسیاری از روش ها باعث بهبود افزایش اعتماد به نفس نمی شوند؟
 6. در این دوره از چه روش درمانی استفاده می شود؟
 7. چرا این دوره می تواند برای من مفید باشد؟

دوره افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی و اضطراب اجتماعی برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند.
 • افرادی که اضطراب اجتماعی دارند.
 • افرادی که کمرو هستند.
 • افردای که در محیط های اجتماعی دچار اضطراب می شوند.
 • افرادی که خودشان را دوست ندارند
 • افرادی که از خودشان رضایت ندارند.

به دلیل آنکه ریشه اصلی اعتماد به نفس و عزت نفس پایین دوران کودکی است  تا ریشه این مشکلات در دوران کودکی حل نشود امکان درمان اعتماد به نفس پایین وجود نخواهد شد. و فقط و فقط برخی از روش های درمانی خاص مثل درمان روانپویشی یا طرحواره درمانی می تواند چنین مشکلاتی را حل کند. در فایل صوتی توضیحات مفصل تری درباره این مساله داده ام.

پس از تهیه این دوره چه چیزی دریافت می کنم؟

این دوره بر خلاف سایر دوره های مشابه؛ شبیه سازی کامل جلسات حضوری روان درمانی افزایش اعتماد به نفس است و شامل همان توضیحات و تمریناتی است که در جلسه درمان برای مراجعان ارایه می شود. محتویات دوره شامل:

 • ۳۱ فایل درمانی که به صورت هفتگی و در ۱۰ هفته  و بر اساس برنامه زمان بندی شده به شما ارایه خواهد شد.
 • ۱۰تمرینات نوشتاری و ۲۱ تمرین عملی (شامل تمرینات خود هیپنوتیزم و سایر تمرینات عملی) که بر اساس جدول زمان بندی شده به شما ارایه می شود.
 • یک جدول برنامه ریزی که مشخص می کند در هر روز چه تمریناتی را باید انجام دهید.
 • دستورالعمل صوتی انجام همه تمرینات

طول دوره افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی چه مدت است؟

بر اساس پروتکل های درمان کمرویی طول درمان ۱۰ هفته  است که برنامه کارهایی که باید در طول هر هفته انجام دهید در جدول زمان بندی مشخص است.

روان درمانگر این دوره کیست؟

تمام تمرینات و محتویات دوره درمانی توسط دکتر محمد بهشتیان ارایه می شود. برای آشنایی بیشتر با دکتر بهشتیان روزمه کامل ایشان را از اینجا مطالعه کنید.

نظرات افرادی که از این دوره استفاده کرده اند درباره این دوره چیست؟

نظرات دوستانی که از این دوره استفاده کرده اند را از بخش نظرات شرکت کنندگان می توانید مطالعه کنید.

در این دوره از چه روش درمانی استفاده می شود؟

در علم روانشناسی بیش از ۵۰۰ روش درمانی وجود دارد که بر اساس تحقیقات انجام شده فقط اثربخشی تعداد محدودی از این روش های درمانی (کمتر از ۱۲ روش) برای درمان مشکلات مزمن (از جمله وسواس) مورد تایید قرار گرفته اند. فهرست برخی از تحقیقات انجام شده در این حوزه در اینجا می توانید مشاهده کنید.

روش مورد استفاده در این دوره یک مدل منسجم بر اساس ۹ رویکرد درمانی است که بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده بیشترین اثربخشی را در درمان وسواس دارد. اثر بخشی این مدل درمانی بارها در درمان مراجع متعدد تایید شده و شما هم در این دوره می توانید از این مدل درمانی برای حل مشکل خود استفاده کنید.

 1. هیپنوتیزم درمانی (Hypnotherapy)
 2. درمان روانپویشی (Psychodynamic psychotherapy)
 3. NLP
 4. طرحواره درمانی (Schema therapy)
 5. MBT
 6. CBT
 7. درمان اکت
 8. رفتار درمانی دیالکتیکی
 9. Mindfulness

این مدل درمانی نتیجه سال ها تجربه (بیش از ۳۵۰۰۰ ساعت) درمان موفق مراجعان مختلف است و مشابه این مدل را در هیچ کتاب، دوره، کارگاه یا جلسات درمانی روانشناسی مشاهده نخواهید کرد.

آیا این دوره برای همه افراد موثر بوده است؟

بررسی های ما در طول برگزاری این دوره نشان داده است که بالای ۹۵ درصد افراد در این دوره به نتیجه لازم دست پیدا کرده اند. اما متاسفانه درصد کمی نتیجه لازم را به دست نیاوردند که چند دلیل اصلی برای عدم موفقیت در این دوره وجود دارد:

 1. انجام ندادن تمرینات روزانه

همانطور که در فایل صوتی هم توضیح دادم هدف این دوره درمان مشکل شماست و یکی از شروط اصلی موفقیت در آن انجام تمرینات روزانه است.

تحقیقات مختلف نشان داده است یکی از عوامل موثر پیش بینی کننده موفقیت اکثر روان درمانی ها تعهد مراجع به انجام تمرینات و تکالیف درمانی است. فراموش نکنید که تغییر کردن سخت است و نیاز به تلاش مستمر و پیوسته دارد. به همین دلیل در صورت شرکت در این دوره باید به خودتان تعهد بدهید در طول ۱۲ هفته این دوره هر روز حداقل نیم ساعت از وقت خود را صرف انجام تمرینات ارایه شده کنید. متاسفانه تا امروز هیچ راه معجزه آسا و ساده ای برای درمان مشکلات روانشناختی پیدا نشده است.

 1. افرادی که به برخی از اختلالات روانشناختی مبتلا هستند نمی توانند از این دوره بهره کافی را ببرند. یا این دوره برای آنها اثربخشی کمتری دارد. برخی از افرادی که این دوره برای آنها مناسب نیست عبارتند از:
 • افرادی که به اختلال دوقطبی شدید همراه با سابقه بستری مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلالات طیف سایکوتیک (اسکیزوفرنی) مبتلا هستند که در حال حاضر توهمات شنوایی و دیداری فعال دارند.

در صورتی که نمی دانید آیا این دوره برای شما مفید خواهد بود یا نه؟ می توانید توضیح بیشتری درباره مشکل خود بدهید تا بتوانم راهنمایی دقیق تری به شما بکنم.

دوره افزایش اعتماد به نفس برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که حوصله انجام تمرینات را ندارند و نمی خواهند یا نمی توانند روزانه نیم ساعت وقت برای انجام تمرینات بگذارند.
 • افرادی که به دنبال شعارو ادعاهای غلو شده و بی اثر هستند.
 • افرادی که به اختلالات دوقطبی شدید یا اختلالات اسکیزوفرنی (با سابقه بستری) مبتلا هستند (البته افرادی که اختلال آنها تحت کنترل است می توانند از این دوره استفاده کنند).
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی (با سابقه آسیب زدن به خود) مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلال دوقطبی نوع یک با سابقه بستری در یک سال اخیر مبتلا هستند.

نظر سایر کاربران دوره چه بوده؟

چرا دوره درمان اعتماد به نفس پایین و کمرویی مفید است؟

 • این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی است و مثل این است که شما با دکتر بهشتیان جلسات روان درمانی هفتگی داشته باشید و دقیقا از همان تمرینات و تکنیک هایی که در جلسات انفرادی استفاده می شود بهره مند می شوید.
 • از سال ۱۳۸۸ که کتاب غلبه بر کمرویی را تالیف کرده و بر اساس آن کتاب پژوهش هایی را در زمینه اثربخشی درمان هدایت شده (Guided therapy) در درمان کمرویی انجام دادم. که نتایج این تحقیقات اثربخشی این روش درمانی را (و این دوره ) مورد تایید قرار داده اند. برخی از تحقیقات انجام شده درباره اثر بخشی دوره درمان افزایش اعتماد به نفس را اینجا می توانید مشاهده کنید.
 • دکتر بهشتیان تجربیات خود در بیش از سی هزار ساعت جلسات روان درمانی و صدها تحقیق و پژوهش را در این دوره به شما ارایه می دهد.
 • در هر جلسه تمریناتی (درست مثل جلسه درمانی واقعی) به شما داده می شود که پس از تکمیل آنها را برای دکتر بهشتیان ارسال می کنید تا توسط ایشان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 • در طول دوره از طریق یک شماره تلگرام یا واتساپ اختصاصی می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید و ایشان نه تنها تمرینات شما را بررسی می کنند بلکه سئوالات خود را هم می توانید از ایشان بپرسید.

مزیت این دوره نسبت به دوره های مشابه چیست؟

 • مهمترین تفاوت این دوره با دوره های مشابه این است که در این دوره یک متخصص روانشناس و هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی  (با بیش از ۳۰۰۰۰ ساعت تجربه روان درمانگری) روان درمانگر شماست نه یک سخنران انگیزشی که دانشی درباره اختلالات روانشناختی ریشه ها و علل آن ندارد.
 • روان درمانگر این دوره برای اولین بار در ایران پژوهشی در حوزه افزایش اعئماد به نفس در حوزه هیپنوتیزم را در سال ۱۳۸۳ انجام داده است.
 • روان درمانگر این دوره بیش از ۴۰ عنوان کتاب در حوزه های مختلف روانشناسی ترجمه و تالیف کرده است.
 • ….

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۰۲ رای
منابع
health.usnews3dsuccesswomanreadywomenshealthmagbetterup
guest
7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرگس
نرگس
2 سال قبل

خوب بود آقای دکتر من هم مشکل اضطراب اجتماعی شدید را دارم و خیلی رنج میبرم بخاطر این مشکل جوری که زندگی برام جهنم شده فقط می‌خوام حالم خوب بشه یا که بمیرم خیلی خسته ام

مهدی
مهدی
3 سال قبل

سلام آقای دکتر
جسارتااگرانگیزه انجام تمرینات وجودداشته باشدفایل های خودهیپنوتیزم راتهیه کنم درآخرمن می توانم خودهیپنوتیزم داشته باشم

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  مهدی
3 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز بله اگه تمرینات را به صورت پیوسته انجام بدید حتما می تونید.

مژگان
مژگان
3 سال قبل

سلام آقای دکتر من یه مدت برای درمان اضطراب اجتماعی پیش یه روان تحلیل گر میرفتم تمرینات که داشتم خیلی برام مبهم بود یعنی دقیقا نمیدونستم باید چیکار بکنم الان تصمیم دارم دوره شما تهیه بکنه میخواستم بدونم تمرینات دوره رو هر شخصی قادر به انجامش هست
و سوال دومم اینکه ایا تمرینات دوره جوریه که بابد بیرون از خونه و در موقعیت های اضطراب اور تمرین کرد یا میشه طول دوره رو درخانه و بدور از اجتماع گذراند به نتیجه رسید

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  مژگان
3 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز،؛ بله توضیحات دقیق و کاملی برای تمام تمرینات دوره دادم و هر کسی به راحتی می تونه تمرینات را در خونه انجام بده. تمرینات متنوعی در دوره هست که اکثر اونها را باید در خانه انجام بدید.

Afson
Afson
3 سال قبل

سلام
روزبخیر
ببخشید فایل صوتی رو برداشتین چون برام قابل مشاهده نیست که دانلود و گوش کنم؟

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  Afson
3 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز
گفتم چک کنن مشکلی نیست فایل صوتی هست

دکمه بازگشت به بالا