اختلالات جنسیروابط عاطفی و ازدواج

سکس تراپی مشکلات جنسی+فایل صوتی

سکس تراپی شامل هر روشی برای درمان مشکلات جنسی است. مشکلات جنسی هم به زبان ساده اشمل هر مشکلی است که باعث عدم رضایت زن یا مرد (یا هر دو) از رابطه جنسی می شود. در ادامه این مطلب از دپارتمان روابط عاطفی و ازدواج مجله دکتر بهشتیان با فواید و تاثیرات سکس تراپی بیشتر آشنا خواهید شد.

در این مطلب درباره کاربردهای سکس تراپی و مشاوره جنسی روش های درمانی مورد استفاده توسط سکس تراپ و روش انتخاب یک سکس تراپیست خوب در تهران صحبت خواهم کرد.

میزان شیوع مشکلات جنسی بالاست تحقیقات نشان می دهد بین ۳۵ تا ۵۰ درصد افراد در طول عمر خود یک مشکل جنسی را تجربه می کنند. اما اکثر افراد به دلیل خجالت کشیدن به سکس تراپیست مراجعه نمی کنند و مشکل آن ها غیر قابل حل می ماند.

سکس تراپیست چه مشکلاتی را حل می کند؟

اگر به هر دلیلی شما یا شریک جنسی تان از رابطه جنسی خود راضی نیستید می توانید از سکس تراپیست کمک بگیرید. به طور کلی ۴ دسته مشکلات جنسی وجود دارند که نیاز به سکس تراپی دارند عبارتند از:

 1. اختلالات جنسی
 2. انحرافات جنسی
 3. آموزش رابطه جنسی
 4. خستگی یا کسالت جنسی

درمان اختلالات جنسی به کمک سکس تراپیست

برخی از مهمترین مشکلات جنسی که می توانید به کمک سکس تراپ آن ها را حل کنید عبارتند از:

سرد مزاجی به معنای  لذت نبردن از رابطه جنسی و عدم تمایل به داشتن رابطه جنسی است و یکی از شایع ترین اختلالات جنسی زنان است.

اختلال نعوظ ناتوانی در رسیدن به نعوظ و یا حفظ نعوظ آلت تناسلی است به حدی که فرد قادر به برقراری رابطه جنسی نباشد. مشکل نعوظ در صورتی که گهکاه رخ دهد اختلال محسوب نمی شود و بسیاری از مردان در زمان استرس آن را تجربه می کنند. اما اگر این مشکل به صورت مکرر رخ دهد به عنوان اختلال محسوب می شود.

زود انزالی زمانی اتفاق می افتد که مرد حین رابطه ی جنسی، زودتر از زمانی که او یا همسرش انتظار دارند، به انزال می رسد. انزال زودرس یک اختلال جنسی رایج است. طبق آمار، از هر ۳ مرد یک نفر گاهی این مشکل را تجربه می کند. اگر موارد زیر را تجربه می کنید، ممکن است شما اختلال زود انزالی داشته باشید

 • همیشه یا تقریبا همیشه در کمتر از یک دقیقه پس از دخول ارضاء می شوید.
 • هیچ وقت یا تقریبا هیچ وقت قادر نیستید انزال را هنگام رابطه ی جنسی به تاخیر بیاندازید.
 • احساس ناامیدی و ترس می کنید و به همین دلیل از رابطه ی جنسی اجتناب می کنید.

البته اگر گهگاه بالا  را تجربه می کنید مشکل انزال زودرس ندارید.

واژینیسموس مشکلی است که در آن عضلات لگن به صورت غیر ارادی منقبض می شوند. به طوری که رابطه ی جنسی، وارد کردن تامپون و یا انجام معاینات زنان را دردناک، سخت و یا حتی غیرممکن کند. در این اختلال زمانی که چیزی می خواهد وارد واژن شود عضلات لگن خودبخود و به صورت غیر ارادی منقبض و سفت می شوند و گاهی این انقباضات آنقدر شدید است که نفس فرد بند می آید.

درمان  ناهنجاری جنسی به کمک سکس تراپیست

دسته دوم مشکلاتی که به کمک سکس تراپی درمان می شوند ناهنجاری های جنسی هستند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • فتیشیزم :یعنی یک شی ء یا عضوی از بدن سبب تحریک جنسی زیاد فرد می شود و این افراد در رابطه جنسی بیشتر روی آن عضو بدن مثلا پا یا آن شی خاص مثل جوراب دل می بندند.
 • مازوخیسم : لذت بردن از آزار دیدن در رابطه جنسی
 • سادیسم : لذت بردن از آزار رساندن در رابطه جنسی
 • آلت نمایی : لذت بردن از نمایش آلت تناسلی خود به افراد غریبه
 • بچه بازی: تمایل به رابطه جنسی با کودکان
 • مبدل پوشی (پوشیدن لباس های جنس مخالف)
 • چشم چرانی (دید زدن رابطه جنسی دیگران)
 • تمایل به برقراری رابطه جنسی با حیوانات
 • ادرار خواهی یا مدفوع خواهی در رابطه جنسی
 • رابطه جنسی با مردگان

سکس تراپی خستگی یا ملال

زوج هایی که از رابطه جنسی خود رضایت ندارند و یا به عبارت دیگر دچار کسالت جنسی شده اند هم می توانند برای بهبود رابطه جنسی خود از سکس تراپی کمک بگیرند.

آموزش رابطه جنسی توسط سکس تراپ

نداشتن مهارت های رابطه جنسی می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت رابطه عاطفی شما بگذارد. سکس تراپیست مهارت های لازم و اطلاعات لازم را به زوج ها در این زمینه آموزش می دهد. معمولا این گونه آموزش ها در قالب کلاس های گروهی یا انفرادی برگزار می شود.

سکس تراپیست چه مهارت هایی دارد؟

در این فایل صوتی به سئوالات زیر پاسخ داده ام، پیشنهاد می کنم قبل از مطالعه ادامه مقاله آن را گوش کنید.

 • روش های درمانی مورد استفاده در سکس تراپی چیست؟
 • چه روش هایی برای درمان زود انزالی، اختلال نعوظ، واژینیمسوس، فتیش پا در سکس تراپی وجود دارد؟
 • آیا اختلالات جنسی کاملا قابل درمان هستند؟
 • کدام روش درمانی برای درمان اختلالات جنسی مناسب تر است؟

سکس تراپ دکتر روانشناس یا روانپزشک است که آموزش های تخصصی لازم برای تشخیص و درمان اختلالات جنسی را دیده باشد.

 • از آنجا که اکثر مشکلات جنسی ریشه در مسایل شخصیتی و گذشته فرد دارند سکس تراپیست حتما باید بر مهارت های روان درمانی به خصوص روان درمانی پویشی تسلط کافی داشته باشد. اکثر سکس تراپ ها از دارو درمانی و درمان شناختی رفتاری برای درمان مراجعان خود استفاده می کنند که متاسفانه این دو روش درمانی تاثیر مثبت دراز مدتی بر مشکل مراجعان ندارد.
 • یک سکس تراپیست خوب باید از فیزیولوژی بدن و آناتومی اندام های جنسی اطلاعات لازم را داشته باشد.
 • در جلسات سکس تراپی درباره مشکلات رابطه جنسی با زوج یا زوجین صحبت خواهد شد و مهارت های لازم به آنها آموزش داده خواهد شد یا ریشه مشکلات شناسایی و رفع می شوند.
 • در صورتی که سکس تراپیست تمریناتی را به شما آموزش دهد همه آنها را در خارج جلسه انجام خواهید داد.

ملاک های یک سکس تراپیست خوب

برخی از اختلالات جنسی نسبت به سایر اختلالات روانشاختی پیچیدپی بیشتری دارند. و بسیاری از مراجعان نمی تواند حتی یک سکس تراپیست خوب در تهران پیدا کنند که بتواند مشکل آنها را درمان کند. برخی از ویژگی های که یک سکس تراپ خوب باید داشته باشد عبارتند از:

 • توانایی بررسی جامع مشکل جنسی و تدوین روش درمان مناسب
 • متاسفانه بیش از ۹۵ درصد سکس تراپیست ها یا از روش های رفتار درمانی یا دارو درمانی برای حل مشکلات جنسی مراجعان خود استفاده می کنند. و در بسیاری از موارد این دو روش فقط می تواند مشکل جنسی را تسکین دهد.
 • متاسفانه مراجعان زیادی را دیده ام که سالها درگیر مشکل جنسی خود بوده اند اما درمان درستی را دریافت نکرده اند.

در صورتی که برای درمان کامل این مشکل باید ریشه های این مشکل شناسایی و درمان شود به همین دلیل یک سکس تراپیست خوب حتما باید بر درمان های پویشی تسلط داشته باشد.

 • بتوانید راحت و بدون خجالت با او درباره مشکل تان صحبت کنید.
 • مطمئن باشید که حرف ها و اطلاعات شما به صورت محرمانه باقی می ماند.
 • درباره مشکل شما قضاوت و پیش داوری نداشته باشد.
 • تحت هیچ شرایطی در جلسه درمان نباید معاینه و تماس فیزیکی وجود داشته باشد.

خلاصه و جمع بندی

امیدوارم این مطلب در شناخت سکس تراپی  و شرایط که نیاز به مراجعه به سکس تراپ داشته باشد و روش انتخاب یک سکس تراپیست خوب در تهران به شما کمک کرده باشد. در صورتی که سئوالی در این زمینه دارید لطفا در کامنت های همین مقاله مطرح کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۱ رای
منابع
sashtheoccatelehealth
guest
74 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
افشین
افشین
1 ماه قبل

من مدت دو سالی هست که از مشکل ناتوانی و کم توانی جنسبرنج میبرم. زندگیم از هم متلاشی شد و متاسفانه همسرم طلاق گرفت. واقعا توی این سه ماه گذشته با چشم و گوش و گوشت و پوست و خون و استخونم از درون متلاشی شدنم رو حس میکنم.
همسری که چقدر دوستش داشتم و دارم. شبم روزم، گاه و بیگاهم خودش بود. دلم برای بچه‌ها ننگ نمیشه ولی برای همسرم تکه پاره شده.

احمد
احمد
1 سال قبل

درود دکترگرامی .خیلی از مشکلات افرادی که مشکلشان را مطرح کردن پاسخی داده نشده.مشکل من هم مثل آنهاست.اگر به آنها پاسخی داده شود به سوال من هم پاسخ داده میشود

فرشته
فرشته
1 سال قبل

سلام من سه ماهه عروسی کردم و این اواخر هنگام دخول احساس سوزش در واژن را دارم میشه دلیل و راه حلشو بهم بگید

اصغر
اصغر
2 سال قبل

سلام.من ۴۲ سالمه.مدتیه نامزدی کردم ولی احساس میکنم قدرت حفظ نعوذم خیلی پایینه و حالتیه که انگار قدرت نداره و زودی از اون حالت سفت بودن خارج میشه.البته ما دخول نداریم و فقط لمس و دهانی هست و قبلنا خیلی نامزدم با رصایت ارصا میشد ولی الان احساس میکنم توی ارضا شدن ایشونم مشکل پیش اومده و درد میکشن.قبلا هم سکس با زن صیعه ای داشتم و با ایشونم زود ارضا شدم که البته خانوم همیشه بقول خودشون راضی بوده.ممکنه راهنمایی بفرمایید؟ممنون

نازی
نازی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر من یه زن ۳۳ سالم اصلا برام سکس معنی نداره خوشم نمیاد سردمزاجم یه بچه ۶ماهه دارم بدترم شدم لطفا کمک کنید خودمم ناراحتم چرا اینجور شدم

مریم
مریم
2 سال قبل

سلام ببخشیدمن اصلاتحریک نمیشم خانم هستم

امیر
امیر
2 سال قبل

سلام اقای دکتر خسته نباشید
من مرد هستم ۲۵سالمه خانومم ۱۸سالشع و ۲سالع رفتیم خونه خودم ولی خانومم شب اول عروسی از نزدیکی ترسید و تا الان توی این ۲سال اصلا نزدیکی نکردیم چون میترسع میشه راهنمایی کنید به کجا باید مراجعه کنیم که این موضوع حل بشه چون واقعا باعث اذیت جفتمون شده با تشکر

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  امیر
2 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز همسر شما مشکل واژینیسموس داره و سکس تراپی می تونه مشکل ایشون را حل کنه

زمانی
زمانی
2 سال قبل

سلام پسری دارم ۲۱سالشه ب تازگی متوجه شدم که با مردی رابطه جنسی داره و پول میگیره البته وقتی خواب بود گوشیشو چک کردم خیلی ناراحتم ممنون میشم کمکم کنید

حمید
حمید
2 سال قبل

پنجاه پنج سالم و دیابت نوع ۲ دارم ومصرف کننده تریاک هستم درحدود سه ساله مشکل نعوذ دارم یک ساله سیدروفیل ۱۰۰ مصرف می کنم ابتدای سکس خوب است ولی لحظه دخول آلت شل می شود از ابتدای سکس اضطراب دارم که به سرانجام نرسد ودرست لحظه دخول آلت شل می شود لطفا راهنمایی کنید

زینب
زینب
2 سال قبل

سلام خسته نباشی ببخشید به سوال داشتم دخترم یک سالو نیمشه که از هشت ماههگی خود ارضایی میکنه بیشتر وقت این کارو میکنه و من تو عذابم خواهشا کمکم کنید

سارا
سارا
2 سال قبل

سلام وقت بخیر، ۴ ساله ازدواج کردم من و همسرم علاقه بسیار زیادی به همدیگه داریم،در طول این ۴ سال همسرم چندبار بهم گفته که حالت ارضا شدن و ارگاسمتو نمیبینم و این آزارش میده که یوقت من ارضا نشم ،اما من ی مطالعاتی داشتم و ی حسی دارم که فکر میکنم ارگاسم هست اما همسرم میگه اصلا نشونه و علائم ارضا شدن رو نداری و خیلی ناراحت میشه، وقتی میبینم داره آزارش میده تصمیم گرفتم رابطه جنسی باهاش نداشته باشم و به ی سکس تراپ مراجعه کنم ،ضمن اینکه جایی زندگی میکنم که دسترسی حضوری به سکستراپیست ندارم ،میشه لطفا راهنمایی کنید

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  سارا
2 سال قبل

درود بر شما
لطفا برای هماهنگی و تعیین وقت با شماره
۰۹۱۰۹۱۰۵۰۱۰
تماس بگیرید.

ونوس
ونوس
پاسخ به  مجله سلامت دکتر بهشتیان
2 سال قبل

با سلام و درود
آقای دکتر همسر بنده به شدت دچار سردمزاجی جنسی هستن و بدلیل داشتن تابوهای بسیار حتی توان صحبت کردن در مورد این موضوع و پیدا کردن راهکارهای مناسب رو ندارند و این مسئله به میزان زیادی در روابط و جنبه های مختلف زندگیِ زناشوییِ ما تاثیر گذاشته و مستاصل هستیم . حتی توان صحبت و مشاوره گرفتن از متخصصینی چون شما دکتر بزرگوار رو هم در خودشون نمی بینن درین رابطه و واقعا درمانده شدیم . چه پیشنهادی دارین برام

لعیا
لعیا
پاسخ به  ونوس
2 سال قبل

سلام.من ۶ساله ازدواج کردیم ولی فقط چندباراونم باتاخیربه ارگاسم رسیدم شوهرمم قبول نمیکنه که بریم سکس تراپ یامشاور..وبعدازسکس لق وخوم بهم میریزه عصبی میشم لطفاراهنماییم کنیم هیچ حس شهوتی بمن نمیده

محمد
محمد
پاسخ به  مجله سلامت دکتر بهشتیان
2 سال قبل

واتساپ هم هست

جمال
جمال
2 سال قبل

سلام آقای دکتر
برای ریزش مو دکتر قرص فیناستراید تجویز کردن که از عوارض اصلیش به کاهش قوای جنسی اشاره شده، نظر شما در مورد مصرف این قرص چی هست؟ آیا با مواردی که درگیر عوارض این قرص شده باشن مواجه شدین؟

محمدرضا
محمدرضا
2 سال قبل

سلام، من از سال ۷۵ ناخودآگاه رفتم طرف فیلم های پورن( اولین بارم انزال شدم و نمی دونستم چیه) و تا الانم گاهی اوقات می بینم و خدا رو شکر که دیدن فیلم و خودارضایی کمتر شده، و تا الانم با کسی سکس نداشتم، و تا ۲ هفته دیگه میخام اولین بار این تجربه رو داشته باشم، ولی موضوع اینه که من می دونم همون دقیقه اول انزال میشم، درسته بازیگران پورن چندین سکانس مختلف و بازی می کنن و با تدوین و ادیت نهایی ما بینندگان اون فیلما رو می بینیم که میدونیم جنبه تجاری دارن، خب یعنی بازیگران مرد دارو استفاده نمی کنن و بعد استفاده فشار نمیاد بهشون؟!
حالا با این تفاسیر، چکار کنم که دیرانزال بشم؟! ژل ها و اسپری ها و قرص ها کدوم شون عوارض جانبی کمتری دارن؟! با توجه به اینکه درباره شون خیلی خوندم…

shirin
shirin
2 سال قبل

سلام اقای دکتر من ۳۳سال ازدواج کردم تقریبا ۱۸ سال شوهرم بمن خیانت می کند به تازگی گفته من دچار بیماری جنسی هستم اجساس می کنم هیچ حسی نسبت به شما ندارم وازاین موضوع خیلی ناراحت هستم می خواهم درمان کنم لطفا راهنمایی کنید به چه کسی مشاوره داشته باشیم درضمن اگر لطف کنید اینستاگرامتون راچک کنید من پیام کاملش گذاشتم شاید بهتر من راهنمایی کنید از کی کمک بگیرم

Azita
Azita
2 سال قبل

با سلام
آیا تحریک پذیری بسیار سینه ها در رابطه جنسی و تاکید زیاد روی بازی با انها فتیشیزم است؟

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  Azita
2 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز، این تمایلات فتیش محسوب نمی شن،

صادق
صادق
پاسخ به  مجله سلامت دکتر بهشتیان
2 سال قبل

سلام ، من وسواس فکری گرایش به همجنس دارم . آیا این انحراف به صورت کامل قابل درمان؟؟

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  صادق
2 سال قبل

درود بر شما
حل این مساله بستگی به شدت، ریشه و علل آن داره

مژگان داودی
مژگان داودی
پاسخ به  مجله سلامت دکتر بهشتیان
2 سال قبل

سلام ..همسرم اختلالات فکر جنسی داره من ۱۸ساله دارم زندگی ونمیدونستم ..به هر زنی نظر بد داره خونه هیچ کس نمیتونم تا رفتم مشاوره گفت این اختلال فکری جنسی داره..وخودش خیلی میخواد که درمان بشه نمیدونم پیش چه متخصصی برم برای درمانش ؟

دکمه بازگشت به بالا