تست های روانشناسیسلامت روان

بهترین تست شخصیت شناسی جهان از نظر روانشناسان + فایل صوتی

اکثر ما علاقه داریم خودمان را بیشتر بشناسیم. و یکی از ساده ترین راه ها استفاده از تست شخصیت شناسی است. اما تست های شخصیت شناسی متعددی در اینترنت وجود دارد. که بسیاری از آنها کاملا غیر علمی هستند. در این مقاله قصد دارم شما را با بهترین تست شخصیت شناسی جهان که روانشناسان سراسر دنیا در کار بالینی از آنها استفاده می کنند به شما معرفی کنم.

در ابتدا توضیح مختصری درباره تاریخچه تست های شخصیت می‌دهم.

تاریخچه تست شخصیت

بقراط در ۴۶۰ سال قبل از میلاد مسیح، انسان‌ها را دارای پرسونا یا همان شخصیت معرفی کرد. او معتقد بود شخصیت متشکل از چهار مزاج مختلف است. به اعتقاد او هرگاه یکی از این مزاج‌ها در فردی غلبه پیدا کند، خلق او را مشخص کرده و شاهد شخصیت متفاوتی خواهیم بود.

ویلهلم وونت در سال ۱۸۷۹ به عنوان پدر روانشناسی اولین فردی بود که میان جسم انسان و شخصیت او تمایز قائل شد.

با ظهور رویکرد روان کاوی در اواخر قرن ۱۸۰۰، تحولات زیادی در شناخت شخصیت انسان ها ایجاد شد.

زیگموند فروید به عنوان بنیانگذار روانکاوی، شخصیت را بسیار پیچیده می‌دانست. او معتقد بود محرک‌ها و نیازهای درونی محرک رفتار و شخصیت انسان ها هستند.

کارل یونگ چهار بعد شخصیتی برای انسان قائل بود که شامل ابعاد حسی، شهودی، فکری و احساسی می باشند. این ترجیحات روی شخصیت ما اثر دارند.

در در اوایل قرن ۱۹ گرایش به آزمودن، ارزیابی و تیپ شناسی شخصیت به ویژه در محل کار، افزایش یافت.

برگه اطلاعات شخصی وول وورث  اولین آزمون شخصیتی مدرن بود که در ارتش آمریکا برای تشخیص متقاضیان مورد استفاده قرار گرفت.

تست های شخصیت و نظریه‌های شخصیت از ۱۹۰۰ تاکنون به سرعت توسعه پیدا کرده‌اند. امروزه اکثر مردم با آزمون‌های شخصیتی مثل آزمون مایرز- بریگز (MBTI)، آزمونهای ۱۶ عاملی، پنج عاملی (NEO) و تست های هوش آشنایی دارند.

بهترین تست  شخصیت شناسی جهان: تست شخصیتی نئو NEO-PIR

کوستا و مک کری در سال ۱۹۷۰ این تست شخصیت شناسی را طراحی کردند و فرم اصلاح شده پرسشنامه شخصیتی نئو (NEO-PIR) در سال ۲۰۰۵ نهایی شد که به ارزیابی پنج صفت شخصیتی بزرگ در قالب مدل پنج عاملی می‌پردازد. این عوامل شامل تجربه پذیری، وجدانی بودن، برونگرایی، توافق پذیری و روانرنجوری هستند.

برای هر یک از این صفت ۶ زیر عامل وجود دارد. برای مثال روان رنجوری (عامل اول) از اضطراب، خشم، افسردگی، شرم، تکانشگری و آسیب پذیری نسبت به استرس تشکیل می‌شود.

و یا عامل برونگرایی از زیر گروههای گرم گرفتن با دیگران، جمع گرایی، ابراز وجود، فعالیت، هیجان طلبی و هیجان مثبت تشکیل می‌شود.

این تست شخصیت در اصل برای بزرگسال طراحی شده ولی مفید بودنش برای سنین کمتر هم به اثبات رسیده است.

این پرسشنامه از جانب مشاوران، روانپزشکان، روانشناسان، آموزگاران و پزشکان قابل استفاده است. تست شخصیت شناسی نئو جزو پرکاربردترین تست های شخصیت شناسی در پژوهش های علمی است.

تست نئو حاوی ۲۴۰ سؤال است و تکمیل کردنش ۳۰ تا ۴۰ دقیقه زمان می‌برد.

پرسشنامه ۱۶ عاملی شخصیت کتل

تست شخصیت شناسی ۱۶ عاملی (۱۶PF) برای اولین بار به دست کتل، تاتسوکا و اییر در سال ۱۹۴۹ منتشر شد. با این حال، از آن زمان، اصلاحات زیادی روی آن صورت گرفته است. این پرسشنامه بر اساس بر چهار هزار صفت شخصیتی ارائه شده از جانب آلپورت است که کتل آنرا به ۱۷۱ صفت تقلیل داد و بعد برای طراحی ابزار آنرا به ۱۶ عامل رساند.

این پرسشنامه برای ارزیابی رفتارهای عادی افراد طراحی شده و برای شخصیت شناسی ، مشاوره ازدواج ، مشاوره شغلی قابل استفاده است. البته در برخی حوزه‌های بالینی هم از این تست استفاده می شود.

این پرسشنامه به ارزیابی گرم بودن، منطقی بودن، ثبات هیجانی، برتری طلبی، سرزندگی، قانونمندی، جسارت اجتماعی، حساسیت، محافظه کاری، داشتن حریم خصوصی، دلهره، تغییر پذیری، خوداتکایی، کمال گرایی و تنش می‌پردازد.

این پرسشنامه مناسب افراد ۱۶ سال به بالا است. اجرای فرم مداد و کاغذی این پرسشنامه ۳۰ تا ۳۵ دقیقه و اجرای نسخه کامپیوتری یا آنلاین هم ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

تست شخصیت شناسی MBTI

تست تیپ شناسی مایرز- بریگز (MBTI) به وسیله کاترین کوک بریگز و دخترش ایزابل بریگز مایرز در سال ۱۹۴۰ معرفی شد.

این پرسشنامه بر اساس نظریه کارل یونگ طراحی شد. طبق این نظریه، انسان‌ها دنیا را با چهار کارکرد روانشناختی حسی، شهودی، احساسی و فکری، تجربه می‌کنند.

پرسشنامه MBTI ، درونگرایی یا برونگرایی افراد، حسی یا شهودی بودن پردازش اطلاعات، تصمیم گیری فکری یا احساسی و فعالیت‌های قضاوتی یا ادراکی آنها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

سپس بر اساس نتایج به دست آمده از آزمون، هر فرد در یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی مثلاً تیپ ENJF قرار می‌گیرد که هر کدام از این تیپ‌ها نقاط ضعف و قوت خاص خودشان را دارند.

پرسشنامه MBTI برای شخصیت شناسی ، توسعه فردی، مشاوره ازدواج و مشاوره شغلی قابل استفاده است.

این پرسشنامه حاوی ۹۳ پرسش است که آزمون شونده باید کلمه متناسب با هر عبارت را انتخاب کند.

تست شخصیت شناسی ۶ عامل

تست شخصیت شناسی هگزاکو در سال ۲۰۰۰ براساس مطالعات قبلی برای سنجش شخصیت و تفسیرهای مربوط به آن ارائه شد.

این مدل، شش بعد شخصیت تحت عنوان صداقت- تواضع، هیجانی بودن، برونگرایی، توافق جویی، وظیفه شناسی و تجربه پذیری را ارزیابی می‌کند.

این پرسشنامه حاوی ۲۰۰ سؤال است. البته فرم کوتاه آن شامل ۱۰۰ و ۶۰ سئوال است.

تست شخصیت شناسی آیزنک

سیاهه شخصیت شناسی آیزنک در دو بعد مستقل یعنی برونگرایی در برابر درونگرایی و روانرنجوری در برابر ثبات به ارزیابی شخصیت می‌پردازد.

این تست به فرد سه نمره می‌دهد. نمره E که مقدار برونگرایی، نمره N مقدار روانرنجوری و نمره Lie که مقدار دروغگویی شما را برای رسیدن به مقبولیت اجتماعی را نشان می‌دهد.

تست کامل شامل صد سؤال بله/ خیر است و اجرای کامل آن ۲۰ تا ۳۵ دقیقه وقت می‌برد. فرم کوتاه حاوی ۵۷ سؤال بله/ خیر است که اجرای آن ۱۰ تا ۲۵ دقیقه زمان می‌برد.

تست شخصت شناسی MMPI

هاتاوی و مک کینلی در سال ۱۹۳۹ پرسشنامه چند وجهی مینه سوتا (MMPI) را برای سنجش شخصیت بزرگسالان و آسیب شناسی در قالب ۱۰ مقیاس طراحی کردند. این مقیاس‌ها شامل هیستری، افسردگی، پارانوئید، خود بیمارانگاری، انحراف روانی، مردانگی/زنانگی، ضعف روانی، اسکیزوفرنی، شیدایی خفیف و درونگرایی اجتماعی هستند. ده ها هزار تحقیق درباره تست MMPI انجام شده است و یکی از پرکاربردترین تست های روانشناسی در حوزه بالینی است.

با این حال در موقعیت‌های شغلی برای گزینش و بررسی ثبات روانشناختی حرفه‌های در شغل هایی پرخطر مثل نیروی پلیس، خلبانان و ارتشی ها به کار می‌رود.

پرسشنامه MMPI در طول سال‌ها اصلاح شده ولی جدیدترین نسخه یعنی MMPI-2 حاوی ۵۶۷ پرسش درست- نادرست است که تکمیل آن بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان می‌برد.

نسخه کوتاه MMPI-2-RF حاوی ۳۳۸ پرسش است که تکمیل آن ۳۰ تا ۵۰ دقیقه زمان می‌برد.

تست شخصیت شناسی دیسک (Disc)

تست شخصیت شناسی دیسک

والتر کلارک در سال ۱۹۴۰ تست شخصیت شناسی دیسک را معرفی کرد. نیمرخ شخصیتی دیسک برای ارزیابی برتری طلبی، تاثیرگذاری، ثبات و وظیفه شناسی طراحی شده است.

این پرسشنامه برای استفاده در سازمان ها طراحی شده بود و برای توسعه رهبری و مدیریت، آموزش مدیریت، آموزش فروش، مدیریت تعارض، تیم سازی، خدمات مشتری، ارتباطات و مربی گیری شغلی مناسب است.

دیسک حاوی ۲۸ پرسش است که شرکت کنندگان باید کلمه‌ای که بیشترین و کمترین شباهت به آنها را دارد؛ برای هر پرسش انتخاب کنند. کاربرد و اجرای دیسک آسان است و هر کسی قادر به اجرای آن هست.

تست شخصیت شناسی کالیفرنیا

سیاهه روانشناختی کالیفرنیا به وسیله هریسون گوگ در سال ۱۹۵۶ طراحی شد و رفتار روزمره را در قالب هجده مقیاس توصیف می‌کند.

این پرسشنامه را می‌توان برای گزینش کارکنان، توسعه فردی، شناخت شخصیت به کار برد.

این پرسشنامه برای افراد بالای ۱۳ سال قابل استفاده است. قابلیت اجرای آنلاین یا مداد کاغذی را دارد و حاوی ۴۳۴ پرسش درست- نادرست است. اجرای کامل آن ۴۵-۶۰ دقیقه طول می‌کشد.

روش‌های اجرای سیاهه روانشناختی کالیفرنیا بسیار متفاوت است و همین امر باعث قیمت متفاوت نسخه‌های مختلف این پرسشنامه شده است.

تست شخصیت شناسی لکه های جوهر رورشاخ

آزمون لکه جوهر رورشاخ به وسیله هرمان رورشاخ در دهه ۱۹۶۰ طراحی شده و یکی از منحصر به فردترین آزمون‌های شخصیتی فرافکن محسوب می‌شود.

این آزمون به طور فردی انجام شده و آزمونگر لکه جوهری را به آزمودنی نشان داده و آزمودنی  هر چه را که در برگه لکه جوهر می‌بیند، توصیف می‌کند.

ادراک آزمودنی از لکه بر اساس اصول روانکاوی و با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده مورد تفسیر قرار می‌گیرد و بعد در مورد شخصیت شرکت کننده، اظهارنظر می‌شود.

این آزمون برای تعیین حالت روانشناختی فردی طراحی شده و برای کودکان ۵ سال به بالا و بزرگسالان قابل استفاده است.

پرسش‌های متداول

این آزمون‌ها قدیمی به نظر می‌رسند؛ آیا جایگزین مدرنی برایشان وجود دارد؟

درست است که از زمان ساخت برخی از آزمونها بیش از ۵۰ سال می گذرد اما در طول سالها با انجام تحقیقات گسترده تغییرات زیادی در آنها ایجاد شده و پژوهش های متعددی اعتبار و روایی آنها را تایید کرده اند. مثلاتا کنون برای تست MMPI  بیش از ۹۰۰۰۰۰ تحقیق انجام شده است. به همین دلیل نمی تواند گفت چون این تست ها قدیمی هستند پس از اعتبار کافی برخوردار نیستند.

آیا می‌توانم از این آزمون‌ها برای پیش بینی موفقیت کودکانم در مدرسه استفاده کنم؟

طبق برخی از پژوهش‌ها، شخصیت کودکان قادر به پیش بینی موفقیت تحصیلی آنها خواهد بود. برای مثال، کودکانی که بسیار وظیفه شناس بودند به خاطر نظم، پایبندی به ضرب العجل‌ها، پیروی از قواعد و سخت کوشی به موفقیت بیشتری در مدرسه رسیدند.

همچنین طبق مطالعات انجام شده، صفات شخصیتی افراد روی انتخاب شغل و موفقیت شغلی اثر دارد.

با این حال در روانشناسی هنوز هم بحث زیادی در مورد تأثیر طبیعت یا تربیت روی رفتار انسان‌ها و حتی شخصیت آنها وجود دارد یعنی آیا شخصیت تحت تأثیر محیط است یا وراثت ؟

پس هنگامیکه نگران تحصیل و آینده کودکتان هستید، علاوه بر شخصیت او باید عوامل محیطی و رفتار خودتان در حین رشد آنها را مدنظر قرار دهید.

آیا نتایج آزمونهای شخصیت در زندگی من مفید واقع خواهد شد؟

بله، شناخت و درک شخصیت خودتان به شیوه‌های مختلفی کمک کننده است.

آزمون‌های شخصیت در وهله اول به کارتان کمک می‌کنند چون در مورد انتخاب مسیر شغلی، توسعه شغلی و نوع شغل متناسب با صفات شخصیتی (و نحوه رفتارتان در زمان مصاحبه) به شما کمک می‌کند.

شناخت شخصیت منحصر به فردتان به توسعه فردی شما کمک کرده و بهتر می‌توانید با دیگران تعامل برقرار کرده، نیازها، انگیزش‌ها را شناخته و بهتر می‌توانید استرس یا فشار را کنترل کنید.

شما تنها فرد در جهان با شخصیت منحصر به خودتان هستید پس باید برای شناخت و سرمایه گذاری روی شخصیت خودتان، هزینه کنید.

با این حال دقت کنید که آزمون شخصیت، افراد را در قالب طبقه بندی‌ها یا مقیاس‌ها دسته بندی می‌کند؛ پس با اینکه شناخت شخصیت خودتان از نظر واژگان تخصصی روانشناختی خوب است ولی این اصطلاحات وحی منزل و کاملاً دقیق نیستند و به دسته بندی‌های کلی اشاره دارند.

اگر به نتیجه مدنظرم نرسیدم چه باید کنم؟

یعنی کسی که دلتان می‌خواستید، نیستید و عیبی هم ندارد. باید نقاط قوت و ضعفتان و بهره برداری از آنها به نفع خودتان را بیاموزید.

پس اگر می‌خواهید فردی برونگرا و محبوب بوده ولی در اصل درونگرا هستید پس باید نیازها و خواسته‌هایتان را بشناسید و در صدد تأمین آنها برآیید.

اگر درونگرا هستید، به احتمال زیاد دوست ندارید که دورتان شلوغ شود و کار انفرادی را دوست دارید و این‌ها هیچ  اشکالی ندارد چون هم افراد درونگرا و هم افراد برونگرا، افرادی محبوب، موفق و رضایتمند هستند.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردم بهترین تست شخصیت شناسی جهان که غالب روانشناسان از آن استفاده می کنند را به شما معرفی کنم.آیا به نظرتان آزمونی از قلم افتاده؟ لطفا با من در میان بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰۰ رای
منابع
swisseducationalcollegeworkstylepsychologytodayforbes
guest
7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مستردیسک
مستردیسک
2 سال قبل

سپاس بابت مقاله
درخصوص مبحث DISC میشد کامل تر نوشت
تست لکه های جوهر رورشاخ به نظر شما چقدر از روایی و پایایی برخوردار هست؟

بهروز
بهروز
2 سال قبل

و نیز تست اندریافت موضوع TAT را. با تشکر

بهروز
بهروز
2 سال قبل

سلام
تست میلون MCMI را جا انداختید! موفق باشید

عبدالرضا جعفرنژاد
عبدالرضا جعفرنژاد
3 سال قبل

سلام ضمن تشکرازتوضیح شما درارتباط باتست شخصیت ای کاش باگذاشتن مقیاس ها به تحلیل مقیاس وکاربرد آنها درزمینه های روان رنجوری بیشتر ارائه می شدوتست های هنجار یابی شده مطابق فرهنگ ایران دردسترس قرارمیگرفت تادرتحلیل کمتردچارچالش می شدیم

حمید
حمید
3 سال قبل

سلام و خسته نباشید آقای دکتر مناسب ترین تیپ شخصیتی برای شغل قضاوت کدام مورد از موارد تیپ های ۱۶ گانه هست؟
بین این موارد چطور؟ entj intj estj istj
یا موارد دیگر؟

رمضان
رمضان
3 سال قبل

سلام میشه درمورد تفسیر تست نئو توضیح بدین؟
مثلا یکی که روان رنجوریش شده ۶۲٪ یعنی چی؟
اینا درصدا واسه هرکدوم اگه بیشتر باشن بهتره یا کمتر؟
لطفا یکم توضیح بدید چون هیچ‌جا تفسیر دقیقی پیدا نکردم🌷🍃

مجله سلامت دکتر بهشتیان
مجله سلامت دکتر بهشتیان
مدیر
پاسخ به  رمضان
3 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز تفسیر تست نئو خیلی مفصله
متاسفانه در چند جمله نمیشه خلاصه کرد.
۳۵ شاخص هست که هر کدام تفسیر داره و بستگی به نوع شاخص بالا یا پایین بودنش معنی متفاوتی داره

دکمه بازگشت به بالا