هیپنوتیزم

آموزش خود هیپنوتیزم سریع + فایل صوتی

هاری آرونز در یکی از سخنرانی های خود می گوید: اگر همه می دانستند که خود هیپنوتیزم  چه فواید فوق العاده ای برای آن ها دارد لحظه ای برای آموزش خود هیپنوتیزم درنگ نمی کردند. من در طول حدود ۲۰ سال مشاوره و روان درمانی، به اهمیت صحبت او پی بردم. در ادامه این مطلب از کلینیک آرامش مجله دکتر بهشتیان درباره اینکه خود هیپنوتیزم چیست؟ و دوره آموزش خود هیپنوتیزم توضیحاتی داده خواهد شد.

در مطلب دیگری تحت عنوان «هیپنوتیزم چیست؟» سعی کردم به طور خلاصه به تعریف هیپنوتیزم بپردازم و درباره این که وقتی فردی هیپنوتیزم می شود چه اتفاقی برای او می افتد توضیح دهم. همانطور که در آن مطلب ذکر کردم ساده ترین تعریفی که می توان از هیپنوتیزم داشت این است: “هیپنوتیزم نوعی ریلکسیشن متمرکز است که با کنار زدن ضمیر خودآگاه، دسترسی به ضمیر ناخودآگاه را راحت تر می کند.”

پس مهم ترین ویژگی هیپنوتیزم امکان دسترسی به ضمیر ناخودآگاه است؛ جایی که مخزن باورهای مرکزی، طرحواره ها و خاطراتی است که شخصیت فعلی ما را شکل داده است. برای آنکه بتوانیم به صورت اصولی و بدون بازگشت خودمان را تغییر دهیم راهی نداریم جز این که اطلاعات ضمیر ناخودآگاه خود را اصلاح کنیم و این کار از طریق روش های درمانی مانند هیپنوتیزم درمانی، روانکاوی، طرحواره درمانی و … انجام می پذیرد. (البته بدیهی است اختلالاتی که ریشه های فیزیولوژیک و ژنتیکی دارند را نمی توان به سادگی تغییر داد).

خود هیپنوتیزم هم همان هیپنوتیزم است که توسط خود فرد انجام می شود.

چطور می توانم خود هیپنوتیزم را یادبگیریم؟

در این فایل صوتی درباره روش های یادگیری خود هیپنوتیزم و دوره آموزش خود هیپنوتیزم توضیحات مفصل تری داده ام. که پیشنهاد می کنم قبل از مطالعه ادامه مطلب این فایل صوتی را گوش کنید.

روش های مختلفی برای آموزش خود هپینوتیزم وجود دارد که بهترین و سریع ترین شیوه آن به این صورت است که ابتدا روانشناس شما را هیپنوتیزم کند و پس از رسیدن به عمق خلسه لازم، با استفاده از یک کد شما را شرطی می کند تا بتوانید به وسیله آن کد در هر زمان و  مکانی که نیاز داشتید خودتان را هیپنوتیزم کند. ما هم در این دوره آموزشی عملی دقیقا از همین فرایند استفاده می کنیم.

برای هیپنوتیزم کردن هم بیش از ۱۰۰ روش مختلف وجود دارد که من در این دوره از ترکیب چند روش (بیش از ۱۰ تکنیک مختلف) که بیشترین بازدهی را در کارگاه های متعدد گروهی آموزش خود هیپنوتیزم داشته  استفاده می کنم.

پس از پایان دوره شما می توانید در کمتر از ۳ دقیقه خودتان را هیپنوتیزم کنید.

خود هیپنوتیزم چه کاربردهایی دارد؟                    

تقریبا همه کاربردهای خود هیپنوتیزم و هیپنوتیزم مشترک هستند. در مقاله دیگری به طور مفصل درباره کاربردهای هیپنوتیزم توضیح دادم. درآن مقاله بیش از ۷۰ کاربرد مختلف هیپنوتیزم را توضیح دادم. که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

  • کاهش اضطراب و استرس
  • غلبه بر ترس ها
  • تقویت اعتماد به نفس، خود باوری و عزت نفس
  • کاهش وزن (یکی از بهترین شیوه ها برای کمک به کاهش وزن)
  • ترک عادت
  • ترک سیگار
  • اصلاح افکار و باورهای منفی و خود تخریب گر و خاطرات آزار دهنده
  • بهبود و اصلاح تصویر ذهنی
  • حل اختلالات خواب و افزایش کیفیت خواب
  • ….

دوره آموزش خود هیپنوتیزم چقدر طول می کشد؟

معمولا برای رسیدن به عمیق ترین خلسه هیپنوتیزمی بین۴ تا ۸ هفته زمان نیازاست. که ما برای اطمینان کامل از اینکه شما به نتیجه لازم خواهید رسید، طول دوره را ۸ هفته در نظر گرفتیم.

البته هر آموزشی که کوتاه تر از ۴ هفته باشد نمی تواند شما را به حداکثر خلسه هیپنوتیزمی برساند.

در طول دوره آموزشی چه کار باید بکنم؟

دوره آموزش خود هیپنوتیزم یک دوره کاملا عملی است و شما باید هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تمرین عملی طبق برنامه ای که به شما می دهیم، داشته باشید. پس از ثبت نام برنامه تمرینات به صورت هفتگی به شما اطلاع داده خواهد شد. و شما می دانید که در هر روز و هر هفته چه تمریناتی را باید انجام دهید.

اگر هر روز ۱۵ دقیقه وقت برای تمرینات دوره صرف کنید در طول ۶ هفته حدود ۱۰ ساعت برای یک تغییر فوق العاده در خودتان وقت گذاشته اید. که این ۱۰ ساعت می تواند یکی از پر بازده ترین ساعات زندگی شما باشد. و سال ها از فواید آن برای تغییر خودتان استفاده کنید.

چه کسانی می توانند  در دوره آموزش خود هیپنوتیزم شرکت کنند؟

همانطور که در مطلب «هیپنوتیزم چیست؟» توضیح دادم، بیش از ۹۵ درصد افراد استعداد هیپنوتیزم شدن را دارند. این آمار دقیقاً برای خود هیپنوتیزم هم صادق است. یعنی تقریباً اکثریت قریب به اتفاق افراد می توانند خود هیپنوتیزم را یاد بگیرند.

از کجا مطمئن باشم این دوره برای من مفید خواهد بود؟

از سال ۱۳۷۹ تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در کارگاه ها و دوره های آموزش خود هیپنوتیزمی که برگزار کرده ام شرکت کرده اند.  بررسی های من نشان می دهد مهمترین دلیل نتیجه نگرفتن از دوره انجام ندادن تمرینات است.

خود هیپنوتیزم یک دوره کاملا عملی است و شما باید روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه برای انجام تمرینات وقت بگذارید. اگر فکر می کنید به هر دلیلی نمی توانید این مدت زمان را صرف رشد و ارتقای فردی خود کنید بهتر است این دوره را تهیه نکنید.

متاسفانه در تمامی کارگاه هایی که برگزار کرده ام کمتر از ۱۰ درصد افراد وقت لازم را برای انجام تمرینات صرف نمی کنند و یا به صورت پیوسته تمرینات را انجام نمی دهند و حتی برخی فقط برای سرگرمی و پر کردن وقت خود در دوره ها شرکت می کنند که متاسفانه این افراد از دوره بهره لازم را نمی برند.

 تفاوت اصلی این دوره با سایر دوره های مشابه چیست؟

در فایل صوتی توضیحات مفصلی درباره تفاوت های این دوره با سایر دوره ها داده ام که پیشنهاد می کنم این فایل را گوش کنید.

در طول دوره آموزش می توانم با دکتر بهشتیان در ارتباط باشم؟

پس از ثبت نام در دوره یک شماره اختصاصی به شما داده می شود و از طریق تلگرام یا واتساپ می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید. در طول دوره تمرینات شما مورد بررسی قرار می گیرد و سئوالات خود را می توانید بپرسید و درباره روند انجام تمرینات و پیشرفت خود با ایشان صحبت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳۳ رای

تحریریه مجله دکتر بهشتیان

مطالب مجله دکتر بهشتیان ابتدا توسط کارشناس دپارتمان (روانشناسی، کودک، ازدواج، حقوقی، آموزش، تناسب اندام، تغذیه، مشاوره تحصیلی و آرامش) نوشته یا ترجمه شده، سپس توسط ویراستار مجله ویرایش و در نهایت توسط دکتر متخصص حوزه مربوطه از نظر علمی مورد ارزیابی و ویرایش علمی قرار می گیرد و در نهایت در سایت منتشر می شود.

مطالب مرتبط

guest
73 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی

سلام دکتر من از کودکی تا الان خیلی الاقه مند به هیپنوتیزم بودم و هستم
میخام بدون چطور میتونم در کلاس های شما شرکت بکنم؟؟

حلما

ایا آگر هر روز هیپنوتیزم انجام دهیم خوبه یا بد؟

علی

سلام من میتونم شب تمرین کنم

بهنام

سلام دکتر. دوره حضوری سریع یک هفته‌ای خود هیپنوتیزم و پرواز خروج روح دارید؟
ما وقت یک شش هفته ای نداریم چون سر کار هستیم. چند نفر هستیم

صادق کریمی

اگه قبول کردن به من هم بگید شاید بتونم بیام.

Mostefe

آقا.دوکتر.سلام

علی

سلام اقای دکتر با هیپنوتیزم میشه زندگی قبلی خود را به یاد بیاوریم منظورم تناسخ اس.

شایان

تناسخ یعنی قبول شیطان پرستی. تناسخ وجود ندارد

حنا

عقیده شما محترمه علاقه آقا علی هم محترمه

Amir

تناسخ به کل منتفی.نه ارسطو نه ابن سینا و نه ملاصدرا هیچکدوم قبول نکردن و عقل سلیم قبول نمیکنه

Pkkk

سلام من می‌خوام پزشکی قبول شم آیا این خود هیپنوتیزم تاثیر مثبت داره روی خواسته من

فرزاد

سلام من به حالت خواب بینی آگاهانه در میام ولی هر کاری میکنم شرطی نمیشم قواعد شرطی شدنو هم انجام میدم خوشحال میشم راهنمایی کنین

زهرا اکبری

سلام، وقت بخیر
من سه ساله که دو تا از اعصاب دستم از نخاع جدا شده و چند عصب هم آسیب دیده، در نتیجه درد دائم خیلی زیادی دارم.
می‌خوام بدونم خود هیپنوتیزم به کاهش و قطع است درد می‌تونه کمک کنه؟
تشکر 🙏🏻

مریم

سلام من امروز برا اولین بار خود هیپنوتیزم کردم اول انگار برا چند دقیقه کاملا فراموش کردم نمیدونم چی شد هیچی حس نکردم کاملا گیچ شدم بعدتصویر یه بچه اومد جلو چشمم بعدش یهو به خودم اومدم او به خودم میگفتم باید بلد شم تاسه شمردم او به خودم اومدم. میشه بهم بگید چه اتفاقی برام افتاد این چیز عادیه؟

شیخی می‌گوید

وارد ماتریکس شدی

person x

شایدم ماتریکس واردش شده
یکی اندرو تیت رو بیاره

نرگس

سلام ببخشید آقای دکتر استفاده همزمان از سابلیمینال و هیپنوتیزم برای افزایش قد برای دختر زیر ۱۴ سال که صحفه رشدش بسته شده چقدر میتونه به قدش اضافه کنه البته قد مادر ۱۶۰ وپدر ۱۸۵هستش. سپاسگزارم

Mahla

سلام ببخشید با خود هیپنوتیزمی میشه نشخوار فکری رو از بین برد؟

دکمه بازگشت به بالا