هیپنوتیزم

آموزش خود هیپنوتیزم سریع + فایل صوتی

هاری آرونز در یکی از سخنرانی های خود می گوید: اگر همه می دانستند که خود هیپنوتیزم  چه فواید فوق العاده ای برای آن ها دارد لحظه ای برای آموزش خود هیپنوتیزم درنگ نمی کردند. من در طول حدود ۲۰ سال مشاوره و روان درمانی، به اهمیت صحبت او پی بردم. در ادامه این مطلب از کلینیک آرامش مجله دکتر بهشتیان درباره اینکه خود هیپنوتیزم چیست؟ و دوره آموزش خود هیپنوتیزم توضیحاتی داده خواهد شد.

در مطلب دیگری تحت عنوان «هیپنوتیزم چیست؟» سعی کردم به طور خلاصه به تعریف هیپنوتیزم بپردازم و درباره این که وقتی فردی هیپنوتیزم می شود چه اتفاقی برای او می افتد توضیح دهم. همانطور که در آن مطلب ذکر کردم ساده ترین تعریفی که می توان از هیپنوتیزم داشت این است: “هیپنوتیزم نوعی ریلکسیشن متمرکز است که با کنار زدن ضمیر خودآگاه، دسترسی به ضمیر ناخودآگاه را راحت تر می کند.”

پس مهم ترین ویژگی هیپنوتیزم امکان دسترسی به ضمیر ناخودآگاه است؛ جایی که مخزن باورهای مرکزی، طرحواره ها و خاطراتی است که شخصیت فعلی ما را شکل داده است. برای آنکه بتوانیم به صورت اصولی و بدون بازگشت خودمان را تغییر دهیم راهی نداریم جز این که اطلاعات ضمیر ناخودآگاه خود را اصلاح کنیم و این کار از طریق روش های درمانی مانند هیپنوتیزم درمانی، روانکاوی، طرحواره درمانی و … انجام می پذیرد. (البته بدیهی است اختلالاتی که ریشه های فیزیولوژیک و ژنتیکی دارند را نمی توان به سادگی تغییر داد).

خود هیپنوتیزم هم همان هیپنوتیزم است که توسط خود فرد انجام می شود.

چطور می توانم خود هیپنوتیزم را یادبگیریم؟

در این فایل صوتی درباره روش های یادگیری خود هیپنوتیزم و دوره آموزش خود هیپنوتیزم توضیحات مفصل تری داده ام. که پیشنهاد می کنم قبل از مطالعه ادامه مطلب این فایل صوتی را گوش کنید.

روش های مختلفی برای آموزش خود هپینوتیزم وجود دارد که بهترین و سریع ترین شیوه آن به این صورت است که ابتدا روانشناس شما را هیپنوتیزم کند و پس از رسیدن به عمق خلسه لازم، با استفاده از یک کد شما را شرطی می کند تا بتوانید به وسیله آن کد در هر زمان و  مکانی که نیاز داشتید خودتان را هیپنوتیزم کند. ما هم در این دوره آموزشی عملی دقیقا از همین فرایند استفاده می کنیم.

برای هیپنوتیزم کردن هم بیش از ۱۰۰ روش مختلف وجود دارد که من در این دوره از ترکیب چند روش (بیش از ۱۰ تکنیک مختلف) که بیشترین بازدهی را در کارگاه های متعدد گروهی آموزش خود هیپنوتیزم داشته  استفاده می کنم.

پس از پایان دوره شما می توانید در کمتر از ۳ دقیقه خودتان را هیپنوتیزم کنید.

خود هیپنوتیزم چه کاربردهایی دارد؟                    

تقریبا همه کاربردهای خود هیپنوتیزم و هیپنوتیزم مشترک هستند. در مقاله دیگری به طور مفصل درباره کاربردهای هیپنوتیزم توضیح دادم. درآن مقاله بیش از ۷۰ کاربرد مختلف هیپنوتیزم را توضیح دادم. که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

  • کاهش اضطراب و استرس
  • غلبه بر ترس ها
  • تقویت اعتماد به نفس، خود باوری و عزت نفس
  • کاهش وزن (یکی از بهترین شیوه ها برای کمک به کاهش وزن)
  • ترک عادت
  • ترک سیگار
  • اصلاح افکار و باورهای منفی و خود تخریب گر و خاطرات آزار دهنده
  • بهبود و اصلاح تصویر ذهنی
  • حل اختلالات خواب و افزایش کیفیت خواب
  • ….

دوره آموزش خود هیپنوتیزم چقدر طول می کشد؟

معمولا برای رسیدن به عمیق ترین خلسه هیپنوتیزمی بین۴ تا ۸ هفته زمان نیازاست. که ما برای اطمینان کامل از اینکه شما به نتیجه لازم خواهید رسید، طول دوره را ۸ هفته در نظر گرفتیم.

البته هر آموزشی که کوتاه تر از ۴ هفته باشد نمی تواند شما را به حداکثر خلسه هیپنوتیزمی برساند.

در طول دوره آموزشی چه کار باید بکنم؟

دوره آموزش خود هیپنوتیزم یک دوره کاملا عملی است و شما باید هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تمرین عملی طبق برنامه ای که به شما می دهیم، داشته باشید. پس از ثبت نام برنامه تمرینات به صورت هفتگی به شما اطلاع داده خواهد شد. و شما می دانید که در هر روز و هر هفته چه تمریناتی را باید انجام دهید.

اگر هر روز ۱۵ دقیقه وقت برای تمرینات دوره صرف کنید در طول ۶ هفته حدود ۱۰ ساعت برای یک تغییر فوق العاده در خودتان وقت گذاشته اید. که این ۱۰ ساعت می تواند یکی از پر بازده ترین ساعات زندگی شما باشد. و سال ها از فواید آن برای تغییر خودتان استفاده کنید.

چه کسانی می توانند  در دوره آموزش خود هیپنوتیزم شرکت کنند؟

همانطور که در مطلب «هیپنوتیزم چیست؟» توضیح دادم، بیش از ۹۵ درصد افراد استعداد هیپنوتیزم شدن را دارند. این آمار دقیقاً برای خود هیپنوتیزم هم صادق است. یعنی تقریباً اکثریت قریب به اتفاق افراد می توانند خود هیپنوتیزم را یاد بگیرند.

از کجا مطمئن باشم این دوره برای من مفید خواهد بود؟

از سال ۱۳۷۹ تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در کارگاه ها و دوره های آموزش خود هیپنوتیزمی که برگزار کرده ام شرکت کرده اند.  بررسی های من نشان می دهد مهمترین دلیل نتیجه نگرفتن از دوره انجام ندادن تمرینات است.

خود هیپنوتیزم یک دوره کاملا عملی است و شما باید روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه برای انجام تمرینات وقت بگذارید. اگر فکر می کنید به هر دلیلی نمی توانید این مدت زمان را صرف رشد و ارتقای فردی خود کنید بهتر است این دوره را تهیه نکنید.

متاسفانه در تمامی کارگاه هایی که برگزار کرده ام کمتر از ۱۰ درصد افراد وقت لازم را برای انجام تمرینات صرف نمی کنند و یا به صورت پیوسته تمرینات را انجام نمی دهند و حتی برخی فقط برای سرگرمی و پر کردن وقت خود در دوره ها شرکت می کنند که متاسفانه این افراد از دوره بهره لازم را نمی برند.

 تفاوت اصلی این دوره با سایر دوره های مشابه چیست؟

در فایل صوتی توضیحات مفصلی درباره تفاوت های این دوره با سایر دوره ها داده ام که پیشنهاد می کنم این فایل را گوش کنید.

در طول دوره آموزش می توانم با دکتر بهشتیان در ارتباط باشم؟

پس از ثبت نام در دوره یک شماره اختصاصی به شما داده می شود و از طریق تلگرام یا واتساپ می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید. در طول دوره تمرینات شما مورد بررسی قرار می گیرد و سئوالات خود را می توانید بپرسید و درباره روند انجام تمرینات و پیشرفت خود با ایشان صحبت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳۸ رای
منابع
healthlineclevelandclinicwikihowmedicalnewstoday
guest
80 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Hosein
Hosein
6 روز قبل

سلام من یه اتفاق برام افتاده اما نمیتونم به کسی بگم اینجا هم چون ناشناسم میگم یه سوال مهم دارم از ادمین من الان حدود شش ماه میشه این اتفاق تو جسمم افتاده اولش فکرمیکردم جن یا ارواح دورم هستن و اذیت میشدم بااینکه خرافاتی نبودم و نیستم اما بیش ازحد عجیب اتفاق میوفتادبرام اولش مثلا توخونه نشسته بود تا دستمو به هرسمتی می‌کشیدم از راست دستم اشیا یا تکون می‌خوردم یا صدامیکردن وخیلی ترسیده بودم وفقط به خانوادم گفتم اما گفتن چیزی میکشی سرزمین دیگه باهیچکدومشون حرف نزدم و روزبه روز بیشتر شد تاالان حدودسه ماهه از دستام یه انرژی که خودم قشنگ میبینمش از نوک پنجتاانگشتم یه انرژی در حال رفت و برگشته نمیدونم چجوربگم مثل اینکه نک انگشت دستم یه حفره هست وبا شدت ازش باد خارج میشه معلوم نیست یا وارد میشه هربار یجوره و به هر طرف دستمو میگیرم روبروش اشیا حرکت میکنن حتی بارها فیلم گرفتم اما نمیدونم چرا همیشه فیلم میگیرم بیست سی بار باید انجام بدم تا اتفاق بیوفته اما وقتی فیلم نمی‌گیرم به ثانیه نمی‌کشه بخدا من دیوونه نیستم چیزیم نمی‌کشم شاگرد بودم همیشه تو رشته تجربی همه میدونن اما نمیدونم اینو چجوربگم ک نگن چیزی میکشی به راحتی یه چیزیو یه لحظه لمسش کنم و چشمامو می‌بندم و تاب میخورم واون وسیله رو هرکجا که بزارید چشم بسته دستمو میگیرم سمتش و با دستم از هر فاصله ای ک باشه لمسش میکنم و میگم اون وسیله کجاست بارها لیزر بستم به انگشتهام و اینکاروکردی وبچه های خواهرم وسیله رو جابجا کردن ومن بدون اینکه ببینم بالیزر صاف به اون وسیله که رسیدم دیگه دستموحرکت ندادم وصاف نور لیزر رو همون وسیله بوده اینا میگن جن داری میترسن به کسی بگم چون خودم خواستم اما جن نیست خودم میبینم یه انرژی از دور میتونم حرارت آتش سرما و گرما رو با دستام حس کنم وبگم چشم بسته خیلی کارهای دیگه هم میتونم فقط نمیدونم اینا دلیلش چیه و چیزهای ماورایی رو هم میتونم ببینم حتی وقتی شروع به این کارمیکنم درجا همون لحظه تو خونه ای ک یه حشره نیست تاشروع میکنم بین دوتادستهام درجا حشره های ریز یهو ظاهر میشن وچندبارفیلم گرفتم یه حشره های نورانی که معلوم نیست چین فقط یه نوری معلومه از زوهواظاهرمیشن و میرن تو سرم و درمیان چنتافیلم دارم اما میترسم به کسی بگم توروخدا اگه میدونید دلیلشو کمکم میکنید دارم دیوونه میشم دستامو نمیتونم سمت بدنم بگیرم انگار وارد بدن خودم میشن الان تازگی تمام دردهای بدنمو خودم آروم میکنم اما وقتی اینکارومیکنم خیلی سرم درد میگیره وصورتم یک روزه لاغرمیشه انگار چندروزه هیچی نخوردم

علی
علی
8 ماه قبل

سلام دکتر من از کودکی تا الان خیلی الاقه مند به هیپنوتیزم بودم و هستم
میخام بدون چطور میتونم در کلاس های شما شرکت بکنم؟؟

حلما
حلما
11 ماه قبل

ایا آگر هر روز هیپنوتیزم انجام دهیم خوبه یا بد؟

علی
علی
1 سال قبل

سلام من میتونم شب تمرین کنم

بهنام
بهنام
1 سال قبل

سلام دکتر. دوره حضوری سریع یک هفته‌ای خود هیپنوتیزم و پرواز خروج روح دارید؟
ما وقت یک شش هفته ای نداریم چون سر کار هستیم. چند نفر هستیم

صادق کریمی
صادق کریمی
پاسخ به  بهنام
1 سال قبل

اگه قبول کردن به من هم بگید شاید بتونم بیام.

Mostefe
Mostefe
1 سال قبل

آقا.دوکتر.سلام

علی
علی
1 سال قبل

سلام اقای دکتر با هیپنوتیزم میشه زندگی قبلی خود را به یاد بیاوریم منظورم تناسخ اس.

شایان
شایان
پاسخ به  علی
1 سال قبل

تناسخ یعنی قبول شیطان پرستی. تناسخ وجود ندارد

حنا
حنا
پاسخ به  شایان
1 سال قبل

عقیده شما محترمه علاقه آقا علی هم محترمه

اکبر
اکبر
پاسخ به  شایان
7 ماه قبل

چه ربطی به شیطان داره ؟

مهدا
مهدا
پاسخ به  شایان
3 ماه قبل

بنظرم بهتره راجع بهش حرف نزنیم😁

Amir
Amir
پاسخ به  علی
11 ماه قبل

تناسخ به کل منتفی.نه ارسطو نه ابن سینا و نه ملاصدرا هیچکدوم قبول نکردن و عقل سلیم قبول نمیکنه

سامان
سامان
پاسخ به  علی
4 ماه قبل

هرکس به تناسخ اعتقاد داره خب خودکشی کنه تا بره زندگی بعدی ،🙃لطفاً از عقل بیشتر استفاده کنید

رضا
رضا
پاسخ به  سامان
2 ماه قبل

تناسخ جواب سوالات رو بهتر از عقاید اسلامی میده. در تناسخ ، عدالت بهتر برقرار میشه نسبت جهان بینی ادیان ابراهیمی. بنظرم همین که شما طرفداران جهان بینی ادیان ابراهیمی ، اینقدر نخوت و خودبزرگ بینی دارید و خودتون رو عقل کل میدونید ، برای رد کردن این نظریات کافیه. شمار بهتره چشماتو بیشتر باز کنی و دور و اطرافت رو بهتر ببینی ، تو همین جامعه اسلامی و شیعه ، کمتر کسی واقعا به بهشت و جهنم اعتقاد داره اگر کسی داشت اینهمه دزدی و اختلاس و قتل و فساد و بی اخلاقی و … نبود.

Pkkk
Pkkk
2 سال قبل

سلام من می‌خوام پزشکی قبول شم آیا این خود هیپنوتیزم تاثیر مثبت داره روی خواسته من

فرزاد
فرزاد
2 سال قبل

سلام من به حالت خواب بینی آگاهانه در میام ولی هر کاری میکنم شرطی نمیشم قواعد شرطی شدنو هم انجام میدم خوشحال میشم راهنمایی کنین

زهرا اکبری
زهرا اکبری
2 سال قبل

سلام، وقت بخیر
من سه ساله که دو تا از اعصاب دستم از نخاع جدا شده و چند عصب هم آسیب دیده، در نتیجه درد دائم خیلی زیادی دارم.
می‌خوام بدونم خود هیپنوتیزم به کاهش و قطع است درد می‌تونه کمک کنه؟
تشکر 🙏🏻

گهدی
گهدی
پاسخ به  زهرا اکبری
8 ماه قبل

نور و عشق نثارتون انشاالله بهتر شده باشید دعای خیر بدرقه بدنتون جهت سلامتیتون

مریم
مریم
2 سال قبل

سلام من امروز برا اولین بار خود هیپنوتیزم کردم اول انگار برا چند دقیقه کاملا فراموش کردم نمیدونم چی شد هیچی حس نکردم کاملا گیچ شدم بعدتصویر یه بچه اومد جلو چشمم بعدش یهو به خودم اومدم او به خودم میگفتم باید بلد شم تاسه شمردم او به خودم اومدم. میشه بهم بگید چه اتفاقی برام افتاد این چیز عادیه؟

شیخی می‌گوید
شیخی می‌گوید
پاسخ به  مریم
9 ماه قبل

وارد ماتریکس شدی

person x
person x
پاسخ به  شیخی می‌گوید
9 ماه قبل

شایدم ماتریکس واردش شده
یکی اندرو تیت رو بیاره

سامان
سامان
پاسخ به  شیخی می‌گوید
4 ماه قبل

وارد انتگرال شده

نرگس
نرگس
2 سال قبل

سلام ببخشید آقای دکتر استفاده همزمان از سابلیمینال و هیپنوتیزم برای افزایش قد برای دختر زیر ۱۴ سال که صحفه رشدش بسته شده چقدر میتونه به قدش اضافه کنه البته قد مادر ۱۶۰ وپدر ۱۸۵هستش. سپاسگزارم

Mahla
Mahla
2 سال قبل

سلام ببخشید با خود هیپنوتیزمی میشه نشخوار فکری رو از بین برد؟

...
...
2 سال قبل

من اخیرن راجب هیپنوتیزم و حالت آلفا می‌خوندم بعد یچیزی بود ب اسم خلسه که مثل حالت آلفا بود ولی گفته بود روح از بدن جدا میشه حتی ممکنه بمیری من انجام دادم راجبش موندم گفته بود حداقل پنج دقیقه تنفس میخواد ولی من تو یه اتاق بدون هیچ صدایی خودمو تو فضا تصور کردم تا ده شمردم ی نور سفیدی دیدم داشتم خیلی بی اختیار رو به پشت میوقتادم ی لحظه ترسیدم ادامه ندادم
یعنی ممکنه روحم میخاسته جدا شه؟چ اتفاقی افتاد
حتی بعدش دست و پامو شل شد ترسیدم ولی میخام دوباره انجامش بدم
مشکلی برام پیش نمیاد؟

بهمنی
بهمنی
2 سال قبل

ساب بهتره یا خود هیبنوتیزم ؟؟؟؟؟

دکمه بازگشت به بالا