آموزش خود هیپنوتیزم در 6 هفته + فایل صوتی

خود هیپنوتیزم

هاری آرونز در یکی از سخنرانی های خود می گوید: اگر همه می دانستند که خود هیپنوتیزم  چه فواید فوق العاده ای برای آن ها دارد لحظه ای برای آموزش خود هیپنوتیزم درنگ نمی کردند. من در طول حدود 20 سال مشاوره و روان درمانی، به اهمیت صحبت او پی بردم. در این مطلب درباره اینکه خود هیپنوتیزم چیست؟ و دوره آموزش خود هیپنوتیزم توضیحاتی بدهم.

در مطلب دیگری تحت عنوان «هیپنوتیزم چیست؟» سعی کردم به طور خلاصه به تعریف هیپنوتیزم بپردازم و درباره این که وقتی فردی هیپنوتیزم می شود چه اتفاقی برای او می افتد توضیح دهم. همانطور که در آن مطلب ذکر کردم ساده ترین تعریفی که می توان از هیپنوتیزم داشت این است: “هیپنوتیزم نوعی ریلکسیشن متمرکز است که با کنار زدن ضمیر خودآگاه، دسترسی به ضمیر ناخودآگاه را راحت تر می کند.”

پس مهم ترین ویژگی هیپنوتیزم امکان دسترسی به ضمیر ناخودآگاه است؛ جایی که مخزن باورهای مرکزی، طرحواره ها و خاطراتی است که شخصیت فعلی ما را شکل داده است. برای آنکه بتوانیم به صورت اصولی و بدون بازگشت خودمان را تغییر دهیم راهی نداریم جز این که اطلاعات ضمیر ناخودآگاه خود را اصلاح کنیم و این کار از طریق روش های درمانی مانند هیپنوتیزم درمانی، روانکاوی، طرحواره درمانی و … انجام می پذیرد. (البته بدیهی است اختلالاتی که ریشه های فیزیولوژیک و ژنتیکی دارند را نمی توان به سادگی تغییر داد).

خود هیپنوتیزم هم همان هیپنوتیزم است که توسط خود فرد انجام می شود.

چطور می توانم خود هیپنوتیزم را یادبگیریم؟

در این فایل صوتی درباره روش های یادگیری خود هیپنوتیزم و دوره آموزش خود هیپنوتیزم توضیحات مفصل تری داده ام. که پیشنهاد می کنم قبل از مطالعه ادامه مطلب این فایل صوتی را گوش کنید.

روش های مختلفی برای آموزش خود هپینوتیزم وجود دارد که بهترین و سریع ترین شیوه آن به این صورت است که ابتدا روانشناس شما را هیپنوتیزم کند و پس از رسیدن به عمق خلسه لازم، با استفاده از یک کد شما را شرطی می کند تا بتوانید به وسیله آن کد در هر زمان و  مکانی که نیاز داشتید خودتان را هیپنوتیزم کند. ما هم در این دوره آموزشی عملی دقیقا از همین فرایند استفاده می کنیم.

برای هیپنوتیزم کردن هم بیش از 100 روش مختلف وجود دارد که من در این دوره از ترکیب چند روش (بیش از 10 تکنیک مختلف) که بیشترین بازدهی را در کارگاه های متعدد گروهی آموزش خود هیپنوتیزم داشته  استفاده می کنم.

پس از پایان دوره شما می توانید در کمتر از 3 دقیقه خودتان را هیپنوتیزم کنید.

خود هیپنوتیزم چه کاربردهایی دارد؟                    

تقریبا همه کاربردهای خود هیپنوتیزم و هیپنوتیزم مشترک هستند. در مقاله دیگری به طور مفصل درباره کاربردهای هیپنوتیزم توضیح دادم. درآن مقاله بیش از 70 کاربرد مختلف هیپنوتیزم را توضیح دادم. که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • کاهش اضطراب و استرس
 • غلبه بر ترس ها
 • تقویت اعتماد به نفس، خود باوری و عزت نفس
 • کاهش وزن (یکی از بهترین شیوه ها برای کمک به کاهش وزن)
 • ترک عادت
 • ترک سیگار
 • اصلاح افکار و باورهای منفی و خود تخریب گر و خاطرات آزار دهنده
 • بهبود و اصلاح تصویر ذهنی
 • حل اختلالات خواب و افزایش کیفیت خواب
 • ….

دوره آموزش خود هیپنوتیزم چقدر طول می کشد؟

معمولا برای رسیدن به عمیق ترین خلسه هیپنوتیزمی بین4 تا 6 هفته زمان نیازاست. که ما برای اطمینان کامل از اینکه شما به نتیجه لازم خواهید رسید، طول دوره را 6 هفته در نظر گرفتیم.

البته هر آموزشی که کوتاه تر از 4 هفته باشد نمی تواند شما را به حداکثر خلسه هیپنوتیزمی برساند.

در طول دوره آموزشی چه کار باید بکنم؟

دوره آموزش خود هیپنوتیزم یک دوره کاملا عملی است و شما باید هر روز 10 تا 15 دقیقه تمرین عملی طبق برنامه ای که به شما می دهیم، داشته باشید. پس از ثبت نام برنامه تمرینات به صورت هفتگی به شما اطلاع داده خواهد شد. و شما می دانید که در هر روز و هر هفته چه تمریناتی را باید انجام دهید.

اگر هر روز 15 دقیقه وقت برای تمرینات دوره صرف کنید در طول 6 هفته حدود 10 ساعت برای یک تغییر فوق العاده در خودتان وقت گذاشته اید. که این 10 ساعت می تواند یکی از پر بازده ترین ساعات زندگی شما باشد. و سال ها از فواید آن برای تغییر خودتان استفاده کنید.

چه کسانی می توانند  در دوره آموزش خود هیپنوتیزم شرکت کنند؟

همانطور که در مطلب «هیپنوتیزم چیست؟» توضیح دادم، بیش از 90 درصد افراد استعداد هیپنوتیزم شدن را دارند. این آمار دقیقاً برای خود هیپنوتیزم هم صادق است. یعنی تقریباً اکثریت قریب به اتفاق افراد می توانند خود هیپنوتیزم را یاد بگیرند.

از کجا مطمئن باشم این دوره برای من مفید خواهد بود؟

از سال 1379 تا کنون بیش از 10000 نفر در کارگاه ها و دوره های آموزش خود هیپنوتیزمی که برگزار کرده ام شرکت کرده اند.  بررسی های من نشان می دهد مهمترین دلیل نتیجه نگرفتن از دوره انجام ندادن تمرینات است.

خود هیپنوتیزم یک دوره کاملا عملی است و شما باید روزانه بین 10 تا 20 دقیقه برای انجام تمرینات وقت بگذارید. اگر فکر می کنید به هر دلیلی نمی توانید این مدت زمان را صرف رشد و ارتقای فردی خود کنید بهتر است این دوره را تهیه نکنید.

متاسفانه در تمامی کارگاه هایی که برگزار کرده ام کمتر از 10 درصد افراد وقت لازم را برای انجام تمرینات صرف نمی کنند و یا به صورت پیوسته تمرینات را انجام نمی دهند و حتی برخی فقط برای سرگرمی و پر کردن وقت خود در دوره ها شرکت می کنند که متاسفانه این افراد از دوره بهره لازم را نمی برند.

 تفاوت اصلی این دوره با سایر دوره های مشابه چیست؟

در فایل صوتی توضیحات مفصلی درباره تفاوت های این دوره با سایر دوره ها داده ام که پیشنهاد می کنم این فایل را گوش کنید.

در طول دوره آموزش می توانم با دکتر بهشتیان در ارتباط باشم؟

پس از ثبت نام در دوره یک شماره اختصاصی به شما داده می شود و از طریق تلگرام یا واتساپ می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید. در طول دوره تمرینات شما مورد بررسی قرار می گیرد و سئوالات خود را می توانید بپرسید و درباره روند انجام تمرینات و پیشرفت خود با ایشان صحبت کنید.

خود هیپنوتیزم

دکتر محمد بهشتیان روانشناس ، روان درمانگر ، پژوهشگر ، مدرس و هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی است. وی عضو انجمن روان تحلیلی و انجمن هیپنوتراپی آمریکاست. برای مطالعه رزومه کامل ایشان به بخش درباره ما مراجعه کنید.

21 دیدگاه ها

 1. با هیپنوتیزم امکان دارد که فرد رازهای درون خود را در حین هیپنوتیزم ، ناخودآگاه بیرون بریزد؟؟؟؟؟!!!!!

  • لطفا مقاله 12 باور غلط درباره هیپنوتیزم را مطالعه کنید در آن مقاله به این سئوال پاسخ دادم.

 2. برای کسی که مبتلا به افسردگی شده است امکان آموزش خود هیپنوتیزم وجود دارد یا اول باید افسردگی اش درمان شود و بعد آموزش ببیند؟

 3. سلام اقای دکتر.انشالله سالم وسلامت باشین.راستش من خاطرات تلخی دارم در دوسه سال قبل که یه جورایی میخوام برگردم دراون خاطرات و نمیتونم.میخوام برگردم و فکرمو درمان کنم .چون افکار بدی نسبت به شخص خودم دارم.آیا واقعا با هیپنوتیزم میشه برگردم به اون خاطرات؟؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   بله امکان اینکه اثرات خاطرات تلخ گذشته را به کمک هیپنوتیزم اصلاح کنیم وجود داره؟ وقتی خاطرات برای فرد دردناک باشه مغز یک سپر دفاعی در برابر اون خاطرات ایجاد می کنه که دسترسی به اونها را سخت می کنه اما به کمک برخی شیوه های روان درمانی و هیپنوتیزم میشه به اون خاطرات دسترسی و اثرات اونها را اصلاح کرد. فقط نکته مهم اینه که این کار فقط به کمک هیپنوتیزم امکان پذیر نیست و کار حساسی هست. در صورتی که توسط فردی که دانش درستی از ساز و کار ضمیر ناخودآگاه نداشته باشه انجام بشه ممکنه باعث آسیب های بدتر به فرد بشه حتی ممکنه مشکلات جسمی ایجاد کنه

 4. سلام خوبید خسته نباشید قبلا من میتوانستم اتفاقها بفهم وخیلی چیزها را حس میکردم انرژی از کف دستم بیرون میامد وحتی از راه دور کسی را بخوابانم وفکر طرف بخوانم وپیش بینی میکردم ولی الان دیگه نمیتوانم انجام بدم و بعضی شبها تو خواب پرواز میکنم
  ممنون میشم من را راهنمایی کنید مرسی تشکر ممنون از شما

 5. سلام دکتر . مي خواستم ببينم که خود هيپنوتيزم براي رفع اهماکاري هم استفاد مي شود. و اين که يک نويسنده براي افزايش خلاقيت و تمرکز مي تواند از اين علم بهره ببرد؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   بله خود هیپنوتیزم به افزایش تمرکز و خلاقیت و کاهش اهمال کاری و تنبلی و افزایش انگیزه می تونه کمک کنه

 6. سلام آقاي دکتر آيا دوره خود هيپنوتيزم حضوري هم برگزار مي گردد يا فقط غير حضوري مي باشد؟ ممنون

  • درود بر شما دوست عزیز
   بله برگزار میشه اما فعلا به خاطر شدت پیدا کردن کرونا برگزار نمیشه

 7. سلام مرسی از دوره خوبتون من هم وزنم بالاس هم اعتماد به نفسم کمه هردوشم برام خیلی مهمه میخواستم ببینم میشه و قتی دورو گرفتم هردوشو باهم انجام بدم یا برای ذهن محدودیت وجود داره؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   هیچ محدویتی برای ذهن وجود نداره می تونید روی هر دو مشکل تون کار کنید.

  • سلام دوست عزیز
   نه متاسفانه امکان پذیر نیست. اگه چنین چیزی ممکن باشه باید حداقل یک مورد تایید شده در دنیا وجود داشته باشه که نیست به جز ادعاهای دروغی برخی از افراد سودجو

دیدگاه تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید