اختلالات جنسیروابط عاطفی و ازدواج

۱۱ توصیه یک سکس تراپیست برای بهبود رابطه جنسی

در طول سال ها فعالیتم به عنوان سکس تراپیست به افراد زیادی برخورده ام که به دنبال یک رابطه جنسی بی نقص، فوق العاده و رویایی مثل رابطه ای که در فیلم ها می بینند ، هستند. اما باید بگویم در واقعیت این طور نیست چنین چیزهایی فقط در فیلم ها اتفاق می افتد! در ادامه این مطلب از دپارتمان روابط عاطفی و ازدواج مجله دکتر بهشتیان به ۱۱ توصیه یک سکس تراپیست اشاره میکنیم.

در زندگی واقعی، رابطه ی جنسی می تواند پیچیده و حتی نا امید کننده باشد. معمولا زمانی که زوجی به سکس تراپیست مراجعه می کنند ، کمی خشمگین هستند و این خشم کاملا طبیعی است.

چون انتظارات آن ها از رابطه جنسی برآورده نشده و شاید بارها درباره آن بحث و دعوا کرده اند و یا قید رابطه جنسی را زده اند.

من این ۱۰ نکته را به همه مراجعانم ،  همه دانشجویانی که در دوره های تربیت سکس تراپیست شرکت می کنند و هر فردی که می خواهد زندگی جنسی خود را بهبود دهد و تا حدی شبیه فیلم ها کند !! به عنوان توصیه های اولیه و اساسی توصیه می کنم.

۱- از حواس خود استفاده کنید.

از تمام حواس پنجگانه ی خود استفاده کنید تا بتوانید کاملا روی بدن خودتان متمرکز شوید. به جای فکر کردن به اینکه چه کاری می خواهید انجام دهید بر احساس و لذتی که همان لحظه می برید تمرکز کنید.

 انجام این کار باعث کاهش فشار رابطه جنسی در شما می شود. این تمرین به شما کمک می کند ترس ناشی از این تصور که باید همه چیز را درمورد رابطه ی جنسی بدانید را کاهش دهید.

۲- تعریف تان از رابطه ی جنسی را باز تر کنید. رابطه ی بدون مقاربت را امتحان کنید

رابطه ی جنسی چیزی بیشتر از دخول است. برای تنوع بیشتر، رابطه ی بدون مقاربت را امتحان کنید که می تواند هر چیزی از بوسیدن ، لمس، ماساژ و هر نوع معاشقه باشد. جستجو در طیف لذت های جنسی کلید رسیدن به ارگاسم است.

۳- زبان عشق یکدیگر را بشناسید

وقتی اوضاع در اتاق خواب پیچیده می شود، روی نقاط قوتتان تمرکز کنید. اینکه وقتی نیاز جنسی تان برآورده نمی شود، دنبال مقصر بگردید و عصبانی شوید بسیار ساده است. به جای آن، زمانی را صرف شناختن شیوه های مورد علاقه رابطه یکدیگر کنید.

معمولا گله کردن به دلیل اینکه یک نفر احساس می کند قدرش دانسته نمی شود اتفاق می افتد. پس یاد گرفتن زبان ابراز علاقه ی شریکتان ( چه به صورت هدیه دادن، چه محبت فیزیکی و چه بیرون بردن آشغال ها) می تواند برای ساختن اساس صمیمیت جنسی به شما کمک کند.

۴- توصیه اصلی همه سکس تراپیست ها: همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید.

از مقایسه ی شریکتان با شرکای جنسی سابق خود بپرهیزید، هیچ کس دوست ندارد مقایسه شود. مقایسه منجر به ایجاد تنش و واکنش منفی در رابطه جنسی می شود. در عوض، سعی کنید با هم خاطرات جدیدی  بسازید! برای شب های با هم بودنتان از قبل برنامه ریزی کنید تا مطئمن باشید که برای ساختن خاطرات جدید زمان می گذارید.

۵- کاراگاه بدن باشید.

درمورد بدن خودتان و همسرتان کنجکاو باشید! این را تمرینی در نظر بگیرید که در آن به دنبال چیز هایی می گردید که به شما احساس تازه بودن جنسی می دهد. همه ی این تمرین ها به شما کمک می کند راحت تر به پارتنر خود بیاموزید چطور شما را لمس کند.

۶- محدودیت های خودتان را بدانید

اگر بدانید در رابطه چه چیز هایی به شما انگیزه و لذت می دهد، چه مقدار زمان و انرژی برای اختصاص دادن به خودتان و شریکتان دارید، فشار کمتری را احساس خواهید کرد و بهتر می توانید رابطه ی جنسی ایده آلتان را بسازید.

۷- بازی کنید

راحت باشید و با هم بازی کنید. رابطه جنسی الزاما نباید جدی باشد.

۸- برای نزدیکی تصمیم بگیرید

زمانی را برای خودتان و شریکتان در نظر بگیرید یا به زبان ساده، سرتان را با کار های دیگر شلوغ نکنید. برای زنده نگه داشتن آتش رابطه باید بتوانید حداقل یک ساعت در هفته را به کشف بدن های یکدیگر و بازی بزرگسالانه اختصاص دهید.

۹- گوشی را کنار بگذارید و کمی استراحت کنید

برای راحت بودن با بدنتان و فعال بودن در اتاق خواب باید سرحال باشید. از چک کردن تلگرام و اینستاگرام دست بردارید و ساعات بیداری خود را به بازسازی رابطه و کشف لذت جنسی خودتان بپردازید.

۱۰- برای رابطه جنسی برنامه ریزی داشته باشید.

همه سکس تراپیست ها قطعا این توصیه را به شما می کنند که برای رابطه جنسی خود برنامه ریزی کنید. این باور غلط را کنار بگذارید که رابطه جنسی باید خودبخود ایجاد شود.

برای رابطه جنسی فرصت های بیشتری ایجاد کنید. برنامه ی خودتان را برای استراحت، آرام شدن قبل از سکس و فعالیت جنسی خالی کنید.

۱۱- ورزش را فراموش نکنید.

به دلیل اینکه به جریان خون در اندام های جنسی تان نیاز دارید ، ورزش منظم را فراموش نکنید. ورزش برای افزایش لذت ضروری است. ورزش شما را شاداب تر می کند و باعث ترشح اندورفین در بدنتان می شود. دو چیزی که رابطه ی جنسی را تقویت می کنند.

خلاصه و جمع بندی

در صورتی که ۱۱ توصیه فوق به بهبود رابطه جنسی شما کمک چندانی نکرد به نظر می رسد که مشکلات جدی تری در رابطه شما وجود دارد که بهتر است برای رفع آنها از یک سکس تراپیست کمک بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱۳ رای
منابع
theoccapathfindergoogleadservices
دکمه بازگشت به بالا