0910910 50 10
0

دوره عملی افزایش اعتماد به نفس + فایل صوتی

شاید الان که در حال خواندن این مطلب هستید روش های مختلفی را برای افزایش اعتماد به نفس خود به کار برده اید اما هنوز به نتیجه لازم نرسیده اید؟ مراجعان زیادی را دیده ام که از درمان مشکل خودشان نا امید شده اند چون فکر می کنند هر کاری از دست شان بر می آمده را انجام دادند. اما معمولا در اکثر آنها متوجه شدم که روش یا روش های اشتباهی را برای حل مشکل خود طی کرده اند. و به همین دلیل هنوز مشکل عزت نفس پایین ، کمرویی و اضطراب صحبت در جمع آنها حل نشده است.

در فایل صوتی زیر درباره علل اعتماد به نفس پایین و کمرویی و روش های درمان آن و علت اینکه چرا اکثر روش های درمانی نمی توند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند توضیح داده ام.

 

دوره افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی و اضطراب اجتماعی برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند.
 • افرادی که اضطراب اجتماعی دارند.
 • افرادی که کمرو هستند.
 • افردای که در محیط های اجتماعی دچار اضطراب می شوند.
 • افرادی که خودشان را دوست ندارند
 • افرادی که از خودشان رضایت ندارند.

به دلیل آنکه ریشه اصلی اعتماد به نفس و عزت نفس پایین دوران کودکی است  تا ریشه این مشکلات در دوران کودکی حل نشود امکان درمان اعتماد به نفس پایین وجود نخواهد شد.

و فقط و فقط برخی از روش های درمانی خاص مثل درمان روانپویشی می تواند چنین مشکلاتی را حل کند. در فایل صوتی توضیحات مفصل تری درباره این مساله داده ام.

محتویات دوره افزایش اعتماد به نفس شامل چه چیزهایی است؟

این دوره بر خلاف سایر دوره های مشابه؛ شبیه سازی کامل جلسات حضوری روان درمانی افزایش اعتماد به نفس است و شامل همان توضیحات و تمریناتی است که در جلسه درمان برای مراجعان ارایه می شود. محتویات دوره شامل:

 • 16 طرح درمان (صوتی، تصویری و نوشتاری) که به صورت هفتگی و بر اساس برنامه زمان بندی شده به شما ارایه خواهد شد.
 • 14 تمرینات نوشتاری و تمرینات عملی روزانه (شامل 8 تمرین عملی خودهیپنوتیزمی و 7 تمرین عملی) که بر اساس جدول زمان بندی شده به شما ارایه می شود.
 • یک جدول برنامه ریزی که مشخص می کند در هر روز چه تمریناتی را باید انجام دهید.
 • دستورالعمل صوتی انجام همه تمرینات

طول دوره افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی چه مدت است؟

بر اساس پروتکل های درمان کمرویی طول درمان 12 هفته  است که برنامه کارهایی که باید در طول هر هفته انجام دهید در جدول زمان بندی مشخص است.

روان درمانگر این دوره کیست؟

تمام تمرینات و محتویات دوره درمانی توسط دکتر محمد بهشتیان ارایه می شود. برای آشنایی بیشتر با دکتر بهشتیان پیشنهاد می کنم روزمه کامل ایشان را از اینجا مطالعه کنید.

منظور از «با نظارت دکتر بهشتیان» که در عنوان دوره نوشتید، چیه؟

مهمترین ویژگی دوره افزایش اعتماد به نفس این است که در طول 2 ماه یا 8 هفته طول دوره می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید. تمام تمرینات ارسالی شما توسط ایشان مورد بررسی قرار می گیرد و به شما بازخورد داده خواهد شد. همچنین در طول دوره از طریق تلگرام یا واتساپ می توانید با دکتر بهشتیان ارتباط داشته باشید و می توانید سئوالات خود را درباره محتویات دوره و تمرینات آن مطرح کنید تا ایشان پاسخگو باشند.

متد و روش مورد استفاده در دوره افزایش اعتماد به نفس بر اساس چه رویکرد درمانی است؟

بیش از 500 روش روان درمانی وجود دارد که فقط اثربخشی تعداد محدودی از این روش ها (کمتر از 12 روش) برای درمان مشکلات مزمن (از جمله عزت نفس پایین و کمرویی) بر اساس تحقیقات انجام شده مورد تایید قرار گرفته است. فهرست برخی از تحقیقات انجام شده در این حوزه در این لینک می توانید مشاهده کنید.

روش مورد استفاده در این دوره یک مدل منسجم بر اساس چند رویکرد درمانی است که بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده بیشترین اثربخشی را در درمان کمرویی و عزت نفس پایین دارد.

آیا این دوره برای همه افراد موثر بوده است؟

متاسفانه خیر، افراد بسیار زیادی با کمک این دوره توانسته اند مشکل کمبود اعتماد به نفس خود را درمان کنند اما در برخی از افراد هم تاثیر چندانی نداشته است.

بررسی های ما نشان می دهد چند دلیل اصلی برای عدم موفقیت در این دوره وجود دارد:

 • انجام ندادن تمرینات روزانه

همانطور که در فایل صوتی هم توضیح دادم هدف این دوره درمان مشکل شماست و یکی از شروط اصلی موفقیت در آن انجام تمرینات روزانه است.

تحقیقات مختلف نشان داده است یکی از عوامل موثر پیش بینی کننده موفقیت اکثر روان درمانی ها تعهد مراجع به انجام تمرینات و تکالیف درمانی است. فراموش نکنید که تغییر کردن سخت است و نیاز به تلاش مستمر و پیوسته دارد. به همین دلیل در صورت شرکت در این دوره باید به خودتان تعهد بدهید در طول 12 هفته این دوره هر روز حداقل نیم ساعت از وقت خود را صرف انجام تمرینات ارایه شده کنید. متاسفانه تا امروز هیچ راه معجزه آسا و ساده ای برای درمان مشکلات روانشناختی پیدا نشده است.

 1. دومین عامل در موثر بودن هر روش درمانی ، تناسب روش درمانی مورد استفاده با نوع و شدت مشکل مراجع است. رویکرد درمانی مورد استفاده در این دوره بر اساس تجربیات من در طول بیش از 30000 ساعت جلسات مشاوره و روان درمانی و نتیجه صدها تحقیق انجام شده در زمینه درمان اعتماد به نفس پایین و کمرویی است. و از سال 1388 که کتاب غلبه بر کمرویی را تالیف کردم تا کنون در زمینه درمان این اختلال کار می کنم.
 2. افرادی که به برخی از اختلالات روانشناختی مبتلا هستند نمی توانند از این دوره بهره کافی را ببرند. یا این دوره برای آنها اثربخشی کمتری دارد. برخی از افرادی که این دوره برای آنها مناسب نیست عبارتند از:
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی شدید (مثلا سوابق متعدد خود زنی) مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلال دوقطبی شدید همراه با سابقه بستری مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلالات طیف سایکوتیک (اسکیزوفرنی) مبتلا هستند که در حال حاضر توهمات شنوایی و دیداری فعال دارند.
 • افرادی که به اختلال افسردگی شدید (با تمایل جدی برای خودکشی) مبتلا هستند.

چنین افرادی بهتر است در کنار استفاده از این دوره به یک روان درمانگر پویشی تجربه ای متبحر و روانپزشک مراجعه کنند.

در صورتی که نمی دانید آیا این دوره برای شما مفید خواهد بود یا نه؟ می توانید توضیح بیشتری درباره مشکل خود بدهید تا بتوانم راهنمایی دقیق تری به شما بکنم.

دوره افزایش اعتماد به نفس برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که حوصله انجام تمرینات را ندارند و نمی خواهند یا نمی توانند روزانه نیم ساعت وقت برای انجام تمرینات بگذارند.
 • افرادی که به دنبال شعارو ادعاهای غلو شده و بی اثر هستند.
 • افرادی که به اختلالات دوقطبی شدید یا اختلالات اسکیزوفرنی (با سابقه بستری) مبتلا هستند (البته افرادی که اختلال آنها تحت کنترل است می توانند از این دوره استفاده کنند).
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی (با سابقه آسیب زدن به خود) مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلال دوقطبی نوع یک با سابقه بستری در یک سال اخیر مبتلا هستند.

چرا دوره درمان اعتماد به نفس پایین و کمرویی مفید است؟

 • این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی است و مثل این است که شما با دکتر بهشتیان جلسات روان درمانی هفتگی داشته باشید و دقیقا از همان تمرینات و تکنیک هایی که در جلسات انفرادی استفاده می شود بهره مند می شوید.
 • از سال 1388 که کتاب غلبه بر کمرویی را تالیف کرده و بر اساس آن کتاب پژوهش هایی را در زمینه اثربخشی درمان هدایت شده (Guided therapy) در درمان کمرویی انجام دادم. که نتایج این تحقیقات اثربخشی این روش درمانی را (و این دوره ) مورد تایید قرار داده اند. برخی از تحقیقات انجام شده درباره اثر بخشی دوره درمان افزایش اعتماد به نفس را اینجا می توانید مشاهده کنید.
 • دکتر بهشتیان تجربیات خود در بیش از سی هزار ساعت جلسات روان درمانی و صدها تحقیق و پژوهش را در این دوره به شما ارایه می دهد.
 • در هر جلسه تمریناتی (درست مثل جلسه درمانی واقعی) به شما داده می شود که پس از تکمیل آنها را برای دکتر بهشتیان ارسال می کنید تا توسط ایشان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 • در طول دوره از طریق یک شماره تلگرام یا واتساپ اختصاصی می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید و ایشان نه تنها تمرینات شما را بررسی می کنند بلکه سئوالات خود را هم می توانید از ایشان بپرسید.

مزیت این دوره نسبت به دوره های مشابه چیست؟

 • مهمترین تفاوت این دوره با دوره های مشابه این است که در این دوره یک متخصص روانشناس روان درمانگر شماست نه یک سخنران انگیزشی که دانشی درباره اختلالات روانشناختی ریشه ها و علل آن ندارد.
 • روان درمانگر این دوره تجربه بیش از 30000 ساعت روان درمانگری دارد و تا کنونه هزاران مراجع مبتلا به عزت نفس و اعتماد به نفس پایین و اختلال اضطراب اجتماعی را درمان کرده است.
 • روان درمانگر این دوره برای اولین بار در ایران پژوهشی در حوزه افزایش اعئماد به نفس در حوزه هیپنوتیزم انجام داده است.
 • روان درمانگر این دوره بیش از 40 عنوان کتاب در حوزه های مختلف روانشناسی ترجمه و تالیف کرده است.

 

 

دیدگاه کاربران
 • Afson 16 آذر 1399

  سلام
  روزبخیر
  ببخشید فایل صوتی رو برداشتین چون برام قابل مشاهده نیست که دانلود و گوش کنم؟

  • دکتر بهشتیان 17 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   گفتم چک کنن مشکلی نیست فایل صوتی هست

 • نشانه های اعتماد به نفس سالم و کم – تیترخوان 8 آذر 1399

  […] روانشناسی، عبارت اعتماد به نفس برای توصیف حس کلی شخص از ارزش فردی‌اش یا ارزش شخصی به […]

 • راه های افزایش اعتماد به نفس از زبان دکتر روانشناس - شفقنا اقتصادی 5 مهر 1399

  […] کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس می شوند. در این مطلب درباره راه های افزایش اعتماد به نفس و تقویت عزت نفس صحبت خواهیم کرد و توصیه هایی برای پیدا […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *