0
0910910 50 10

دوره درمان وسواس فکری- عملی

وسواس

هدف دوره درمان وسواس چیست؟

اختلال وسواس های فکری و عملی انواع مختلفی دارند که در مقاله وسواس چیست؟ انواع وسواس های فکری و عملی درباره انواع وسوواس به طور مفصل توضیح داده ام.

قبل از مطالعه ادامه مطلب پیشنهاد می کنم به فایل صوتی گوش کنید. در این فایل صوتی به سئوالات زیر پاسخ داده ام:

 1. وسواس فکری و عملی چه علایمی دارد؟
 2. علل ابتلا به وسواس چیست؟
 3. چه روش های درمانی برای وسواس وجود دارد؟
 4. کدام روش درمانی برای درمان وسواس بهتر است؟
 5. در این دوره برای درمان وسواس من از چه روش هایی استفاده می کنید؟
 6. این دوره برای چه کسانی مفید است؟
 7. این دوره برای چه کسانی مفید نیست؟
 8. استفاده از این دوره بهتر است یا به صورت حضوری مراجعه کنم؟
 9. برنامه درمانی این دوره به چه صورت است؟

 

محتویات دوره درمان وسواس 

این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی وسواس است. و شامل همان توضیحات و تمریناتی است که در جلسه درمان ارایه می شود. و محتویات دوره شامل:

 • 26 برنامه درمان (صوتی، تصویری و نوشتاری) که به صورت هفتگی در طول 12 هفته به شما ارایه خواهد شد.
 • دستورالعمل انجام تمرینات روزانه برای طول هفته (در صورت انجام تمرینات هر هفته، امکان استفاده از درس های هفته بعد وجود خواهد داشت)
 • فایل انجام تمرینات روزانه و هفتگی
 • جدول تمرینات دوره به صورت هفتگی و روزانه

دوره درمان وسواس چقدر طول می کشد؟

بر اساس پروتکل های درمان وسواس طول درمان 12 هفته است و این دوره هم به مدت سه ماه یا همان 12 هفته خواهد بود. البته پس از پایان دوره شما به محتویات و تمرینات دوره دسترسی خواهید داشت. و می توانید به انجام تمرینات ادامه دهید.

هزینه این دوره کمتر از هزینه 2 جلسه روان درمانی حضوری است.

روان درمانگر این دوره کیست؟

تمام تمرینات و محتویات دوره درمانی توسط دکتر محمد بهشتیان ارایه می شود. برای آشنایی بیشتر با دکتر بهشتیان روزمه کامل ایشان را از اینجا مطالعه کنید.

منظور از «با نظارت دکتر بهشتیان» که در عنوان دوره نوشتید، چیه؟

مهمترین ویژگی این دوره این است که در 12 هفته طول دوره می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید. تمام تمرینات ارسالی شما توسط ایشان مورد بررسی قرار می گیرد و به شما بازخورد داده خواهد شد. همچنین در طول دوره از طریق تلگرام یا واتساپ می توانید با دکتر بهشتیان ارتباط داشته باشید و می توانید سئوالات خود را درباره محتویات دوره و تمرینات آن مطرح کنید تا ایشان پاسخگو باشند.

تذکر مهم: با توجه به نوع بسته خریداری شده نوع پشتیبانی دریافتی متفاوت هست. قیمت دوره به  صورت پیش فرض روی بسته اول (بدون پشتیبانی) تنظیم شده است. در صورتی که تمایل دارید از پشتیبانی بسته 2 یا بسته 3  استفاده کنید پس از خرید دوره برای ارتقای بسته خود با شماره 09109105010 هماهنگ بفرمایید.

در این دوره از چه روشی برای درمان وسواس من استفاده می شود؟

در علم روانشناسی بیش از 500 روش درمانی وجود دارد که بر اساس تحقیقات انجام شده فقط اثربخشی تعداد محدودی از این روش های درمانی (کمتر از 12 روش) برای درمان مشکلات مزمن (از جمله وسواس) مورد تایید قرار گرفته اند. فهرست برخی از تحقیقات انجام شده در این حوزه در اینجا می توانید مشاهده کنید.

روش مورد استفاده در این دوره یک مدل منسجم بر اساس 9 رویکرد درمانی است که بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده بیشترین اثربخشی را در درمان وسواس دارد. اثر بخشی این مدل درمانی بارها در درمان مراجع متعدد تایید شده و شما هم در این دوره می توانید از این مدل درمانی برای حل مشکل خود استفاده کنید.

 1. هیپنوتیزم درمانی (Hypnotherapy)
 2. درمان روانپویشی (Psychodynamic psychotherapy)
 3.  (Neuro-linguistic programming) NLP
 4. طرحواره درمانی (Schema therapy)
 5. MBT
 6. CBT
 7. درمان ACT
 8. رفتار درمانی دیالکتیکی (Dialectical Behavior Therapy)
 9. Mindfulness

این دوره برای همه افراد موثر بوده ؟

بررسی های ما در طول برگزاری این دوره نشان داده است که بالای 90 درصد (93.5 درصد) افراد در این دوره به نتیجه لازم دست پیدا کرده اند. اما متاسفانه درصد کمی نتیجه لازم را به دست نیاوردند که بررسی ما نشان می دهد چند دلیل اصلی برای عدم موفقیت در این دوره وجود دارد:

 1. انجام ندادن تمرینات روزانه

همانطور که در فایل صوتی هم توضیح دادم هدف این دوره درمان مشکل شماست و یکی از شروط اصلی موفقیت در آن انجام تمرینات روزانه است.

تحقیقات مختلف نشان داده است یکی از عوامل موثر پیش بینی کننده موفقیت اکثر روان درمانی ها تعهد مراجع به انجام تمرینات و تکالیف درمانی است. فراموش نکنید که تغییر کردن سخت است و نیاز به تلاش مستمر و پیوسته دارد. به همین دلیل در صورت شرکت در این دوره باید به خودتان تعهد بدهید در طول 12 هفته این دوره هر روز حداقل نیم ساعت از وقت خود را صرف انجام تمرینات ارایه شده کنید. متاسفانه تا امروز هیچ راه معجزه آسا و ساده ای برای درمان مشکلات روانشناختی پیدا نشده است.

 1. افرادی که به برخی از اختلالات روانشناختی مبتلا هستند نمی توانند از این دوره بهره کافی را ببرند. یا این دوره برای آنها اثربخشی کمتری دارد. برخی از افرادی که این دوره برای آنها مناسب نیست عبارتند از:
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی شدید (مثلا سوابق متعدد خود زنی) مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلال دوقطبی شدید همراه با سابقه بستری مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلالات طیف سایکوتیک (اسکیزوفرنی) مبتلا هستند که در حال حاضر توهمات شنوایی و دیداری فعال دارند.
 • افرادی که به اختلال افسردگی شدید (با تمایل جدی برای خودکشی) مبتلا هستند.

در صورتی که نمی دانید آیا این دوره برای شما مفید خواهد بود یا نه؟ می توانید توضیح بیشتری درباره مشکل خود بدهید تا بتوانم راهنمایی دقیق تری به شما بکنم.

دوره درمان وسواس برای شما مفید نیست اگر…

 • اگر حوصله انجام تمرینات را ندارند و نمی خواهند یا نمی توانند روزانه نیم ساعت وقت برای انجام تمرینات بگذارند.
 • اگر به دنبال شعار و ادعاهای غلو شده و بی اثر هستید.
 • اگر به دنبال یک راه حل معجزه آسا و کوتاه مدت برای درمان وسواس خود هستید.

چرا دوره درمان وسواس موثر است؟

 • این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی است و مثل این است که شما با دکتر بهشتیان جلسات روان درمانی هفتگی داشته باشید و دقیقا از همان تمرینات و تکنیک هایی که در جلسات انفرادی استفاده می شود بهره مند می شوید.
 • تحقیقات نشان می دهد درمان هدایت شده (Guided therapy) بهترین روش درمان غیر حضوری اختلالات مختلف است. نتایج این تحقیقات اثربخشی این روش درمانی را (و این دوره ) مورد تایید قرار داده اند. برخی از تحقیقات انجام شده درباره اثر بخشی دوره درمان وسواس را اینجا می توانید مشاهده کنید.
 • دکتر بهشتیان تجربیات خود در بیش از سی هزار ساعت جلسات روان درمانی و صدها تحقیق و پژوهش را در این دوره به شما ارایه می دهد.
 • در هر جلسه تمریناتی (درست مثل جلسه درمانی واقعی) به شما داده می شود که پس از تکمیل آنها را برای دکتر بهشتیان ارسال می کنید تا توسط ایشان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 • در طول دوره از طریق یک شماره تلگرام یا واتساپ اختصاصی می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید و ایشان نه تنها تمرینات شما را بررسی می کنند بلکه سئوالات خود را هم می توانید از ایشان بپرسید.

لطفا قبل از خرید دوره حتما راهنمای خرید و استفاده از دوره را اینجا مطالعه بفرمایید

 • هفته 1
 • هفته 2
 • هفته 3
 • هفته 4
 • هفته 5
 • هفته 6
 • هفته 7
 • هفته 8
 • هفته 9
 • هفته 10
دیدگاه کاربران
 • سعید عسگری 12 فروردین 1400

  سلام . با عرض ادب خدمت آقای دکتر بهشتیان ، عسگرنم احوال شما خوبه تو سایت مشکل رو گفته بودم من تصادف کردم به خدا وضعیت اصلا خوب نیست یه عنایت به طبقه پایین بکنید به خانم سالاری گفتم ، گفت کاری از دست من نمیاد من در یابید من دو نا مشکل دارم صبح تا ظهر خیلی استرس دارم و غذا نمیتونم زیاد بخورم وقرصی برای کم کردن استرس هست و خوابم خیلی کم شد و اگه امکانش باشه درمان غیر حضوری میخوام اگه اونم نمیشه بهم کمک کنید خواهش میکنم با تشکر. از زنجان

 • سعید 10 فروردین 1400

  سلام . آقای دکتر خواهش میکنم من تو تصادف ضرر مالی سنگین دیدم ، وضعیت مالی خوب نیست میشود برنامه دوره های برام تخفیف بدین تشکر

 • سعید 9 فروردین 1400

  سلام آقای دکتر من تصادف کردم از صحنه تصادف نخواسته ترسیدم فرار کردم بعد یه هفته صاحب ماشین اومد مجبور شدم خسارت اون دادم ولی از موقع اون صحنه میاد تو فکرم چرا فرار کردم عذاب وجدان گرفتم چرا از صحنه تصادف فرار کردم خسارت از جیبم دادم میتونستم از بیمه بدم تو رو خدا راهنمایم کنید چکار کنم وضعیت خرابه نمیدونم چکار کنم دچار افسردگی شدم نمیتونم کارهای که روز مره انجام میدادم انجام بدم تو رو خدا راهنمایم کنید

 • سعید عسگری 9 فروردین 1400

  سلام .آقا دکتر با ماشین کار میکنم ،من تصادف کردم از صحنه تصادف رفتم یعنی ترسیدم فرار کردم بعد یه هفته صاحب ماشین اومد مجبور شدم خسارت اون دادم ولی از موقع اون صحنه میاد تو فکرم چرا من باید فرارمیکردم، فکرم مشغول اون میشه پولی از دست دادم زیاد بودخیلی با زحمت در آورده بودم بی حال شدم افسرده شدم نمیتونم کارهای که روز مره انجام میدادم انجام بدم تو رو خدا راهنمایم کنید چکار کنم وضعیت مالیم زیاد مناسب نیست با تشکر .

  • دکتر بهشتیان 9 فروردین 1400

   درود بر شما دوست عزیز، این دوره درمانی می تونه بهتونم کمک کنه مشکل تون را حل کنید.
   تصادف اضطراب زیادی در شما ایجاد کرده که باعث شده وسواس بگیرید.

 • آواتار
  یاسر 14 اسفند 1399

  سلام آقای دکتر من حالاتم رو چک میکنم هم به وسواس فکری هم پانیک هم اضطراب میخوره نمیدونم کدومه؟؟؟!!!
  بنده ۲۷ ساله هستم و بیشتر از ۳ سال هست دچار حالتی شدم که ابتدا یک فکر منفی که تو گذشته اتفاق افتاده رو تعمیم میدم به تمام آینده و ناگهان ضربان قلبم بالا میره به حدی که کنترلش خیلی سخت میشه
  مخصوصا هنگام مطالعه ی کتاب و یا مطالعه ی دروس آزمونم که خیلی مهم هستن ولی هر بار که میشینم پای کتاب ترس از آزمون و آینده و ترس از یاد نگرفتن مطالب و هزاران افکار منفی دگ باعث میشه ضربان قلبم به حدی بالا بره که اصلا نتونم به خوندن ادامه بدم و سر همین موضوع تو چندباری که آزمون دادم با اینکه مطالب رو بلدم هیچوقت نتونستم موفق بشم
  و یا اینکه ترس از انجام گناهی که من رو از مسیرم دور کنه
  و یا ترس های دگ نسبت به آینده که حتی شب ها موقع خواب به شدت از ضربان قلب رنج میبرم
  تو هر کاری که بهترین هستم احساس میکنم به زودی خراب میشه
  یا اینکه کسی اگه مشکلی داره روحی جسمی، پس منم مستعد اون چیز هستم
  یا اینکه
  یه کاری رو شروع میکنم اصلا نمیتونم به سرانجام برسونمش
  خواهش میکنم بفرمایید کدوم بسته برای من مناسب هستش
  در حال حاضر قبولی و با تمرکز خوندن دروس آزمونم از همه چی واسم مهم تره

  • دکتر بهشتیان 18 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز مشکل اصلی شما وسواس فکری هست که دوره درمان وسواس می تونه بهتون کمک کنه

 • آواتار
  یاسر 14 اسفند 1399

  سلام دکتر بهشتیان
  بنده ۲۷ ساله هستم و بیشتر از ۳ سال هست دچار حالتی شدم که ابتدا یک فکر منفی که تو گذشته اتفاق افتاده رو تعمیم میدم به تمام آینده و ناگهان ضربان قلبم بالا میره به حدی که کنترلش خیلی سخت میشه
  مخصوصا هنگام مطالعه ی کتاب و یا مطالعه ی دروس آزمونم که خیلی مهم هستن ولی هر بار که میشینم پای کتاب ترس از آزمون و آینده و ترس از یاد نگرفتن مطالب و هزاران افکار منفی دگ باعث میشه ضربان قلبم به حدی بالا بره که اصلا نتونم به خوندن ادامه بدم و سر همین موضوع تو چندباری که آزمون دادم با اینکه مطالب رو بلدم هیچوقت نتونستم موفق بشم
  و یا اینکه ترس از انجام گناهی که من رو از مسیرم دور کنه
  و یا ترس های دگ نسبت به آینده که حتی شب ها موقع خواب به شدت از ضربان قلب رنج میبرم
  مشکلم با کدوم دوره قابل حل هستش؟

 • Abc 12 اسفند 1399

  آقای دکتر شرمنده من یه سوال دیگه ذهنمو مشغول کرده بود و اون اینه که از چه روشی تو این دوره استفاده شده؟؟ من تکنیک ERP رو کار کردم و با این متد درمانی تا حدودی راحتم و به نظر خودمم این روش خیلی میتونه بهم کمک کنه ایا دوره ی شما از همچین تکنیکی استفاده میکنید

  • دکتر بهشتیان 18 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز در این دوره از چندین روش درمانی مختلف استفاده شده که از این تکنیک هم در دوره استفاده کردیم اما تمرینات متعدد دیگه ای هم در دوره هست.

 • Abc 11 اسفند 1399

  سلام آقای دکتر من چند وقتیه ترس از بیماری hiv گرفتم و اکثر اطرافیان و اشیاء خودمو الوده ب این ویروس میدونم و در صورت برخورد با این اشیاء یا افراد سریعا دستامو میشورم یا دوش میگیرم ایا این ترس بی مورد وسواسه یا فوبیا. سوال بعدیم اینه که آیا این دوره مناسب منه یا خیر ممنون

  • دکتر بهشتیان 12 اسفند 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله این دوره می تونه بهتون کمک کنه

 • فائزه 16 بهمن 1399

  سلام دکتر وقت بخیر
  من پنج سال قبل یک شب به طور ناگهانی حالم بد شد و بیمارستان بستری شدم و اضطراب و ترس زیادی اون شب تجربه کردم. بعد از اون دایما فکر میکنم بازم ممکنه حالم بد شه یا اتفاق ناگهانی بدی بیوفته هرجا میخوام برم هر کاری میخوام کنم میترسم نکنه اتفاق بدی بیوفته از سفر رفتن یا دور شدن از خونه یا جایی که بیمارستان نزدیکم نباشه ذهنم بهم میریزه و اضطراب میگیرم. آیا این دوره برام مفید هست؟
  خواهش میکنم جواب بدید

  • دکتر بهشتیان 17 بهمن 1399

   درود بر شما دوست عزیز ، شما نسبت به اون اتفاق وسواس فکری گرفتید که این دوره درمانی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • نسرین 14 بهمن 1399

  8 سال بود که وسواس نجس پاکی داشتم. دارو هم آسنترا 50 حدودا 3 سال هست مصرف می کنم و طبق جدول ثبت وسواس که در هفته اول تمرینات بود در شروع دوره درمان علایمی وسواسی من اینها بودند.
  1- حمام 2.5 ساعت
  2- دستشویی هر بار 45 دقیقه
  3- شستن دست ها وقتی از بیرون میام 20 دقیقه
  4- شستن دست ها قبل از رفتن به تختخواب 40 دقیقه
  الان که هفته10 درمان هستم شرایطم اینطور شده
  1- حمام کمتر از 45 دقیقه
  2- دستشویی 5 تا 10 دقیقه
  3- شستن دست ها قبل از رفتن به تخت خواب دیگه انجام نمی دم
  4- شستن دست ها وقتی از بیرون میام 5 دقیقه
  همسرم و خانوادم میگن خیلی بهتر شدی
  بقیه افرادی هم که دوره را خریدن تغییراتی که در دوره درمان داشتن را بنویسن تا بتونیم میزان پیشرفت خودمون را بررسی کنیم و از تجربیات خودتون از دوره درمان هم بنویسید تا بتونیم با کمک آقای دکتر و همیدگه مشکل مون را کامل حل کنیم.

 • کتایون 12 بهمن 1399

  تجربه مراجعه به بیش از 10 مشاور و 6 روانپزشک در این 18 سال را دارم. با قعطیت می تونم بگم بهترین متخصص درمان وسوواس در ایران دکتر بهشتیان هست. یک جلسه با ایشون تلفنی صحبت کردم و بعد قرار شد برای درمانم دوره درمانی را تهیه کنم. طوری روی مشکل من تسلط داشتند انگار که 50 جلسه است به ایشون مراجعه کردم.

 • مهسا مهدی پور 5 بهمن 1399

  الان هفته 8 دوره درمان هستم، اضطرابم خیلی کمتر شده حمام رفتنم از 8 ساعت رسیده به 2 ساعت زندگی مشترکم داشت از هم می پاشید. آقای دکتر بهشتیان نمی دونم چطوری ازتون تشکر کنم. فقط می تونم شما را دعا کنم. ان شالله هر چی از خدا می خواهید بهتون بده

 • ساناز 25 دی 1399

  سلام آقای دکتر، من الان هفته 10 دوره درمان هستم خدا را شکر وسواسم خیلی بهتر شده و دیگه اون افکار نیست. هم می خواستم ازتون تشکر کنم و گاهی نگران میشم که نکنه دوباره وسواس من برگرده البته شدتش زیاد نیست. می خواستم ببینم تمرین عملی 8 را هم می تونم برای این افکار استفاده کنم؟

  • دکتر بهشتیان 26 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز ، خوشحالم که حال تون بهتر شده. بله با انجام تمرین 8 و تمرین 9 حل میشه

 • زهرا 24 دی 1399

  سلام آقای دکتر من ۲۱ سالمه آقای دکتر حس میکنم چند نوع از وسواس رو دارم مثلا اینکه اولیش اینه که فکرهای عجیب غریب میاد به ذهنم چیزای غیر واقعی غیر منطقی مثلا وقتی با سرعت زیاد رانندگی کنم فک میکنم حتما یکی یهو میپره جلوی ماشین یا اینکه حس میکنم تو اتاقم روح یا جن هست که باعث ترسم میشه دومیش اینه که همش فک میکنم اتفاقی واسه خودم یا اطرافیانم میفته مثلا تصادف میکنن میمیرن یا مثلا فک میکنم وقتی دارم با چاقو چیزی خرد میکنم اگه کسی بیاد سمتم شاید اتفاقی چاقو بره شکمش یا چشمش همش فک میکنم اطرافیانم یا خودم آسیب میبینم این خیلی باعث‌اضطرابم میشه بخصوص که تازه نامزد کردم و خیلی نگران همسرم میشم همش فک میکنم قبل از اینکه عروسی کنیم میمیره
  آقای دکتر اینم بگم این دو مورد خفیفن و شدید نیستن و سعی میکنم بیخیال باشم و از خودم دورشون کنم ولی مورد سوم که خیلی عذابم میده و تقریبا میشه گفت سدیده و ذهنتو مشغول کرده اینه که به جنس مخالف حساسیت پیدا کردم اینکه نمیتونم چشممو از آقایون بردارم وقتی میریم بیرون همش به اقایون نگاه میکنم کنجکاوم که قیافشون یا تیپشونو بررسی کنم و هی بهشون ذل میزنم این مورد رو دو بار همسرم دیده و فک کرده من چشم چرونی میکنم و بسیار ناراحت شده در حالی که من اصلا چشم چرونی نمیکنم یا قصد خیانت ندارم اقای دکتر مورد سوم خیلی عذابم میده هر وقت میرم بیرون اضطراب شدیدی میگیرم که باز به مردا نگا میکنم بخصوص وقتی کنار همسرم هستم میترسم بازم ببینه و بگه که سر و گوشت میجنبه میترسم اعتمادو از دست بدم میخاستم بدونم آیا این سه مورد وسواس هستن ؟
  البته آقای دکتر حدس میزنم مورد سوم بخاطر برخی اتفاقات بوجود اومده که اگه جوابمو بدین بهتون توضیح میدم
  آقای دکتر خواهش میکنم بررسی کنین و ببینین وسواس دارم یا نه بخاطر مورد سوم انقد مضطرب ‌ حواس پرت و عصبی میشم که هی میخام بنشینم یه گوشه گریه کنم حس خوشحالیم داره از دستم میره عاشق همسرم هستم ولی از بودن کنارش نمیتونم لذت کافی رو ببرم یا کلافم یا عصبیم حتی نمیتونم بهش محبت کنم ابراز احساسات انگار یادم رفته ازتون خواهش میکنم جواب بدید به کمکتون احتیاج دارم

 • سحر 14 دی 1399

  برای حل مشکل وسواسم خیلی تحقیق و بررسی کردم و تاکید داشتم از هیپنوتیزم برای درمانم استفاده کنم.راول می خواستم با دکتر بهشتیان وقت بگیرم که منشیش گفت برای سه ماه دیگه می تونه بهم وقت بده من هم یک آقای دکتر دیگه به نام هیپنوتیزم بیدار را پیدا کردم و چون زود وقت میداد رفتم پیشش. گفت درمان وسواس 10 جلسه است. منم خوشحال شدم و رفتم اما بعد از 10 جلسه هیچ تغییری نکردم و در طول جلسات هم کارهای مشابه می کرد و فقط به من تلقین می کرد. گفتم من مشکلم کم نشده گفت باید 10 جلسه دیگه بیای تا مشکلت کامل حل بشه. منم دیگه نرفتم
  صبر کردم تا نوبتم با دکتر بهشتیان بشه، جلسه اول به بهشتیان گفتم من می خوام با هیپنوتیزم مشکلم را حل کنید. چقدر طول میکشه مشکل وسواس من حل بشه؟ جالب بود که دکتر بهشتیان به من گفت من باید بررسی دقیق تری درباره مشکلت، ریشه هاش و عللش بکنم تا بهت بگم اولا از چه روش یا روش های درمانی برای حل مشکلت باید استفاده کنم و بعد بعد به چه میزان مشکلت قابل حل هست و از همه مهمتر گفت که هیپنوتیزم به تنهایی نمی تونه برای حل مشکلت کاری کنه. هیپنوتیزم فقط یک ابزار کمکی هست.
  بعد از بررسی مشکلم گفت می تونی به جای جلسات حضوری که هزینه اش خیلی بالاتره دوره درمان وسواس را تهیه کنی. االان که هفته 6 درمان هستم فهمیدم اون 10 جلسه برای هیپنوتیزم بیدار پولم را هدر داده بودم.
  جالبه که در این دوره از هیپنوتیزم هم استفاده میشه اما کاملا متفاوت با اون چیزی که در اون جلسات انجام میشد.
  دکتر بهشتیان واقعا در کارش متخصصه

 • آمنه 3 دی 1399

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دچار وسواس فکری وعملی هستم و گاها وسواس مذهبی (نجاست و پاک) این دوره به درمانم کمک میکنه؟
  درمانش تضمینیه؟
  بعد درمان امکان برگشت بیماری هست؟

  • دکتر بهشتیان 4 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   اثربخشی دوره درمان بستگی به میزان انجام تمرینات و اینکه چه میزان از وسواس شما ریشه ژنتیکی داره و نیز در صورت تجویز دارو مصرف داروها توسط شما داره

 • فاطمه 27 آذر 1399

  اقای دکتر من‌ تا حالا ۷ بار دکتر روانپزشک رفتم و دو جلسه هم با دکتر های مختلف مشاوره کردم‌ الانم داروهای زیادی مصرف میکنم چطوری میتونم باهاتون در ارتباط باشم و اینکه اقای دکتر من بریدم و از زندگش خسته شدم و هیچ انگیزه ای ندارم
  میخواستم بدونم پک درمانی شما به من کمک میکنه تا تهیش کنم یا نه

  • دکتر بهشتیان 27 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز بله می تونه بهتون کمک کنه

 • فاطمه 27 آذر 1399

  اقای دکتر من چطوری میتونم باهاتون در تماس باشم من میخوام این مریضی ریشه کن بشه پک درمانی شما میتونه بهم کمک کنه تا ریشه کن بشه اقای دکتر من از دنیا بریدم و دیگه هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم توروخدا کمکم کنید

 • محمد جواد 27 آذر 1399

  دکتر جان واقعا دستت درد نکنه، خیلی بهترم.

 • فاطمه 26 آذر 1399

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من۳۷ سالمه و دوتا فرزند پسر دارم که یکی ۱۶ و دیگری ۷ سالشه من ۱۰ ساله از بیماری وسواسی رنج میبرم و بشدت حالم خرابه و افسردگی شدید دارم جوری که چند بار تصمیم به خودکشی گرفتم. همسرم به هیچ عنوان بامن همکاری نمیکننه و حتی خیلی وقتا اذییت هم میکنه دکتر زیاد رفتم ولی فایده نداشته خواهش میکنم کمکم کنید

  • دکتر بهشتیان 26 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز، باید بررسی کنم چه اقدامات درمانی برای شما انجام شده باشه

 • آرمان 23 آذر 1399

  سلام
  این دوره برا کسایی که وسواس شدید راجع به اسیب رساندن به دیگران دارن مفیده؟
  مثلا من در هنگام رانندگی اگر هنگام نگاه کردن به اینه ، لاستیک ماشینم روی فرورفتگی یا بر امدگی برود فکر میکنم که با کسی تصادف کرده ام و این چرخه دوباره تکرار میشود و باید چک کنم.
  و همچنین وقتی به آینه خیره میشوم و یه سیاهی میبینم فکر میکنم که اون یه ادمه که من باهاش تصادف کردم و کف خیابون افتاده

  • دکتر بهشتیان 24 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز بله تمرینات این دوره می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • آرمان 23 آذر 1399

  سلام
  این دوره برا کسایی که وسواس شدید راجع به اسیب رساندن به دیگران دارن مفیده؟
  مثلا من در هنگام رانندگی اگر هنگام نگاه کردن به اینه ، لاستیک ماشینم روی فرورفتگی یا بر امدگی برود فکر میکنم که با کسی تصادف کرده ام و این چرخه دوباره تکرار میشود و باید چک کنم

 • محمد مهدی 22 آذر 1399

  سلام وقت بخیر
  ممنون از مطالبتون آقای دکتر بهشتیان
  من ۱۷ سالمه
  همش تو گوگل میچرخم
  درمورد ترنس ها و دوجنسیتی ها تحقیق میکنم وسایر بیماری ها و . . .
  یک جا خوندم نوشته دو جنسیتی هم پسره هم دختر من امتحانی یک تست دادم امتیازم شد ۱۷۰
  از ۱۶۹ تا ۲۲۱ یعنی دوجنسیتی ولی مجدد دقیق تر سوال دادم امتیازم شد ۱۰۷
  ولی اون تست اول بهم یک شک خیلی بدی داد همش میگم نکنه من جنسیتم اشتباه باشه همش فکر میکنم جنسیت مخالفم ولی اخلاقم و کارام کاملا پسرونه و از جنسیتم راضی هستم ولی همین افکار همش تو ذهنم میاد و باعث افسردگیم شده و دچار شک میشم
  درضمن قبل این کار همش ۳ الی ۴ بار در رو چک میکردم که قفله و ۳ بار دستمو بعد دستشویی میشورم و از دست خواهرم چیزی نمیخورم و همش منفی فکر میکنم مثلا تو ماشین میگم از دره نیفتیم پایین و . . .
  ممکنه این علائم وسواس فکری باشه ؟ این مشکللم وسواس فکری؟
  لطفا جواب بدید آقای بهشتیان ممنونم
  لطفا
  الان باید چیکار کنم ؟
  ممنونم

  • دکتر بهشتیان 22 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز بله مشکل شما وسواس فکری هست

 • مامان مینا 19 آذر 1399

  دیروز حمامم کمتر از نیم ساعت طول کشید. در عرض 8 هفته از 4 ساعت رسیده به کمتر از نیم ساعت. از خوشحالی دارم بال در میارم. اگه همینطور پیش می رفت زندگیم خراب شده بود چون دیگه تحمل شوهرم تمام شده بود .
  خدا را شکر که با دوره درمان وسواس دکتر بهشتیان آشنا شدم

 • امین 17 آذر 1399

  با عرض سلام و درود به جناب دکتر بهشتیان عزیز راستش من نزدیک ده سال با دکتر روانپزشک رابطه دارم و خداروشکر هم خیلی خیلی بهتر بودم تنها دقدقه من این بود که وسواس زیادی به داروها داشتم به خودم گفتم باید بدون پزشک قرص هامو کم کم دوزشو کم کنم و همین کار رو هم کردم ولی متاسفانه یه مدتی باز حملات پانیک بهم دست پیدا کرده و وسواسمم بیشتر شده راستی جناب دکتر عذر میخام مریضی که من دارم وسواس فکری و پانیک داشتم والا به دکترمم گفتم این قرص ها عوارض داره دکترم بهم گفت اصلا عوارض نداره و همینی که همش به فکره قرص ها هستید همین وسواس هست بلاخره جناب دکتر سرتونو درد نیارم یه مدتی وسواسم و پانیکم برگشته فکر کنم بخاطر اینه که دوز قرص هامو کم کردم و یه اخلاقی هم دارم هی به خودم میگم آخه تا کی باید قرص مصرف کنم و جوری هم هست به خودم میگم اگه قرص هم نخورم بیماری من بر میگرده والا به قول معروف کلافه شدم چیکار کنم؟؟؟

  • دکتر بهشتیان 18 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره درمان وسواس می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • آزاده 15 آذر 1399

  سلام جناب دکتر من نوع وسواسم یکم متفاوته اونم اینکه میترسم بقیه رو آلوده و نجس کنم در رابطه با طهارت و.. بسیار مشکل دارم به حدی که اتاق و دستشویی ام رو از بقیه جدا کردم و کسی نمیتونه وارد بشه فقط شاید چند ساعت بتونم معاشرت داشته باشم اونم زمانیکه حمام برم و از دستشویی استفاده نکن ده سال بیشتر اقدام به درمان کردم و همه نوع قرصی رو هم خوردم اما متاسفانه جواب نگرفتم به نظر شما هیپنوتیزم درمانی برای من موثر هست؟

  • دکتر بهشتیان 16 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله ترکیب هیپنوتیزم درمانی و روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید. در دوره درمان وسواس در سایت هم ما از ترکیب این روش ها استفاده کردیم و براتون مفیده

 • حسین 15 آذر 1399

  ترس شدیدی از مرگ عزیزانم رو داشتم که حدودا ۸۰ درصد بهتر شدم. واقعا خدا نصیب هیچ کس نکنه درد سختی وسواس

 • مجتبی 15 آذر 1399

  از کل دوره راضی هستم اما تمرینات هفته 8 و 9 و 10 را خیلی دوست داشتم الان احساس می کنم با گذشته راحت تر می تونم کنار بیام. و دیگه کمتر آزارم میده. اون اتفاق لعنتی الان کمتر اعصابم را بهم می ریزه.

 • میترا 11 آذر 1399

  سلام آقای دکتر وقت بخیر و خسته نباشید من تقریبا دو سال پیش مشکل معده داشتم و حالت تهوع به خصوص صبح به خاطر این بیماری طی چند ماه اون بیماری رفع شد ولی حالت تهوع من رفع نشد یعنی شب که میخواستم بخوابم استرس میگرفتم که صبح میخوام بیدار شم برم سر کار حالم بد میشه و واقعا صبحش حالم بد میشد و تا الان مونده و من از صبح زود بیدار شدن فراری شدم از دو ماه پیش مشکل توهم بیماری هم اضافه شده به استرس هام یعنی همش فکر میکنم نکنه من مریض بشم و دسترسی به پزشک نداشته باشم (بعلت اینکه ما شهرستان زندگی میکنیم و اونجا پزشک نیست) مخصوصا شب خیلی این فکر سراغم میاد طوریکه خوابم نمیبره و از شدت استرس تپش قلب و حالت تهوع میگیرم و تا چند روز بی اشتهاا میشم ، چهار جلسه هم پیش مشاور رفتم گفتن باید مواجهه ذهنی انجام بدی تا اضطرابت کم بشه و صحبت کنیم با هم تا بفهمم ریشه اضطرابت کجاست میخواستم ببینم این مشکل هم جزو وسواس فکری محسوب میشه و این دوره میتونه کمکم کنه

  • دکتر بهشتیان 14 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله این مشکل شما هم وسواس فکریه
   دوره درمان وسواس می تونه بهتون کمک کنه این مشکل را حل کنید.

 • محمد 11 آذر 1399

  با سلام خدمت شما
  من دائما به وجود داشتن یا نداشتن خدا و آخرت فکر میکنم و هیچ وقت به جوابی نمیرسم به طوریکه بعضی وقتها به حدی میترسم که میخوام خودمو بکشم
  لطفا من رو راهنمایی کنین

  • دکتر بهشتیان 12 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز شما وسواس فکری دارید که دوره درمان وسواس می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • محمد صادق 11 آذر 1399

  با سلام خدمت شما استاد گرامی
  من دائما به اینکه آیا خدا قیامت وجود دارند یا نه؟ اگه وجود دارن چطوری هستن خوبن بدن ؟ آیا جهنمی هست یا نه ؟ فکر میکنم و اغلب به جوابی نمیرسم و استرس شدید میگیرم طوری که میخواهم بمیرم و دیگر نباشم
  لطفا به من بگین آیا راه حلی برای خلاصی وجود دارد؟

  • دکتر بهشتیان 14 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز، دوره درمان وسواس می تونه بهتون کمک کنه

 • فاطمه 9 آذر 1399

  آقای دکتر بهشتیان من همیشه دعاگوی شما هستم. احساس می کنم از زندان من را آزاد کردید. وسواس همه زندگیم را از من گرفته بود اما الان خدا را شکر و با کمک های شما تازه معنی زندگی را فهمیدم.

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   خوشحالم که این احساس را دارید. سپاس از لطف تون

  • سپیده 13 آذر 1399

   دقیقا درسته فاطمه جان، وسواس واقعا مثل زندانه. قبلا حمام من حداقل 4 ساعت طول می کشید و با چه عذابی می اومدم بیرون اما الان که هفته 6 دوره هستم به یک ساعت رسیده. الان جلوی خانوادم احساس غرور می کنم.
   واقعا ازتون ممنونم آقای دکتر امیدوارم تا آخر دوره بتونم کامل به کمک شما مشکلم را حل کنم.

 • زهرا 8 آذر 1399

  سلام آقای دکتر من حدود 10 سال یا شاید بیشتر وسواس فکری دارم در تمام زمینه ها اما در چند سال اخیر وسواس فکری آسیب زدن به دیگران و پرخاشگری خیلی شدید پیدا کردم یعنی با هر اتفاقی که میفته فکر میکنم کار پرخاشگرانه ای ممکن انجام بدم و در بیشتر مواقع اینقدر این فکر قوی هست که باور میکنم و دائم در حال سرزنش خودم هستم به نظرتان این دوره به من کمک میکنه ؟ در ضمن من تا به حال هیچ اقدام درمانی انجام ندادم

  • دکتر بهشتیان 9 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز بله این دوره می تونه براتون مفید باشه چون شما وسواس فکری آسیب زدن به دیگران دارید و با انجام تمرینات این دوره می تونید بر مشکل تون غلبه کنید.

 • حامد 7 آذر 1399

  سلام آقای دکتر بهشتیان
  ممنون میشم بفرمایید این دوره برای افراد دارای افکار آزارنده توهین به مقدسات چقدر مفید هست؟
  با توجه به این که من 30ساله وسواسم و مایلم این اختلال در من ریشه کن بشه بفرمایید چقدر از مدت دوره به بررسی ریشه ها و علل وسواس پرداخته میشه؟

 • سمیه 7 آذر 1399

  زندگی زناشویی من به خاطر وسواسی که داشتم داشت متلاشی می شد. احساس می کنم که دوباره به دنیا اومدم.

 • سپیده 7 آذر 1399

  سلام من 20سالمه و از بچگی وسواس اما به طور خفیف با من همراه بوده اما از چهار سال پیش که کنکوری بودم شدت پیدا کرده ، در مدت 8ماه قصد سرتالین مصرف میکردم که هفتاد درصد حالم خوب شده بود اما بعد از مدتی که پشت کنکور بودم علائمم برگشته والان همش مضطربم وشب ها یا خوایم نمیبره یا به سختی می‌خوابم وافکار منفی اذیتم می کنه ،من از بچگی باید همیشه کسی شبا پیشم باشه تا بتونم بخوابم به نظرتون این دوره درمان برای من خوبه

  • دکتر بهشتیان 7 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله مشکل شما ترکیبی از وسواس و اضطراب هست که در این دوره به هر دو مشکل پرداخته شده و در صورتی که تمرینات را به صورت پیوسته انجام بدید می تونه بهتون کمک کنه

 • پروین 6 آذر 1399

  بعد از این دوره تازه متوجه شدم که سال ها در چه زندانی اسیر بودم.

 • مهسا 6 آذر 1399

  سلام اقای دکتر من وسواس فکری شدید دارم ب همسرم اصلااا حرفشو باور نمیکنم مثلا میگم امروز چندتا سیگار کشیدی میگ دوتا میگم باید قسم بخوری جون منو مرگ منو حتی قسمم میخوره باز باور نمیکنم خیلی خسته شدم با اینکه شوهرم ادم دروغگویی نیست..من همش ازش میپرسم با دوس دختر قبلیت کجا رفتین چیکار کردین بخدا دست خودم نیس فکر میکنم خیلی استرس. میگیرم همش تصویر سازی میکنم کجا رفتن خیلی اذیت میشم ی هفتس هیچی نخوردم هرچی میگ باور نمیکنم همش میرم پیج اون دختررو چک میکنم یا مثلا تو ی جمعی هرکی درباره من یچیزی بگه خیلی عصبی میشم نمیتونم جوابشو بدم بعد میام خونه با خودم میگ کاش اینو میگفتم کاش اونو میگفتم اخرم تا بهشون نگم خیالم راحت نمیشع ..اینم بگم مادرم افسردگی شدید داشت دارو مصرف میکرد و خاله هام ..بنطرتون این مشکل من چیه؟بعضی وقتا از شوهرم بدم میاد وقتی فکر میکنم..ولی اون ادم خییییلییی خوبیه.. بنظرتون این دوره ب درد من میخوره؟

  • دکتر بهشتیان 7 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله مشکل شما وسواس فکری هست که با انجام پیوسته تمرینات این دوره می تونید مشکل خودتون را حل کنید

 • ابوالقاسم 1 آذر 1399

  سلام دکتر
  خانم بنده وسواس فکری داره اول اینکه ژنتیک چون مادر و خاله هاشونم دارن ونوع بیماریشون به این شکله که مثلا ناخن دستم بهش میخوره میگه نکنه مریض شم یا ناخنت به جایی خورده باشه و من مریضی سخت بگیرم یا مثلا پلاستیک چیپش بهش دستش یهو برخورد کنه فکرش شدید میریزه بهم وترس وجودشو میگیره نکنه من فلان شدم و… ودر همه ابن موارد شاید ۲۰ بار هی میپرسه مثلا ناختنتو شسته بودی دستو شسته بودی کسی باهات دست نداده و….
  این نوع وسواس چه بکنیم تو این دوره شرکت کنیم یا اول با شما یک جلسه بزاریم
  البته ۲سالی هست زیرنظر روانپزشک دارو کلوموپرامین۵۰ مصرف میکنهراهنمایی بفرمایید لطفا
  🙏🙏🙏

  • دکتر بهشتیان 2 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله دوره درمان وسواس فکری می تونه به همسرتون کمک کنه مشکلشون را حل کنن البته حتما در کنارش دارو درمانی را ادامه بدن

 • Pardis 28 آبان 1399

  سلام. دکتر بهشتیان
  من در حال حاضر فقط دچار نشخوار فکری و وسواس فکری ام به صورتی که واسه همه چی، چرا، میپرسم از خودم و تمام ذهنم پر شده از حرف ها و جواب های خودم به خودم،
  به صورتی که حتی احساس ها و رفتار ها رو هم واکاوی میکنم و برام دیگه بالاترین و بهترین احساسات هم بی روح شده،
  قبلا ocd داشتم و یه دوره درمان رفتم اما به دلیل مشکلات زیاد و شکست های عاطفی که متأسفانه در طی زندگی برام پیش اومد، دچار نشخوار فکری زیادی شدم. و خوندن کتاب و نوشته ها هم برام دشوار شده.
  ممنون میشم راهنمایی م کنین
  باید چه راهکار و درمانی رو پیش بگیرم؟
  ا

  • دکتر بهشتیان 2 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   دوره درمان وسواس می تونه بهتون کمک کنه مشکل تون را حل کنید

 • حسن 25 آبان 1399

  با سلام . فقط خواستم عرض کنم کاش قیمت دوره درمان تون کمتر می‌بود . شاید اونطوری خیلی نفرات بیشتری میتونستن شرکت کنن. می‌دونم هزینه های پزشکی بالاست و شاید هزینه دوره شما از هزینه درمان حضوری هم کمتر دربیاد اما باز هم برای افراد از قشرهای پایین تر مبلغ زیادیه . موفق باشید

  • دکتر بهشتیان 25 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   به این شماره پیام بدید تا براتون تخفیف قایل بشن
   09109105010

 • حامد 19 آبان 1399

  مطلب دیگه هم که فراموش کردم اینه که نام دوره ” دوره 12 هفته ای …” هست اما برنامه زمان بندی 10 هفته را نشان می دهد ممنون میشم در این مورد هم توضیح بدید

  • دکتر بهشتیان 20 آبان 1399

   درو دبر شما دوست عزیز
   برنامه درمانی این دوره در ابتدا 8 هفته بود که در نسخه جدید اصلاحاتی انجام دادیم و به 12 هفته افزایش دادیم که فعلا 10 هفته اون فعال شده و به زودی 2 هفته دیگه هم بهش اضافه میشه

 • حامد 19 آبان 1399

  سلام آقای دکتر
  من تمایل دارم در این دوره شرکت کنم اما نیاز دارم با شما در مورد مشکلم صحبت کنم که ببینم نیاز هست تو دوره شرکت کنم یا نه چون فکر می کنم خودم مشکل ریشه ای و انگیزشی وسواسم رو پیدا کردم و به مرور زمان و تلاش حل خواهد شد اما می خواهم حتما مطمئن شم و زمان رو از دست نداده باشم و اگه لازم باشه حتما در دوره شرکت کنم مشکلم هم طوری هست که نه اینجا می تونم مطرح کنم و نه از طریق واسطه یا شخص لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر بهشتیان 20 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز بهترین راه اینه که با خانم سالاری یک وقت هماهنگ کنید تا یک بررسی کامل تری روی مشکل تون داشته باشم بعد از اون می تونم خدمت تون بگم این دوره براتون می تونه مفید باشه.

   • حامد 3 آذر 1399

    سلام آقای دکتر بهشتیان
    من با خانم سالاری تماس گرفتم فرمودند وقتتون تا یک ماه آتی پره و اگه کنسلی داشتیم به شما وقت میدم که پس از دو هفته انتظار هنوز مقدور نشده پس به ناچار چکیده مشکلم رو و اون قسمت هایی رو که قابل طرح هست رو خدمتتون عرض می کنم، بفرمایید دوره برای من قابل استفاده هست یا نه
    من 45 سالمه و 30 ساله گرفتار وسواسم مشکلی که الان درگیرشم در یک جمله افکار آزارنده و توهین به مقدسات است که فکر می کنم نیاز هست کمی توضیح بدم افکار توهین به مقدسات صرف ناسزا گویی نیست و از من انتظار دارد اون ناسزا هارو نسبت به ائمه تایید کنم و به اونها راضی باشم که این نیاز به تایید افکار در من ایجاد اضطراب بسیار شدید می کرد و چند سال همین طور درگیر این افکار بودم که متوجه شدم روزهایی که در کارم موفق ترم از شدت این افکار کاسته می شود از اونجایی که آدمی به شدت و به شدت بی انگیزه نسبت به کار و مسئولیت پذیری بودم (به طوری که از بیشتر کارهایم اخراج شده ام) حاضر نشدم عیب خودم را بپذیرم و تلاشم را بیشتر کنم که از اینجا به بعد کم کم اون افکار هم شدت گرفتند و وقیحانه تر ناسزا می گفتند تا جایی که وارد زندگیم هم شدند و افعال زندگیم را منوط به ناسزاگویی میکردند مثلا وقتی می خواستم چیزی بخورم می گفتند خوردن فلان چیز به منزله تایید و رضایت تو به فلان ناسزا نسبت به ائمه یا پیامبر است و حال من طوری میشد و میشود که گویی با خوردن آن چیز به آن راضی می شوم پس به ناچار از خوردن یا نوشیدن آن چیز صرفه نظر میکنم یکی دو بار که برای خوردن چیزی بهم فشار آمد و آن توهین را تایید کرده و کار مورد نظرم را انجام دادم اوضاعم به شدت به هم ریخت و از آن به بعد آن افکار مستمسکی پیدا کرده بودند و دائم می گفتند تو با انجام فلان کار (مثلا گرفتن عکس با دوربین یا نوشیدن فلان شربت) که تایید فلان ناسزا به امام معصوم بود، به امام توهین کردی پس باید قسم بخوری دیگر تا آخر عمر با دوربین عکس نگیری یا از فلان شربت استفاده نکنی و در صورتی که گوش نمی کردم بسته به مورد فشار افکار چنان سنگین بود که به سرم چنان فشاری می آمد که احتمال سکته مغزی میدادم یا سینه ام چنان سنگین میشد که احتمال سکته قلبی می دادم و یا چنان دل درد عصبی گرفتم که مجبور شدم بسته یک خوراکیه گران قیمت را باز نکرده در سطل آشغال سر کوچه بیندازم که نتوانم از آن استفاده کنم تا آرام شوم. چون ذهنم مدام درگیر بود دچار اختلال حافظه شدید شده بودم. تا این که از ابتدای امسال تصمیم گرفتم حرکت کنم و علیرغم میل باطنی مسئولیت پذیر شوم که در این 8 ماهه حالم بسیار بهتر و آرام تر هستم اما هنوز مشکلاتی و ممنوعیت هایی دارم که خودم فکر می کنم با رشد مسئولیت پذیری بیشتر به تدریج این ممنوعیت ها هم بر طرف خواهد شد و اما سوالها
    1- آیا نظرم را نسبت به وسواسم و مشکل انگیزشی آن تایید می کنید یعنی درست تشخیص داده ام؟
    2- میدانم دوره برای درمان وسواس طراحی شده و قطعا کمک می کند اما برای من چقدر؟ و چقدر درمان وسواسم را به شرطی که روزی یک ساعت وقت بگذارم تسریع خواهد نمود؟
    3- آیا وسواسم سه چهار ماهه درمان که نه اما به قدری مهار می شود که کارهای روزانه را بی مشکل انجام دهم؟(منظورم صرف حذف افکار آزارنده)
    4- راستش ته دلم(به صورت ناخودآگاه) من این وسواس و مشکلاتش را علیرغم درد و رنجی که برایم ایجاد می کند دوست دارم چون اگر مشکلی نباشد باید کار کنم و مسئولیت پذیر باشم و نمیدانم چرا ته دلم از هرگونه فعالیت(یدی و فکری) اکراه شدید دارم یا وحشت دارم که می خواهم این حالت ریشه کن شود و فردی فعال و مسئولیت پذیر شوم
    5- نمیدانم چرا در ناخودآگاهم از هرگونه فعالیت(یدی و فکری) اکراه شدید دارم یا وحشت دارم درنتیجه باوری در ذهن دارم که برای هیچ کاری نباید به زحمت افتاد و کارکرد و مسئولیت پذیرفت هر چند شرف و انسانیتت زیر سوال برود!!! برای ریشه کن کردن این باور که اساسی تر و ریشه وسواسم نیز می باشد چه باید بکنم؟ (به زبان تحلیل رفتار متقابل مظنون به داشتن مهارهای(injunction) مهم نباش، فکر نکن، تصمیم نگیر، کاری نکن، بزرگ نباش و موفق نباش هستم) برگرفته از
    https://juliehay.org/wp-content/uploads/2020/01/injuctions_-_an_essay-1.pdf
    6- مبلغی که هزینه میشود بابت 10 هفته هست یا 12 هفته؟
    با سپاس فراوان از وقتی که برای خواندن صرف کردید و راهنمایی که می کنید

   • حامد 4 آذر 1399

    خواستم ببینم علت تایید نشدن پیامم چی بوده ممنون

   • حامد 7 آذر 1399

    سلام آقای دکتر بهشتیان
    به نظرتون این دوره برای حذف افکار آزارنده توهین به مقدسات چقدر موثر است؟
    از اونجایی که من ۳۰ ساله وسواسم و اهمیت ریشه یابی این اختلال ممنون میشم بفرمایید چند در صد از دوره به ریشه یابی اختصاص پیدا می کنه و چقدر روی ریشه یابی مشکل تاکید میشه تا رفع نشانه ها؟

 • ارمان 18 آبان 1399

  در ابتدای دوره قبل از شروع تمرینات باید مشکلاتمون رو به صورت نوشتاری ارسال کنیم؟ منظورم اینه که تو این دوره هیچ مشاوره تلفنی یا تصویری وجود نداره؟

  • دکتر بهشتیان 19 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   فقط ارتباط به صورت نوشتاری خواهد بود. از طریق واتساپ یا تلگرام به صورت نوشتاری در ارتباط خواهیم بود البته شما می تونید به صورت صوتی هم پیام بدید.

  • شهبد 21 آبان 1399

   سلام و خسته نباشید اقای دکتر من پسر ۳۵ساله ای هستم که حدود ۴سال پیش بدلیل مصرف حشیش حمله پانیک بهم دست داد و از چند روز بعدش علائم مسخ شخصیت که طی یکسال و نیم دارو درمانی مسکلم برطرف شد بعد از اون شروع کردم به قلیان کشیدن و گهگاه مشروب به مدت یکسال که بازهم دوبار مشکل میخ و وسواس رو میخ دوباره برگشت بازهم یکسال درمان دارویی انجام دادم و کاملا بهبود پیدا کردم تا دوماه پیش که بازهم به علت مصرف فلیان و سیگار به صورت روزانه بیماریم باز عود کرد و دوماه درگیرشم اقای دکتر من رو حالتای مسخ شخصیت وسواس فکری هم پیدا کردم هی خودما تو ذهنم چک میکنم و حسای عجیب میاد سراغم اقای دکتر من چطوری درمان میشم و ایا اصلا باز درمان میشم؟اگر بله یه دوره مشاوره تلفنی میخام با شما داشته باشم در حال حاضر داروهای ریسپیردون و ولبان و لاموتریژن و فلوکسامین هم مصرف میکنم لطفا راهنمایی کنید

   • دکتر بهشتیان 2 آذر 1399

    درود بر شما دوست عزیز
    بهتره یک جلسه مشاوره داشته باشیم تا مساله شما را دقیق تر بررسی کنم

    • شهبد 5 آذر 1399

     سلام وقت بخیر متاسفانه نوبت مشاوره شما را برا چند ماهه دیگه میدن

    • دکتر بهشتیان 6 آذر 1399

     سلام روز بخیر
     می تونید دوره را شروع کنید چون بسیاری از بخش های دوره مشابه جلسات مشاوره هستند.

 • donya 18 آبان 1399

  سلام اقای دکنر من در خارج از مشور زندگی میکنم..
  من خیلی حالم بده 😪هم از لحاظ وسواس فکری هم وسواس عملی خیلی وسواس دارم از خونه به سختی میرم بیرون ..یه پسر کوچیک دارم که نزدیک چهار سالشه ..بچمو تا یه پارک نمیتونم ببرم..که یه وقت کثیف نشه اگه هم ببرم همش مبگم به این دست نزن به اون دست نزن بچمو دیوونه میکنم😪 به جز این مشکلات مشکل اعتماد به مفسم دارم و افسردگی متوسط فک کنم ..چیکار باس کنم تورو خدا راهنمایی کنین😥😥من با این حالم روی بچمم تأثییر بد میزارم 😔😔

 • زهرا 18 آبان 1399

  سلام خسته نباشید من ۱ساله ریزش قلب دارم پیشه روانپزشک رفتم بهم دارو دادن ولی میترسم بخورم و استرس میگیرم وسواس فکری دارم خیلی کلافه و بی قرار میشم همش فکر میکنم الان حالم بد میشه الان بی قرار میشم باید جیکار کنم خیلی عذاب میکشم هیچی منو خوشحال نمیکنه همش ترس دارم

  • دکتر بهشتیان 19 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   فایل صوتی مربوط به درمان پانیک را گوش کنید پاسخ مفصلی به سئوالتون دادم

 • مینا 18 آبان 1399

  سلام جناب دکتر اینکه ناگهانی دچار افکار فلسفی شدم مثلا اینکه چرا دستامون اینجورین همراه با اضطراب ولی آگاهی نسبت به غیرعادی بودن افکارم دارم این دوره میتونه موثر باشه؟

  • دکتر بهشتیان 18 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   درگیری با افکار فلسفی جزوی از افکار وسواسی هست بله این دوره می تونه براتون مفید باشه

 • ع 12 آبان 1399

  سلام اقای دکتر

  من تو ماه رمضون مثلا خیلی حساس میشم ک هر فکری نکنم ک باعث باطل شدن روزم بشه

  چند وقته تو فضای مجازی دیدم این خیانتها رو
  بعد فک میکنم نکنه من موقع ک ازدواج کردم موقع ک شوهرم پیشمه هی تصاویر مرد دگ تثور کنم😐

  کلا هر کاری ک دوست ندارم و میدونم بده
  گاهی این شکلی ب ذهنم میرسه

  اینا این وسواسه؟

  • دکتر بهشتیان 13 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله

 • علیرضا 10 آبان 1399

  سلام دکتر
  من حدودا۸ساله که درگیر وسواس هستم و ابتدا از وسواس عملی شروع شد که نسبت به شستوشو و طهارت و نجاست و نماز خوندن داشتم در حدی که نماز رو کنار گذاشتم و وسواس عملی به کلی از بین رفت ولی الان وسواس فکری دارم و ذهنم خیلی زیاد شلوغ میشه و به هرچیزی توجه میکنه و هرچیزی رو تجذیه تحلیل و نشخوار فکری میکنم.به شدت تو زندگی و کارم تاثیر منفی گذاشته در حدی که فقط فکر میکنم و حرکتی ندارم.حتی در بخشی موارد در روابط احساسیم هم اختلال ایجاد کرده و خیلی کارا و رفتارای نامزدم ذهنمو درگیر میکنه.به روانپزشک مراجعه کردم ازم یه تست گرفتن و گفتن ذهنت خیلی شلوغه و ارجاع دادن منو به روان درمانگر جهت طرحواره درمانی.الان حدودا۱۱جلسه رفتم برای طرحواره درمانی اما احساس میکنم تاثیر خیلی زیادی نداشته تا الان.شاید۵الی۱۰درصد تاثیر داشته که برام قابل قبول نیست.به نظر شما این روند رو ادامه بدم یا با شما دوره داشته باشم و یا این که شما بهتر میتونید کمکم کنید؟
  چون من هیچ شناختی از خانمی که درمانگر من هستن ندارم و فقط میدونم که تایم هاشون پر هست.نمیدونم چقدر ماهر باشن.

  لطفا راهنمایی کنید ممنونم
  اگر امکان داره پاسخ به ایمیلم ارسال بشه
  خیلی ممنون

  • دکتر بهشتیان 11 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   نمیتونم دقیقا بگم روش درمان همکار ما موثر بوده یا نه، باید بررسی بیشتری روی اقداماتی که انجام دادن بکنم تا بهتر بتونم راهنمایی تون کنم

   • علیرضا 12 آبان 1399

    خوب برای این برسی باید چیکار کنم؟
    آیا روند طرحواره درمانی موثر هست یا روش بهتری وجود داره؟این دوره ای که شما شبیه سازی کردین بهتر جواب میده به نسبت به طرحواره درمانی؟
    ممنونم

    • دکتر بهشتیان 18 آبان 1399

     درود بر شما دوست عزیز
     بله یک بخش از روش های مورد استفاده در این دوره طرحواره درمانی هست اما از تکنیک ها و رویکردهای دیگه هم استفاده شده

    • علیرضا 1 آذر 1399

     سلام مجدد
     امکان داره تکنیک ها و رویکرد هایی که تو این دوره آموزش داده میشه در قالب سر فصل ها بفرمایید.چون من حدودا۱۲جلسه رفتم این جلسات رو با درمانگر خودم و میخوام ببینم که اگر تا الان مواردی که شما گفتین باهام کار نشده دوره شما رو تهیه کنم.الان درمانگر من رو به روانپزشک ارجاع دادن و ایشون هم قرص فلوکسامین تجویز کردن که خیلی موثر بوده برام اما میخوام ریشه ای با تکنیک های موجود برطرفش کنم و فکر میکنم مصرف قرص درمان موقت هست و در صورت قطع قرص مجددا برگرده.درسته؟
     ممنون میشم راهنمایی کنید

    • علیرضا 1 آذر 1399

     ضمنا جناب دکتر دو تا سوال دیگه هم دارم اول این که من الان یک هفته دارم فلوکسامین استفاده میکنم و خیلی تاثیر گذار بوده و افکار رو خیلی کم کرده،این دوره در صورتی که من مصرف فلوکسامین دارم میتونه تاثیرگذار باشه؟
     سوال دوم این که امکان داره هزینه دوره رو با توجه به جلسات پرداخت کنم یا این که باید یکجا پرداخت بشه؟چون در حال حاضر از نظر مالی هم مسئله دارم کمی.
     ممنون بابت توجه و پاسخ شما

    • علیرضا 3 آذر 1399

     جناب دکتر جواب سوال های من رو ندادین فقط پیام هام رو ارسال کردین

 • نیما 9 آبان 1399

  سلام . 27 ساله هستم . از 17 سالگی تشخیص دو قطبی نوع 1 و وسواس فکری عملی داده شده و تحت درمان طی ده سال گذشته بوده ام و هنوز دارو مصرف میکنم . پرخاشگری و فکر خودکشی و سایر عوارض و خیلی از تیک های من بهتر شده یا از بین رفته است و خیلی از نظر اعصاب حس بهتری دارم . حالا مشکل اصلی من آب دهان انداختن است که از ابتدا با من بوده و هنوز ادامه دارد همچنین وسواس فکری مثلا شمارش که زندگی مرا مختل کرده است . آیا دوره شما برای من مناسب است ؟

  • دکتر بهشتیان 11 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   در حال حاضر چه داروهایی که مصرف می کنید؟

   • نیما 16 آبان 1399

    ریسپریدون دپاکین فلوکسامین کلونیدین لیتیم کربنات. با تشکر

   • امین 24 آذر 1399

    سلام دکتر،من27سال سن دارم.163قد و 49کیلو وزن.دچار وسواس عملی و فکری.موقعی که دچار هیجان میشم،دور از چشم بقیه دستهام رو تکون میدم شدید،جلو وعقب میکنم خودمو زیاد،بدنم زیاد تکون میدم.همچنین بدبینی سراغم میاد خیلی،فحش به افراد مقدس توی ذهنم میاد بر خلاف میل البته کمتر شده ولی هنوز هست.با ناخن نوک انگشتام میخراشم.خیلی کم چیزی مثل برق سر انگشتام میزنه مثل عصب الکتریکی.قبلا هم خارش و چیزی مثل الکتریسیته کل بدنم رو شدید میزد و از شدت اثر خون از دونه های ریز میزد بیرون البته موقع دانشجو بودم و استرس داشتم و جلوی افتاب اینجوری بودم اما الان خوب شدم،پدرم هم مشکل روان داشت و ناچار به طلاق شدیم و پدرم هم بدبینی داشت و عصبی بود و قرمز میشد و نمیشد باهاش زندگی کرد.اگه میشه کمک کنین ممنون میشم.

 • fatemeahmadi 27 مهر 1399

  سلام آقای دکتر.من وسواس عملی به هیچ عنوان ندارم.ولی وسواس فکری دارم ..از لحاظ ژنتیک هم نه پدرم وسواس فکری داشته نه مادرم .فقط مادرم افسردگی بعد از زایمان گرفت و چند سال هم سیتالوپرام مصرف کرد و تمام..تو خانواده هر دو طرف هم افسردگی بوده کم و بیش ولی وسواس نبوده.
  الان من هر از گاهی افکار وسواسی میاد سراغم و یک سری احساس گناه و تردید و خیلی اذیتم میکنه.نمیخوام وابسته به دارو بشم و ضعیف باشم .با خرید این دوره میتونم کمک کنم به خودم یا حتما باید حضوری مراجعه کرد؟؟؟
  توروخدا جوابمو بدید خسته شدم واقعا

  • دکتر بهشتیان 28 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز، شما قبلا چه اقدامات درمانی برای حل مشکلتون کردید؟

   • فاطمه 9 دی 1399

    من از روش cbt برای درمان ب کمک درمانگر کمک گرفتم.تا حدودی موثر بود ولی رفته رفته انگار بیشتر شد حتی میتونم بگم قبل درمان اصلا اینطور نبودم..قرص هم مصرف کردم خیلی کنترل کرد و بهتر شدم خداروشکر ولی باز میاد ی صداهای درونم ک همش نقدم میکنه و همش کمالگرایی رو توی من بوجود میاره.هر چیزیو درست و غلطشو چک میکنم ک اشتباه نکنم.فقط فکری.عملی ب هیچ عنوان.واقعا خسته شدم‌انرژی روانیمو جسمیمو داره میگیره.

  • R B 2 دی 1399

   سلام منم مث شما هستم
   اگه راهکاری دارید لطفا بگید بهم

  • Reza b 2 دی 1399

   سلام منم مث شما هستم
   اگه راهکاری دارید لطفا بگید بهم

 • علی ترابی 9 شهریور 1399

  دکترمن میتونم شماره شمارو داشته باشم خیلی ضروریه لازم دارم باید باهاتون صحبت کنم

  • دکتر بهشتیان 15 شهریور 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   لطفا با خانم سالاری هماهنگ بفرمایید
   09109105010

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره 480,000 تومان
تعداد دانشجو : 365
مدت دوره: 10 هفته
امتیازی ثبت نشده است
قوانین و مقررات خرید

لطفا قوانین را با دقت مطالعه فرمائید. با سفارش از سایت، شما موافقت خود را با شرایط و قوانین زیر اعلام می‌نمائید. 1- دوره های درمانی فقط برای استفاده های شخصی است. 2- با خرید دوره شما متعهد می شوید که تمرینات را به صورت هفتگی انجام دهید و با دکتر بهشتیان در طول دوره در ارتباط باشید. 3- استفاده آموزشی یا کپی برداری از محتوای دوره ها تحت هر عنوانی غیر قانونی است.

User Avatar
مدرس

دکتر بهشتیان

دکتر محمد بهشتیان روانشناس ، روان درمانگر ، پژوهشگر ، مدرس و هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی است. وی عضو انجمن روان تحلیلی و انجمن هیپنوتراپی آمریکاست. برای مطالعه رزومه کامل ایشان به بخش درباره ما مراجعه کنید.