خلاصه کتاب

خلاصه کتاب «مغز زنانه»

کتاب هایی که برای هفته دوم کمپین کتاب خوانی انتخاب کرده ام «مغز زنانه» و «مغز مردانه» است. این دو کتاب درباره تفاوت های مردان و زنان به خاطر تفاوت مغزی و هورمونی آنها توضیح می دهد. به نظرم خواندن این دو کتاب برای هر مرد و زنی به خصوص متاهلین ضروری است. اکثر کتاب هایی که درباره ویژگی های زنان و مردان نوشته شده به نوعی مطالب این کتاب را توضیح می دهند با این تفاوت که بر اساس تحقیقات و پژوهش ها، این کتاب به بسیاری از سؤالات درباره علل تفاوت های زن و مرد پاسخ دقیق و روشنی می دهد.

ساختار کتاب علمی است و اکثر افراد حوصله خواندن کامل آن را ندارند به همین دلیل سعی  کردم فقط مطالب کاربردی کتاب را به زبان ساده برای شما خلاصه کنم. نویسنده این کتاب خانم دکتر لوان بریزندین نتایج بیش از ۲۵ سال پژوهش خود روی تفاوت های مغز زنان و مردان و اثرات آن بر رفتارها و ویژگی های آن ها را در دو کتاب ارزشمند خود با عنوان مغز زنانه FEMALE  BRAIN و مغز مردانه MALE BRAIN  منتشر کرده است.

مقدمه

  1. فقط یک درصد از ژن های زن و مرد با هم متفاوتند اما همین یک درصد بر تک تک سلول های بدن آنها تأثیر می گذارد.
  2. مغز زن ها و مردها با هم فرق دارد. مغز مردها حدود ۹ درصد بزرگتر از زن هاست اما تعداد سلول های آن ها با هم برابر است و مغز زن ها فشرده تر است.
  3. مغز زنان در دوران قاعدگی هر روز کمی تغییرمی کند. بعضی از قسمت های مغز زن در طول یک دوره عادت ماهیانه حدود ۲۵ درصد تغییر می کند. به همین دلیل است که احساسات و خلق و خوی بسیاری از زن ها در طول دوره قاعدگی نوسانات زیادی دارد.
  4. تغییرات مغز زن از ۳ ماهگی شروع و تا پس از یائسگی ادامه پیدا می کند. بر خلاف آن مغز مردها پس از بلوغ تقریباً ثابت و بدون تغییر باقی می ماند.
  5. ساختار شیمیایی مغز زنان طوری است که کوچکترین جزئیات خاطرات دور را به یاد می آورند در حالی که مردان به سختی می توانند کلیات یک خاطره را به یاد آورند.
  6. تعداد سلول های مراکز مغزی مخصوص زبان و شنیدن در زن ها ۱۱ درصد بیشتر از مردهاست.
  7. بخش حافظه، احساسات و صحبت کردن مغز زنان بزرگتر از مردان است به همین دلیل، زنان در به یاد آوردن جزئیات مسایل عاطفی و در ابراز احساسات قوی تر از مردان هستند.
  8. بخش مربوط به میل جنسی در مغز مردان دو و نیم برابر بزرگتر از زنان است.
  9. بخش مربوط به پرخاشگری مغز مردان بزرگتر از زنان است.

برای خواندن ادامه خلاصه کتاب لطفا متن کتاب را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود خلاصه کتاب مغز زنانه

برچسب ها

‫2 نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
error:
بستن