کارگاه افزایش اعتماد به نفس

0
244

اعتماد به نفس پایین یکی از مشکلات رایج در بین افراد است.

  • به سرعت و به گونه‌ای اثبات شده و اثربخش بر مشکلات زندگی که به شما لطمه زده یا اعتماد به نفس و عزت نفس شما را تحلیل برده است، غلبه کنید.
  • اعتماد به نفس طبیعی را بسازید؛ انگار که حس «خود واقعی بودن» را به شما القا می‌کند.
  • این دوره مناسب افراد آرام، درونگرا و منزوی است.

کارهای زیادی در زندگی خودتان انجام داده‌اید. ولی هنوز هم توان زیادی در درونتان هست که شکوفا نشده است. شاید در آستانه شکوفایی این توان درونی قرار دارید.

اما چیزی شما را عقب می راند. درست مثل دیواری که جلوی پیشرفت شما را گرفته است.

برخی از افراد این حس را مثل حالت خاموش شدن می‌دانند؛ درست مثل دیواری که در مقابلشان قرار گرفته و انرژی زندگی آنها را نابود می‌کند.

گاهی اوقات در طول زندگی به خاطر لطمات و شرایط زندگی (مثل مورد انتقاد قرار گرفتن، شرمنده شدن، طرد شدن یا تجربه فقدان) در لاک دفاعی خودتان فرو می‌روید.

شاید می دانید که باید موفق‌تر از شرایط فعلی خودتان شوید ولی در حوزه مهمی اعتماد به نفس ندارید و فقط می‌دانید که بخشی از شما پنهان شده و شما را از دستیابی به موفقیتی که حق شماست باز می‌دارد.

اعتماد به نفس و عزت نفس

ارتباط قدرتمندی میان اعتماد به نفس و عزت نفس وجود دارد. به همین دلیل حفظ اعتماد به نفس در هنگامیکه تجارب دردناکی در گذشته داشته‌اید که روی اعتماد به نفس و عزت نفستان اثر داشته‌اند، دشوار می‌شود.

می دانید که باید کاری در این زمینه انجام دهید و دیگر حاضر به ادامه زندگی با شرایط فعلی نیستید.

چرا هنوز به نتیجه لازم نرسیده اید؟

تحقیقات انجام شده در دهه های اخیر ساختار تغییر مغز به صورت دراز مدت را نشان داده است.

پیشرفت فوق العاده

در این دوره می‌توانید اعتماد به نفس و عزت نفس تان را تقویت کنید، بر ترس‌هایتان غلبه کنید، شرایط شغلی خودتان را بهبود دهید و به پیشرفت‌های شخصی برسید. این دوره برای افراد آرام، درونگرا یا افراد آسیب دیده از تجارب دشوار زندگی مناسب است.

دوره پیشرفت فوق العاده بسیار قدرتمند است و در طول دو هفته به شما اجاره می‌دهد تا از لاک دفاعی خودتان خارج شده و تجارب آسیب را از طریق یک فرایند خلاقانه تغییر دهید.

به تدریج با حضور در این دوره از منطقه امن خودتان خارج شده و وارد فضای امن و غیرمقابله‌ای با کمک گروهی از افراد مورد اعتماد می‌شوید. چالش‌ها و فرصت‌های خطرپذیری در این  دوره قرار دارند.

پیشنهاد می کنم این مطلب را هم بخوانید
15 نشانه عزت نفس بالا و پایین

اگر با درمانگران، مشاوران و دوره‌های مختلفی برای غلبه بر مشکلات خودتان سروکار داشته‌اید و بی نهایت راهکار بی اثر یاد گرفته‌اید پس شاید برای سرمایه گذاری در دوره‌ای دیگر مقاومت کنید.

شاید روش‌های قبلی بسیار سطحی بوده‌اند و نتوانسته‌اند ریشه مشکلات شما را پیدا کنند.

بسیاری از افراد دارای زندگی ذهنی هستند و از خودشان انتقاد می‌کنند. زندگی ذهنی مانع از تبعیت از غرایز، شهود و منابع زندگی واقعی می‌شود.

دوره پیشرفت فوق العاده برایتان مناسب است اگر:

  • می‌خواهید از لاک دفاعی خودتان خارج شوید. شاید فردی آرام، منزوی و درونگرا هستید یا آسیب‌های زیادی را در طول زندگی تجربه کرده‌اید که شما را به درون لاک دفاعی خودتان فرو برده است ولی حالا می‌دانید که می‌خواهید از این لاک بیرون بیایید. به دنبال محیطی امن هستید تا تحت استرس یا فشار قرار نگیرید و در عوض با سرعت مناسب در مسیر خودتان حرکت کنید.
  • می‌دانید که باید بسیار موفق‌تر از شرایط فعلی شوید ولی در حوزه‌های مهم فاقد اعتماد به نفس هستید و فقط می‌دانید که بخشی از وجودتان پنهان شده و مانع از موفقیت شما می‌شود. شاید می‌خواهید بر ترس یا اجتناب از شکوفایی غلبه کنید، دیگران به شما اهمیت دهند و افراد مهم زندگی شغلی و حرفه‌ای، شما را به رسمت بشناسند.
  • شاید به لحاظ هیجانی، سرخورده و افسرده هستید یا بی دلیل غرق در احساسات شدید هستید. شاید در گذشته مورد انتقاد، شرمساری، زورگویی یا تردید قرار گرفته‌اید و در سایه این تجارب زندگی کرده‌اید و حالا می‌خواهید به روش دلخواهتان زندگی کنید.
  • می‌خواهید حس تنهایی و انزوا از دیگران را کنار بگذارید. می‌خواهید بر ترس از گروهها غلبه کنید، دور کردن دیگران از خودتان را کنار بگذارید و آنها را جذب کنید.
  • شاید هم قبلاً در این دوره‌ها شرکت کرده‌اید و می دانید که این دوره‌ها می‌توانند شما را از دردسرهای قدیمی رها کنند.

تفاوت دوره تقوت اعتماد به نفس با سایر دوره ها

بسیاری از اینکه درمان های متعددی رفته اند و نتیجه ای نمی گیرند گلایه دارند. تحقیقات اخیردباره مغز نشان می دهد که اکثر روش های درمانی متاسفانه تاثیر دراز مدتی در تغییر مشکلات ندارند و از طرف دیگر بیش از 90 درصد درمانگران از همین روش های درمانی استفاده می کنند.

از سوی دگیر بسیاری از کارگاه ها و کلاس های تشکیل شده توسط افراد غیر متخصص برگزار می شود که آنها بیشتر بر دادن انگیزه ، توصیه  کردن و ایجاد احساس خوب تمرکز می کنند که این اقدامات شاید در روز برگزاری کارگاه اثرات احساس خوبی را در فرد ایجاد کند اما نیم تواند موجب تغییر پایداری در او شود.

پیشنهاد می کنم این مطلب را هم بخوانید
17 روش افزایش اعتماد به نفس

تغییر بنیادین در باورهای مرکزی ، احساسات دردناک گذشته اصولی دارد که تا این اصول استفاده نشود تغییری رخ نخواهد داد.

این دوره برخلاف سایر دوره‌های اعتماد به نفس به شما تکنیک‌های مهمی را برای فراموش کردن رویدادهای تنش زای قبلی فراهم می‌کند. این دوره به روش منحصر به فردی به شما کمک می‌کند تا روی دنیای درونتان کار کنید.

با ابزارها و روش‌هایی برای ابراز وجود خلاقانه آشنا می‌شوید (حتی اگر خودتان را فردی خلاق ندانید). در نتیجه از زندگی ذهنی رها شده و وارد نیمکره چپ منطقی شده و با مغز خلاق خودتان ارتباط برقرار می‌کنید.

در این دوره از تکنیک های مختلفی از جمله هیپنوتیزم درمانی ، روان درمانی انسجامی ، تکنیک های هنر درمانی ، منالیزیشن و … استفاده می شود.

تغییر موانع درونی پیشرتف اعتماد به نفس

مفاهیمی از اساطیر کهن را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید به بخش‌هایی از وجودتان را که فرصت زیادی برای دسترسی به آنها در طول زندگی روزمره ندارید، دست پیدا کنید.

شما در طول این دوره در نقش شخصیت‌های مختلفی ظاهر می‌شوید تا به تخلیه هیجانی برسید.

شاید حس کنید که در حال انجام فعالیت‌های سرگرم کننده هستید ولی رویداد بسیار قدرتمندی هم درونتان به وقع می‌پیوندد. شما در حال رها کردن هیجان‌های سرکوب شده هستید و در نتیجه بخش‌های محبوس شده از وجودتان را رها می‌کنید چون می‌خواهید به پیروزی برسید.

فرایند پیشرفت اعتماد به نفس شما چگونه خواهد بود؟

این فرایند در قالب یک گروه فرصتی برای فعالیت در زمینه پیشرفت فوق العاده فراهم کرده و یکی از قدرتمندترین روش‌ها برای تغییر الگوهای ناهشیاری است که شما را عقب رانده و به نقش‌های قدیمی و حالت‌های رفتاری منسوخ متصل می‌کند.

این الگوها را رها خواهید کرد. گاهی اوقات این فرایند فوری است و گاهی اوقات هم کمی طول می‌کشد تا با روش‌های جدید زندگی وقف پیدا کنید.

این فرایند به تنهایی زندگی افراد زیادی را تغییر داده است در واقع به گفته یکی از شرکت کنندگان در این دوره، یک ساعت از این فرایند معادل 30 سال درمان است.

از این رو، دوره پیشرفت فوق العاده بسیار اثربخش است. این دوره برای افراد زیادی کارآمد بوده است. این افراد سالها برای تغییر کردن مبارزه می‌کردند و این دوره را سریعتر و اثربخش‌تر از سایر رویکردها دانسته‌اند که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه‌هایشان شده است.

تجربه یکی از شرکت کنندگان

یکی از شرکت‌کنندگان قبل از شرکت در این دوره پرسید: آیا با شرکت در این دوره می‌توانم به فردی که می‌خواهم تبدیل شوم؟ این جمله نشان می‌دهد که او آماده فروپاشی و آغاز زندگی دلخواهش است یک روز بعد از اتمام دوره هم متن زیر را نوشت:

پیشنهاد می کنم این مطلب را هم بخوانید
17 روش افزایش اعتماد به نفس

«بابت این آخر هفته فوق العاده از شما متشکرم. بسیار از ثبت نام در این دوره خوشحالم. از احساسات امروزم مطمئن نیستم (درست مثل اینکه بدنم در طول ورزش کردن کوفته شده است). هر چیزی در من تغییر کرده (شرایطی که باز هم از چگونگی آن مطمئن نیستم). می دانم که این تجارب اثر فوق العاده  ارزشمندی بر من داشته‌اند و تغیرات آشکار شده‌اند. این یادداشت را نوشتم تا به خاطر بسپارم که چقدر سریع به این تغییرات رسیده‌ام».

در واقع جنبه خلاقانه وجود این شرکت کننده به جنبش درآمده است او در حال حاضر فردی خلاق است. او دیگر از زندگی محنت بارش دست کشیده و می‌خواهد به همان فرد دلخواهش تبدیل شود. او به طور خلاقانه روی زندگی خودش متمرکز شده و به عنوان نیروی غیرقابل توقف فرصت‌های خلاقانه حرفه‌ای و شگفت انگیزی را در مسیر زندگی یافته است.

آیا می‌خواهید  اعتماد به نفس تان را افزایش دهید؟

می‌توانید از همین لحظه شروع کنید. فقط باید تصمیم بگیرید که زندگی خودتان را تغییر داده و فرم شرکت در دوره را تکمیل کنید.

این دوره در طول دو آخر هفته اجرا شده و باید 24 ساعته حضور پیدا کنید و در هر دو آخر هفته شرکت کنید. در فواصل سه ماهه قادر به پرداخت هزینه دوره هستید.

سایر افراد چه اظهارنظری در مورد دوره پیشرفت فوق العاده داشته‌اند؟

با ثبت نام در این دوره متوجه شدم که رویدادهای قبلی زندگی من روی زمان حال تأثیر دارند، به من لطمه می‌زنند و از پیشرفت من در تمامی حوزه‌ها پیشگیری می‌نمایند. از انتخاب‌های زندگی خودم شاد و خشنود هستم ولی گذشته منفی و دردناکم را همواره با خودم به دوش می‌کشیدم. درست مثل وزنه‌ای که به پاهایم زنجیر شده است. می‌خواستم حرکت کنم ولی نمی‌دانستم چه چیزی مانعم می‌شد.

هیچ برنامه‌ای برای نمایشنامه نویسی نداشتم ولی این کار برایم کمک کننده بود. این کار را انجام دادم و کارساز شد. من تمرکز ، تحرک و حمایت خاصی نداشتم. فقط گاهی اوقات بیرون می‌رفتم و خودم را آرام می‌نمودم که روشی برای کنار آمدن با مشکلات زندگی بودند. در این گروه کوچک یک مربی بسیار با بصیرت، خردمند، مهربان و حمایتگر حضور دارد. او در کارش خبره است و یکی از بهترین مربیانی است که با او کار کرده‌ام. نتایج دوره آموزشی این مربی، زندگی را متحول می‌کند. شاید عجیب به نظر برسد ولی صحت دارد.

پاسخ دهید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید