وسواس فکری

0
0

سلام آقای دکتر.
بابت ایجاد فضایی جهت مشاوره بسیار سپاسگزارم.
من فکر میکنم وسواس فکری دارم چند بار هم مشاوره و روانپزشک هم رفتم ولی گفتن چیزی نیست، پاشو برو…
اگه بخوام اولین باری که ذهنم برخلاف خودم عمل کردو بگم موضوع برمیگرده به 19 سال پیش، الان که یادم میوفته خندم میگیره 🙂 من دوستی داشتم که وقتی حرف میزد، دهنش پر بزاقش میشد و من چندشم میشد. بعدش دیدم خودم فقط با فکر کردن به این حالت، ترشح بزاقم موقع حرف زدن بیشتر میشه و این مث خوره افتاد تو ذهنم و بسط پیدا کرد طوری که جایی که سکوت بودم وسواسم باعث ترشح مداوم بزاقم میشد و کنترلی روش نداشتم…
و دومین بار هم، دقیقا موقع کنکور، از استرس زیاد، دچار یک نشخوار ذهنی جدید شدم. انگار یکی تو ذهنم بود که میگفت نخون و هزار تا دلیل مسخره میاورد و من فقط با این توهم ذهنیم درگیر بودم، طوری که تا سالها از دادن آزمون میترسیدم. (البته تو کنکور بعدیم، هر موقع فکره میومد میگفتم هفته اخر بهت فکر میکنم، و این شد که فقط سر جلسه بهم میگفت ننویس بذا بقیه قبول بشن :)) و تونستم موفقیت خوبی رو بدست بیارم)
ولی تو این چند سال اخیر هم بازم دچار این حالت شدم ولی یکم شدیتر چون هر از گاهی فک میکنم این من ذهنی ممکنه حرکات و رفتارهای بدن من رو هم تحت کنترلش بگیره. خلاصه بگم هر کار زشت یا خطرناکی که به ذهنم میرسه(مثلا آسیب رسوندن به کسایی که دوسشون دارم)،توسط این توهم ذهنی حمایت میشه طوری که میترسم اراده همه چی از دستم خارج بشه… واقعا دوست دارم یه روز صبح بیدار شم و کاملا با خودم در صلح باشم. خسته شدم از این تضاد و دوگانگی. چیکار باید بکنم؟
شروع کردم به مطالعه کتابهایی در مورد کنترل ذهن و انجام مدیتیشن و کار کردن روی ضمیر ناخوداگاه ولی فعلا تغییر خاصی ندیدم. آیا شما راهکار دیگه ای رو پیشنهاد میکنید که این مغز خزنده رو رام کنم؟

  • ساحل 2 ماه قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 1 ماه قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.