وسواس شستشو

0
0

سلام آقای دکتر بهشتیان عزیز؛
چند ماهیه ازدواج کردم و متوجه شدم که همسرم وسواس شدید داره. معمولا حمامش 1 تا 2 ساعت طول می کشه وقتی میره دستشویی (به خصوص اگه از بیرون اومده باشه) 30 تا 45 دقیقه طولش میده!!
اوایل فکر می کردم جدی نیست بهش توجه نکردم اما الان می بینم مدام تکرار میشه و اعصاب من را خیلی بهم میریزه. اما چند بار سر این مساله با هم دعوای جدی کردیم. من پشت در حمام بهش غر و میزنم و متاسفانه چندباری هم کنترل خودم را از دست دادم و دعوا شدیدتر شد.
توی حمام کارهای عجیب می کنه مثلا 7 بار سرش را می شوره و یا باید هر بار میره دستشویی دست هاش تا شونه و پاها تا زانو را بشوره.
فکر می کنم بی اراده است که نمی تونه خودش را کنترل کنه. 100 بار بهش گفتم جلوی خودت را بگیر اما نمی تونه. لطفا بهم بگید چی کار کنم این مشکل داره روی زندگی مشترکمون هم اثر می گذاره.

  • افشین 12 ماه قبل سوال کرد
  • آخرین ویرایش 12 ماه قبل
  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام و درود بر شما دوست عزیز

با توضیحات شما به نظر می رسه همسرتون وسواس شدید شستشو داشته باشه.

مقاله ای که درباره علایم وسواس در سایت هست را توصیه می کنم مطالعه کنید تا با مشکل همسرتون بهتر آشنا بشید.

اگه سال های طولانی هست که ایشون این علایم را داره حتما به روانپزشک مراجعه کنید چون نیاز هست که ایشون دارو مصرف کنند. در کنار مصرف دارو هم برای کنترل علایم اضطراب و وسواس های فکری و عملی بهتره از روانشناس هم کمک بگیرید.

نکته بعدی اینکه کارهایی که ایشون می کنه چندان در کنترل خودش نیست و غر زدن و توصیه کردن هیچ کمکی به ایشون نمی کنه و بهتره با کمک متخصص روی درمان مشکل ایشون کار کنید.

 

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.