0
0910910 50 10

روش کار متخصص هیپنوتیزم (هیپنوتراپیست) + فایل صوتی

متخصص هیپنوتیزم ، دکتر هیپنوتیزم

در این مطلب سعی می کنم پاسخ مشخص و دقیقی به این 3 سئوال بدهم. دکتر هیپنوتیزم یا متخصص هیپنوتیزم چطور مشکل من را حل می کند؟ و درمان مشکل من با هیپنوتیزم چند جلسه طول می کشد؟ چطور یک متخصص هیپنوتیزم خوب در تهران یا هر شهر دیگری انتخاب کنم؟

قبل از هر توضیحی باید بگویم که اصطلاح دکتر هیپنوتیزم درست نیست. کسی به نام دکتر هیپنوتیزم و رشته ای به نام هیپنوتیزم وجود ندارد.

هیپنوتیزم درمانی یکی از روش های درمانی است که توسط دکتر روانشناس مورد استفاده قرار می گیرد. چون هیپنوتیزم فقط ابزاری است که به کمک روانشناس می آید تا فرایند روان درمانی او را اثربخش تر کند و هیپنوتیزم به تنهایی کاربرد خاصی ندارد.

به همین دلیل فردی که فقط با هیپنوتیزم آشنا باشد و با آسیب شناسی روانی آشنا نباشد و بر فرایند روان درمانی تسلط لازم نداشته باشد نمی تواند به طور اثربخشی از هیپنوتیزم در درمان خود استفاده کند. البته منظورم از تسلط بر فرایند روان درمانی مطالعه یک یا چند جلد کتاب یا فقط شرکت در یک کارگاه نیست.

پس هر جا در این مقاله از کلمه دکتر هیپنوتیزم یا متخصص هیپنوتیزم یا هیپنوتراپیست استفاده کردم منظورم دکتر روانشناس یا مشاوری است که از هیپنوتیزم استفاده می کند.

لطفا قبل از مطالعه ادامه مطلب این فایل صوتی را گوش کنید. در این فایل توضیحاتی درباره هیپنوتیزم درمانی داده ام.

مراحلی که دکتر هیپنوتیزم برای درمان مشکل شما استفاده می کند همان مراحلی است که برای درمان سایر مشکلات با  استفاده از سایر روش های روان درمانی (مثل شناخت درمانی، روانپویشی، طرحواره درمانی و غیره) به کار می برد. به عبارت دیگر اصول هیپنوتیزم درمانی با سایر روش های روان درمانی تفاوت بنیادین ندارد.

به طور کلی برای درمان هر مشکلی هیپنوتراپیست 4 مرحله زیر را طی می کند.

آموزش خودهیپنوتیزم

مرحله 1- متخصص هیپنوتیزم ابتدا نوع و شدت مشکل شما را بررسی می کند.

اولین گام در هر روش درمانی تعیین نوع و شدت مشکل شماست. که روانشناس معمولا در جلسه اول با انجام مصاحبه بالینی به این هدف دست پیدا می کند . روان درمانی بر پایه تشخیص درست استوار است و اگر تشخیص به درستی انجام نشود اقدامات درمانی بعدی بیهوده خواهند بود.

پس انتظار اینکه در جلسه اول هیپنوتراپیست  فرایند درمان را شروع کند؛ بدون آنکه اشراف کاملی به مشکل شما داشته باشد؛ غیرمنطقی و غیراصولی است.

شروع هیپنوتراپی بدون تشخیص مثل این است که به دکتر ارتوپد مراجعه کنید و انتظار داشته باشید دکتر قبل از هر گونه معاینه دست تان را گچ بگیرد!!

نکته دیگر این است که ممکن است هیپنوتراپیست پس از تعیین مشکل تان به این نتیجه برسد که بهتر است از روش درمانی دیگری باید برای حل مشکلتان استفاده کند. هدف دکتر روانشناس این است که در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن بتواند مشکل شما را حل کند.

پس اگه به روانشناس خود اعتماد دارید اجازه دهید مسیر درمان را او تعیین کند.

مرحله 2: دکتر هیپنوتیزم میزان هیپنوتیزم پذیری شما را بررسی می کند.

پس از آنکه مشکل شما توسط متخصص هیپنوتیزم تعیین شد و به این نتیجه رسید که برای حل آن بهتر است از هیپنوتیزم استفاده کند در گام دوم میزان هیپنوتیزم پذیری شما را تعیین می کند.

همانطور که در مقاله دیگری مفصل تر توضیح دادم میزان استعداد هیپنوتیزم پذیری افراد مختلف متفاوت است و بهترین راه تشخیص آن انجام تست های هیپنوتیزم پذیر توسط هیپنوتراپیست است.

انجام این تست ها عملی و باید به صورت حضوری انجام شوند پس اگر فردی قبل از انجام هرگونه تست یا سئوالی به شما گفت که می تواند شما را هیپنوتیزم کند مطمئن باشید  یا از هیپنوتیزم چیزی نمی داند یا قصد فریب شما را دارد. برخی فکر می کنند حتما در حالت هیپنوتیزم باید تجربیات عجیب و غریبی داشته باشند تا مطمئن شوند هیپنوتیزم شده اند در صورتی که استعداد افراد در هیپنوتیزم پذیری متفاوت است که هیپنوتراپیست در جلسه اول با انجام تست های استانداردی آن را بررسی می کند.

البته تجربیات و تمرینات قبلی ممکن است برای برخی از مراجعین این مرحله را حذف یا کوتاه کند.

مرحله 3: دکتر روانشناس شما را هیپنوتیزم می کند.

پس از انجام تست هیپنوتیزم پذیری و اطمینان از اینکه قابلیت هیپنوتیزم دارید، روانشناس اقدام به هیپنوتیزم کردن شما می کند. هیپنوتیزم کردن و عمیق کردن خلسه می تواند بین 1 تا 5 جلسه طول بکشد که بستگی به میزان استعداد هیپنوتیزم پذیری شما دارد.  البته ممکن است درمانگر مرحله 3 و4 را با هم ترکیب کند.

مرحله 4: هیپنوتراپیست  فرایند درمان را حالت خلسه هیپنوتیزمی شروع می کند.

و در نهایت پس از اینکه متخصص هیپنوتیزم شما را وارد خلسه هیپنوتیزمی کرد؛ درمان به کمک هیپنوتیزم شروع می شود. و همانطور که گفتم در این مرحله هیپنوتراپیست باید به کمک یکی از روش های روان درمانی استاندارد مشکل شما را حل کند.

همانطور که مشخص است مهمترین مرحله درمان ، مرحله 4 است چون بیشترین وقت از جلسات را به خود اختصاص می دهد و این مرحله است که مشکل شما را حل می کند. به عبارت دیگر هیپنوتیزم شدن هیچ اثر درمانی ندارد و درمانگر از آن برای درمان شما کمک می گیرد.

پس اگر درمانگر تسلط کافی به اصول روان درمانی نداشته باشد یا اینکه روش درمانی نامناسبی را برای حل مشکل شما انتخاب کند حتی اگر هیپنوتیزور خوبی باشد قطعا مشکل شما حل نخواهد شد. به همین دلیل در مقدمه مطلب تاکید کردم متخصص هیپنوتیزم حتما باید روان درمانگر متبحری باشد. و گرنه جلسه درمان به تلقین کردن های ساده محدود خواهد شد که پژوهش ها نشان داده اند تاثیری عمیق و پایدار در مشکلات روانشناختی ندارند.

یکی از مراجعین تعریف می کرد که برای درمان مشکل خود به هیپنوتیزوری که پزشک بود برای درمان وسواس خود مراجعه کرده بود و ایشان در جلسه ایشان را هیپنوتیزم کرده و به او تلقین می کرده « وسواس تو خوب شده است»!!!

پس از چندین جلسه ایشان گفت که وسواس من اصلا بهبود پیدا نکرد و نا امید شده و دیگر مراجعه نکرده بود. متاسفانه شبیه این اتفاق را مراجعان زیادی شنیده ام که همه آنها به خاطر این باور غلط است که با تلقین در هیپنوتیزم می توان مشکلات را درمان کرد. اما تحقیقات متعدد نشان داده است که این نوع تلقیات یا بی اثر هستند یا اثرات کوتاه مدت دارند.

مرحله او تا سوم بسته به استعداد هیپنوتیزم پذیری شما ممکن است بین 1 تا 5 جلسه طول بکشد پس انتظار نداشته باشید در همان جلسه اول هیپنوتیزم شوید.

مرحله چهارم هم بسته به نوع و شدت مشکل شما ممکن است بین 1 تا 30 جلسه طول بکشد.

راهنمای انتخاب متخصص هیپنوتیزم در تهران

تحقیقات مختلف نشان می دهد نتیجه گرفتن در روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی تا حد زیادی به تحبر روانشناس و متخصص هیپنوتیزم دارد. به همین دلیل انتخاب متخصص هیپنوتیزم از اهمیت بالایی برخوردار است. با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه می شوید که افراد زیادی خود را متخصص هیپنوتیزم در تهران یا بهترین متخصص هیپنوتیزم در تهران یا حتی ایران می دانند!! آما آیا می توان به توانایی و تبحر آنها اطمینان پیدا کرد؟

متاسفانه دروغگویی اینقدر در کشور ما به پدیده رایجی تبدیل شده که به سادگی نمی توان به کسی اعتماد کرد به خصوص در فضای مجازی یا اینترنت که شدت این مشکل بیشتر است. حتما شنیده اید که مدرک تحصیلی برخی از نمایندگان مجلس زیر سئوال رفته است!!

مراجعان زیادی را دیدم که وقت و هزینه زیادی را به خاطر عدم تسلط کافی هیپنوتیزم درمانگر بر هیپنوتیزم یا اصول روان درمانی تلف کرده اند. و از آن تاسف بارتر تجربه درمانی بد در ارتباط با یک درمانگر نامناسب نگرش آنها را نسبت به درمان خراب کرده و حتی باعث شده بسیاری از آنها نسبت به درمان مشکل شان نا امید شوند.

برای انتخاب متخصص هیپنوتیزم در تهران حتما رزومه فردی را که انتخاب می کنید به دقت بررسی کنید.  بسیاری از افرادی که ادعای هیپنوتیزم درمانی می کنند رزومه مشخص و قابل اعتمادی ندارند و برخی حتی یک مدرک دانشگاهی مرتبط هم ندارند.

در رزومه این افراد به دنبال محل دقیق تحصیلات دانشگاهی معتبر، پایان نامه ، تحقیقات انجام شده و … بگردید.

در ادامه مطلب سعی می کنم بر اساس تجربه حدودا 20 ساله خود در آموزش هیپنوتیزم به روانشناسان، مشاوران و روانپزشکان برخی از مهمترین ویژگی هایی که برای انتخاب یک دکتر هیپنوتیزم خوب در تهران یا هر شهر دیگری را باید مد نظر داشته باشید را توضیح می دهم.

 • متخصص هیپنوتیزم در درجه اول باید روان درمانگر و روانشناس خوبی باشد.

اولین نکته ای که برای انتخاب دکتر هیپنوتیزم باید در نظر داشته باشید این حتما تحصیلات روانشناسی داشته باشد و از تبحر لازم در روان درمانی برخوردار باشد.

باز هم تاکید می کنم هیپنوتیزم درمانی یک روش درمانی مستقل نیست. به عبارت دیگر، فرد حرفه‌ای در حوزه هیپنوتیزم درمانی از این درمان در ترکیب با سایر انواع رواندرمانی استفاده خواهد کرد.

هیپنوتیزم درمانی هم مثل هر درمان دیگری برای هر کسی مناسب نیست. فقط یک روان درمانگر با تجربه می تواند تشخیص دهد که آیا برای حل مشکل شما باید از هیپنوتیزم استفاده کند یا نه.

پس اگر فردی مدعی شد هر مشکلی را می تواند به کمک هیپنوتیزم درمان کند یا هیپنوتیزم را نمی شناسد یا از اختلالات روانشناسی اطلاعات لازم ندارد.

 • هیپنوتراپیست خوب باید بر تکنیک های مختلف هیپنوتیزم مسلط باشد.

شرط دوم یک دکتر هیپنوتیزم خوب تسلط بر تکنیک های مختلف هیپنوتیزم است بیش از 100 روش برای هیپنوتیزم کردن افراد وجود دارد و یک روش برای افراد مختلف مناسب نیست. هیپنوتیزورهای متبحری مثل میلتون اریکسون برای هر مراجع خود یک روش هیپنوتیزمی ابداع می کرد.

 • هیپنوتراپیست خوب باید از تجربه کافی برخوردار باشد.

پژوهش ها نشان می دهد اگر کسی به درستی آموزش دیده باشد حداقل به 5 سال تجربه درمانی نیاز دارد تا بتواند تسلط کافی به روش های مختلف هیپنوتیزم و اصول روان درمانی را پیدا کند.

بسیاری از روانشناسان جوان فکر می کنند با شرکت در یک کارگاه دو روزه صلاحیت لازم برای شروع روان درمانی یا هیپنوتیزم درمانی را دارند.

انتظار معجزه از هیپنوتیزم درمانگر خود نداشته باشید.

برخی از مردم، هیپنوتیزم را درمان فوری هر مشکلی می‌دانند و رسانه هم این تفکر را تقویت می‌کند. مجلات و وب ‌سایت‌ها هم مملو از نقل قول‌های افراد درمان شده با یک جلسه شرکت در سمینار هیپنوتیزم درمانی یا جلسه درمان است. اکثر این ادعاها غیر علمی و دروغ است.

متاسفانه افراد ناآگاه هم که تخصص کافی در زمینه هیپنوتیزم ندارند به چنین ادعاهایی دامن می زنند و همین باعث بد نام شدن هیپنوتیزم در بین بخشی از جامعه علمی شده است.

حتی بهترین هیپنوتیزم درمانگر تهران یا ایران هم نمی تواند مشکل شما را در یک جلسه حل کند. درمان سریع و معجزه آسا فقط در موارد بسیار معدود که مشکل فرد بسیار ساده و جزیی باشد امکان پذیر است.

در دنیای واقعی، کنار گذاشتن عاداتی مثل سیگار کشیدن، پرخوری ، از بین بردن اثرات خاطرات بد گذشته ، درمان اضطراب ، درمان وسواس و …. که در فرد خودکار و ناهشیار شده ؛ نیازمند زمان و جلسات متعدد است. با اینکه رویای درمان فوری، وسوسه برانگیز است؛ اما متاسفانه هنوز راهکار سریعی برای تغییر اساسی مغز وجود ندارد. معمولا تغییرات فوری اثرات کوتاه مدت دارند مگر افرادی که مشکلات بسیار خفیفی و سطحی داشته باشند.

خلاصه و جمع بندی

امیدوارم توانسته باشم پاسخ مشخصی به 3 سئوال دکتر هیپنوتیزم یا متخصص هیپنوتیزم چطور مشکل من را حل می کند؟ و درمان مشکل من با هیپنوتیزم چند جلسه طول می کشد؟ چطور یک متخصص هیپنوتیزم خوب در تهران داده باشم.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات هیپنوتیزم دکتر بهشتیان

(برای مطالعه هر مقاله روی عنوان آن کلیک کنید)

1-هیپنوتیزم چیست؟ 7 نکته درباره هیپنوتیزم که نمی دانستید + فایل صوتی

2- هیپنوتیزم درمانی: 12 باور غلطی که اکثر افراد دارند.

3- آیا هیپنوتیزم از نظر علمی واقعیت دارد؟

4- هیپنوتیزم بیدار چیست؟

5- کاربردهای هیپنوتیزم درمانی + فایل صوتی

6- روش کار متخصص هیپنوتیزم (هیپنوتراپیست) + فایل صوتی

7- دوره جامع آموزش هیپنوتیزم + فایل صوتی

8- آموزش خود هیپنوتیزم سریع + فایل صوتی

9- لاغری سریع و بدون بازگشت به کمک هیپنوتیزم

10- هیپنوتیزم درمانی اضطراب اجتماعی

11- کنترل درد با هیپنوتیزم (جایگزین مسکن های شیمیایی)

دیدگاه کاربران
 • سحر 11 اسفند 1399

  با سلام من ۲۸ساله هستم متسفانه ۱۰سال پیش با اقایی دوست شدم که ما عاشقانه همو دوست داشتیم ایشون به خواستگاری من هم اومدند ولی خانواده ها موافق این ازدواج نبودن و ما بعد از ۵سال از هم جدا شیم الان از دوره جداییمون ۶ساله گذشته ولی من ذپدر این شش سال مکرر این اقا رو خواب میبینم میشه علتشو دونست؟

 • امين 28 دی 1399

  با سلام
  من ٢٨ سال دارم ميخواهم بدانم براي ترك اعتياد مي توان از هيپنوتيزم استفاده كرد؟

 • مبینا 24 دی 1399

  سلام وقتتون بخیر
  سال هاست که در رابطه با زندگی گذشته و تناسخ خیلی کنجکاوم
  میخواستم بدونم با هیپنوتیزم میشه این موضوع رو بررسی کرد؟

 • ستاره 24 دی 1399

  سلام وقتتان بخیر
  میخواستم بدونم آیا میشه با هیپنوتیزم به زندگی ها گذشته سفر کرد؟

 • هما 23 دی 1399

  سلام و درود.
  بابت فایل صوتی بی نهایت سپاسگزارم ، به خیلی از سوالاتم پاسخ داد.

 • میلاد 16 دی 1399

  درود آقای دکتر
  همسر من حدود 10 سال هست که روماتیسم مفصلی دارن و مصرف داروهاشون زیاده از قبیل کورتن و پردنیزولون و… ، دکتر متخصص شون هم میگه که مشکل همسر شما از اضطراب زیاد هست ، میخواستم ببینم آیا با هیپنوتیزم میشه روماتیسم که منشا خاصی نداره و نامعلوم هست رو درمان کرد یا تا حدی بهبود داد. ممنون میشم از پاسخ گویی تون.

 • Ali 14 دی 1399

  سلام دکتر .بنده 20 سال دارم و از حدود 12 سال پیش از اکثر غذا ها مثل گوشت و سبزیجاتی مثل پیاز بادمجان و …… متنفر شدم ینی وقتی که اون غذا به دهانم میرسه به صورت غیر ارادی حالم بد میشه و تا مرز استفراغ پیش میرم .میخواستم بدونم ایا این مشکل ذهنی هستش و باهیپنوتیزم میشه درمانش کرد؟ با سپاس

 • علی 14 دی 1399

  سلام. خسته نباشید. میخاستم بدونم لکنت هم با هیپنوتیزم به طور کامل درمان میشه؟

  • دکتر بهشتیان 14 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز باید بررسی دقیق تری درباه مشکل تون بشه تا درباره فرایند دقیق تر درمان نظر بدم اما در مجموع هیپنوتیزم می تونه به حل مشکل لکنت کمک کنه

 • سوده 6 دی 1399

  با سلام بنده چند ساله کلاستروفوبیا دارم من می تونم با هیپنوتیزم اختلالی که دارمو درمان کنم

  • دکتر بهشتیان 8 دی 1399

   درود بر شما دوست عزیز بلکه امکانش هست ترکیب هیپنوتیزم و روان درمانی می تونه مشکل تون را حل کنه

 • محمد 28 آذر 1399

  با سلام، بنده بیماری کولیت اولسراتیو دارم که نوعی بیماری خود ایمنی است یعنی بدن روده را به عنوان عامل خارجی حساب کرده و شروع به زخم کردن آن میکند و استرس و عصبانیت باعث شدت گرفتن این بیماری میشه. میخواستم بدونم آیا با هیپنوتیزم میشه این مشکل رو برطرف کرد که دیگر سیستم ایمنی باعث زخم کردن روده نشه؟

  • دکتر بهشتیان 29 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز اگه ریشه مشکل شما عصبی باشه امکان درمان اون هست اما نه فقط با هیپنوتیزم به تنهایی. ترکیب هیپنوتیزم با برخی از روش های روان درمانی می تونه مشکل تون را حل کنه چون معمولا بیماری های خود ایمنی در صورتی که دلیل عصبی داشته باشن به خاطر احساسات متراکم زیاد ایجاد می شن

 • سارا 7 آذر 1399

  سلان.خانمی ۳۲ساله هستم .هنگام مطالعه خیلی سرسری میخونم.بعد ازمدتی فراموشم میشه .حتی برای دانشگاه به مشکل برمیخوردم .علاقه زیادی به یادگیری زبان انگلیسی دارم و دوست دارم ادامه تحصیل دهم.چون امتحانان دانشگاه تشریحی شده ترس آن دارم مطالب ب یاد نیاورم. ایا هیپنوتراپیست میتونه کمکی برای من باشد؟ و چندجلسه نیاز دارد؟

  • دکتر بهشتیان 8 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز هیپنوتیزم می تونه به افزایش تمرکز شما کمک کنه دوره آموزش خود هیپنوتیزم را در بخش های دوره های غیرحضوری را ببینید

 • سارا 6 آذر 1399

  سلام وقتتون بخیر.بنده خانمی۳۲ ساله هستم.خیلی علاقه ب یادگیری زبان انگلیسی و ادامه تحصیل دارم اما چیزی ک میخونم عمقی نیس تو حافظه م نمیره بعد مدتی فراموشم میشه.ایا هیپنوتراپی‌میتونه کمکم کنه ک خیلی راحت زبان انگلیسی ب ذهن بسپارم؟ و چندجلسه زمان میبره؟

 • زینب 4 آذر 1399

  سلام وقت بخیر
  من خانومی ۳۱ ساله هستم ده ساله ازدواج کردم الان دو ساله بعد از زایمان و یک حادثه برام تشخیص واژینسموس دادن ایا این موضوع با هیبنوتیزم قابل درمان هست ؟ همیشه یک درد در پهلو راست دارم که سبب این موضوع شده

  • دکتر بهشتیان 4 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   در مقاله واژینیسموس در سایت یک فایل صوتی هست که در اون فایل توضیحات مفصلی درباره روش های درمان واژینیسموس دادم که پاسخ سئوال شما هم به صورت کامل داده شده

 • الهه 4 آذر 1399

  سلام دکتر.هزینه مربوط به جلسات شما چه مقداره و مطب کدوم سمت هست؟از کجا بپرسم

  • دکتر بهشتیان 4 آذر 1399

   درود بر شما دوست عزیز در واتساپ به این شماره پیام بدید
   09109105010

 • آوا 30 آبان 1399

  جناب دكتر خانومي چهل ساله هستم و به تازگي همسرم رو از دست دادم وفقدانه ايشون خيلي اذيتم ميكنه و مداوم در حاله گريه هستم از لحاظ جسمي بسيار ضعيف شدم متاسفانه از صبح تا شب خاطراتشون حاله من رو بد ميكنه و بي اختيار گريه مي كنم حتي زماني كه مشغول به كاري هستم مي خواستم از حضورتون سوال كنم هيبنوتيزم تراپي مي تونه كمكم كنه و رونده دلتنگي رو كمتر كنه تا اين پريوده زماني طي بشه ممنون از شما

  • دکتر بهشتیان 30 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله هیپنوتیزم درمانی همراه با روان درمانی می تونه بهتون کمک کنه دوره سوگ را سریع تر پشت سر بزارید

 • محمد 10 آبان 1399

  سلام دکتر عزیز همسر بنده به مدت ۱۰ سال است که دارو مصرف میکنند و دکترشون‌ که دکتر تهرانی دوست هستن تشخیص دو قطبی دادن و اضطراب شدید دارن و داروهایی مانند لیتیوم۳۰۰ آریپیرازول ۵ ولبان ۷۵ و … مصرف میکنند آیا هیبنوتیزم میتونه به قطع داروهای همسرم کمک کنه؟ممنونم

  • دکتر بهشتیان 18 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بستگی داره به اختلال همسرتون
   باید بررسی بشتری انجام بدم تا بتونم اظهار نظر کنم

 • پارسا 5 آبان 1399

  دکتر هیپنوتیزم در درمان نشخوار ذهنی موثره؟

  • دکتر بهشتیان 6 آبان 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   هیپنوتیزم به تنهایی در درمان هیچ اختلالی موثر نیست باید همراه با یک روش درمانی دیگه که متناسب با مشکل شما هست استفاده بشه. که برای نشخوار ذهنی میشه چنین کاری انجام داد

 • میثم 26 مهر 1399

  سلام
  میخواستم بدونم بنده حدود ۱۰ سال اختلال خواب دارم و بیماری شب خواری
  آیا هیپنوتیزم میتونه بهم کمک کنه

  • دکتر بهشتیان 26 مهر 1399

   دروود بر شما دوست عزیز
   بله هیپنوتیزم می تونه در حل مشکلات خواب موثر باشه

 • الهه 22 مهر 1399

  سلام و درود بر شما من مادرم افسردگی و توهم بینی داره آیا با هیپنوتیزم مشکلش حل میشه ممنون میشم پاسخ بدید

  • دکتر بهشتیان 23 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز اگه واقعا مادرتون توهم هم در کنار افسردگی دارن باید به روانپزشک مراجعه کنید تا براشون دارو تجویز کنن

 • ابوالفضل 22 مهر 1399

  با سلام…اگرکسی به مدت بیش از ۱۰ سال ،وقتی میخوابه هر چندساعت که باشه به طور مداوم خواب میبینه،آیا هیپنوتیزم کمکی میکنه،با اینکه روانشناس وروانپزشک نتونستن این مشکل رو حل کنن…

  • دکتر بهشتیان 23 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله امکانش هست که این مشکل حل بشه اما قبلش باید بررسی بیشتری انجام بشه

 • سمیرا 19 مهر 1399

  سلام
  من به مشکل pnes یا همون تشنج روانزاد مبتلا هستم میتونم از هیپتوتیزم نتیجه بگیرم ؟؟
  من مدام دچار حمله های شبه تشنج میشم
  ممنون راهنمایی کنید

  • دکتر بهشتیان 20 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله هیپنوتیزم البته در کنار روان درمانی می تونه مشکل شما را حل کنه. اما هیپنوتیزم به تنهایی نه

 • حامد آقایی 17 مهر 1399

  سلام .وقتی بین انتخاب دو نفر موندیم و نمیتونیم تصمیم بگیریم و کلا با خودمون شاید صادق نیستیم .هیپنوتیزم کردن میتونه جواب رو برای ما داشته باشه

  • دکتر بهشتیان 17 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   در چنین شرایطی مشخصه که شما درون تون تعارضی هست یعنی یک بخش از وجود شما نفر اول و یک بخش دیگه نفر دوم را میخواد.
   برای حل این مشکل باید تعارض درونی شما حل بشه. خود هیپنوتیزم به صورت مستقیم برای حل این مشکل نمی تونه بهتونم کمک می کنه
   راه حل مشکل پرداخت به این تعارض درونی و حل اون هست

  • PMSH40 24 بهمن 1399

   سلام وقت بخیر
   ببخشید آیا میشه با کمک هیپنوتیزم قدرت درک و یادگیری رو بالا برد
   مثلاً من در یادگیری زبان های خارجه ضعیف هستم، میشه با کمک هیپنوتیزم فقط با یک یا دو بار گوش دادن آن درس را به صورت کامل فرابگیرم؟
   یا مثلا در یادگیری حرفه ای با یک یا دوبار دیدن آن حرفه را بصورت کامل یادبگیرم

   البته من بیشترین تمرکزم بر روی یادگیری زبان های خارجه و دروس مرتبط با کامپیوتر هستش

   اگر جواب مثبت است لطفا بفرمایید که چند جلسه لازم هست

   پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

   • دکتر بهشتیان 26 بهمن 1399

    درود بر شما دوست عزیز با هیپنوتیزم میشه قدرت یادگیری و حافظه را بهبود داد.

 • omid 13 مهر 1399

  سلام ممنون از توضیحات خوبتون،
  خواستم بپرسم آیا با هیپنوتیزم میشه عملکرد شخصی رو بهبود داد؟ مثلا دانش آموزی رو هیپنوتیزم کنیم با هدف اینکه امتحانات مدرسه را به بهترین نحوی که میتواند بدهد؟

  • دکتر بهشتیان 14 مهر 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله یکی از کاربردهای هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم بهبود کارایی فردی از جمله بهبود عملکرد تحصیلی هست.

 • سارا کریمی 24 مرداد 1399

  سلام و وقت بخیر . ببخشید میخواستم بدونم ایا امکانش هست از شخصی با میل خودش در حالت هیپنوتیزم سوالی در مورد اتفاقی ک در گذشته رخ داده یا .. پرسیده بشه و از صحت پاسخ مطمن بود ؟!

  • دکتر بهشتیان 25 مرداد 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   بله امکانش هست اما بازگشت به گذشته بستگی زیادی به میزان هیپنوتیزم پذیری فرد داره. در صورت فرد استعداد هیپنوتیزم پذیری بالایی داشته باشه بله امکانش هست.

 • عباس 22 مرداد 1399

  شماره و آدرسی از این متخصص موجود نیست
  اگر مقدور هست بزارید
  یااطلاع رسانی کنید

  • دکتر بهشتیان 23 مرداد 1399

   سلام و درود بر شما دوست عزیز
   لطفا با این شماره هماهنگ کنید
   09109105010

  • دکتر بهشتیان 24 مرداد 1399

   درود بر شما دوست عزیز
   لطفا با شماره 09109105010 هماهنگ کنید

  • دنیل 15 آبان 1399

   درود و برکت خداوند بر شما
   هرکجا که هستید در پناه و آرامش خداوند تندرست و شاداب باشید
   بنده ۳۶ سالمه و متأسفانه دوران کودکی خیلی بد و سختی داشتم و بخاطر برادر بزرگترم که به مواد مخدر اعتیاد داشت مدام از همه اطرافیان توسری میخوردم و مدام تحقیر میشدم
   همچنین از نظر عاطفی مدام درحال شکست خوردن هستم و از همه مهمتر اینکه هنگام خواب اصلا آرامش ندارم
   و خیلی مسائل دیگر که ترجیح میدم درموردشون صحبت نکنم
   میشه لطف کنید و بفرمایید که آقای دکتر میتونن در این خصوص به من کمک کنند یا اینکه باید به دکتری با تخصص دیگر مراجعه کنم
   ممنون میشم اگر آدرس و شماره تلفن برای گرفتن وقت به من ارائه بدین

   پیشاپیش از پاسخگویی تون سپاسگزارم

   • دکتر بهشتیان 18 آبان 1399

    درود بر شما دوست عزیز
    بله مشکل شما قابل حل هست
    لطفا با این شماره هماهنگ بفرمایید
    09109105010

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *