394 شرکت کننده

هدف دوره درمان اصطراب امتحان  چیست؟

هدف این دوره درمان اختلال اصطراب امتحان  و حملات اصطراب امتحان  یا همان اصطراب امتحان  اتک است.

محتویات دوره درمان اختلال اصطراب امتحان  شامل چه چیزهایی است؟

این دوره بر خلاف سایر دوره های مشابه؛ شبیه سازی دوره کامل جلسات روان درمانی اختلال اصطراب امتحان  است و شامل همان توضیحات و تمریناتی است که در جلسه درمان برای مراجعان ارایه می شود. و محتویات دوره شامل:

 • 12 طرح درمان (صوتی، تصویری و نوشتاری) که به صورت هفتگی و بر اساس برنامه زمان بندی شده به شما ارایه خواهد شد.
 • 14 تمرینات نوشتاری 16 تمرین عملی (شامل تمرینات خودهیپنوتیزم ، تمرین عملی) عملی) که بر اساس جدول زمان بندی شده به شما ارایه می شود.
 • یک جدول برنامه ریزی که مشخص می کند در هر روز چه تمریناتی را باید انجام دهید.
 • دستورالعمل صوتی انجام همه تمرینات

طول دوره درمان اختلال اصطراب امتحان    چه مدت است؟

بر اساس پروتکل های درمان اصطراب امتحان ، طول درمان 8 هفته  است که برنامه کارهایی که باید در طول هر هفته انجام دهید در جدول زمان بندی مشخص است.

منظور از «با نظارت دکتر بهشتیان» که در عنوان دوره نوشتید، چیه؟

مهمترین ویژگی این دوره این است که در طول 2 ماه یا 8 هفته طول دوره می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید. تمام تمرینات ارسالی شما توسط ایشان مورد بررسی قرار می گیرد و به شما بازخورد داده خواهد شد. همچنین در طول دوره سامانه ای برای ارتباط با دکتر بهشتیان وجود دارد و می توانید سئوالات خود را درباره محتویات دوره و تمرینات آن مطرح کنید تا ایشان پاسخگو باشند.

متد و روش مورد استفاده در این دوره بر اساس چه رویکرد درمانی است؟

بیش از 500 روش روان درمانی وجود دارد که فقط اثربخشی تعداد محدودی از این روش ها (کمتر از 12 روش) برای درمان مشکلات مزمن (از جمله اختلال اصطراب امتحان ) بر اساس تحقیقات انجام شده مورد تایید قرار گرفته است. فهرست برخی از تحقیقات انجام شده در این حوزه در این لینک می توانید مشاهده کنید.

روش مورد استفاده در این دوره یک مدل منسجم بر اساس چند رویکرد درمانی است که بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده بیشترین اثربخشی را در درمان حملات اصطراب امتحان  دارد.

آیا این دوره برای همه افراد موثر بوده است؟

متاسفانه خیر، افراد بسیار زیادی با کمک این دوره توانسته اند مشکل اصطراب امتحان  خود را درمان کنند اما در برخی از افراد هم تاثیر چندانی نداشته است. اما چرا؟

بررسی های ما نشان می دهد 4 دلیل اصلی برای عدم موفقیت در این دوره وجود دارد:

 1. انجام ندادن تمرینات روزانه

در این دوره من و شما دو همسفر هستیم که در یک قایق به سمت مقصدی حرکت می کنیم. مقصد ما هم درمان مشکل شماست. زمانی قایق ما به مقصد می رسد که هر دو با تمام تلاش و هماهنگ با هم پارو بزنیم. پس باید هر دو به هم تعهد بدهیم که تمام تلاش خود را برای پارو زدن بکنیم تا در سریع ترین زمان ممکن به مقصد برسیم.

تعهد ما در این دوره ارایه بهترین روش های علمی اثبات شده برای حل مشکل تان، بررسی تمرینات، پاسخ به سئوالات و ارایه راهنمایی های مورد نیاز است.

تعهد شما در این دوره شنیدن یا دیدن دقیق درس های ارایه شده در هفته و انجام تمرینات روزانه بر اساس برنامه زمان بندی شده است.

تحقیقات مختلف نشان داده است یکی از عوامل موثر پیش بینی کننده موفقیت اکثر روان درمانی ها تعهد مراجع به انجام تمرینات و تکالیف درمانی است. فراموش نکنید که تغییر کردن سخت است و نیاز به تلاش مستمر و پیوسته دارد. به همین دلیل در صورت شرکت در این دوره باید به خودتان تعهد بدهید در طول 12 هفته این دوره هر روز حداقل نیم ساعت از وقت خود را صرف انجام تمرینات ارایه شده کنید.

 1. دومین عامل در موثر بودن هر روش درمانی ، تناسب روش درمانی مورد استفاده با نوع و شدت مشکل مراجع است. رویکرد درمانی مورد استفاده در این دوره بر اساس تجربیات من در طول بیش از 000/30 ساعت جلسات مشاوره و روان درمانی و نتیجه صدها تحقیق انجام شده در زمینه درمان اختلال اصطراب امتحان شروع کردم و تا امروز هم ادامه دارد.
 2. ممکن است برخی از افراد به مشکلات دیگری علاوه بر کمرویی مبتلا باشند که بهتر است قبل از تهیه دوره به من پیام بدهند تا بررسی دقیق تری درباره مشکل آنها انجام دهم و پس از آن درباره شرکت یا عدم شرکت در دوره به آنها راهنمایی لازم را بکنم.
 3. این دوره برای برخی از افراد نمی تواند مفید باشد یا اثربخشی کمتری دارد. که بهتر است این افراد در این دوره شرکت نکنند. برخی از افرادی که این دوره برای آنها مناسب نیست عبارتند از:
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی شدید مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلال دوقطبی شدید همراه با سابقه بستری مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلالات طیف سایکوتیک (اسکیزوفرنی) مبتلا هستند که در حال حاضر توهمات شنوایی و دیداری فعال دارند.
 • افرادی که به اختلال افسردگی شدید (با تمایل جدی برای خودکشی) مبتلا هستند.

چنین افرادی بهتر است در کنار استفاده از این دوره به یک روان درمانگر پویشی تجربه ای متبحر مراجعه کنند.

در صورتی که نمی دانید آیا این دوره برای شما مفید خواهد بود یا نه؟ می توانید مشکل خود را از طریق ارسال کنید تا بتوانم راهنمایی دقیق تری به شما بکنم.

این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که حوصله انجام تمرینات را ندارند و نمی خواهند یا نمی توانند روزانه نیم ساعت وقت برای انجام تمرینات بگذارند.
 • افرادی که به دنبال شعار و حرف های زیبا و بی اثر و ادعاهای غلو شده هستند.
 • افرادی که به اختلالات دوقطبی شدید یا اختلالات اسکیزوفرنی (با سابقه بستری) مبتلا هستند (البته افرادی که اختلال آنها تحت کنترل است می توانند از این دوره استفاده کنند).
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی (با سابقه آسیب زدن به خود) مبتلا هستند.

چرا دوره درمان اختلال اصطراب امتحان مفید است؟

 • این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی است و مثل این است که شما با دکتر بهشتیان جلسات روان درمانی هفتگی داشته باشید و دقیقا از همان تمرینات و تکنیک هایی که در جلسات انفرادی استفاده می شود بهره مند شوید.
 • تحقیقات دکتر بهشتیان در سال 1388 (بنیاگذار مشاوره آنلاین و مشاوره غیرحضوری در ایران) و صدها تحقیق دیگر اثر بخشی این روش درمانی را تایید کرده است. برای مشاهده برخی از تحقیقات انجام شده درباره اثر بخشی درمان اختلال اصطراب امتحان  اینجا را کلیک کنید.
 • دکتر بهشتیان تجربیات خود در بیش از سی هزار ساعت جلسات روان درمانی خود و صدها تحقیق و پژوهش را در این دوره به شما ارایه می دهد.
 • در هر جلسه تمریناتی (درست مثل جلسه درمانی واقعی) به شما داده می شود که پس از تکمیل آنها را برای دکتر بهشتیان ارسال می کنید تا توسط ایشان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 • در طول 8 هفته این دوره شما می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید و ایشان نه تنها تمرینات شما را بررسی می کند بلکه سئوالات خود را هم می توانید از ایشان بپرسید.

برای آشنایی بیشتر با دکتر بهشتیان پیشنهاد می کنم روزمه کامل ایشان را مطالعه کنید.

درمانگر

دکتر محمد بهشتیان روانشناس ، روان درمانگر ، پژوهشگر ، مدرس و هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی است. وی عضو انجمن روان تحلیلی و انجمن هیپنوتراپی آمریکاست. برای مطالعه رزومه کامل ایشان به بخش درباره ما مراجعه کنید.

480,000 ﷼

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • ای کاش با این دوره برای کنکور پارسال آشنا شده بودم. چقدر درس خوندم و اضطراب همه زحمت هام را بر باد داد

دیدگاهتان را بنویسید