528 شرکت کننده

تا حالا دچار اضطراب و ترس ناگهانی و شدید شدید؟ اگر چنین اتفاقی براتون رخ داده احتمالا یک حمله پانیک را تجربه کردید. حملات پانیک به زبان ساده ترس شدید و غیرقابل انتظار است.کسی که حمله پانیک را تجربه کرده باشه می دونه که چقدر این حملات دردناکه. شخصی که دچار حمله پانیک می‌شود حداقل 4 مورد از علائم زیر را تجربه می‌کند:

 • افزایش ضربان قلب
 • احساس نفس تنگی و سخت نفس کشیدن
 • احساس درد در قفسه سینه یا سنگینی قفسه سینه
 • لرزش درونی با بیرونی
 • احساس مسخ شخصیت و مسخ واقعیت (انگار خودم نیستم)
 • حالت تهوع
 • ترس از دست دادن کنترل خود
 • عرق کردن بیش از حد
 • ترس از مرگ
 • ترس از غش کردن

قبل از اینکه ادامه مطلب را بخونید پیشنهاد می کنم این فایل صوتی را گوش کنید. در این فایل صوتی به 6 سئوال زیر پاسخ داده ام:

 1. حمله پانیک چیست؟
 2. چرا یک فرد به پانیک مبتلا می شود؟
 3. چه روش های درمانی برای پانیک وجود دارد؟
 4. آیا حمله پانیک درمان قطعی دارد؟
 5. چه روش یا روش های درمانی می تواند حملات پانیک را به صورت قطعی درمان کند؟
 6. چه روشی درمانی برای حملات پانیک من مناسب تر است؟

چند سال قبل در مرکز شهر یک تاکسی برای مسیری که می خواستم برم گرفتم. به خاطر اینکه نزدیک عید بود و ترافیک سنگین بود و اصلا امید نداشتم که به موقع به محل کارم برسم اما راننده تاکسی از کوچه ها و راه در روهایی رفت که اصلا به ترافیک نخوردیم. بهش گفتم شما چقدر خوب کوچه پس کوچه هایی شهر را میشناسی. راننده تاکسی در جوابم گفت: از بس در این کوچه ها و خیابونها رانندگی کردم که راه در رو ها که هیچ حتی دست اندازهاش را هم حفظم.

در طول این 20 سال چندین هزار مراجع مبتلا به پانیک را درمان کردم و تمام زیر و بم درمان این اختلال را می دونم و تمام دست اندازه های درمان پانیک را حفظ شدم. این دوره درمانی عصاره هزاران ساعت درمان مراجعان مبتلا به اختلال پانیک هست. در این دوره به صورت گام به گام و هفته به هفته با تمرینات و تکنیک هایی به شما کمک می کنم تا حملات پانیک خودتون را کنترل و درمان کنید. اگه تمرینات دوره را به صورت مرتب انجام بدید مطمئن باشید شما هم می تونید مشکل حملات پانیک خودتون را درمان کنید.

در این دوره چه به دست خواهم آورد؟

این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی اختلال پانیک است و شامل همان توضیحات و تمریناتی است که در جلسه درمان برای مراجعان حضوری انجام میدم .

دوره شامل:

 • 28 طرح درمان (صوتی، تصویری و نوشتاری) که به صورت هفتگی و بر اساس برنامه زمان بندی شده به شما ارایه خواهد شد.
 • 14 تمرینات نوشتاری و 16 تمرین عملی (شامل تمرینات خودهیپنوتیزم ، تمرین عملی) که بر اساس جدول زمان بندی شده به شما ارایه می شود.
 • یک جدول برنامه ریزی که مشخص می کند در هر روز چه تمریناتی را باید انجام دهید.
 • دستورالعمل انجام تمرینات هفتگی

طول دوره درمان اختلال پانیک چه مدت است؟

بر اساس پروتکل های درمان پانیک، طول درمان 10  هفته است و این دوره هم همان 10 هفته خواهد بود. البته پس از پایان دوره شما به محتویات و تمرینات دوره دسترسی خواهید داشت. و می توانید به انجام تمرینات ادامه دهید.

 

تجربیات دانشجویان شرکت کننده در دوره درمان پانیک

نظرات شرکت کنندگان دوره در بخش را می توانید مطالعه کنید.

مشاهده نظرات شرکت کنندگان دوره پانیک

در این دوره از چه روشی برای درمان وسواس من استفاده می شود؟

در علم روانشناسی بیش از 500 روش درمانی وجود دارد (کتاب نظریه های روانی درمانی پروچاسکا) که بر اساس تحقیقات انجام شده فقط اثربخشی تعداد محدودی از این روش های درمانی (کمتر از 12 روش) برای درمان مشکلات مزمن (از جمله وسواس) مورد تایید قرار گرفته اند. فهرست برخی از تحقیقات انجام شده در این حوزه در اینجا می توانید مشاهده کنید.

بر اساس تجربیات 20 ساله ،تحقیقات انجام شده یک مدل درمانی منسجم بر اساس 10 رویکرد درمانی تدوین کردم که بیشترین اثربخشی را در درمان پانیک دارد.  مدل درمانی شامل روش های درمانی زیر هست:

 1. هیپنوتیزم درمانی (Hypnotherapy)
 2. درمان روانپویشی (Psychodynamic psychotherapy)
 3. coherence therapy
 4. NLP
 5. طرحواره درمانی (Schema therapy)
 6. MBT
 7. CBT
 8. درمان اکت (ACT)
 9. رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT)
 10. Mindfulness

این دوره برای همه افراد موثر بوده ؟

چندین سال است که میزان موفقیت درمان اختلال پانیک مراجعین 100 درصد بوده ( به جز افرادی که ریشه مشکل آنها عوامل ژنتیک یا فیزیولوژیک هست). فقط یک دسته از مراجعین یا افرادی که این دوره را تهیه می کنن نمی تونن مشکل پانیک خودشون درمان کنن.

افرادی که حوصله انجام تمرین ندارند و برای درمان خودشون وقت نمی زارن

متاسفانه علی رغم سالها تحقیق و بررسی و درمان مراجعین هنوز به راه حل معجزه آسایی که در یک جلسه بتونه مشکل پانیک را درمان کنه دست پیدا نکردم! و به همین دلیل همیشه به مراجعین میگم که من به تنهایی نمی تونم مشکل شما را درمان کنم شما هم باید به من کمک کنید.و وقتی از من می پرسن ما چطوری می تونیم کمک کنیم ازشون می خوام که تمرینات را به صورت پیوسته انجام بدن.

مثالی که تقریبا برای همه مراجعین می زنم اینه که من دقیقا می دونم چطور مشکل شما را درمان کنم و راه درمان شما کاملا برای من مشخصه اما باید به کمک هم این مسیر را طی کنیم و اینجاست که به کمک شما نیاز دارم که من را با انجام تمرینات همراهی کنید.

روان درمانگر این دوره کیست؟

روان درمانگر این دوره دکتر محمد بهشتیان (روانشناس ، روان درمانگر ، پژوهشگر ، مدرس، هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی، عضو انجمن روان پویشی آمریکا , عضو انجمن هیپنوتراپی آمریکاست. وی حدودا ۲ دهه است که در حوزه روان درمانی پویشی و هیپنوتیزم درمانی فعالیت می کند. تا کنون چندین نوآوری پژوهشی توسط ایشان ثبت شده است). برای آشنایی بیشتر با دکتر بهشتیان روزمه کامل ایشان را از اینجا مطالعه کنید.

چرا این دوره به درد من می خورد؟

 • این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی است و مثل این است که  من و شما با هم جلسات روان درمانی هفتگی داشته باشیم و دقیقا در این دوره از همان تمرینات و تکنیک هایی که برای مراجعان در جلسات انفرادی به کار می برم، استفاده کرده ام.
 • در پژوهشی که در سال 1399 در پژوهشگاه علوم انسانی انجام دادم مشخص شد این روش درمانی در درمان اضطراب موثر است.
 • تمرینات و تکنیک های ارایه شده در این دوره نتیجه بیش از 40000 ساعت روان درمانی من در طول 20 سال گذشته است.

در صورتی که تمایل دارید در طول دوره پشتیبانی صوتی یا نوشتاری داشته باشید لطفا با شماره 09109105010 هماهنگ بفرمایید.

درمانگر

دکتر محمد بهشتیان روانشناس ، روان درمانگر ، پژوهشگر ، مدرس و هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی است. وی عضو انجمن روان تحلیلی و انجمن هیپنوتراپی آمریکاست. برای مطالعه رزومه کامل ایشان به بخش درباره ما مراجعه کنید.

2,050,000 ﷼ 1,700,000 ﷼

29 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • دکتر از روی اجبار دوره رو خریدم چون حملات زیاد بود و زمان اینکه حضوري خدمت برسم طولانی
  ولی واقعا معلومه که در درمان پنیک تبحر دارید
  اونقدر بهترم که خودم هم باورم نمیشه
  یه دنیا سپاس
  حتما حضوري خدمت می رسم تا از نزدیک هم برای تشکر شما رو ملاقات کنم
  پایدار باشید

 • واقعا هیچ چیزی جای سلامتی و نمیگیره.و کسب آگاهی لطف بزرگیه در حق خودمون.یه وقتایی وقتی الانم و با گزشته.میسنجم.میبینم هیچی برای درداییکه می کشیدم از زندگیم متوجه نشدم .ولی الان با اینکه دورم تموم شده از اول شروع کردم.احساس میکنم این تکرار میتونه هر روز قوی ترم کنه

 • سلام من موقعیکه حمله شدید بهم دست میداد احساس میکردم یکی داره قفسه سینمو فشار میده.اولین بار فکر کردم سکته قلبی هست که انقدر حالم بد بود من و رسوندن بیمارستان که بهم آرامبخش زدن.و دکتر گفتن که پنیک یا یه جور حمله بهم دست میده .معمولا مواقعی که اظطراب شدید یا شوک بهم وارد میشد این حالت بهم دست میداد.از وقتی با روش درمان خود هیپنوتیزمتون و این دوره آشنا شدم خیلی بهترم.و روی خودم کنترل بیشتری دارم.البته من مرتب هر دوررو تو هر هفته ۴،۵ بار تکرار میکنم و برام بهبودیم بی نهایت مهمه.دوستانیکه این درد و کشیدن متوجه میشن من چی میگم.

 • یکی از برنامه های سال 1400 من این بود که مشکل پانیک را درمان کنم. هفته پیش در دفتر برنامه ریزی نوشتم انجام شد. اونهایی که پانیک داشتن می دونم من چه حسی الان دارم.

 • سلام . آقای دکتر من دو ماه تصادف کردم ضرر مالی زیادی دیدم ، قبلا سابقه تصادف داشتم و لی مثل الان زیاد استرس نداشتنم استرس بالا ، ترس ، تپش قلب نداشتم ولی این شرایط برام پیش اومده و قبلا هر اتفاقی میفته استرس زیاد میگرفتم الان راهنمایی چکار کنم

 • سلام آقای دکتر وقتتون بخیر ببخشید از این دوره در دوران بارداری هم میشه استفاده کرد؟

 • سلام آقای دکتروقتتون بخیر. من ازسال۹۴دچاریه حالتهایی میشدم که درکشون برام سخت بودومیترسیدم.یه روزصبح که ازخوب بیدارشدم ورفتم حمام یدفه توحمام احساس کردم میخام بمیرم وفقطدوست داشتم ازحموم بزنم بیرون. بعدازاون دیگه هروقت حموم میرفتم زودمیومدم بیرون چون میترسیدم دوباره دچاراون حالتهابشم. من اونموقع که اینطوری شدم به مرگ زیادفکرمیکردم وکنجکاوبودم که بدونم مرگ چجوریه ودوست داشتم تجربه کنم هرشب خاب میدیدم وتعبیرشوازاینترنت سرچ میکردم ومیدیدم نوشته که یامیمیری یایکی ازنزدیکانت میمیرن ازاونموقع به بعداضطراب وترس شدیدی وجودم فراگرفت وتوی حمام وماشین حالتهای ترس شدیدبهم دست میدادامابرام قابل کنترل بودالبته افسرده هم شدم که به روانشناس مراجعه کردم که بهترشدم. امااین فکرهمش توذهنم بودکه من پنیکم ووسواس فکری واضطراب دارم. امابرام قابل کنترل بود.تااینکه بهمن ماسال۹۸بایه دوست صحبت کردم گفتن بروپیش فلان روانپزشک که خیلی هم توتوشهرمون معروفه وحالتهاتوبگوخیلی دکترخوبیه خوب میشی حتما. گف من واسه اضطرابم رفتم داروداده خوب شدم. من رفتم وفقط گفتم وسواس فکری دارم گف ینی چی.، گفتم فکرای بیهودهبیهوده ومزاحم دارم برام دارونوشت اومدم خونه. همین که داروهارومصرف کردم حالم بشدت بدشدوروزدوم هم مصرف کردم ودوباره حالم بدشدودیگه مصرف نکردم. بهشون زنگ زدم گفتم خوردم خیلی حالم بدشده دیگه نمیخورم ایشونم هیچ راهنمایی نکردن وگفتن شماترکوندین داروهارو. الان یکسال میگزره ومن تواین مدت فقط به روانشناسم مراجعه کردم راهنمایی گرفتم. ولی خوب نشدم. داروهای من فلوکستین واس سیتالوپرام بودروزاول ازهرکدوم یکی وروزدوم که باهاشون تماس گرفتم یکی فلوکستین خوردم واس سیتالوپرام نصفی خوردم. باخوردن اس سیتالوپرام حالم بدمیشد. حالاازشماراهنمایی میخام که کدوم یکی ازدوره هاتون بدردم میخوره. من یه شب یه دفه ازخاب پریدم وازوحشت وترس زیادوفکرای منفی که باخوردن اون قرصااین افکاراومدسراغم مثل ترس ازآسیب زدن به بچم وترس ازخودکشی. من ازاونموقع تاالان هرروزنگرانم وهرروزاضطراب واسترس دارم. چندبارازاسترس کروناشبهاازخاب بیدارشدم. ازعوارض داروهابدخابی وکم خابیه وگاهی اوقات حالت تهوع ودرگیری مدام فکری. به روانشناسم که مراجعه کردم گفتن اصلااحتیاج بهدارونداشتی چون روی خودت کنترل داشتی. اگه من نیازمیدونستم ارجاعت میدادم به روانپزشک. ایشون راست میگفتن من حالم خوب بودهمه جامیتونستم برم امیدواروبانگیزه بودم درسته بعضی روزاکم بودولی میتونستم خودموجمع وجورکنم وکنترل داشته باشم روی خودم ولی الان اینطورنیستم. توروخداکمکممممم کنیدکدوم دورتونوتهیه کنم خوااااااهش میکنم. آیابایددارومصرف کنم لطفاااااااااااااکمکممممممم کنیدمن خانمی31ساله هستم. البته کم اشتهایی وکاهش وزنم داشتم بعدازمصرف قرصها
  لطفاااااااااااااآاااااااااا کمکمممممممممممم کنییییید

 • سه سال بود که مشکل پانیک داشتم و دیگه از درمانم نا امید شده بودم دکتر روانپزشک بهم گفته بود مثل یک آدم دیابتی باید با مشکلت کنار بیای. اما دو ماه قبل با سایت آقای دکتر آشنا شدم و فایل صوتی ایشون درباره پانیک را خوندم.
  اول می خواستم مراجعه حضوری داشته باشم که هم به خاطر مشکل مالی و وقت های طولانی نتونستم که منشی دکتر گفت دوره درمان پانیک تحت نظر خود آقای دکتر هست و شبیه سازی جلسات درمانه .
  الان 2 ماه دوره را شروع کردم تازه فهیدم این سال ها به جای درمان فقط سردرگم بودم و دارو می خوردم. دیگه یادم رفته بود زندگی بدون پانیک چطوریه؟
  اول خدا را شکر می کنم به خاطر روزی که تصادفی با سایت آقای دکتر آشنا شدم و بعد از آقای دکتر تشکر می کنم به خاطر این دوره فوق العاده

 • وقتی فایل صوتی آقای دکتر درباره پانیک را خوندم فهمیدم که ایشون دقیقا می دونه من چی میکشم و پانیک را کاملا می فهمه. انگار داره از زبون من حرف می زنه. با خودم گفتم این دکتر می تونه مشکل من را حل کنه اما وقتی خواستم وقت بگیرم متاسفانه نوبت ها خیلی طولانی بود که منشی به من گفتن می تونید از دوره درمانی غیر حضوری پانیک که خود آقای دکتر تهیه کردن استفاده کنید.
  منم چون حتما می خواستم با آقای دکتر درمانم را شروع کنم دروه را تهیه کردم. واقعا تسلط آقای دکتر فوق العاده است. مثل راننده ای که جاده را کاملا می شناسه و مطمئنی که تو را به مقصد می رسونه

 • از وقتی در سفر 3 سال قبل حمله پانیک داشتم و آمبولانس اومد سفر رفتن برام شده بود یک کابوس. هر وقت همسرم می گفت بریم سفر بدنم شروع می کرد به لرزیدن.
  اما الان دارم این پیام را از شهر آمل می نویسم همسرم باور نمیشه که هفته قبل بهش گفتم بریم سفر. امیدوارم پیامم را آقای دکتر بخونن. آقای دکتر شما زندگی دوباره به من دادید نمی دونم چجوری ازتون تشکر کنم

 • هر کسی پانیک داره می دونه چقدر سخته و آزار دهنده است. الان که درمان شدم قدرش را می دونم البته به لطف و کمک دوره آقای دکتر بهشتیان عزیز

 • سلام آقای دکتر من 29 سالمه از 21 سالگی که اولین حمله پانیک داشتم تحت درمانم و سیتالوپرام 20 مصرف میکنم و بعد از سه سال درمان خیلی بهتر شدم و داروهام قطع شدن ولی دوباره سال 96 حمله پانیک داشتم و دوباره تحت درمان قرار گرفتمولی وقتی دچار اضطراب شدید میشم تپش قلب استرس شدید لرزش احساس سرما ترس از بیماری و حتی حس میکنم دارم میمیرم که من یک چهارم آلپرازولام 1 استفاده میکنم.. علاوه بر این من چندین ساله اعتیاد شدید به خودارضایی دارم لطفا اثر خود ارضایی رو بر حمله پانیک بگید ممنون.

 • به لطف دکتر بهشتیان و با کمک این دوره بالاخره بعد از 3 سال پانیک را شکست دادم. 2 ماه زندگیم عادی شده

 • سلام آقای دکتر بهشتیان
  من الان هفته 4 دوره هستم و 3 هفته است که اصلا پانیک نداشتم اما گاهی نگران این میشم که نکنه دوباره علایمم برگرده برای این مشکل باید چه کار کنم؟

  • درود بر شما دوست عزیز
   تمرینات عملی هفته 5 تا 8 روی کنترل نگرانی ها متمرکز هست . در کنار اون سایر تمرینات هم روی علت این نگرانی ها کار می کنه.
   خوشبختانه پیشرفت شما در 4 هفته خوب بوده و این نگرانی ها هم رفع میشه

 • بیش از 4 سال بود که درگیر پانیک بودم و روش های مختلف درمانی را تست کردم از داروهای مختلف تا مشاور و روانشناس. به توصیه یکی از دوستان که دکتر بهشتیان را می شناخت دوره را خریدم. تازه متوجه شدم که راه درمان اشتباهی را متاسفانه در این سال ها رفته بودم و دیگه باور کرده بودم مشکلم غیر قابل حله. الان اوضام خیلی بهتره. تمرینات هفته های 5 و 6 و 7 و 8 خیلی به من کمک کرد.

 • من 8 سال بود که درگیر پانیک بودم و از بس به دکترای مختلف مراجعه کردم و مطالب مختلف درباره پانیک خوندم تقریبا متخصص پانیک شده بودم و تقریبا از درمان مشکل خودم نا امید شده بودم. البته بعد از گوش دادن به فایل صوتی دکتر بهشتیان متوجه شدم که اون قدرها هم درباره پانیک نمی دونم.
  از اونجایی که یک کم وسواس هم دارم خیلی برای تهیه دوره تحقیق کردم و بالاخره بعد از کلی تحقیق و بررسی و سئوال از منشی دکتر و … این دوره را تهیه کردم و الان هفته 10 دوره هستم . برای دوستانی که می خوان دوره را تهیه کنن این توضیحات را میدم تا بتونن تصمیم درستی بگیرن.
  در این دوره تقریبا همه تکنیک ها و تمریناتی که برای درمان پانیک هست وجود داره. تمرینات این دوره می تونه جایگزینه مراجعه به هر دکتری باشه.
  در کنار اون تمرینات مشترک یک سری تمرینات کاملا متفاوتی هم هست تا حالا هیچ جای دیگه ندیده بودم. فکر کنم این تمرینات همون تکنیک های روانپویشی هستند. که برام خیلی جالب بود.
  امیدوارم نظر من برای دوستانی که قصد تهیه این دوره را دارن مفید بوده باشه.

 • آقای دکتر جای شما خالی داریم می ریم شمال. نمی دونم یادتون هست بهتون گفتم مشکل اصلی من سفر و هوای ابریه و در این شرایط می ترسم حمله بهم دست بده چون اولین و شدیدترین حمله را تو جاده داشتم.
  الان با دوستان داریم میریم شمال ، هوای بارونی و آهنگ بزن باران حبیب داریم گوش می دیم جای شما خالی. سه سال بود که سفر رفتن برام رویا شده بود.
  ازتون ممنون

 • واقعا راضی ام. از هفته‌ی دوم سوم اثربخشی دوره کاملا برام مشهود بود. ممنون از آقای دکتر

  • درود بر شما دوست عزیز
   ترکیب هیپنوتیزم و روان درمانی می تونه به درمان پانیک کمک کنه در دوره درمانی هم ما از این ترکیب استفاده کردیم

  • درود بر شما دوست عزیز
   در دوره درمان پانیک از خود هیپنوتیزم استفاده شده

 • سلام دکتر
  من چند سال پیش دچار حملات پنیک شدم و دارو مصرف کردم خوب شدم و الان بعد ۵سال مجدد بخاطر بیماری کرونا که گرفتم و کلا یه سری مشکلات خانوادگی و سنگ صبور بودن بقیه خیلی منفی بهم وارد میشه این حملات بهم دست داده اصلا دوست ندارم مشکل روحی داشته باشم
  هر بار پیش دکتر میرفتیم و داروهامو کم می‌کرد بال درمیاوردم
  خیلی روی ذهن خودم کار میکنم دوره های سپاسگزاری انجام میدم و میدونم قدرت ذهن خیلی تاثیر گزار هست ولی به صورت حرفه ای نیست

  میخواستم بدونم میتونم درمان قطعی داشته باشم هر کاری لازم باشه انجام میدم

  از اینکه اطرافیانم بخاطر من ناراحت هستن خیییلی بهم فشار میاد

  • درود بر شما دوست عزیز
   دوره درمان پنیک می تونه بهتون کمک کنه بر مشکل تون غلبه کنید

دیدگاهتان را بنویسید