307 شرکت کننده

هدف دوره درمان افسردگی چیست؟

هدف این دوره درمان اختلال افسردگی است. درصورتی که نمی دانید آیا به افسردگی مبتلا هستید یا نه. ابتدا تست افسردگی را از اینجا تکمیل کنید.

محتویات دوره درمان افسردگی شامل چه چیزهایی است؟

این دوره بر خلاف سایر دوره های مشابه؛ شبیه سازی کامل جلسات حضوری روان درمانی افسردگی است و شامل همان توضیحات و تمریناتی است که در جلسه درمان برای مراجعان ارایه می شود. محتویات دوره شامل:

 • 16 طرح درمان (صوتی، تصویری و نوشتاری) که به صورت هفتگی و بر اساس برنامه زمان بندی شده به شما ارایه خواهد شد.
 • 14 تمرینات نوشتاری و تمرینات عملی روزانه (شامل 8 تمرین عملی خودهیپنوتیزمی و 7 تمرین عملی) که بر اساس جدول زمان بندی شده به شما ارایه می شود.
 • یک جدول برنامه ریزی که مشخص می کند در هر روز چه تمریناتی را باید انجام دهید.
 • دستورالعمل صوتی انجام همه تمرینات

طول دوره درمان افسردگی چه مدت است؟

بر اساس پروتکل های درمان افسردگی طول درمان 12 هفته  است که برنامه کارهایی که باید در طول هر هفته انجام دهید در جدول زمان بندی مشخص است.

روان درمانگر این دوره کیست؟

تمام تمرینات و محتویات دوره درمانی توسط دکتر محمد بهشتیان ارایه می شود. برای آشنایی بیشتر با دکتر بهشتیان پیشنهاد می کنم روزمه کامل ایشان را از اینجا مطالعه کنید.

منظور از «با نظارت دکتر بهشتیان» که در عنوان دوره نوشتید، چیه؟

مهمترین ویژگی این دوره این است که در طول 2 ماه یا 8 هفته طول دوره می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید. تمام تمرینات ارسالی شما توسط ایشان مورد بررسی قرار می گیرد و به شما بازخورد داده خواهد شد. همچنین در طول دوره از طریق تلگرام یا واتساپ می توانید با دکتر بهشتیان ارتباط داشته باشید و می توانید سئوالات خود را درباره محتویات دوره و تمرینات آن مطرح کنید تا ایشان پاسخگو باشند.

در صورتی که تمایل دارید در طول دوره پشتیبانی صوتی یا نوشتاری داشته باشید لطفا با شماره 09109105010 هماهنگ بفرمایید.

متد و روش مورد استفاده در این دوره بر اساس چه رویکرد درمانی است؟

بیش از 500 روش روان درمانی وجود دارد که فقط اثربخشی تعداد محدودی از این روش ها (کمتر از 12 روش) برای درمان مشکلات مزمن (از جمله افسردگی) بر اساس تحقیقات انجام شده مورد تایید قرار گرفته است. فهرست برخی از تحقیقات انجام شده در این حوزه در اینجا می توانید مشاهده کنید.

روش مورد استفاده در این دوره یک مدل منسجم بر اساس چند رویکرد درمانی است که بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده بیشترین اثربخشی را در درمان افسردگی دارد.

آیا این دوره برای همه افراد موثر بوده است؟

متاسفانه خیر، افراد بسیار زیادی با کمک این دوره توانسته اند مشکل افسردگی خود را درمان کنند اما در برخی از افراد هم تاثیر چندانی نداشته است.

بررسی های ما نشان می دهد چند دلیل اصلی برای عدم موفقیت در این دوره وجود دارد:

 • انجام ندادن تمرینات روزانه

همانطور که در فایل صوتی هم توضیح دادم هدف این دوره درمان مشکل شماست و یکی از شروط اصلی موفقیت در آن انجام تمرینات روزانه است.

تحقیقات مختلف نشان داده است یکی از عوامل موثر پیش بینی کننده موفقیت اکثر روان درمانی ها تعهد مراجع به انجام تمرینات و تکالیف درمانی است. فراموش نکنید که تغییر کردن سخت است و نیاز به تلاش مستمر و پیوسته دارد. به همین دلیل در صورت شرکت در این دوره باید به خودتان تعهد بدهید در طول 12 هفته این دوره هر روز حداقل نیم ساعت از وقت خود را صرف انجام تمرینات ارایه شده کنید. متاسفانه تا امروز هیچ راه معجزه آسا و ساده ای برای درمان مشکلات روانشناختی پیدا نشده است.

 1. دومین عامل در موثر بودن هر روش درمانی ، تناسب روش درمانی مورد استفاده با نوع و شدت مشکل مراجع است. رویکرد درمانی مورد استفاده در این دوره بر اساس تجربیات من در طول بیش از 30000 ساعت جلسات مشاوره و روان درمانی و نتیجه صدها تحقیق انجام شده در زمینه درمان افسردگی است. و از سال 1388 که کتاب غلبه بر افسردگی را تالیف کردم تا کنون در زمینه درمان این اختلال کار می کنم.
 2. ممکن است برخی از افراد به مشکلات دیگری علاوه بر افسردگی مبتلا باشند که آن مشکل ریشه افسردگی آنها می باشد. ( مثلا کسی که از عزت نفس پایینی برخوردار است ممکن است به دلیل عزت نفس پایین علایم افسردگی را هم داشته باشد در چنین شرایطی درمان مشکل عزت نفس پایین می تواند باعث درمان افسردگی هم بشود.) اگر فکر می کنید شما هم چنین شرایطی دارید در بخش نظرات همین صفحه به من پیام بدهد تا بررسی دقیق تری درباره مشکل شما انجام دهم و پس از آن درباره شرکت یا عدم شرکت در دوره به شما راهنمایی لازم را بکنم.
 3. افرادی که به برخی از اختلالات روانشناختی مبتلا هستند نمی توانند از این دوره بهره کافی را ببرند. یا این دوره برای آنها اثربخشی کمتری دارد. برخی از افرادی که این دوره برای آنها مناسب نیست عبارتند از:
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی شدید (مثلا سوابق متعدد خود زنی) مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلال دوقطبی شدید همراه با سابقه بستری مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلالات طیف سایکوتیک (اسکیزوفرنی) مبتلا هستند که در حال حاضر توهمات شنوایی و دیداری فعال دارند.
 • افرادی که به اختلال افسردگی شدید (با تمایل جدی برای خودکشی) مبتلا هستند.

چنین افرادی بهتر است در کنار استفاده از این دوره به یک روان درمانگر پویشی تجربه ای متبحر و روانپزشک مراجعه کنند.

در صورتی که نمی دانید آیا این دوره برای شما مفید خواهد بود یا نه؟ می توانید توضیح بیشتری درباره مشکل خود بدهید تا بتوانم راهنمایی دقیق تری به شما بکنم.

این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که حوصله انجام تمرینات را ندارند و نمی خواهند یا نمی توانند روزانه نیم ساعت وقت برای انجام تمرینات بگذارند.
 • افرادی که به دنبال شعارو ادعاهای غلو شده و بی اثر هستند.
 • افرادی که به اختلالات دوقطبی شدید یا اختلالات اسکیزوفرنی (با سابقه بستری) مبتلا هستند (البته افرادی که اختلال آنها تحت کنترل است می توانند از این دوره استفاده کنند).
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی (با سابقه آسیب زدن به خود) مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلال دوقطبی نوع یک با سابقه بستری در یک سال اخیر مبتلا هستند.

چرا دوره درمان افسردگی مفید است؟

 • این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی است و مثل این است که شما با دکتر بهشتیان جلسات روان درمانی هفتگی داشته باشید و دقیقا از همان تمرینات و تکنیک هایی که در جلسات انفرادی استفاده می شود بهره مند می شوید.
 • از سال 1388 که کتاب غلبه بر افسردگی را تالیف کرده و بر اساس آن کتاب پژوهش هایی را در زمینه اثربخشی درمان هدایت شده (Guided therapy) در درمان افسردگی انجام دادم. که نتایج این تحقیقات اثربخشی این روش درمانی را (و این دوره ) مورد تایید قرار داده اند. برخی از تحقیقات انجام شده درباره اثر بخشی دوره درمان افسردگی را اینجا می توانید مشاهده کنید.
 • دکتر بهشتیان تجربیات خود در بیش از سی هزار ساعت جلسات روان درمانی و صدها تحقیق و پژوهش را در این دوره به شما ارایه می دهد.
 • در هر جلسه تمریناتی (درست مثل جلسه درمانی واقعی) به شما داده می شود که پس از تکمیل آنها را برای دکتر بهشتیان ارسال می کنید تا توسط ایشان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 • در طول دوره از طریق یک شماره تلگرام یا واتساپ اختصاصی می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید و ایشان نه تنها تمرینات شما را بررسی می کنند بلکه سئوالات خود را هم می توانید از ایشان بپرسید.

درمانگر

دکتر محمد بهشتیان روانشناس ، روان درمانگر ، پژوهشگر ، مدرس و هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی است. وی عضو انجمن روان تحلیلی و انجمن هیپنوتراپی آمریکاست. برای مطالعه رزومه کامل ایشان به بخش درباره ما مراجعه کنید.

540,000 ﷼

8 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  اقای دکتر خیلی ممنونم از شما که اینقدر خوب مشکلم رو ح کردید یه پیشنهاد دارم شما که به این خوبی با این دوره افسردگی منو خوب کردید بیاین به جای عکس دوره عکس قبل و بعد من رو بزارید
  یعنی قبل خرید و بعد خرید
  حقیقتا قبلش لبام مثل عکس بود ولی حالا ته چهره ام یه لبخندی دارم
  البته اطرافیان اینو میگن
  امیدوارم بقیه هم دوره رو استفاده کنن و حس من رو درک کنن

 • سلام آقای دکتر
  چندبار کامنت گذاشتم که ازتون تشکر کنم منو از این حالت غم خارج کردید ولی نمی دونم چرا ثبت نشدن🙄🙄🙄

 • وقت بخیر
  اقای دکتر من بعد از اینکه شرکتمون نیروهای رو کم کرد و متاسفانه من هم جزوشون بودم به شدت غمگین شدم حتی صبح ها حوصله نداشتم از رختخوابم بیام بیرون و خوب به منشی تون پیام دادم دیدم امکان مراجعه حضوری ندارم
  ممنونم ازتون
  این چند خط رو نوشتم که بگم دوره واسه ی من خیلی خوب بود امیدوارم کسانی که شرایط من رو دارن با سایت شما آشنا بشن
  خداقوت

 • چقدر ساده و سر راست توضیح دادید آقای دکتر، چه مثال های فوق العاده ای، به تمرینات دوره عادت کردیم الان با اینکه دوره تمام شده هنوز ادامه میدم

 • بنام خدا ؛ سلام بنده مردی 68 ساله هستم که دو سال پیش همسر نازنینم به دیار باقی شتافت ؛ خدایش قرین رحمتش کند؛ بنده بازنشسته و در حال حاضر تنها زندگی میکنم که برایم خیلی سخت است ؛ مدتی است دچار افسردگی نسبتا شدیدی شدم و به گزشک متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم ؛ از آنجایی که شما این خانم دکتر را نمی شناسید لذا باید عرض کنم که با وجود داشتن سن و سالی از ایشان ؛ چندان با تجربه نیستند و علم پزشکی با تخصص اعصاب و روان متاسفانه در چند جلسه ای که به ایشان مراجعه داشتم کلا راضی نیستم چون داروهایی که تا کنون تجویز کرده بیشتر اعصاب و روانم را بهم ریخته ، بجای درمان ، حالیه ویزیت شما آقای دکتر گران است و اصلا نمی دانم که با پرداخت این پول قرا است چه کارهایی برایم انجام شو تا بدون عوارض بتوانم از این بیماری حملات پانیک و افسردگی خلاص شوم انشاالله

دیدگاهتان را بنویسید