افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی (با نظارت دکتر بهشتیان)

انجمن دوره: افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی (با نظارت دکتر بهشتیان)

349 دانشجو

هدف دوره افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی چیست؟

به طور خلاصه هدف این دوره تقویت اعتماد به نفس و درمان مشکل کمرویی ، خجالتی بودن ، عزت نفس پایین ، اضطراب صحبت در جمع  است.

محتویات دوره شامل چه چیزهایی است؟

این دوره شبیه سازی کامل جلسات روان درمانی است. و شامل همان توضیحات و تمریناتی است که در جلسه درمان ارایه می شود. و محتویات دوره شامل:

 • 12 طرح درس (صوتی، تصویری و نوشتاری) که به صورت هفتگی به شما ارایه خواهد شد.
 • دستورالعمل انجام تمرینات روزانه برای طول هفته (در صورت انجام تمرینات هر هفته، امکان استفاده از درس های هفته بعد وجود خواهد داشت)
 • فایل انجام تمرینات روزانه و هفتگی
 • جدول تمرینات دوره به صورت هفتگی و روزانه

طول دوره افزایش اعتماد به نفس و غلبه بر کمرویی چه مدت است؟

بر اساس پروتکل های درمان افزایش اعتماد به نفس و درمان کمرویی طول درمان 12 هفته  است.

منظور از «با نظارت دکتر بهشتیان» که در عنوان دوره نوشتید، چیه؟

در طول 3 ماه یا 12 هفته طول دوره شما با دکتر بهشتیان در ارتباط خواهید بود. تمام تمرینات توسط ایشان مورد بررسی قرار می گیرد و به شما بازخورد داده خواهد شد. همچنین در طول دوره سامانه ای برای ارتباط با دکتر بهشتیان وجود دارد و می توانید سئوالات خود را مطرح کنید تا ایشان پاسخگو باشند.

متد و روش مورد استفاده در این دوره بر اساس چه رویکرد درمانی است؟

بیش از 500 روش روان درمانی وجود دارد که فقط اثربخشی تعداد محدودی از این روش ها (کمتر از 7 روش) برای درمان مشکلات مزمن (از جمله عزت نفس کم) بر اساس تحقیقات انجام شده مورد تایید قرار گرفته است.

روش مورد استفاده در این دوره یک مدل منسجم بر اساس چند رویکرد درمانی است که بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده بیشترین اثربخشی را در درمان کمرویی و افزایش اعتماد به نفس دارد.

آیا این دوره برای همه افراد موثر بوده است؟

متاسفانه خیر، افراد بسیار زیادی با کمک این دوره توانسته اند مشکل اعتماد به نفس و عزت نفس پایین خود را حل کنند اما در برخی از افراد هم تاثیر چندانی نداشته است.

بررسی های ما نشان می دهد 3 دلیل اصلی برای عدم موفقیت در این دوره وجود دارد:

 1. انجام ندادن تمرینات روزانه

در این دوره من و شما دو همسفر هستیم که در یک قایق به سمت مقصدی حرکت می کنیم. مقصد ما هم درمان مشکل شماست. زمانی قایق ما به مقصد می رسد که هر دو با تمام تلاش و هماهنگ با هم پارو بزنیم. پس باید هر دو به هم تعهد بدهیم که تمام تلاش خود را برای پارو زدن بکنیم تا در سریع ترین زمان ممکن به مقصد برسیم.

تعهد ما در این دوره ارایه بهترین روش های علمی اثبات شده برای حل مشکل تان، بررسی تمرینات انجام شده و ارایه بازخورد ، پاسخ به سئوالات و ارایه راهنمایی های مورد نیاز است.

تعهد شما در این دوره شنیدن یا دیدن دقیق درس های ارایه شده در هفته و انجام تمرینات روزانه بر اساس برنامه زمان بندی شده است.

تحقیقات مختلف نشان داده است یکی از عوامل موثر پیش بینی کننده موفقیت اکثر روان درمانی ها تعهد مراجع به انجام تمرینات و تکالیف درمانی است. فراموش نکنید که تغییر کردن سخت است و نیاز به تلاش مستمر و پیوسته دارد. به همین دلیل در صورت شرکت در این دوره باید به خودتان تعهد بدهید در طول 12 هفته این دوره هر روز حداقل نیم ساعت از وقت خود را صرف انجام تمرینات ارایه شده کنید.

 1. دومین عامل در موثر بودن هر روش درمانی ، تناسب روش درمانی مورد استفاده با نوع و شدت مشکل مراجع است. رویکرد درمانی مورد استفاده در این دوره بر اساس تجربیات من در طول بیش از 000/30 ساعت جلسات مشاوره و روان درمانی و نتیجه صدها تحقیق انجام شده در زمینه درمان کمرویی موثرترین روش است. از سال 1383 تحقیقاتم را در زمینه درمان کمرویی شروع کردم و تا امروز هم ادامه دارد.
 2. این دوره برای برخی از افراد نمی تواند مفید باشد یا اثربخشی کمتری دارد. که بهتر است این افراد در این دوره شرکت نکنند. برخی از افرادی که این دوره برای آنها مناسب نیست عبارتند از:
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی شدید مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلال دوقطبی شدید مبتلا هستند.
 • افرادی که به اختلالات طیف سایکوتیک مبتلا هستند
 • افرادی که به اختلال افسردگی شدید (با تمایل جدی برای خودکشی) مبتلا هستند.

چنین افرادی حتما باید در روان درمانی حضوری از جمله روان درمانگری پویشی انسجامی تجربه ای شرکت کنند.

در صورتی که نمی دانید آیا این دوره برای شما مفید خواهد بود یا نه؟ می توانید مشکل خود را از طریق ارسال کنید تا بتوانم راهنمایی دقیق تری به شما بکنم.

 1. البته من هم انسان هستم و کارم قطعا عاری از کمبود و نقص نیست. اما همیشه تلاش می کنم اشتباهاتم را شناسایی و آنها را اصلاح کنم. همیشه در مواجهه با هر مراجعی از خودم می پرسم چطور می توانم به این شخص بیشترین کمک را بکنم؟ و همواره تلاش کرده ام در حد توان و دانش خودم بهترین و موثرترین روش درمان را متناسب با مشکل مراجعم در پیش بگیرم. در حالی که حدودا 20 سال است که به تدریس و روان درمانی مشغولم، اما هیچ وقت خودم را از جایگاه شاگردی خارج نکردم و هیچوقت خودم را از یادگیری جدید بی نیاز ندانسته ام.

این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که به یک روان درمانگر پویشی  انسجامی تجربه ای (AEDP) متبحر دسترسی داشته و توان پرداخت هزینه های جلسات روان درمانی انفرادی را هم دارند. تحقیقات نشان می دهد میزان اثربخشی این روش درمانی 91 درصد است. که بالاترین میزان اثربخشی در بین تمام روش های روان درمانی است.
 • کسانی که حوصله انجام تمرینات را ندارند و نمی خواهند یا نمی توانند روزانه نیم ساعت وقت برای انجام تمرینات بگذارند.
 • افرادی که به دنبال شعار و حرف های زیبا و بی اثر و ادعاهای غلو شده هستند.
 • افرادی که به اختلالات دوقطبی شدید یا اختلالات اسکیزوفرنی (با سابقه بستری) مبتلا هستند (البته افرادی که اختلال آنها تحت کنترل است می توانند از این دوره استفاده کنند).
 • افرادی که به اختلال شخصیت مرزی (با سابقه آسیب زدن به خود) مبتلا هستند.

چرا دوره افزایش اعتماد به نفس مفید است؟

 • این دوره شبیه سازی شده جلسات روان درمانی است و مثل این است که شما با دکتر بهشتیان جلسات روان درمانی هفتگی داشته باشید.
 • تحقیقات دکتر بهشتیان در سال 1388 (بنیاگذار مشاوره آنلاین و مشاوره غیرحضوری در ایران) و صدها تحقیق دیگر اثر بخشی این روش درمانی را تایید کرده است. برای دیدن فهرست تحقیقات به لینک زیر مراجعه کنید.
 • فهرست تحقیقات انجام شده را می توانید اینجا مطالعه کنید.
 • دکتر بهشتیان تجربیات خود در بیش از سی هزار ساعت جلسات روان درمانی خود و صدها تحقیق و پژوهش را در این دوره به شما ارایه می دهد.
 • در هر جلسه تمریناتی (درست مثل جلسه درمانی واقعی) به شما داده می شود که پس از تکمیل آنها را برای دکتر بهشتیان ارسال می کنید تا توسط ایشان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 • در طول 12 هفته این دوره شما می توانید با دکتر بهشتیان در ارتباط باشید و دکتر بهشتیان نه تنها تمرینات شما را بررسی می کند بلکه سئوالاتی را هم که دارید می توانید از ایشان بپرسید.
 • در صورتی که پس از طی 4 هفته از کیفیت دوره راضی نبودید می توانید کل هزینه پرداختی خود را دریافت کنید.

برای مطالعه رزومه کامل دکتر بهشتیان به اینجا مراجعه کنید.

روان درمانگر

User Avatar دکتر بهشتیان

دکتر محمد بهشتیان روانشناس ، روان درمانگر ، پژوهشگر ، مدرس و هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی است. وی عضو انجمن روان تحلیلی و انجمن هیپنوتراپی آمریکاست. برای مطالعه رزومه کامل ایشان به بخش درباره ما مراجعه کنید.
﷼ 100

پاسخ دهید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید