خلاصه کتاب

راهبی که فراری اش را فروخت (دانلود خلاصه کامل کتاب)

کتاب راهبی که فراری اش را فروخت اثر رابین شارما یک داستان تخیلی درباره رشد درونی یک وکیل ثروتمند است. در خلال داستان اصول مهم موفقیت برای افزایش تجربه های درونی مثبت، بهبود کیفیت زندگی، روش های دستیابی به اهداف و افزایش معنای زندگی را توضیح می دهد.
با این که اکثر کتاب های مهم موفقیت را خواندم و به کتاب های موفقیت سبک وین دایر هم علاقه ویژه ای دارم؛ مطالب کتاب و ساختار و دسته بندی آن برایم جالب بود.
تفاوت کتاب راهبی که فراری اش را فروخت و کتاب های وین دایر (به خصوص کتاب هایی که در سال های پایانی عمرش نوشته است) با سایر کتاب های موفقیت معمول (مثل کتاب های آنتونی رابینز، برایان تریسی و …) تاکید بر تجارب درونی برای رشد فردی و موفقیت است.
اگر این کتاب را دوست داشتید پیشنهاد می کنم حتما خلاصه کتاب اثر مرکب را هم بخوانید.

بخش ۱
فرمانروای ذهن خود باش

ساختار کتاب یک داستان تخیلی درباره یک وکیل موفق است که بسیار درگیر کار و تلاش بوده و به خاطر مشکل جسمی که پیدا می کند به فکر تغییر و تحول در زندگی اش می افتد به همین دلیل سفری به تبت می کند و در طول سفر تحول عظیمی در او رخ می دهد و پس از سالها که از سفر برمی گردد به دستیار خود نکاتی که آموخته است را آموزش می دهد.
چند فصل اول کتاب، داستان فوق را به صورت مفصل تر توضیح می دهد که نکته کاربردی خاصی ندارد. آموزه هایی که قرار است در کتاب توضیح داده شود از فصل هفتم شروع می شود که خلاصه کتاب را از این بخش شروع می کنیم.
در یک روز عادی حدود ۶۰۰۰۰ فکر از ذهن ما انسان ها می گذرد که بیش از ۹۵ درصد آنها شبیه افکار روزهای قبل ما است و طبیعی است که تغییری در زندگی ما رخ نمی دهد.
اکثر ما توجهی به قدرت خارق العاده ذهن مان نمی کنیم. فرزانگان با تمرین یاد گرفته اند ذهن شان را تحت کنترل خودشان در بیاورند و تغییراتی که دوست دارند در زندگی شان ایجاد کنند.
هیچ چیز به عنوان حقیقت ملموس یا دنیای حقیقی وجود ندارد. هیچ چیز مطلق نیست. ممکن است بزرگ ترین دشمن تو، بهترین دوست تو باشد. اتفاقی که به نظر کسی یک تراژدی است شاید برای فرد دیگری بخت و اقبال بزرگی باشد.

پیشنهاد می کنم این مطلب را هم بخوانید
خلاصه کتاب «مغز مردانه»

امیدوارم از مطالعه این خلاصه کتاب استفاده لازم را ببرید. کل خلاصه کتاب حدودا ۲۲ صفحه است.

فهرست مطالب خلاصه کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

بخش اول
فرمانروای ذهن خود باش
بخش ۲
آتش درون تان را شعله ور کنید.
هدفت را شناسایی و دنبال کن
بخش ۳
هنر باستانی خودراهبری
بخش ۴
نیروی نظم و انضباط
بخش ۵
با ارزش ترین دارایی شما
بخش ۶
هدف نهایی زندگی
بخش ۷
رمز جاودانه شادمانی دائمی

برای خواندن خلاصه کتاب لطفا pdf را از لینک زیر دانلود کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
error:
بستن